Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Część. Mam pytanie: od 1 miesiąca nie biorę paroksetyny. Brałem prawie 2 lata i postanowiłem odstawić. Przez pierwszy tydzień dwa miałem takie objawy jak zawroty ale nie było źle powiem szczerze że myślałem że będzie gorzej ale jakoś od 2 tygodni wydaje mi się że nerwica wróciła. Pytanie czy to może być jeszcze odstawienie czy faktycznie nerwica wróciła na dobre ? Staram się sobie tłumaczyć te objawy (byłem na psychoterapii i od przyszłego tygodnia zaczynam kolejna) no ale jest ciężko.leki wróciły depresja pewnie niby funkcjonuje ale jest ciężko i każdy dzień zaczyna się skanowaniem ciala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, ja bym nie porównywał fluoksetyny do paroksetyny, przynajmniej w takich dawkach. Fluoksetyna to jeden z najsłabszych antydepresantów, a paroksetyna to kombajn - chyba nie ma nic mocniejszego :P Fluoksetyny nie brałęm, lecz uważam, że paroksetyna o wiele lepiej by wypadała w zestawieniu, natomiast 20mg paroksetyny > 30 mirtazapiny. I to znaaaczna przewaga na rzecz paroksetyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, ja bym nie porównywał fluoksetyny do paroksetyny, przynajmniej w takich dawkach. Fluoksetyna to jeden z najsłabszych antydepresantów, a paroksetyna to kombajn - chyba nie ma nic mocniejszego :P Fluoksetyny nie brałęm, lecz uważam, że paroksetyna o wiele lepiej by wypadała w zestawieniu, natomiast 20mg paroksetyny > 30 mirtazapiny. I to znaaaczna przewaga na rzecz paroksetyny.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19185342

PMC3733527_PCC.12r01420f02.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grabarz co ta paroksetyna tak nisko , to lepszy lek od sertaliny,esci,mirtazepiny i fluo i wogole dla mnie najlepszy ze wszystkich antydepresantow :)

 

bupropion tak wysoko ?:P to gowno nie lek

 

-- 12 sie 2017, 20:35 --

 

benzowiec84, ja bym nie porównywał fluoksetyny do paroksetyny, przynajmniej w takich dawkach. Fluoksetyna to jeden z najsłabszych antydepresantów, a paroksetyna to kombajn - chyba nie ma nic mocniejszego :P Fluoksetyny nie brałęm, lecz uważam, że paroksetyna o wiele lepiej by wypadała w zestawieniu, natomiast 20mg paroksetyny > 30 mirtazapiny. I to znaaaczna przewaga na rzecz paroksetyny.

 

zgadzam się ponieważ , mirtazepina,mianseryna i trazodon nie maja dla mnie żadnego znaczenia antydepresyjnego , nadaja sie jedynie jako usypiacze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grabarz co ta paroksetyna tak nisko , to lepszy lek od sertaliny,esci,mirtazepiny i fluo i wogole dla mnie najlepszy ze wszystkich antydepresantow :)

 

bupropion tak wysoko ?:P to gowno nie lek

 

zgadzam się ponieważ , mirtazepina,mianseryna i trazodon nie maja dla mnie żadnego znaczenia antydepresyjnego , nadaja sie jedynie jako usypiacze :)

A teraz zastanów się co znaczy twoja opinia wobec 25 928 pacjentów, u których zastosowano te leki :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grabarz co ta paroksetyna tak nisko , to lepszy lek od sertaliny,esci,mirtazepiny i fluo i wogole dla mnie najlepszy ze wszystkich antydepresantow :)

 

bupropion tak wysoko ?:P to gowno nie lek

 

zgadzam się ponieważ , mirtazepina,mianseryna i trazodon nie maja dla mnie żadnego znaczenia antydepresyjnego , nadaja sie jedynie jako usypiacze :)

A teraz zastanów się co znaczy twoja opinia wobec 25 928 pacjentów, u których zastosowano te leki :twisted:

