Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Feniksx, Kalebx3, Grabarz, Vengence. Witam wszystkich, ktorzy biora udzial w dyskusji o paro. Dlugo nic nie pisalem, ale bacznie sledze ten watek ;) Czasami jest tak ciekawie, nawet zaluje, ze nie mam popcornu :D

Powoli trace nadzieje, ze kiedykolwiek uda mi sie odstawic paro, ale musze cos z tym zrobic, bo po 13 latach brania paro, moja anhedonia siega juz zenitu. Zero przyjemnosci z hobby, ktorym jest produkcja muzyki i ogolnie zero motywacji do czegokolwiek.

Mysle nad lotna zmiana na jakis inny SSRI, oczywiscie z nakladka, bo jak kiedys odstawilem paro z dnia na dzien i zaczalem brac prosac, to wpadlem w niesamowity dol.

 

Jaki lek moze dac mi wiecej motywacji do dzialania, ktory jest podobny w budowie chemicznej do paro, zebym jakos zniosl ta zamiane bez szoku ;)

 

 

Uważam, że paroksetyna to najbardziej szkodliwy z SSRI

Mi osobiscie doskwiera kastracja, przyrost wagi +30kg i anhedonia.

A o jakich szkodach Ty mowisz Grabarz, bo mi troche strachu napedziles ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że paroksetyna to najbardziej szkodliwy z SSRI

a ten najlepszy we wszystkich statystykach escitalopram ma najwiekszy wplyw ze wszystkich ssri na ryzyko wywolania groznych arytmii serca, linkow do badan moznaby powklejac z 50,chyba to jest dopiero szkodliwosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic,

jak dla mnie ( a brałem 4 lata paro ) a teraz biorę 2 lata Esci -to mniej uboków i lepszym lekiem jest paroksetyna . Z tym ,że przestała działać antylękowo i trzeba było zamienić na coś innego . Esci jest ,że tak powiem nieprzewidywalny , raz pobudzenie , raz zmulenie , raz dobrze raz żle . Trzeba często manewrowac dawkami , żeby żyć normalnie . A przy paro zawsze 10 mg i było Si .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiscie doskwiera kastracja, przyrost wagi +30kg i anhedonia.

A o jakich szkodach Ty mowisz Grabarz, bo mi troche strachu napedziles ;)

 

Pozdrawiam

Nie mam na celu napędzać Ci stracha. Po prostu przytaczam informacje, dlaczego uważam paroksetynę za najbardziej szkodliwy SSRI. Fakt, że ktoś ma z tym problem to już nie moja sprawa. Każdy decyduje indywidualnie o tym czym się leczy. Pozdrawiam.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24642156

These data suggest that SSRIs have a negative effect on testicular tissues. This negative impact is markedly greater in the paroxetine group. To determine the exact mechanism of action of these drugs on testicular tissue, well-designed randomized controlled clinical studies are needed on a larger population.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11739070

Paroxetine, sertraline, and placebo were compared for 3 weeks of testing in a double-blind study with behavioral testing at baseline and at the end of each week. MANOVA models demonstrated no between-group differences; however, mixed-model random regression analyses revealed that Day 14 plasma paroxetine levels correlated negatively with delayed verbal recall and paired-associate learning scores. In contrast, plasma sertraline levels correlated positively with Day 7 immediate verbal recall, Day 14 tapping, and Day 21 delayed verbal recall scores, and negatively with divided-attention task scores on Day 21. Plasma paroxetine levels were associated with mild behavioral impairment at Day 14, with no other significant adverse effects. Plasma sertraline levels were associated with mild and transient behavioral changes, as well as early termination in several subjects.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11565624

Paroxetine specifically impaired delayed recall in a word learning test at a dose of 20 and 40 mg.

The additional anticholinergic effects of paroxetine could account for its induction of long-term memory impairment.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11704638

Paroxetine, but not citalopram, significantly reduced nitrite+nitrate plasma levels by 61.4% and inhibited penile neuronal NOS (nNOS) protein expression by 31.2% after chronic treatment. The results show that paroxetine inhibits erectile responses in rats. We propose that this effect is due to reduced NO production and nNOS expression.

http://www.psychiatriapolska.pl/uploads/images/PP_5_2007/Heitzman%20s601_Psychiatria%20Polska%205_2007.pdf

O

Ostatnie badania wykazały większą częstość występowania komplikacji okołoporodowych, włącznie z zaburzeniami oddychania, hipoglikemią i żółtaczką przedłużającą się u noworodków eksponowanych w trzecim trymestrze ciąży na paroksetynę. Wykazano, że tylko ekspozycja w trzecim trymestrze była związana z negatywnym wpływem na dziecko. W analizach bazy danych WHO na temat niepożądanych reakcji leków, 64 przypadki, z 93 prawdopodobnie zespołu odstawienia po SSRI, były związane z paroksetyną, 14 przypadków – z fluoksetyną, 9 z sertraliną, a 7 z citalopramem. Stwierdzono: u 13 noworodków drgawki, u 2 hiponatremię, u 1 zaburzenia układu krążenia i śpiączkę.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23953023

