Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność, zaburzenia snu


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Lilith napisał:

Spokojnie - wiem jak to jest zarywać po kolei noce. Zastanawiam się tylko, dlaczego nie wzięłaś tego wszystkiego od razu tylko dodawałaś? Zapytaj lekarza czy tak można.

Wiesz chcialam jak najmniej tego wziasc...myslalam ze moze uda sie zasnac. Jednak w panice przed uciekającym czasem czlowiek dostaje jakies paranoi. Chciałabym zyc jak kiedys, cieszyc sie zyciem,  normalnie pracowac. Ta wizja czuje ze coraz bardziej sie oddala ode mnie. Mam czesto mysli samobojcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lilith napisał:

Daj znać po wizycie, co powiedział lekarz.

Dostałam na lęki pramolan i pregabaline. Zwolnienie lekarskie na 2 tygodnie i diagnoze: nerwica i lek uogolniony...:( i l4 na 2 tygodnie... tylko co powiedzieć ludziom w pracy..po tych 2 tygodniach..ja wszystkim sie zamartwiam..okropne to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, acherontia styx napisał:

A mi nawet ustabilizowali sen w szpitalu. Ideału nie ma, ale nie ma też tragedii. 

Oby tylko się utrzymał taki stan jak teraz. 

A to dlugo tam bylas? Jak dlugo jestes juz po szpitalu? Tez myslalalm o tym, ale doktor powiedziala ze nie wiadomo czy mnie przyjmna..

Edytowane przez MarMar91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lilith napisał:

Rano pregabalina 150 mg, fluoksetyna 20 mg, lamotrygina 50 mg

Wieczorem: pregabalina 150 mg, lamotrygina 50 mg, trittico 150 mg i olanzapina 10 mg

Dlugo jestes na tym mixie? Dobrze ze spisz...nie rozumiem tego jak mozna sie tak meczyc. Sen jest taki potrzebny...:( wydaje mi sie ze jak ktos zmaga sie z tym problemem dlugotrwale to nie da sie z tego wyjsc. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lilith napisał:

Na fluoksetyne wskoczyłam 2 tygodnie temu a reszta bez zmian bodajże od 3 miesięcy. Zamiast olanzapiny był tisercin, ale nie działał.

3 miesiace spac w muare dobrze to mega sukces. Oby tak dalej ! Trzymam kciuki 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lilith napisał:

Dzięki. Żebyś wiedział, że to sukces. Tak co wizyta lekarz się głowił co mi dać na sen, żebym wreszcie spała. A wierz mi - przerobiłam chyba wszystko, co możliwe. Tylko nie zawsze w mixach.

Czyli dla kazdego jest nadzieja..takie przypadki jak twoj napawają optymizmem. Ale ciezka to sprawa generalnie..🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Lilith napisał:

NAwet bardzo ciężka. Cierpię na bezsenność 14 lat, więc wiem w czym rzecz.

Ja tez juz ponad 5 lat...u mnie czynnikiem zapalnym chyba byla sytuacja z pracy bardzo nieprzyjemna, ktora zmienila moje zycie o 180 stopni. Czytalam wczesniej ze u Ciebie to tez jest spowodowane nieprzyjemną sytuacją (pisalas o tym wczesniej-pare lat temu). Myslisz ze tylko te ciezkie wydarzenia wpływają na taka bezsennosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lilith napisał:

Oczywiście. U mnie od tego się zaczęło.

Uwazam ze w duzej mierze przyczynia sie tu indywidualna predyspozycja do przezywania stresu..pewnie ktos gdyby wysluchal mojej historii rozesmialby sie ze sa gorsze rzeczy w zyciu m.in smierc dziecka, rozwód,  smierc rodzica, nieuleczalna choroba...ale kazdy ma inny prog wytrzymalosci stresu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo czytam na temat snu, tym bardziej ze do 25 roku życia nie mialam problemow ze snem. Skonczylam studia, zdalam prawko, podjelam stresująca prace...i powiem Wam ze ten dr Michal Skalski ma duza wiedzę..czytajac jego wypowiedzi widze wszystkie bledy jakie robie a jest to spowodowane tym ze popadlam w bledne kolo (chodze wczesniej spac mimo ze nie czuje sennosci- nie majac problemow ze snem szlam spac kiedy czulam sennosc, nastepnie leze w lozku spokojnie z jakies 4h więcej niz powinnam a to utrwala bezsennosc, i niestety kolejne: bez tabletki nie usne ! Uwazam ze popelniam rowniez blad taki ze licze codziennie te godziny snu, kiedys dobrze spiąć nie robilam tego...trzeba wypasc z tej karuzeli, ktora nakreca bledne kolo bezsennosci!. Wiem ze to jest okropnie trudne bo sama bralam benzo i biore nadal oraz te inne neurolepty i SSRI. Artykul z marca 2021 roku, ktory polecam!

