Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

no i 4 tabletka - 30mg parogenu, czuje tzw. "tumiwisizm", centralnie nic mi się nie chce, myśli troche sie uspokoiły... natomiast rano i popoludniu czuje lekkie nerwy po podniesieniu dawki.. zastanawialem sie czy to nie objawy mani bo mam wachania nastroju... szybko sie denerwuje.... i Żona zauwazyła że wszystko biore bardziej do siebie.... czuje lekkie napiecie ciała... chyba, że to tylko uboki podniesienia dawki...

 

 

Wytrzymaj to skutki podniesienia dawki tak samo jest na wchodzeniu na niego to nie mania luzik :D

 

coś o tym wiem - ja miałem nawet myśli samobójcze - rozdrażnienie pokłócilem się z żoną, też myślałem o manii. Jeśli jesteś na 20 mg i on działa tzn. że organizm go akceptuje a teraz go dopieszczasz eheheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dłuższej przerwie... Mam do Was pytanie o odstawianie. Miałam odstawiać stopniowo od 4maja ale ze dostalam receptę na więcej tabletek w razie czego to stwierdziłam ze odstawie po sesji.

Rok temu zaczelam leczyc sie paro - pól roku brałam Pramolan ale nie pomagal. Miałam zawroty non stop jakbym byla po piwie, takie niepewne uczucie braku równowagi. W dodatku czułam ciezsza głowę z tylu, ciągle niepokój, zmęczenie. Miałam nawet robiony rezonans magnetyczny glowy. Lekarze twierdzili ze jestem zdrowa, ze rzadko kto ma takie idealne wyniki a pomimo tego czułam się zmęczona, wiecznie spiaca. W końcu trafiłam na wspaniala, mloda psychiatrę, ktora przepisala mi Xetanor. Przez pierwsze 2miesiace brałam 10mg a potem 20mg i czułam się świetnie. Przyszedł czas na odstawienie. Jak zaczynałam brać to nic nie odczuwalam innego niż to co miałam spowodowane nerwica. Teraz od 3tygodni biorę 10mg (pól tabletki wieczorem) a od 3 dni pól tabletki co 2dni, czyli przedwczoraj nie brałam, wczoraj brałam. I tak mam brać tydzień i odstawić calkiem. Czuje sie... Calkiem dobrze. Troche tylko czuje mdlosci i straciam troche apetyt a dodatkowo nieraz czuje takie mini drgawki - od 2dni. Myślicie ze to przez zmniejszenie dawki? Strasznie boje się odstawienia. Dobrze czułam się jak brałam ten lek. Nie chce więcej przechodzić przez meczarnie - rok chodziłam po lekarzach i nikt nie wiedział co mi jest. Nieraz jest mi smutno jak widzę osoby w moim wieku ktora wydają sie byc niczym niezestresowane, mlode mamy które zapewne nie wspomagają sie prochami. Vchcialabym wrócić do normalnego zycia (dobrego samopoczucia bez tabl).

 

Chociaż jak rozmawiam z osobami z uczelni, z kierunku po bliższy poznaniu to okazuje sie ze nie jest tez tak kolorowo jak mi sie wydaje. A to ktos bierze hydroksyzyne, a to komuś tez się chce non stop spac z przyczyn zdrowotnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się czuję mega dziwnie na 30mg... trochę ziewam ale bym powiedział ze jestem poruszony, wieczorami tylko załącza mi się tumiwisizm....

 

Co mnie nie pokoi to ciągle uczucie lekkiego skurczu przy sercu... lewa strona od razu pod obojczykiem tak się chyba ten gniot nazywa ☺.. droga gi objaw mam ciągle uczucie jakby mi mały palec w lewej dłoni również napisał albo miał skurcz... co y o może być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wale 50 mg i nic zlego sie nie dzieje pilem wczesniej tez to lipa byla ;d

 

Człowieku czym Ty się chwalisz ? Skoro już pijesz, to zachowaj to dla siebie, bo na pewno nikomu tutaj nie zaimponujesz chwaląc się ile wypiłeś wódki.

 

a zapijane alko prochy niestety nie wygrają z Twoim lękiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się czuję mega dziwnie na 30mg... trochę ziewam ale bym powiedział ze jestem poruszony, wieczorami tylko załącza mi się tumiwisizm....

 

Co mnie nie pokoi to ciągle uczucie lekkiego skurczu przy sercu... lewa strona od razu pod obojczykiem tak się chyba ten gniot nazywa ☺.. droga gi objaw mam ciągle :shock:uczucie jakby mi mały palec w lewej dłoni również napisał albo miał skurcz... co y o może być???

:shock:

 

Tez tak mam eheh w lewej dloni i takie mini drgawki na ciele do tego i to na 10 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoras z kobiet po odstawieniu paroksetyny zaobserwowala u siebie PSAD? Jesli tak to po jakim czasie jest on mozliwy bo juz nie wiem czy sobie wmawiam i to kolejne natrectwo czy to mozliwe po ponad 2 mies od odstawienia.

Chodzi o to: http://czasopisma.viamedica.pl/sp/article/viewFile/33605/24648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukłony dla wszystkich; właśnie się zarejestrowałem na tym portalu.

Na paroksetynie jestem od 4,5 miesiąca. Mam trochę obserwacji i pytań. Mam nadzieję, że pierwsze pomogą komuś z Was a drugie otrzymają odpowiedź życzliwych :)

 

Pozytywy:

- napady lęku się nie zdarzyły; może bardzo drobne, z którymi łatwo dałem sobie radę. Inna rzecz, że przed leczeniem nie były jakieś szczególnie częste, nie miałem też np. agorafobii czy fobii społecznej.

