Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Twój lekarz to ułom. W ogóle Cię nie leczy tylko sobie przepisuję SSRI jak leci. Zotral (sertalina) może nasilić lęki/natręctwa w dużej mierze. Nie rozumiem też dlaczego zgodziłaś się przejść z paroksetyny na sertalinę która gorzej radzi sobie z lękami a wręcz działa nasilająco na nie.

Radzę douczyć się.

Skuteczność przeciwlękowa (GAD, PD) paroksetyny i sertraliny jest statystycznie taka sama:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15669894

Both paroxetine and sertraline appear similarly effective and well tolerated for the treatment of generalized anxiety disorder.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15096081

Sertraline and paroxetine had equivalent efficacy in panic disorder, but sertraline was significantly better tolerated and was associated with significantly less clinical worsening during taper than paroxetine.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16848646

Despite the relatively small between-group differences, study findings suggest a role for sertraline in the acute treatment of GAD.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15337655

Sertraline appears to be efficacious and well tolerated in the treatment of generalized anxiety disorder.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10814773

Sertraline showed an excellent tolerability in patients with mixed anxiety-depression disorder despite high levels of baseline anxiety. The response level was high and similar to that reported for patients with major depression. These results warrant further controlled trials to assess the efficacy of SSRIs in MAD.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9850204

Sertraline was effective and safe in reducing panic attacks. Higher doses were no more effective than the 50 mg dose.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11722304

Long-term sertraline treatment was effective in preventing relapse of panic disorder, well tolerated and associated with minimal discontinuation symptoms.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11206597

Treatment of panic disorder with sertraline was generally effective, even in the presence of baseline clinical variables that have been associated with poor treatment response.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9734541

Sertraline is an effective and well-tolerated treatment for patients with panic disorder.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19584964

When reviewed in context with the efficacy trials, a compelling argument can be made for making sertraline a first choice among the serotonin reuptake inhibitors in the treatment of PD.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9819070

Results support the safety and efficacy of sertraline for the short-term treatment of patients with panic disorder.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19810881

With its beneficial side-effect profile and proven efficacy in social anxiety disorder, sertraline can be considered a valuable addition to the variety of treatments currently available for this disorder.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26125277

Compared to sertraline, pregabalin showed more rapid onset of action and equal efficacy. Adverse reactions are short-lasting and the dose depends. Our investigation showed that pregabalin, an atypic anxiolytic is efficient and well tolerable in treatment of GAD.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16053461

Sertraline applied in fixed doses of 20 mg/day and alprazolam in doses 1-1,5 mg/day significantly reduced the frequency of panic attacks in panic disorder patients, reduced symptoms of agoraphobia and anticipatory anxiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystycznie to zamieszczasz dużo artykułów których nie chcę mi się czytać.

Dlatego właśnie piszesz to co piszesz, czyli bzdury.

 

Zaliczasz się do spamowców (statystycznie oczywiście).

Zabolało co? Fakty mówią same za siebie, a ty zrobiłeś z siebie, delikatnie pisząc, intelektualnego młotka :twisted:

 

Mówimy tu o przypadku mermaid, kolego.

Na moją sympatię nie zasłużyłeś, więc kolegami nie jesteśmy i nie będziemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

Dzisiaj rozpoczęłam czwarty dzień brania Zotralu. Wczoraj kiepsko czułam sie fizycznie - duże spięcie mięśni karku, rąk i łydek oraz przymulenie w głowie. Brak objawów swędzenia skóry twarzy, powiek i gardła. Psychicznie nie najgorzej. Wzięłam na noc hydroksyzynę i zasnęłam. W nocy dwa razy się wybudzalam ale zasypiałam szybko. Dzisiaj jestem bardzo ospała (niskie ciśnienie) i tak jakby " w środku skurczona".

 

Pozdrawiam

Mermaid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś mija 18 dzien z czego 13 na 20 mg. Na razie odblokowało mi trochę jedzenie, jestem spokojniejszy, radzę sobie raczej bez xanaxu, choć choróbsko czuję nadal. Od czasu do czasu pojawiają się leki ale w miarę do opanowania. Nadal brak humoru i zycie trochę przeraża. Doszła mi za to straszna senność w ciągu dnia mam nadzieję że to też przejściowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystycznie. Statystycznie to zamieszczasz dużo artykułów których nie chcę mi się czytać. Zaliczasz się do spamowców (statystycznie oczywiście). Mówimy tu o przypadku mermaid, kolego.

 

Kazdy to wie i widzi . To jest grabarz , bierz poprawke na niego . Ma nerwice natrectw, musi to wklejac :) a uznaje sie za profesora . Dobrze ze nie za napoelona :)

 

-- 22 maja 2017, 06:34 --

 

żeby to jeszcze komuś pomagało , to można przymknąć oko na zaspamowane strony . ale jak nie pomaga to po co wklejać jakieś linki po angielsku , do ludzi którym zyć się nie chcę.

po drugie , nie teoria a praktyka zrobi z ciebie robotnika , liczą się przeżycia empiryczne ludzi i co jak i komu pomogło , więc radzę grabarz trochę ogłady w tym wklejaniu , bo już dobry rok to wklejasz non stop a nic sensownego nie powiesz (bo nie masz , jadłeś tylko mirtazepine swoją i jeden SSRI) . normalniej nie reagowałbym , ale śledziłem forum i zdenerowała mnie twoja buta i brak pokory w stosunku do innych użytkowników , wywyższanie się i arogancja , co widać wyżej . a jak ktoś zapyta o pomoc to wklejasz jakieś artykuły gotowe .