https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177333,27124334,godzenie-malzenstwa-z-malowaniem-zwykle-nie-konczylo-sie-dobrze.html

 

Tez mam dzis za soba 3 h snu na lekach! Ale trzeba wierzyc ze uda sie wyjsc z tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 13:12, MarekWawka01 napisał:

@acherontia styx z ciekawości, jaki obecnie zestaw masz, że tak ładnie śpisz? 🙂

Aktualnie rano: 40mg paroksetyny, 150mg lamotryginy, 250 mg węglanu litu, Betaloc ZOK 25

Wieczorem: 100 mg kwetiapiny i przedłużonym działaniu, 150mg lamotryginy, 50 mg trazodonu, 250mg węglanu litu, 5mg melatoniny.

 

Dodatkowo w razie czego mogę się wspomagać 25-50mg zwykłej kwetiapiny.

 

Ale u mnie to jest w trakcie zmian, także co chwile coś dochodzi/odpada.

 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, acherontia styx napisał:

Aktualnie rano: 40mg paroksetyny, 150mg lamotryginy, 250 mg węglanu litu, Betaloc ZOK 25

Wieczorem: 100 mg kwetiapiny i przedłużonym działaniu, 150mg lamotryginy, 50 mg trazodonu, 250mg węglanu litu, 5mg melatoniny.

 

Dodatkowo w razie czego mogę się wspomagać 25-50mg zwykłej kwetiapiny.

 

Ale u mnie to jest w trakcie zmian, także co chwile coś dochodzi/odpada.

 

Jak dlugo bylas w szpitalu? Ja coraz bardziej o tym mysle...jestem tak wyczerpana fizycznie i psychicznie ze juz nie wiem co robić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarMar91 napisał:

Jak dlugo bylas w szpitalu? Ja coraz bardziej o tym mysle...jestem tak wyczerpana fizycznie i psychicznie ze juz nie wiem co robić..

Łącznie 47 dni. Z tym, że ustawiając mi leczenie nie celowali w ustabilizowanie zaburzeń snu, to się stało przy okazji ;)  do szpitala poszłam z innego powodu i z innego powodu były i są zmiany w lekach. 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie już drugi dzień biorę nebiwolol i dostałem bezsenności, bo to beta-bloker. I dopiero teraz się dowiedziałem w internecie, że te leki podobno hamują wydzielanie melatoniny. Kurde, dlaczego lekarz mnie nie uprzedził. Biorę na sen Ketrel 25mg ale nic z tego.

 

Czy mogę sobie dołączyć melatoninę na noc, czy brać ją łącznie z Ketrelem czy lepiej samą? Dawka 1mg wystarczy? Jutro idę do apteki z rana. Straszna ta bezsenność na tych beta-blokerach... 

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, acherontia styx napisał:

Łącznie 47 dni. Z tym, że ustawiając mi leczenie nie celowali w ustabilizowanie zaburzeń snu, to się stało przy okazji ;)  do szpitala poszłam z innego powodu i z innego powodu były i są zmiany w lekach. 

Rozumiem. Najważniejsze ze czujesz zmiane po szpitalu , trzymaj sie cieplo !😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

Słuchajcie już drugi dzień biorę nebiwolol i dostałem bezsenności

Czytalam ulotke tego leku, ale brak w niej informacji o bezsennosci po uzyciu leku. Chyba ze bierzesz inne leki i wchodzi cos w reakcje chemiczną..Nie dzieje sie cos nowego w twoim zyciu, co utrudnia spanie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×