Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

achino2017,

nie napisałem ,że Ernest jest psem , ale czy nim jest .

Poza tym Chłopak ma zdiagnozowany zespól paranoidalny ( pewnie od tej kokainy , od której miał te euforie ) , noi może mu się wydawać ,że wszędzie jest policja , a na na Forum śledzą każdy nasz krok. Nie wiem . Tłumaczy mi jak dziecku , o skrzynkach na listy ,,,albo złośliwy , albo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

kabelex priv

Mam stresa.

Wróciłam do leków, ale czuje niesamowite dzisiaj pobudzenie.

Boje się. Jestem tydzień na paro plus tritico i się zastanawiam czy takie uboczne to rzecz normalna?

Pobudzenie bez leku, a marwie się bo jest sztucznie wysokie, jaky oczy z gałek miały wyjść.

W nocy wziełam 25 mg tritico i spalam (wcześniej kilka dni próbowałam 50 mg i nie działało)

no i paro w dawce 10 mg od tygodnia,

 

Jeju moj psychiatra jest na urlopie do następnego tygodnia, a nie chcę się nakrecić.

Oba leki działają na serotonine, może jak bylam 2 mies na czysto to dla mnie za dużo i jakiś zespół serotoninowy kielkuje, proszę dajcie mi znać jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woowoo

 

Brałem prawie identyczne połączenie co Twoje, też jakoś paro 10mg + trittico 25mg z powodzeniem przez pół roku. Na początku było...dosyć bardzo ch....owo.

Poza tym jak zarzuciłem 20mg paro to miałem akatyzję i nie mogłem wysiedzieć w miejscu i myślałem, że wyskoczę z własnej skóry tak się wierciłem. Musiałem zejść na niższą dawkę a i tak czułem

spore pobudzenie, niepokój, suche gały, oczy jak pięć złotych, jedynie sen dobry dzięki trazodonowi. Minęło chyba ze 3 tygodnie zanim było coś lepiej, potem było już na prawdę dobrze.

Chociaż momentami nadal wracały słabe momenty, to generalnie dałem radę ogarnąć wiele spraw w tamtym czasie.

Masz coś doraźnego do funkcjonowania w czasie dnia? Benzo, hydroksyzyna, pramolan (opipramol)? Ja trochę na początku podjadałem cloranxenu a potem tylko opipramol i poszło z górki, ale nie było łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wniosę wniosku na policję o obrazę.

dziekuję ;)

 

także proszę Cię nie PISZ mi kim jestem

przecież ja nie napisałem kim jesteś ( gdziesz bym smiał ), tylko powtórzyłem przez Ciebie samego napisana Diagnoze , którą sam też upubliczniłeś na Forum ku wiadomości wszystkim .

To Ty robisz ze mnie debila tłumacząć mi , co to jest skrzynka na listy etc , jak bym był jakimś niedorozwojem . I kto tu kogo ,,, w dodatku wmawiasz mi ,że słyszę jakieś głosy ( sugerujesz schizofrenię ) . Ach ,,, skończmy te waśnie .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka- nie kłócić się już. Nie ma sensu skakać sobie do gardeł.

 

Dziś wskoczyłam na 15 mg, w dzień czuję się ok, ale poranki są okropne.

Kiedy bardzo smutne poranki się kończą. Nie sposób je przetrwać bez szaleństwa.

 

Czy technicznie 25 mg tritico może podbić działanie antydepresyjne paro? Samo tritico powyżej 100 podobno, ale jak idzie w kombo z ssri to jest szansa że sobie poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka- nie kłócić się już. Nie ma sensu skakać sobie do gardeł.

 

--- to było 4 dni temu ,,, dawno i nieprawda .

 

Dziś wskoczyłam na 15 mg, w dzień czuję się ok, ale poranki są okropne.

- u mnie też poranki są przeokrutne , zresztą większość nerwicowców ma podobnie . Co oznacza u Ciebie "okropne " , czyli jak ?

Z drugiej strony cieszyć sie należy ,że póżniej jest lepiej .

Znam tylko dwa leki , które potrafią jakoś nadgryżć te ranne zmory . Pierwszy to ketamina ( brałem tylko MXE ) , drugi gorszy to wellbutrin ( z tym ,że ten może co u niektórych osób powodować nerwowość ), trzeci lek , który potrafi wygłuszyć , spłaszczyć, rozjaśnić i stonować ( dodając przy tym energii i kopa ) ranną szumowinę, ale już nie pociągnąc ku pogodzie ducha to metylofenidat ( medikinet ,concerta ) . Wszystkie trzy leki oczywiście wraz z jakimś dobranym SSRI , samemu absolutnie nie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wrócić do tego badziewia bo tylko leki hamujące wychwyt zwrotny serotoniny, pozwalają mi jakoś marnie funkcjonować i się znieczulić. Ale nie wyobrażam sobie, jak przeżyć całe życie na ssri, które i tak mojej kreatywności i zajawki na życie nie odbudują, a zabierają też sporo. Nie wiem po co w ogóle piszę tego bezsensownego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej przechodziliście z paro na escitalopram?

Myślę, o tym włąsnie rozwiązaniu.

 

Jak ma się paro i esci do lęków- to moje utrapienie boskie

i jak się ma do depry- bo też sie zdarza, choć mi się wydawało że to sprawka paro,

 

I wkręcanie się leków. Jak wchodzi się na esci- z milionem uboków jak przy sertralinie (mordercy moim pierwszym i najdotkliwszym). Może to ja jestem niedoopisania wrażliwa na lekki.

 

-- 14 kwi 2017, 12:55 --

 

Drugie wejście na paro.

Jestem na dawce 20 mg od 1,5 tyg i ciągle słabo spię, a do tego mam spadki w godzinach porannych.