- paro ponoć działa też na depresję; miewałem lekkie stany depresyjne, teraz czuję się dobrze, niekiedy wręcz euforycznie.

 

Negatywy:

- nadmierna potliwość (standardowy objaw uboczny). Zawsze pociłem się "nadmiernie" w sensie: szybciej i bardziej niż inni ludzie w tych samych warunkach. Ale to co się dzieje teraz to masakra. Ma ktoś jakąś radę?

- seks: przede wszystkim anorgazmia (jak to się ładnie nazywa ;)). Czytając o tym w ulotce nawet się ucieszyłem, bo choć nie jestem młodzieńcem, to zwykle miałem problem odwrotny (paro jest ponoć zapisywane zbyt szybkim młodzieńcom :)) Ale teraz jest dramat. Po prostu śmierć przez bongo-bongo (jeśli ktoś zna ten stary kawał). Choć powoli przestaje mnie to śmieszyć. Wpływu na libido nie jestem pewien, bo nigdy nie było u mnie szczególnie wybujałe. Nie wiem zresztą, czy spadek "ochoty" to bezpośredni skutek paro, czy raczej wtórny na zasadzie "po co zaczynać, jak nie można skończyć" ;)

- demotywacja: nic mi się nie chce. Przy czym nie jest to niechęć depresyjna, ale taki raczej tumiwisizm, nawet całkiem przyjemny. A może po prostu jestem leniwy?

 

Inne:

- depersonalizacja/odrealnienie: nawet bawię się tymi sytuacjami, w których patrzę z zewnątrz na faceta, który coś mówi, z kimś rozmawia. Nie wiem kiedy się pojawiała; możliwe, że przy zwiększaniu dawki. A może na skutek innych przyczyn?

 

Generalnie trudno mi ustalić (niektóre przynajmniej) związki przyczynowo-skutkowe, bo:

- po jakichś 2 miesiącach brania paro poszedłem do psychoterapeuty. To też (?) chyba (??) działa. Nawiasem - nie zauważyłem, żeby ktoś tu pisał o psychoterapii. A mnie psychiatra powiedział na pierwszej wizycie, że leczenie farmakologiczne jest objawowe, a jeśli chcę leczenia przyczynowego - to terapia poznawczo-behawioralna.

- w tym samym czasie zaszły istotne zmiany w moim tzw. "życiu prywatnym". A to przecież też zmienia całą optykę.

 

Pozdrawiam forumowiczów

 

Hm, miał się pojawić następujący podpis:

nerwica lękowa napadowa (diagnoza i początek terapii paroksetyną: marzec 2015)

Paroxinor 20 mg 2-0-0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Ges , witamy w dziale paroksetyny ;)

 

Wszystko to co opisujesz wiekszosci tu jest na pewno znane, ale usmialem sie z tego bongo-bongo, znam ten stary kawal, ale nigdy go nie skojarzylem z paroksetyna :D :D :D

Jest niestety dokladnie tak jak piszesz, nie oplaca sie zaczynac, bo nie ma wizji na skonczenie ;) Na pocieszenie powiem Ci, ze po kilku tygodniach bez paroksetyny anorgazmia znika bez sladu i wszystko wraca do normy. Niestety po kilku miesiacach wrocilem do paro i problemy sie zaczely.

 

Pozdro dla wszystkich i milego popoludnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czułem sie otumaniony, zawroty głowy, rano nie mogłem zemleć się z wyra, A nawet jakie stałem to mialem zawiechy, dezorientacje, blaskiem jak we mgle na chlorze...

 

Parogen daje radę na 30mg...

Tylko grunt by bezsenność zniknelabteraz nie wiem czy to powód zwiększenia dawki parki czy odstąpienia chlora...

 

Na pewno ggteraz lepiej mi się wstaje, nie boję się auta prowadzić itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest najtanszy lek ze skladem paroksetyny 20mg?

Paroxetine Aurobindo?Paroxinor?

mam zamiar powrocic do paro ale na 60mg.

Chyba paroxinor. Mój psychiatra mi to przepisuje, podobnie jak sildenafil w najtańszej wersji generycznej ;)

Nie pamiętam dokładnie, ale 30 tabsów kosztuje jakieś grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Parogen 10 mg lykam drugi miesiac w zasadzie koniec drugiego miesiaca no i w sumie pomaga chyba.. zdarzaja sie jednak jeszcze jakies gorsze chwile no i od kilku dni mam jakby w sercu nerwowe skurcze dodatkowe ja juz kilka lat temu mialam straszna nerwice z tego powodu, a teraz to od kilku dni po kilka na dobe mnie nawiedza... nie musze mowic jak mnie to dobija odbiers momentami chec do zycia.. czy ktos ma tutaj problemy z sercem na tle nerwowym? Serce wedlug kardiologow mam zdrowe... ech... ale jak to ja zaraz wymyslam ze umre od tego, ze serce sie zatrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest najtanszy lek ze skladem paroksetyny 20mg?

Paroxetine Aurobindo?Paroxinor?

mam zamiar powrocic do paro ale na 60mg.

Chyba paroxinor. Mój psychiatra mi to przepisuje, podobnie jak sildenafil w najtańszej wersji generycznej ;)

Nie pamiętam dokładnie, ale 30 tabsów kosztuje jakieś grosze.

Jest różnica kilku groszy między tymi 2 generyka mi P.Aurobindo 3,96,a Paroxinor 4,04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×