 

wiesz może wiele ludzi ma lęki i fobie i boi się ci powiedzieć ale drażnisz tym.

 

-- 22 maja 2017, 06:40 --

 

czy biorac paroksetyne mogę z dnia na dzień zacząć brać citalopramum zamiast paro? albo jak to powinno wygladac? biore 20 mg paro, bede 20 mg citalu, do lekarza udam się niedługo ale wole sie upewnic

 

 

jak najbardziej przechodziłem z paro na sertaline z sertaliny na fluoksetyne , z paro na wenle z wenle na duloksetyne i tak dalej . śmiało z ssri na ssri jak i snri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam paro 4,5 roku- działała na leki, ale rozleniwiała, pojawiał się na niej smutek, ale ok jakoś to było.

Odstawiłam w grudniu tego roku na 3 miesiące i oczywiście nastąpił nawrót. Tym razem duża depra trwała dwa i pół miesiąca, lęki się uspokoiły, ale depra była wskazaniem do odstawienia.

 

MINUSY PARO: miałam zerowe libido i nie mogłam dojść do orgazmu

przytyłam 12 kg

straciłam motywację

co pół roku przychodziły smutne tygodnie, do przeżycia ale bolące.

najgorsza kategoria w razie ciaży

 

PLUSY: nerwica i fobie zniknęły

 

Bardzo źle mi się wchodzi na SSRI- pogorszenia na pograniczu życia i śmierci miałam z pierwszym lekiem sertraliną (z małej nerwicy zrobiła się bardzo silna, bezsenność i doszla duża depresja) wytrzymałam tylko 5 dni- benzo nie działały. Po tym coaxil, który nie udźwignął sertrowych zniszczeń. Później jedna tabletka wenli (powrót przy pierwszej tabletce stanu z sertry) Na koniec 4 miesiące clona plus wprowadzenie paro 30 mg (odstawienie clona bezproblemowe), paro zadziałała (jednak było ALE). Stąd strach przez tymi nowoczesnymi lekami ponoć bez skutków ubocznych.

 

Jednak jak się zdecyduje na SSRI lub SNRI- to będzie escitalopram, wenla. Zależy mi na pożegnaniu tej depry, jest okropna,

 

PYTANIE: Jaki jest inny alterantywny sposób leczenia nerwicy lękowej i depry, z lekkimi elementami fobii- bez udziału SSRI, SNRI?

 

Zależy mi by nie przytyć i mieć ochotę sex (o orgazmie nie wspomnę)

Na SSRI (paroksetynie), przytyłam 12 kg (zgrozo), byłam aseksualna, , pacynka na sznurkach. Działał na leki, ale straciłam możliwość odczuwania miłości, szczęścia, a co pół roku pojawiał się stan depresyjny. Teraz będąc na paro 2 miesiace- leki poszły, ale depresja jest za duża.

 

Z tego co znam ludzi w mojej rodzinie i niektórych z forum trwałe remisje były częściej na lekach starej daty.

 

Siostra w pierwszym epizodzie miała Mirtrazapinie z coaxilem i 7 lat spokoju było. Później też dali jej paro, wenlę. Obecnie co odstawia to po miesiacu do 6 wraca.Oczywiście mitry i miansy nie spróbuje chyba że bym leżała już w łóżku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od miesiąca biorę paroksetynę (w tej chwili 30mg, od jutra mam zacząć brać 40mg) i od ok. 2-ch tygodni mam zaparcia, co 3 dni "załatwiam" się.

Nie mam żadnych bólów brzucha itp.

Czy to normalne na paroksetynie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od miesiąca biorę paroksetynę (w tej chwili 30mg, od jutra mam zacząć brać 40mg) i od ok. 2-ch tygodni mam zaparcia, co 3 dni "załatwiam" się.

Nie mam żadnych bólów brzucha itp.

Czy to normalne na paroksetynie ?

 

 

tak, wlasnie biore paro tylko na jelito drazliwe bo mam bardzo duzo biegunek i normuje mi to, taki efekt dzialania

 

jest jakas roznica miedzy braniem paro rano a wieczorem? mam wrazenie, ze od rana mnie bardzo zamula i chce mi sie od tego spac wiec biore na noc ale dzialanie w dzien takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od najsłabszego ale jak dla mnie ona jest do dupy i długo się wkręca. Dalej escitalopram w sile działania. Najsilniejsza paroksetyna. Daje duże pobudzenie i działa dobrze przeciwlękowo. Porównywalnie do poprzednich leków według tabelek Grabarz666 ale jak dla mnie najlepiej z całego tego zestawu. Jeśli masz silne objawy polecam paroksetynę. Ale wiadomo skutki uboczne też idą w parze. Serta ma najmniej, paro najwięcej. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne zaburzenia i różne leki mu pomagają. Niby to wszystko SSRI ale jednak są różnice w działaniu. Ty bardziej wcelowałeś z sertą i odbiło się to na lepszym samopoczuciu. Może paro nie celowała tak w Twoje objawy. Wszystko też zależy od dawki, długości brania itp. Ale jak dla mnie paro jest znacznie silniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam paro 4,5 roku...

