Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Od jutra 80mg.

Aktualnie 70mg.

Polecam lekturę:

 

http://www.nerwica.com/post2294880.html?hilit=#p2294880

 

ja tam czuję bardzo wyraźną różnicę między 40 a 60mg, nawet poczułem między 60 a 70mg, nie jest to efekt placebo,

pierdolnięcie w łeb jest wyraźnie mocniejsze, dlatego zwiększam. na dawce 80mg chce się totalnie zwarzywić bo mój stan jest krytyczny,

te leki biorę prawie 20 lat więc mam już wyrobioną tolerancję na nie, brałem 450mg Wenlafaksyny, 30mg Escitalopramu i jakoś to tolerowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam czuję bardzo wyraźną różnicę między 40 a 60mg, nawet poczułem między 60 a 70mg, nie jest to efekt placebo...

Rozumiem, że masz na myśli kastrację wprost proporcjonalną do dawki? ;)

 

pierdolnięcie w łeb jest wyraźnie mocniejsze, dlatego zwiększam. na dawce 80mg chce się totalnie zwarzywić bo mój stan jest krytyczny,

te leki biorę prawie 20 lat więc mam już wyrobioną tolerancję na nie, brałem 450mg Wenlafaksyny, 30mg Escitalopramu i jakoś to tolerowałem.

A tak serio, to może warto pomyśleć o zmianie leczenia i/lub augmentację zamiast szamania niebotycznych dawek paroksetyny w monoterapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kastracja jest mi obojętna, seks znudził mi się dawno temu, są lepsze rzeczy np. twarde narkotyki które brałem.

 

Nie ma sensu zmieniać leczenia bo nie ma alternatywy, próbowałem wszystkiego, dlatego stosuję standardowe leczenie z wyśrubowanymi dawkami.

Tak czy siak i tak trzeba zapierd*lić szczeliny między synapsami ogromnymi ilościami serotoniny no bo co ? możnaby więcej benzo dawać ale to bez sensu, a takie gówna jak pregabalina i gabapentyna to dla mnie liche gówno a stabilizatory i neuroleptyki bardziej mi szkodzą niż pomagają. Przestudiowałem praktycznie wszystko (PL/ENG) co jest w internecie na temat psychofarmakologii i nie widzę już żadnych złotych rozwiązań. To co mam aktualnie dobrane pomaga mi najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a pro po tej paroksetyny jeszcze, pewno zauważyliście, że jak bierze się te leki to miesza się sen z jawą, w sensie, że sny są jakby realniejsze a ja rzuciłem ponad tydzień temu a dalej to nie mija, wie ktoś kiedy to minie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Feniksx, jak to Kaleb powiedzial, stary koniu :lol:

Nie dziwie sie mlodym, poczatkujacym "paroksetyniarzom" , ale ze ty, czlowiek starej gwardii ;) robisz takie bledy, jak picie alkoholu i branie paro co 2 dni ???

Wszystko co istotne Kaleb juz napisal:

 

Higiena życia , abstynencja od trutek to podstawa naszego " jeszczeistnienia " . Za chlanie się płaci ,a my psychiczni płacimy potrójnie .

 

Ja nie pije alku od prawie 9 lat, ani kropli. Pilem piwo, whiskey i bralem paro dlugie lata. U mnie paro nie wchodzilo w zadna interakcje z alkoholem, ale za to kac byl morderca.

Caly tydzien po zapiciu leki, depresja i inne cuda, az do nastepnej imprezy. Potem bylo oczywicie jeszcze gorzej. Nie mozesz brac paro na leki, i pic alkohol ktory je u ciebie powoduje. Biorac paro co drugi dzien wprowadzasz uklad nerwowy w stan destabilizacji.

Mysle, ze nie masz mi za zle moich rad, znamy sie juz troche ;)

3mam kciuki zebys wrocil do normy.

 

 

DonCorleone ;-) pewnie ze nie mam za złę, to było tylko upewnienie się.. potrzebowałem kopa by się ogarnąć... poza tym błędy kazdy popełnia... dobrze się czułem... przeprowadziłem się... okolica i sezon imprezowy na piwko... ale na nastepny dzień dostaje cholernych dreszczy... itp...