 

nie wiem ;) wiem jak na mnie działały i paroksetynka najlepiej :) a i zobacz na forum tutaj , oceny paroksetyny a oceny bupropionu czy esci , tu na forum też według większości pacjentow paroksetyna najlepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil oddzialywania na receptory przez paroksetyne (z wikipedii) :

3d8e43489273d.jpg

Doszedlem do wniosku ,ze paroksetyna dziala na mnie tak dobrze,nie z powodu wplywu na serotonine ,tylko z powodu wplywu na receptory "M" (dlatego tez reszta SSRI na mnie nie dziala,lub dziala slabo ) .I teraz pytanie za 100 punktów .Poszukuje leków ,które w taki sam sposób będą oddziałyywały na receptor M1/M3 jak paroksetyna ,gdyż mam dość serotoninowej zamuły . :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedlem do wniosku ,ze paroksetyna dziala na mnie tak dobrze,nie z powodu wplywu na serotonine ,tylko z powodu wplywu na receptory "M" (dlatego tez reszta SSRI na mnie nie dziala,lub dziala slabo ) .I teraz pytanie za 100 punktów .Poszukuje leków ,które w taki sam sposób będą oddziałyywały na receptor M1/M3 jak paroksetyna ,gdyż mam dość serotoninowej zamuły . :great:

Paroksetynowa "zmuła" wynika głównie właśnie z blokowania receptorów muskarynowych (głównie M1, słabiej M3), a nie z samej inhibicji SERT (wartość IC50 najniższa spośród wszystkich SSRI). Standardowe dawki terapeutyczne pozostałych SSRI powodują, również, okupację ok. 80% tego transportera, więc ich działanie serotoninergiczne (mimo z różnych IC50) jest niemal identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedlem do wniosku ,ze paroksetyna dziala na mnie tak dobrze,nie z powodu wplywu na serotonine ,tylko z powodu wplywu na receptory "M" (dlatego tez reszta SSRI na mnie nie dziala,lub dziala slabo ) .I teraz pytanie za 100 punktów .Poszukuje leków ,które w taki sam sposób będą oddziałyywały na receptor M1/M3 jak paroksetyna ,gdyż mam dość serotoninowej zamuły . :great:

Paroksetynowa "zmuła" wynika głównie właśnie z blokowania receptorów muskarynowych (głównie M1, słabiej M3), a nie z samej inhibicji SERT (wartość IC50 najniższa spośród wszystkich SSRI). Standardowe dawki terapeutyczne pozostałych SSRI powodują, również, okupację ok. 80% tego transportera, więc ich działanie serotoninergiczne (mimo z różnych IC50) jest niemal identyczne.

 

Działanie na rec. muskarynowe jest tak marginalne, że zanika po max. 2-3 tyg. brania po czym pałeczkę przejmuje serotonina i to ona uwala, uwalenie po pierwszej dawce PARO

jest dużo mniejsze niż po tabletce choćby 25mg hydroxyzyny albo 5mg mianseryny. Antyhistaminowce 100x bardziej usypiają. Niektórzy naiwnie wierza, że działanie na jakiś receptor

im pomaga mimo, że stosunek innych rec. do muskarynowych jest ogromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie na rec. muskarynowe jest tak marginalne, że zanika po max. 2-3 tyg. brania po czym pałeczkę przejmuje serotonina i to ona uwala, uwalenie po pierwszej dawce PARO

Wcale nie takie marginalne, ale istotne klinicznie:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12421645

Paroxetine and clomipramine inhibited oxotremorine-induced tremor, reduced spontaneous defecation and impaired passive avoidance performance, while fluvoxamine did not have similar effects.

Ponadto:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11739070

Paroxetine, sertraline, and placebo were compared for 3 weeks of testing in a double-blind study with behavioral testing at baseline and at the end of each week. MANOVA models demonstrated no between-group differences; however, mixed-model random regression analyses revealed that Day 14 plasma paroxetine levels correlated negatively with delayed verbal recall and paired-associate learning scores. In contrast, plasma sertraline levels correlated positively with Day 7 immediate verbal recall, Day 14 tapping, and Day 21 delayed verbal recall scores, and negatively with divided-attention task scores on Day 21. Plasma paroxetine levels were associated with mild behavioral impairment at Day 14, with no other significant adverse effects. Plasma sertraline levels were associated with mild and transient behavioral changes, as well as early termination in several subjects.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11565624

Paroxetine specifically impaired delayed recall in a word learning test at a dose of 20 and 40 mg.