 

MINUSY PARO: miałam zerowe libido i nie mogłam dojść do orgazmu

 

 

 

Ja także biorę paroksetynę 20 mg dziennie już od początku brania pojawił się straszny objaw ZEROWE LIBIDO I NIE MOC DOJŚCIA DO ORGAZMU.

Jestem w związku z chłopakiem od dłuższego czasu, ostatnio zauważył, że nie mam na niego w ogóle ochoty... masakra, strasznie mnie to dręczy ...

 

Powiedziałam mu, że to przez ten nowy lek Paroxinor. On nie jest z tego zadowolony, jest ciągle podniecony jak się spotykamy, a ja w ogóle.

 

Teraz to ja już nawet unikam z nim spotkań :-(

 

Strasznie się boję, że nas związek przez ten lek się rozpadnie albo on mnie zdradzi, bo kto normalny by coś takiego wytrzymał w związku..

 

 

 

Błagam !!! Doradźcie co mam zrobić ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne zaburzenia i różne leki mu pomagają. Niby to wszystko SSRI ale jednak są różnice w działaniu. Ty bardziej wcelowałeś z sertą i odbiło się to na lepszym samopoczuciu. Może paro nie celowała tak w Twoje objawy. Wszystko też zależy od dawki, długości brania itp. Ale jak dla mnie paro jest znacznie silniejsza.

paro brałem 3 razy za pierwszym razem bylo ok a nawet super czulem sie praktycznie zdrowy, za drugim juz gorzej a za trzecim 60mg i nic,

teraz biore setre nie całe 2 tyg. i na mnie dziala mocniej niz paro tak jak pisalem wczesniej bardziej pobudza ale mysle ze to minie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem brać następujące suple. Hepatil, wyciąg z karczocha, miłorząb i sylimarynę. I co się okazało? Że paroksetyna z każdym dniem, przestaje działać. Który supel to może powodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem brać następujące suple. Hepatil, wyciąg z karczocha, miłorząb i sylimarynę. I co się okazało? Że paroksetyna z każdym dniem, przestaje działać. Który supel to może powodować?

 

żaden ;) napewno nie miłorząb który nasila działanie neuroprzekaźników ani ziółka na wątrobe . ale ludzie se wkręcacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetynę biorę 9 miesiąc. Przez cały ten czas działała doskonale, a teraz działanie nagle zaczęło słabnąć - znowu odczuwam lęki społeczne, objawy somatyczne. Gdzieś czytałem, że podobno sylimaryna wpływa na cytochromy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez cały ten czas działała doskonale, a teraz działanie nagle zaczęło słabnąć - znowu odczuwam lęki społeczne, objawy somatyczne

---ma prawo słabnąć( w sumie 9 miesiecy to stosunkowo krótko ) , jeśli ten trend będzie będzie się utrzymywał proponuje zwiekszyć dawkę . Jeśliby ew. to nic nie dało byłoby rozsądne zmnienić lek na inny SSRI . Ew. wcześniej dołożyc Lamotryginę .

U mnie po 4 latach Paro prawie " przestało działac antylękowo " . Zwiekszanie dawki nic nie dawało oprócz uboków . Zmnieniłem na Esci ,,, pomogło.

 

Paro-Statkiem w piękny rejs, statkiem na parę w piękny rejs

Przy wtórze klątw bosmana, głośnych krzyków aż od rana

Tak śpiewnie dusza łka ,,,

i dalej " panie prosza panie ...panowie panów i zawijasem ,,,obcasem :papa::tel::brawo:

;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetynę biorę 9 miesiąc. Przez cały ten czas działała doskonale, a teraz działanie nagle zaczęło słabnąć - znowu odczuwam lęki społeczne, objawy somatyczne. Gdzieś czytałem, że podobno sylimaryna wpływa na cytochromy.

 

mi działała 3 lata a bralem 5 lat .

przez cytchrom p 450 , przechodzi większość leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Już kiedyś tzn 10 lat temu brałam paroksetyne (seroxat) i bardzo mi pomógł. Niestety nerwica lękowa wróciła i typ razem dostałam parogen i miansec30. Miansec pół tabletki biorę na wieczór a parogen rano, na razie przez 4 dni 1/4 tabl a teraz 3 dzień pół czyli 10mg. Czekam na zbawienne działanie leku. U mnie problem to lęki, napęd jest, okna pomyte itp. niestety napady lęku i paniki utrudniają mi życie. Chodzę trochę ogłupiała i senna, myślę że to wina miansec bo śpię po nim jak zabita. Docelowo mam brać 1 tabl miansec i 1 tabl parogenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×