Odstawiłem alko... i biore wszystko regularnie... fgaktycznie widzę poprawe samopoczucia, jedyne co mnie męczy ale to już od dłuższego czasu...

to, że nic mi sie nie chce... wstaje rano zmeczony, wracam z pracy zmeczony, najchetniej nic bym nie robil.... brakuje mi jakiegos dopalacza.... na siłownie zaczelem chodzić, brać jakieś odżywki bo myślałem, że organizmowi brakuje czegoś... a tu dupa... energi zero.....

 

 

Lekarz ostatnio sugerował mi przejście na Wenle... chyba Effectin 75 ER..... ale nie wykupiłem recepty i siedzę cały czas na tym co mam.... boje się zmian...

 

-- 11 lip 2017, 14:12 --

 

ja niestety przytyłem na Parogenie, 18kg, próbuje zrzucić ale nie za bardzo mi wychodzi... i to też powód dla którego rozważam zmianę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie paroksetyna wcale nie zwarzywia, a znieczulała silnie jedynie na samym początku brania - 3 miesiące. Zwarzywia dopiero dołączenie neuroleptyku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zycyzl bym sobie zebyscie nie walili off tobu na paroksetnyie ktora jadl kazdy , miedzy innymi ja 5 lat , a zapraszam do dzialu o znienawidzonym brentillixie ktory tez jem ja i jestem zadowolony. a i co najwazniejsze pała mi stoi , że bym mógł wiadro przenosić , także panowie , troche rozrachunku a mniej lobby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktos takie ziolka jak Ashwaghanda?? Dorwalem to wczoraj, zjadlem 3tabsy i mam jakos takie lepsze samopoczucie i woecej mi sie chce... czy to wolno laczyc z ssri? Bral to ktos kiedys???

 

-- 16 lip 2017, 21:46 --

 

Mam do was pytanie, czy parogen i ssri moga zmienic czlowieka...

Po 5latach i rozmowie z Zona stwierdzila ze sie troche zmienilem... mianowicie mam krótki lont i szybka sie wkurzam i wybucham, jak wybucham to cisne ludzia, jest em nie mily no ogolnie to jade jak z gownem.... czego potem zaluje... z igly robie widly... czy moglo to tak mnie zmienic... kiedys prawie wogole nie bylem konfliktowy, a teraz zwykly balagan potrafi mnie wkurzyc....

 

-- 18 lip 2017, 16:39 --

 

no i rozpoczynamy schodzenie z Parogenu...

rozpoczniemy nowa przygodę z Wenlafaksyna...

zobaczymy jak to będzię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu zaczęło schodzić działanie przeciwlękowe paroksetyny. Miałem też brain zapsy. Którego suplementu to zasługa? Melatonina 5mg czy CDP Cholina 500mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu zaczęło schodzić działanie przeciwlękowe paroksetyny. Miałem też brain zapsy. Którego suplementu to zasługa? Melatonina 5mg czy CDP Cholina 500mg?

 

ja bralem noopeptil max, ktory mial w skladzie choline i tez zaczalem miec spowrotem lęki wiec bardzo mozliwe ze cholina jest winna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bagatelka,

którego suplemenentu to zasługa? Melatonina 5mg czy CDP Cholina 500mg?

 

ZDECYDOWANIE za to winna jest melatonina .

A jakie dawki jej brałaś ?

 

-- 25 lip 2017, 17:41 --

 

Mam do was pytanie, czy parogen i ssri moga zmienic czlowieka...

Feniks , jak najbardziej . Z tym ,że u mnie zmiana zjeban-ej nadwrażliwej osobowości( z urodzenia ) przez SSRI tylko pomogła . Leki pozwoliły mi stępic w sobie nad wyraz wybujałe rozszalałe emocje i jeszcze kilka innnych rzeczy na plus . Jednak taka lekowa ingerencja nie odbywa się za darmo .

Trzeba płacić przede wszystkim kastracją , uzależnieniem od SSRI , i jeszcze wieloma rzeczami ,,, ech szkoda gadać .

Mimo wszystko u mnie plusów jest więcej niż minusów brania proszków i w obecnej chwili jestem na nie skazany jak więzień . Czasami nie ma innego wyjścia ,żeby chociaż i przynajmniej przetrwać każdy dzień nawet z zatwardzeniem dupy ;) .

Staram się brac możliwie najniższe dawki leków , które jeszcze mają moc działania ,,, jednak pycha lekowa zmusza mnie do szukania wciąż nowych rozwiązań ( oczywiście lekowych) :?

