PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
261
70%

Nie
63
17%

Zaszkodziła
47
13%

Liczba głosów : 371

przez feniksx 25 lip 2017, 23:40
spokojnie... 2 miesiace to oglnie juz czas ze powinien zaczac działać... ale warto poczekać dłużej.... ja też miałem takie zjazdy i chwilowe dołki i ataki paniki.... jesli sa one bardzo rzadko to sie nie przejmuj chyba ze ewidentnie czujesz ze wracaja one z podwójna siła lub coraz czesciej to pomysl o zwiekszeniu dawki - oczywiscie po konsultacji z lekarzem.... na Twoim miejscu bym poczekał... jeszcze minimum miesiąc...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez darunia 27 lip 2017, 10:23
Byłam u dr i mam zwiększyć dawkę parogenu o pół tabletki, i niestety sytuacje stresowe mogą powodować takie gorsze dni mam się wtedy ratować xanaxem. Chyba poczekam do powrotu z wakacji z tym zwiększeniem bo boję się że na wyjeździe dopadną mnie skutki uboczne zwiększania leku.

przez dr. Psycho Trepens 28 lip 2017, 21:09
Po ponad miesiącu na dawce 80mg, efekt antydepresyjny zaczyna słabnąć, zamiast dobrego nastroju i chęci do działania pojawia się klasyczna dla SSRI anhedonia/abulia/apatia, czyli najlepszy
efekt jak zwykle szybko się kończy, na każdym SSRI tak mam, że góra 5-7 tygodni jest dobrze a potem nędza - zwarzywienie. Najdziwniejsze jest to, że SSRI działają na mnie praktycznie po pierwszej dawce,
a pełen efekt i pełne zadowolenie czuję po 3-4 dniach. Zaś po paru tygodniach zamiast dopiero się rozkręcić to u mnie się kończy. Posrane to jest, nie zrozumiem tego. SSRI biorę łącznie już 17 lat z małymi przerwami, ale zmieniałem substancje co kilka lat a literatura nic nie mówi o przyzwyczajaniu się receptorów, nic nie rozumiem ?

Ktoś zmieniał Paroksetyne na klasyczną Klomipraminę ? Bo te 2 substancje to takie leki bliźniacze jeśli chodzi o profil działania, Paro. zastępuje stare Klomi.

Mianeryna - 30mg
Chlorprotiksen - 50mg
Alprazolam - 0,25mg
--------------------

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 30 lip 2017, 21:49
kttoś wie , czy do paroksetyny dawek 10-20mg ,lub innego SSRI, mozna dorzucić troszke seliglininy 5mg . słyszałem , że tak bo swoją selektywność traci na dawkach powyżej 10mg i wchodzi w MAO-A , a 5mg dawka to tylko maoB , wiec dopamina . ktos coś wie , albo testował . by nie popaść w anhedonie/apatie/libido na samym SSRI ???
paro 30mg .
lerivon 45-60mg
dostinex 0,25mg /7dni

przez dr. Psycho Trepens 30 lip 2017, 23:52
benzowiec84 napisał(a):kttoś wie , czy do paroksetyny dawek 10-20mg ,lub innego SSRI, mozna dorzucić troszke seliglininy 5mg . słyszałem , że tak bo swoją selektywność traci na dawkach powyżej 10mg i wchodzi w MAO-A , a 5mg dawka to tylko maoB , wiec dopamina . ktos coś wie , albo testował . by nie popaść w anhedonie/apatie/libido na samym SSRI ???

wg. naszego geniusza forumowego można, ale lepiej zastosować Escitalopram, ze względu na mniej skutków ubocznych i ewentualnie mniej interakcji w metaboliźmie razem z MAO.

Mianeryna - 30mg
Chlorprotiksen - 50mg
Alprazolam - 0,25mg
--------------------

przez benzowiec84 31 lip 2017, 06:47
dr. Psycho Trepens napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):kttoś wie , czy do paroksetyny dawek 10-20mg ,lub innego SSRI, mozna dorzucić troszke seliglininy 5mg . słyszałem , że tak bo swoją selektywność traci na dawkach powyżej 10mg i wchodzi w MAO-A , a 5mg dawka to tylko maoB , wiec dopamina . ktos coś wie , albo testował . by nie popaść w anhedonie/apatie/libido na samym SSRI ???

wg. naszego geniusza forumowego można, ale lepiej zastosować Escitalopram, ze względu na mniej skutków ubocznych i ewentualnie mniej interakcji w metaboliźmie razem z MAO.

ja chce do p[aro , bo to jedyne SSRi ktore kiedyu kolwiek mi pomoglo , wogole jedyny psychotrop co zrobil cos ze mną , jakies zmiany . reszta to placebo . a sele by kutas stał . brałem samą sele do 10 mg długo i dupa była , za to libido ogromne, wpływ na psychike - mniej zmęczony,wiecej wkurwiony tyle .

przez szymon122 07 sie 2017, 00:51
W moim przypadku sprawdził się doskonale. Był to pierwszy a zarazem jedyny lek który niweluje u mnie lęki i działa w taki sposób, aby po dłuższym czasie stosowania przychodziły myśli o zaprzestaniu leczenia ;)

