Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność, zaburzenia snu


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.08.2021 o 11:14, Lilith napisał:

To u mnie jest trochę inaczej. Jak nie wezmę tabletek na sen, to w ogóle nie śpię. Teraz pracuję też na nocne zmiany i ostatnio nawet nie zmrużyłam oka. Dopiero jak wróciłam do domu, wzięłam leki, to dopiero zasnęłam. 

A co takiego bierzesz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Illi napisał:

Od czwartku mój sen... on nawet nie leży i nie kwiczy, jego po prostu nie ma. Jedynie w piątek się wyspałam, co prawda po alkoholu, ale jednak. Chociaż to i tak nie jest żadne rozwiązanie.... Chyba wrócę do dropsów na obecny czas. 

 

Bierz grzecznie cukiereczki. Mnie ratuje ketrel i doraznie lorafen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2021 o 21:13, neon napisał:

Bierz grzecznie cukiereczki. Mnie ratuje ketrel i doraznie lorafen

Jeszcze nie zaczęłam... w tamtym tygodniu uciekłam w sen, spałam całe dnie i noce. O ile od soboty wróciłam do względnego poziomu, tak dzisiaj znowu nie mogłam usnąć. Udało mi się odlecieć po 3, a po 6 znowu pobudka... dam sobie jeszcze tydzień, może się ustabilizuje samo, o ile nie będzie żadnych triggerów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj od 1 do 5 to nam sie udalo. Godzine jestem do przodu. Nie wziąłem zadnego usypiacza chyba pierwszy raz od poł roku dlatego mało spałem i tez wybadam pare dni jak to bedzie. Ogolnie mialem troche doswiadczen roznych, troche odpusciłem, rozwiazalem umowe z pracodawcą bo poerdole taka robote i poszedłem do szkoły zeby miec jakis kontakt społeczny. No i z tego wzgledu chce zobaczyc jak moj organizm zareaguje. 

 

Takze mozemy sobie tu pare raportow zrobić 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 3 dzień trittico xr, trudniej mi po nim zasnąć ale jak już zasnę to komfort snu mam lepszy. Nie budzę się nie rzucam, śpię spokojnie. Ale od rana jest masakra. Kręci mi się w głowie boje się że się wywroce i prawie do wieczora mnie trzyma. Mam nadzieję że za kilka dni będzie lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trittico mnie w ogole nie pacało, dopiero chlor a potem przeszedlem na ketrel a teraz drugi dzien 5h spałem, to jeszcze nie koniec swiata choc mi do szxzescia potrzeba okolo 8h snu, tym bardziej jak sie nie ma zdrowia psychicznego, to mysle potrzeba na sen wzrasta.

 

Dzis prawie skonczylem remont łazienki, a to mnie stresowalo, wiec licze tez na jakies dodatkowe punkty do snu z tego tytułu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walcze z bezsenonością parę lat i nie zamierzam się poddać ;) staram się szukać na własną rekę rozwiązania bo wiadomo jak to z lekarzami jest. Obecnie biore w ciagu dnia 4 tabsy Pramolanu oraz brałem 2/3 tritico CR. zmniejszylem tritico do 1/3 tabletki i pojawił się problem. Pierwsza noc przespana 10 h. Druga kiepsko, trzecia kiepsko. Zobaczymy jak dzisiaj ;)

 

trochę odbiegłem od tematu ale chodzi mi o to ze nie zamierzam wiecznie być na prochach. Szukam powodów które mogą powodować bezsenność. Badanie o którym pisze kosztuje 400zł. Sam jestem ciekaw co z niego wyjdzie. Interesuje mnie zwłaszcza poziom serotoniny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, neon napisał:

@VoyteQ a masz stwierdzone jakies problemy o podlozu mentalnym?