The additional anticholinergic effects of paroxetine could account for its induction of long-term memory impairment.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23953023

In contrast, medicated patients learned the initial sequence normally, but were impaired at the generalization phase. We argue that these data suggest (i) an MDD-related impairment in striatal-dependent sequence learning which can be remediated by SSRIs and (ii) an SSRI-induced impairment in hippocampal-dependent generalization of past learning to novel contexts, not otherwise seen in the medication-naïve MDD group. Thus, SSRIs might have a beneficial effect on striatal function required for sequence learning, but a detrimental effect on the hippocampus and other medial temporal lobe structures is critical for generalization.

 

jest dużo mniejsze niż po tabletce choćby 25mg hydroxyzyny albo 5mg mianseryny. Antyhistaminowce 100x bardziej usypiają.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23229983

Over-the-counter antihistamines may have a role for short-term insomnia treatment in younger adults, but tolerance develops rapidly. Mirtazapine should not be used solely for the treatment of insomnia. Sedating antidepressants can be considered after failure of first-line insomnia treatments. Patients taking these agents chronically should be evaluated for continued efficacy and potential harm. Low-dose doxepin may have a unique role in the treatment of insomnia in elderly patients given its tolerability, documented efficacy, and lack of important adverse effects.

 

Niektórzy naiwnie wierza, że działanie na jakiś receptor im pomaga mimo, że stosunek innych rec. do muskarynowych jest ogromny.

Wybacz, ale badania jednak bardziej mnie przekonują niż wymyślone teorie.

 

-- 15 sie 2017, 23:36 --

 

Zapomniałem dodać:

 

Stahl’s Essential Psychopharmacology:

Paroxetine tends to be more calming, even sedating, early in treatment compared to the more activating actions of both fluoxetine and sertraline discussed above. Perhaps the mild anticholinergic actions of paroxetine contribute to this clinical profile.

Paroxetine is also notorious for causing withdrawal reactions upon sudden discontinuation with symptoms such as akathisia, restlessness, gastrointestinal symptoms, dizziness, and tingling, especially when suddenly discontinued from long-term high-dose treatment. This is possibly due not only to SERT inhibition properties, since all SSRIs can cause discontinuation reactions, but also to additional contributions from anticholinergic rebound when paroxetine is rapidly discontinued.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Grabarz znowu zasypał :))) to co maja powiedzieć ludzie na amitryptyline gdzie macie M1 12.9 , M3 25.9 , , albo anafranilu .

 

moim zdaniem też jest to marginalne . do tego kiedyś ktoś pisał że pogarsza paro , funckje poznawcze , przez to właśnie

, ja akurat wraz z zaczęciem paro , poszedłem do szkoły średniej i uczyłem się tak dobrzę jak nigdy , w klasie byłem jednym z najlepszych , pochłaniałem tony wiedzy i to takie rzeczy o których bym się po siebie nie spodziewał . do tego nie byłem zmulony a miałem w chu. energii , łaziłem jak naspidowany . a energia mnie rozpierała , ale to było kiedyś . widocznie wtedy miałem spore ubytki serotoniny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dla mnie to częściowa bzdura, piszą o wielkich skutkach odstawiennych prawie zawsze, a ja nie mam żadnych, więc nie jest to w pełni wiarygodne.

 

wartości powyżej 20nM to wartości bardzo słabe, 50 marginalne, 100 znikome, patrząc na ~0.30 przy serotoninie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Grabarz znowu zasypał :))) to co maja powiedzieć ludzie na amitryptyline gdzie macie M1 12.9 , M3 25.9 , , albo anafranilu .

Mają jeszcze bardziej nasilone objawy antycholinergiczne niż po paroksetynie, proste.