Narka .

Jutro z rana kolba leków do wciągania ,,,

Jak to mówią nad morzem : " Nawet papież w Watykanie wciaga paro kolbę na śniadanie " ;):lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze lekarka odradzała melatoninę. Mówiła że wywołuje koszmary, halucynacje, może (w moim przypadku) rozwijać psychozy. Za to zawsze mi zapisywała zolpidem, który też niejako wywołuje halucynacje ale jest bezpieczniejszy. Dlaczego tak twierdziła do tej pory nie wiem. I nigdy melatoniny nie sprawdziłem jak to jest naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze lekarka odradzała melatoninę. Mówiła że wywołuje koszmary, halucynacje, może (w moim przypadku) rozwijać psychozy. Za to zawsze mi zapisywała zolpidem, który też niejako wywołuje halucynacje ale jest bezpieczniejszy. Dlaczego tak twierdziła do tej pory nie wiem. I nigdy melatoniny nie sprawdziłem jak to jest naprawdę.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26438969

A major advantage is that melatonin has a very safe profile, it is usually remarkably well tolerated and, in some studies, it has been administered to patients at very large doses and for long periods of time, without any potentiality of abuse.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22350925

In older adults, evening PR-M intake did not impair postural stability during the night. The postural instability with zolpidem demonstrated assay sensitivity and validated the outcome.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18763235

This study extends previous researches showing impairment of cognitive functions by zolpidem within 5 h post-administration. Further, PR-M use was not found associated with impairment of psychomotor functions, memory recall, and driving skills, and point to a pharmacodynamic interaction between melatonin and GABA-A modulators.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15700725

Unlike zolpidem, melatonin 5 mg alone improved daytime sleep without impairing memory and vigilance. Functional coupling of sleep-inducing and memory-impairing effects may be specific to benzodiazepine-receptor agonists such as zolpidem, suggesting potential advantages to using melatonin in the operational environment. That melatonin's sleep-promoting effects were delayed for several hours presents a practical consideration that may limit melatonin's usefulness when daytime sleep periods cannot be reliably anticipated or planned in advance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sówka co tam u Ciebie, jak samopoczucie?

U mnie w miarę ok, dzisiaj miałam napad lęku i nie wiem dlaczego... za 3 dni wyjazd, może dlatego... pewnie podświadomość pracuje. Jutro idę po leki, to powiem lekarce o tym.

 

Czy pod czas brania leków lęk może się pojawiać, czy powinien zupełnie minąć? Biorę Parogen 20mg od prawie 2 mcy (tą dawkę dobry miesiąc) i 1/2 tabletki miansec30 dziennie. Szczerze powiem, że od jakiś 2 tyg czułam się normalnie w 90%, ale dzisiejsze zjazdy trochę mnie podłamały i już myślę... myślałam że Parogen działa :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sówka co tam u Ciebie, jak samopoczucie?

U mnie w miarę ok, dzisiaj miałam napad lęku i nie wiem dlaczego... za 3 dni wyjazd, może dlatego... pewnie podświadomość pracuje. Jutro idę po leki, to powiem lekarce o tym.

 

Czy pod czas brania leków lęk może się pojawiać, czy powinien zupełnie minąć? Biorę Parogen 20mg od prawie 2 mcy (tą dawkę dobry miesiąc) i 1/2 tabletki miansec30 dziennie. Szczerze powiem, że od jakiś 2 tyg czułam się normalnie w 90%, ale dzisiejsze zjazdy trochę mnie podłamały i już myślę... myślałam że Parogen działa :cry:

 

spokojnie ja poczulem prawdziwe dzialanie gdzies dopiero po 4 miesiacach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie... 2 miesiace to oglnie juz czas ze powinien zaczac działać... ale warto poczekać dłużej.... ja też miałem takie zjazdy i chwilowe dołki i ataki paniki.... jesli sa one bardzo rzadko to sie nie przejmuj chyba ze ewidentnie czujesz ze wracaja one z podwójna siła lub coraz czesciej to pomysl o zwiekszeniu dawki - oczywiscie po konsultacji z lekarzem.... na Twoim miejscu bym poczekał... jeszcze minimum miesiąc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam u dr i mam zwiększyć dawkę parogenu o pół tabletki, i niestety sytuacje stresowe mogą powodować takie gorsze dni mam się wtedy ratować xanaxem. Chyba poczekam do powrotu z wakacji z tym zwiększeniem bo boję się że na wyjeździe dopadną mnie skutki uboczne zwiększania leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad miesiącu na dawce 80mg, efekt antydepresyjny zaczyna słabnąć, zamiast dobrego nastroju i chęci do działania pojawia się klasyczna dla SSRI anhedonia/abulia/apatia, czyli najlepszy