Polecam, choć nie da się ukryć, że nie jest idealny. Za cenę spokoju i stuprocentowej pewności siebie zapłaciłem swoją wagą, która poszybowała nieco w górę z racji mojego ogromnego wręcz apetytu na słodycze. Dwa razy odstawiałam ten lek, po raz trzeci do niego wracam i za każdym razem ten sam epizod ze słodyczami :P

Polecam, choć trzeba wziąć namiar na trudności w odstawieniu, które są dość odczuwalne( lek należy odstawiać bardzo małymi krokami, najlepiej przedłużyć maksymalnie w czasie ile się da)

przez benzowiec84 11 sie 2017, 02:25
Ile w mocy SERT . 10mg paro jak by porownać do fluo , kiedyś ktoś tu podawał coś . chyba 10mg paro =
20 fluo .
20mg paro = 40 fluo ?
paro 30mg .
lerivon 45-60mg
dostinex 0,25mg /7dni

przez coyot.inc 12 sie 2017, 13:48
Część. Mam pytanie: od 1 miesiąca nie biorę paroksetyny. Brałem prawie 2 lata i postanowiłem odstawić. Przez pierwszy tydzień dwa miałem takie objawy jak zawroty ale nie było źle powiem szczerze że myślałem że będzie gorzej ale jakoś od 2 tygodni wydaje mi się że nerwica wróciła. Pytanie czy to może być jeszcze odstawienie czy faktycznie nerwica wróciła na dobre ? Staram się sobie tłumaczyć te objawy (byłem na psychoterapii i od przyszłego tygodnia zaczynam kolejna) no ale jest ciężko.leki wróciły depresja pewnie niby funkcjonuje ale jest ciężko i każdy dzień zaczyna się skanowaniem ciala.

przez Wudezet 12 sie 2017, 15:52
benzowiec84, ja bym nie porównywał fluoksetyny do paroksetyny, przynajmniej w takich dawkach. Fluoksetyna to jeden z najsłabszych antydepresantów, a paroksetyna to kombajn - chyba nie ma nic mocniejszego :P Fluoksetyny nie brałęm, lecz uważam, że paroksetyna o wiele lepiej by wypadała w zestawieniu, natomiast 20mg paroksetyny > 30 mirtazapiny. I to znaaaczna przewaga na rzecz paroksetyny.

przez Grabarz666 12 sie 2017, 16:09
Wudezet napisał(a):benzowiec84, ja bym nie porównywał fluoksetyny do paroksetyny, przynajmniej w takich dawkach. Fluoksetyna to jeden z najsłabszych antydepresantów, a paroksetyna to kombajn - chyba nie ma nic mocniejszego :P Fluoksetyny nie brałęm, lecz uważam, że paroksetyna o wiele lepiej by wypadała w zestawieniu, natomiast 20mg paroksetyny > 30 mirtazapiny. I to znaaaczna przewaga na rzecz paroksetyny.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19185342
Obrazek

przez benzowiec84 12 sie 2017, 21:26
grabarz co ta paroksetyna tak nisko , to lepszy lek od sertaliny,esci,mirtazepiny i fluo i wogole dla mnie najlepszy ze wszystkich antydepresantow :)

bupropion tak wysoko ?:P to gowno nie lek

-- 12 sie 2017, 20:35 --

Wudezet napisał(a):benzowiec84, ja bym nie porównywał fluoksetyny do paroksetyny, przynajmniej w takich dawkach. Fluoksetyna to jeden z najsłabszych antydepresantów, a paroksetyna to kombajn - chyba nie ma nic mocniejszego :P Fluoksetyny nie brałęm, lecz uważam, że paroksetyna o wiele lepiej by wypadała w zestawieniu, natomiast 20mg paroksetyny > 30 mirtazapiny. I to znaaaczna przewaga na rzecz paroksetyny.

zgadzam się ponieważ , mirtazepina,mianseryna i trazodon nie maja dla mnie żadnego znaczenia antydepresyjnego , nadaja sie jedynie jako usypiacze :)

przez Grabarz666 12 sie 2017, 22:03
benzowiec84 napisał(a):grabarz co ta paroksetyna tak nisko , to lepszy lek od sertaliny,esci,mirtazepiny i fluo i wogole dla mnie najlepszy ze wszystkich antydepresantow :)

zgadzam się ponieważ , mirtazepina,mianseryna i trazodon nie maja dla mnie żadnego znaczenia antydepresyjnego , nadaja sie jedynie jako usypiacze :)

A teraz zastanów się co znaczy twoja opinia wobec 25 928 pacjentów, u których zastosowano te leki :twisted:

przez benzowiec84 12 sie 2017, 22:50
Grabarz666 napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):grabarz co ta paroksetyna tak nisko , to lepszy lek od sertaliny,esci,mirtazepiny i fluo i wogole dla mnie najlepszy ze wszystkich antydepresantow :)

A teraz zastanów się co znaczy twoja opinia wobec 25 928 pacjentów, u których zastosowano te leki :twisted:

nie wiem ;) wiem jak na mnie działały i paroksetynka najlepiej :) a i zobacz na forum tutaj , oceny paroksetyny a oceny bupropionu czy esci , tu na forum też według większości pacjentow paroksetyna najlepsza

Sortuj wg