 

moim zdaniem też jest to marginalne . do tego kiedyś ktoś pisał że pogarsza paro , funckje poznawcze , przez to właśnie

, ja akurat wraz z zaczęciem paro , poszedłem do szkoły średniej i uczyłem się tak dobrzę jak nigdy , w klasie byłem jednym z najlepszych , pochłaniałem tony wiedzy i to takie rzeczy o których bym się po siebie nie spodziewał . do tego nie byłem zmulony a miałem w chu. energii , łaziłem jak naspidowany . a energia mnie rozpierała , ale to było kiedyś . widocznie wtedy miałem spore ubytki serotoniny .

To jest argument typu: jedzmy gówno, miliardy much nie mogą się mylić!

 

no i dla mnie to częściowa bzdura, piszą o wielkich skutkach odstawiennych prawie zawsze, a ja nie mam żadnych, więc nie jest to w pełni wiarygodne.

wartości powyżej 20nM to wartości bardzo słabe, 50 marginalne, 100 znikome, patrząc na ~0.30 przy serotoninie.

Ja też nie mam skutków odstawiennych po SSRI/SNRI, co wcale nie oznacza, że ich w ogóle nie ma. Co to w ogóle za retoryka?

Badania robi się po to, żeby określić ilościowo oddziaływanie na dany receptor, subiektywne odczucia jednej osoby, negujące fakt nic nie znaczą, trzeba się z tym pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dyskutujcie sobie , nie chcę wchodzić z grabarzem w jego retoryke ;) dla mnie paro nie ma żadnego działania antycholinergicznego . dawki 20-40 jakie brałem

 

-- 16 sie 2017, 02:24 --

 

Grabarz jakie SSRI oprocz paroksetyny maja blok iNOS/eNOS?

 

-- 16 sie 2017, 02:25 --

 

albo lepiej , jakie teog nie maja ?

 

-- 16 sie 2017, 03:58 --

 

grabasz to może stosować do tego l- arginine albo cytruline ?

 

-- 16 sie 2017, 05:05 --

 

bo libido mam ok wszystko takie samo jak przed leczeniem , ale stanąć nie może na 15mg paro , już kiedyś tak miałem że libido wysokei ale stanąc nie mógł , więc to pewnei z blokady iNOS/eNOS tlenku azotu.

a arginina działa odwrotnie , więc może by pomogło ?? co na wzwód po paro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo libido mam ok wszystko takie samo jak przed leczeniem , ale stanąć nie może na 15mg paro , już kiedyś tak miałem że libido wysokei ale stanąc nie mógł , więc to pewnei z blokady iNOS/eNOS tlenku azotu.

a arginina działa odwrotnie , więc może by pomogło ?? co na wzwód po paro ?

Wtakim razie polecam risperydon 2x dziennie po 2 mg oraz karwedilol 2x dziennie po 25 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na Seroxacie od zeszłej soboty. Przeglądałam to forum. Teraz biorę 10 mg, od soboty mam zacząc 20 mg. Ale skutki uboczne nie dają mi spokoju. Jestem rozedrgana, mam jakby prąd w rękach i nogach. Czasem łapie mnie taka senność, że nie jestem w stanie jej opanować. W nocy z kolei jak się obudzę o 3 to nie mogę już zasnąć, do tego w nocy pocę się jak mysz... Czy wy też tak mieliście? Rozmawiałam z moją dr, powiedziała, że jutro mi już zmieni - nie mówiła, żeby czekać, bo objawy miną. Czy to normalne? Czy jeśli lek od razu na mnie tak źle działa tonie powinnam tego przeczekać tylko od razu powinnam zmieniać?

Dodam, że biorę też 0,25 mg Xanaxu razem z Seroxatem . Seroxat biore na dzień. Powiedzcie czy ktoś miał podobnie?

Ja mam fobie, lęki i nn.

 

pozdrawiam walczących:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo libido mam ok wszystko takie samo jak przed leczeniem , ale stanąć nie może na 15mg paro , już kiedyś tak miałem że libido wysokei ale stanąc nie mógł , więc to pewnei z blokady iNOS/eNOS tlenku azotu.

a arginina działa odwrotnie , więc może by pomogło ?? co na wzwód po paro ?