efekt jak zwykle szybko się kończy, na każdym SSRI tak mam, że góra 5-7 tygodni jest dobrze a potem nędza - zwarzywienie. Najdziwniejsze jest to, że SSRI działają na mnie praktycznie po pierwszej dawce,

a pełen efekt i pełne zadowolenie czuję po 3-4 dniach. Zaś po paru tygodniach zamiast dopiero się rozkręcić to u mnie się kończy. Posrane to jest, nie zrozumiem tego. SSRI biorę łącznie już 17 lat z małymi przerwami, ale zmieniałem substancje co kilka lat a literatura nic nie mówi o przyzwyczajaniu się receptorów, nic nie rozumiem ?

 

Ktoś zmieniał Paroksetyne na klasyczną Klomipraminę ? Bo te 2 substancje to takie leki bliźniacze jeśli chodzi o profil działania, Paro. zastępuje stare Klomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kttoś wie , czy do paroksetyny dawek 10-20mg ,lub innego SSRI, mozna dorzucić troszke seliglininy 5mg . słyszałem , że tak bo swoją selektywność traci na dawkach powyżej 10mg i wchodzi w MAO-A , a 5mg dawka to tylko maoB , wiec dopamina . ktos coś wie , albo testował . by nie popaść w anhedonie/apatie/libido na samym SSRI ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kttoś wie , czy do paroksetyny dawek 10-20mg ,lub innego SSRI, mozna dorzucić troszke seliglininy 5mg . słyszałem , że tak bo swoją selektywność traci na dawkach powyżej 10mg i wchodzi w MAO-A , a 5mg dawka to tylko maoB , wiec dopamina . ktos coś wie , albo testował . by nie popaść w anhedonie/apatie/libido na samym SSRI ???

 

wg. naszego geniusza forumowego można, ale lepiej zastosować Escitalopram, ze względu na mniej skutków ubocznych i ewentualnie mniej interakcji w metaboliźmie razem z MAO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kttoś wie , czy do paroksetyny dawek 10-20mg ,lub innego SSRI, mozna dorzucić troszke seliglininy 5mg . słyszałem , że tak bo swoją selektywność traci na dawkach powyżej 10mg i wchodzi w MAO-A , a 5mg dawka to tylko maoB , wiec dopamina . ktos coś wie , albo testował . by nie popaść w anhedonie/apatie/libido na samym SSRI ???

 

wg. naszego geniusza forumowego można, ale lepiej zastosować Escitalopram, ze względu na mniej skutków ubocznych i ewentualnie mniej interakcji w metaboliźmie razem z MAO.

 

 

ja chce do p[aro , bo to jedyne SSRi ktore kiedyu kolwiek mi pomoglo , wogole jedyny psychotrop co zrobil cos ze mną , jakies zmiany . reszta to placebo . a sele by kutas stał . brałem samą sele do 10 mg długo i dupa była , za to libido ogromne, wpływ na psychike - mniej zmęczony,wiecej wkurwiony tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku sprawdził się doskonale. Był to pierwszy a zarazem jedyny lek który niweluje u mnie lęki i działa w taki sposób, aby po dłuższym czasie stosowania przychodziły myśli o zaprzestaniu leczenia ;)

 

Polecam, choć nie da się ukryć, że nie jest idealny. Za cenę spokoju i stuprocentowej pewności siebie zapłaciłem swoją wagą, która poszybowała nieco w górę z racji mojego ogromnego wręcz apetytu na słodycze. Dwa razy odstawiałam ten lek, po raz trzeci do niego wracam i za każdym razem ten sam epizod ze słodyczami :P

 

Polecam, choć trzeba wziąć namiar na trudności w odstawieniu, które są dość odczuwalne( lek należy odstawiać bardzo małymi krokami, najlepiej przedłużyć maksymalnie w czasie ile się da)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×