 

Przez pierwsze 1,5 roku męczyłem się z tym sam. Potem zacząłem chodzić do lekarza. Depresje miałem - po długim czasie to już wiem.. To już za mną. Bezsenność została. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2021 o 23:10, VoyteQ napisał:

walcze z bezsenonością parę lat i nie zamierzam się poddać ;) staram się szukać na własną rekę rozwiązania bo wiadomo jak to z lekarzami jest. Obecnie biore w ciagu dnia 4 tabsy Pramolanu oraz brałem 2/3 tritico CR. zmniejszylem tritico do 1/3 tabletki i pojawił się problem. Pierwsza noc przespana 10 h. Druga kiepsko, trzecia kiepsko. Zobaczymy jak dzisiaj ;)

 

trochę odbiegłem od tematu ale chodzi mi o to ze nie zamierzam wiecznie być na prochach. Szukam powodów które mogą powodować bezsenność. Badanie o którym pisze kosztuje 400zł. Sam jestem ciekaw co z niego wyjdzie. Interesuje mnie zwłaszcza poziom serotoniny ;)

Nawet nie wiedziałem, że takie badanie istnieje. I to się pobiera z moczu? Nie z krwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zabijaka napisał:

Tutaj jest taki test bezpłatny, który może da Ci ogólny obraz poziomu neuroprzekaźników:

https://neuroexpert.org/test-bravermana/

Badanie moża zrobić z krwi ale jest mniej dokładne bo jest z momentu w któym oddajesz krew. Badanie z moczu polega na zebraniu go w ciągu 24h. Na tej podstawie wyjdzie Ci średnie stężenie jakie masz. Za test dzięki bo prawdziwy stan organizmu da mi realne badanie. Pewnie wróce z info co tam ciekawego wyszło koło wtorku ;) Od jutra zaczyna zbiórkę a w piątek z rana zawożę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, VoyteQ napisał:

Badanie moża zrobić z krwi ale jest mniej dokładne bo jest z momentu w któym oddajesz krew. Badanie z moczu polega na zebraniu go w ciągu 24h. Na tej podstawie wyjdzie Ci średnie stężenie jakie masz. Za test dzięki bo prawdziwy stan organizmu da mi realne badanie. Pewnie wróce z info co tam ciekawego wyszło koło wtorku ;) Od jutra zaczyna zbiórkę a w piątek z rana zawożę.

Podziel się wynikami, z chęcią pobawię się w doktora i interpretację :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy jest coś co działa? Skłonności do bezsenności miałam zawsze. Każdy stres, emocje odbijały się na spaniu. Próbowałam bardzo wielu rzeczy. Joga, medytacje, trazodon, noctis, antydepresanty. Część działała ale zawsze po lekach ten sen jest jakiś nienaturalny a na drugi dzień zamuł totalny ehh tutaj mam na myśli Kettler. Zasypiam dobrze ale budzę się po 5 h i nie mogę dalej spać. Wiem że problem leży w emocjach...niby jestem spokojna ale jednak coś jest nie tak. Brak snu wpędza mnie w depresję. Bardzo dużo tracę przez tą swoją bezsennosc. Nic mi się nie chce i tracę motywację. Jak jestem wyspana czuje się dobrze. Czy to kiedyś minie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PaniJa napisał:

Wiem że problem leży w emocjach...niby jestem spokojna ale jednak coś jest nie tak. Brak snu wpędza mnie w depresję. Bardzo dużo tracę przez tą swoją bezsennosc. Nic mi się nie chce i tracę motywację. Jak jestem wyspana czuje się dobrze. Czy to kiedyś minie....

Jak przepracujesz na terapii te emocje, które nie dają spać to minie ;) a na razie ratunkowo pozostają leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jurecki napisał:

@acherontia styx w jakim nurcie chodzisz na terapię?

Psychodynamiczna. Z tym, że akurat moja bezsenność nie ma podłoża tylko na tle nerwowym. Mnie psychiatra odesłał do Poradni Leczenia Zaburzeń Snu i tam mnie prowadzi prof. Wichniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×