Wtakim razie polecam risperydon 2x dziennie po 2 mg oraz karwedilol 2x dziennie po 25 mg.

 

 

nie dziwie się że cie nikt nie lubi , jak z takim cynizmem wyskakujesz , zamiast pomóc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziwie się że cie nikt nie lubi , jak z takim cynizmem wyskakujesz , zamiast pomóc .

Nadal gorąco polecam poniższy miksik :

- paroksetyna 2x dziennie po 30 mg

- risperydon 2x dziennie po 3 mg

- karwedilol 2x dziennie po 25 mg

 

Ch.uj będzie stać jak sosna!

 

:yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przeczekał , przynajmniej wiadomo że lek działa , gorzej jak się bierze jak cukierki i nie ma skutków ubocznych .

 

Dzisiaj mam jechać na zmianę leku, zobaczymy co moja psychiatra wymyśli i na co zmieni. Dodam, ze dzisiaj się w końcu wyspałam i nie wstałam o 3, ale o 5 :) choć i tak budzę się jak po amfetaminie - od razu oczy otwarte jak 5 zł .

 

Wiem, że to indywidualna sprawa, ale te uboczne długo u was trwały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna to był mój drugi antydepresant w życiu ,który spowodował epizod hipomanii/manii, który trwał parę miesięcy , spałem po parę godzin , źrenice jak 5 zł , i cały czas naspeedowanie euforia,silne pobudzenie psychoruchowe ale minęło i już nigdy nie wróciło nawet po ponownym powrocie do leku po przerwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dordźcie coś bo zgłupiałem. Bralem z przerwami seroxt 13 lat zawsze 20 mg Tym razem dopadło mnie mocniej po pół roku od odstawienia do 0 Zacząłem brać i doszedłem do dawki 25 mg która biore już trzeci miesiąc. po dwóch miechach poprawa - zero odczuwania choroby ( nerwica lękowa) po 1,5 miecha takiego zajebistego samopoczucia zjazd totalny i trzyma mnie juz drugi tydzień. Czy zwiekszyć dwkę? Czy zmienic lek? Czy zwiekszenie dawki coś powinno pomóc? I jesli tak to do jakiej dawki z tym jechać i ile czekać na efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbazag witam Cie serdecznie ;)

Ja tez biore paro juz ponad 13 lat i testowalem rozne dawki. Z mojego doswiadczenia powiem tylko, ze na 25mg bardzo sie zle czulem. Dopiero po zejsciu na 20mg, wszystko wrocilo do normy. Nie zawsze wieksza dawka poprawia samopoczucie.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Corleone a co oznacza że się źle czułeś na 25 mg .

Ja wchodziłem na paro już z 5 razy za każdym razem działało po ok 2-3 miesiącach. raz miałem nawrót jak brałem 20 mg - pomogło wejście na jakiś czas na 30 mg potem zszedłem na 20 i chulało jakies dwa lata - ale zachciało mi sie odstawki leku- i zszedłem do zera. Po 5-6 miesiacach deprecha wróciła wszedłem na 25 mg - choc sam nie wiem czemu tak dawkowałem może dlatego że lakarz kazał wchodzić na 30 mg ( skoro juz kiedyś brałem) ale ja wchodze bardzo powoli i po dwóch miesiacach było na 25 mg - misiac nawet półtora suuuper i się zjebało :( od dwóch tygodni mnie znów trzyma więc pomyslałem o zwiekzeniu dawki najpierw do 30 mg a jak nie przejdzie to nawet do 40 mg. Jak mi nie przejdzie będesie martwil

A jaką Ty masz historię? Na co się leczysz? ile razy wchodziłeś? Po ilu działało ?

 

Z Twojego podpisu wnioskuję ze byłeś nawet na 30 mg źle było ? Czemu zszedłeś z dawki na 20mg ? Czemu musiałeś zwiekszać do 30mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×