Czy ktoś ponownie wchodził na paro, kiedy to się skończy?

Boję się, że wszystkie rypnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam :)

Moim głównym problemem jest derealizacja, która powoduje objawy somatyczne.

Przez 5 lat brałam paroksetynę 20mg, później rok 10mg, i czułam się na tyle dobrze, że chciałam całkowicie odstawić.

Niestety prawdopodobnie pod wpływem wielu stresów w 2016 objawy powróciły ze zdwojoną siłą. Wejście na 20mg nic nie dało, zmiana na Citalopram 30mg też pudło. 3 tygodnie temu psychiatra zalecił wrócić do paro od razu w dawce 40mg. Jak na razie żadnych zmian... Przy pierwszym podejściu do paro zadziałała prawie od razu. Myślicie, że jest szansa, żeby mimo wszystko się jeszcze rozkręciła? (Dodatkowo biorę lamotryginę 75mg na epi.)

Tracę już cierpliwość - 5 miesięcy walki i nic nie pomaga, a wręcz jest gorzej. Może spróbować wenlafaksyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia biorę paroksetynę (pierwsze 3 dni 10mg, następne 20mg) i prawie cały czas czuję zmęczenie i senność.

Czy to normalne i mam czekać kilka tygodni na poprawne działanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Od 6 dni biorę paroksetynę 10 mg dziennie, oprócz tego od kilku lat zażywam xanax 2,5 mg dziennie.

 

Chciałam się Was doradzić, bo od 2 dnia brania paroksetyny mam 1 objaw, który strasznie mnie męczy - cały czas muszę ruszać nogami (szczególnie podczas leżenia) no i rękoma. Nie wiem co teraz mam zrobić, czy odstawić ten lek, bo to jest nie do zniesienia objaw.

W nocy mam problem, żeby zasnąć, bo cały czas muszę poruszać nogami .... :/

 

Błagam Was-doradźcie co powinnam zrobić. Lekarz prowadzący jest na urlopie...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po nieudanym wejsciu na prozac poraz kolejny zaczynam Paroxetyę, aż się boję -te pierwsze tbletki.

Jak Wy wchodzicie na lek ?

Ja za każdym razem musza strasznie pomału wchodzić - bo mnie uboczne tak męczą że z butó wyrywa:)

Potrafię tabletke podzielic na 4 części :)

zaczynam od 10 mg ale mam wszytskie uboki - jak długo być na tej 10? Czy aż ustapia uboki i diopiero worzucić do 20 czy może najpierw na 3/4 tabsy i znów kilka dni poczekać i dopiero do całej

Musze to ogarnąć w miare delikatnie bo muszę być czynny zawodowo

 

-- 05 maja 2017, 18:10 --

 

takie pytanie jak długo i ile i co i wjakiej ilości stosujecie z benzo przy wchodzeniu na paroxetynę??

Ja mam straszne uboki a to dopiero 10 mg ( docelowo 20) Kurde sam nie wiem na razie biore 0,25mg xanaxu do 3 razy na dobę dodatkowo czasem jak sie obudze w nocy to lorafen 1 mg Myślicie że to dużo?

 

A jak bede zwiększał dawke to wogóle myslę zazarzucę 0,5 xanaxu 3 razy dziennie przynjamniej na początku

 

-- 06 maja 2017, 03:34 --

 

ja pierdziele , ale mam jazdy tym razem. Zawsze było tak że brałem 10 mg sero po 3 dniach 3/4 i potem na całą tabsę. ZAWSZE też było tak że normalnie spałem, że całe dnie latałem jak głupi ale wieczorem ju mi odpuszczało i jakoś zasypiałem. Ta chwila ulgi na która caly dzien czekłem. Przy tym epizodzie się tak nakręcilem, że sam sobie ze sobą rady dać nie mogę. Wstaje rano biore xanax 0,25 bo mnie trzesie potem seroxat 10 mg potem włącza mi się takie latanie że nie mogę usiedzieć na miejscu Jestem niby głodny ale wziąć do ust nic nie mogę i tak cały dzień na xanaxie w sumie to biorę 1mg Potem chciałem zasnąć to wziolęm Lorafen 1mg ale też jakoś po nim ie zasnąłem No to wziołem Zolpic pół tabletki i pospałem do 4:00 Cały czas z lękiem. Nigdy tak nie miałem przez 13 lat choroby :( Miałem zwieksza delikatnie dawkę seroxatu - bo przecież on jeszcze nie działa a lęki sobie szaleją i chyba stąd to wszystko u mnie No ale chyba muszę przyśpieszyć jakoś wchodzenie na lek żeby już mocniej mogł zacząć działać Sam już nie wiem - boję się wsuwc tyle benzo i innych wspomagaczy, bo kurde samia hemia u mne we krwi a zdrugiej strony jak czyta m to te dawki nie są jakies potworne . No nic dziś chyba zarzucę juz 3/4 tbsy i tak ze 4 dni a potem na całą

 

Jak sobie radzice z apetytem jak nic do ust wziąc nie można. wczoraj na takim lęku wlalem w siebie zupę na siłę to potem sie tak 2 godziny źle czułem że myślałem że to już koniec ze mną. Tez tak macie że jeść nie możecie a jak już cokolwiek zjecie to się żle czujecie po ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już jestem tak :dwa dni na 10 mg dwa dni na 15 i 3 dni na 20 mg Jest tragicznie gdyby nie xanax i coś co mi dali na sen to chyba bym sie zastrzelił mam tak pędzace myśli e już nie nadążam kiesy to minie ??Też tam macie że nic nie jecie ??? Wogóel nic rano banana w połódnie rosół i to w sumie całe moje żarcie co ciekawsze nawet głodu nie czuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×