In contrast, medicated patients learned the initial sequence normally, but were impaired at the generalization phase. We argue that these data suggest (i) an MDD-related impairment in striatal-dependent sequence learning which can be remediated by SSRIs and (ii) an SSRI-induced impairment in hippocampal-dependent generalization of past learning to novel contexts, not otherwise seen in the medication-naïve MDD group. Thus, SSRIs might have a beneficial effect on striatal function required for sequence learning, but a detrimental effect on the hippocampus and other medial temporal lobe structures is critical for generalization.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3514533/pdf/fonc-02-00177.pdf

While the point estimates for exclusive use of each of the three individual high inhibitors (paroxetine, sertraline, and fluoxetine) appear to be different, any comparisons between results for these three drugs are limited due to overlapping 95% confidence intervals and small numbers of exposed cases (reflected in the relatively wide confidence intervals). Other studies that assessed risk of breast cancer according to duration of sertraline use did not observe a statistically significant increase in risk associated with longer durations of use (Coogan et al., 2005; Chien et al., 2006; Fulton-Kehoe et al., 2006; Wernli et al., 2009; Ashbury et al., 2010). However, similar to our analysis, these studies were limited by a small number of long-term users of this agent and corresponding wide confidence intervals. In addition, our findings were consistent with other observational studies that specifically assessed breast cancer risk associated with long-term use of paroxetine (Gonzalez-Perez and Garcia Rodriguez, 2005; Haque et al., 2005; Chien et al., 2006; Fulton-Kehoe et al., 2006; Ashbury et al., 2010) and fluoxetine (Coogan et al., 2005; Gonzalez-Perez and Garcia Rodriguez, 2005; Chien et al., 2006; Fulton-Kehoe et al., 2006; Wernli et al., 2009; Ashbury et al., 2010) with the exception of Wernli et al. (2009) who reported a non-significant dose response decrease in risk associated with increasing duration of paroxetine use.

weighing-the-metabolic-and-cardiovascular-risks-and-benefits-of-antidpressant-use-the-clinical-perspective-22-638.jpg?cb=1476713099

 

Uważam, że paroksetyna to najbardziej szkodliwy z SSRI

a ten najlepszy we wszystkich statystykach escitalopram ma najwiekszy wplyw ze wszystkich ssri na ryzyko wywolania groznych arytmii serca, linkow do badan moznaby powklejac z 50,chyba to jest dopiero szkodliwosc

Wypadałoby się trochę dokładniej dowiedzieć:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24922496

SSRIs were associated with a modest but statistically significant increase in the QTc interval, although to a lesser extent than TCAs; this finding was not limited to any single study. Citalopram was associated with more QTc prolongation than most other SSRIs.

Dotyczy to konkretnie cytalopramu, a w mniejszym stopniu escytalopramu.

http://www.psychiatraonline.com/wp-content/uploads/2016/11/PSYCHIATRA_DLARO_9_eBOOK_BLUR.pdf

W opublikowanych przed FDA w 2012 r. zaleceniach, określono średnie wydłużenie QTc w trakcie leczenia escitalopramem dla 3 różnych dawek leku (10, 20 i 30 mg/d) – odpowiednio 4,5, 6,6 oraz 10,7 ms. Wyniki te stały się podstawą do opublikowanego zalecenia, aby maksymalną dawkę escitalopramu zredukować u osób w wieku >65 lat do 10 mg/dobę. Warto zwrócić uwagę na kilka faktów związanych z tymi danymi. Po pierwsze, opisywany w tych samych zaleceniach citalopram powodował (w ekwiwalentnych dawkach) ok. 2-krotnie większe wydłużenie QTc. Po drugie, w Polsce dopuszczalna dawka maksymalna escitalopramu wynosi 20 mg, więc zgodnie z danymi FDA stosując tę dawkę możemy się spodziewać wydłużenia QTc maksymalnie o 8 ms. Po trzecie, wątpliwe jest, aby u większości pacjentów wydłużenie QTc o 10 ms mogło wiązać się z ryzykiem wystąpienia TdP (6). Ponadto, od tego czasu opublikowanych zostało kilka prac na temat bezpieczeństwa kardiologicznego escitalopramu, poniżej przedstawiono podsumowanie najważniejszych z nich.

Dane z badań toksykologicznych wskazują, że spośród ponad 500 opisanych przypadków przedawkowania escitalopramu żaden nie skończył się śmiercią z przyczyn sercowych, zaś odsetek pacjentów, u których wartość QTc była wydłużona wynosił (w różnych opracowaniach) od 1,7% do 14% (dotyczy to populacji osób, które przedawkowały escitalopram) (6).

Analiza populacji osób starszych (a więc z największym ryzykiem TdP) wykazała, że leki z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny nie powodują w tej populacji istotnego wydłużenia QTc (7). W populacji dzieci i młodzieży (n=297, wiek 5-18 lat) największy odsetek pacjentów z wydłużoną wartością QTc stwierdzono w podgrupie przyjmującej paroksetynę (19%) oraz escitalopram (15%), zaś największą średnią wartość QTc stwierdzono w podgrupie przyjmującej escitalopram (436 ms) (8). W dużym (n=3298) badaniu opublikowanym przez Tahse i wsp. oceniono bezpieczeństwo kardiologiczne escitalopramu (9). Wyniki tego badania wskazują, że średnie wydłużenie QTc wynosiło zaledwie 1,3 lub 1,7 ms (odpowiednio dla dawki 10 i 20 mg). U jednego pacjenta QTc wynosiło >500 ms, a wydłużenie było o ponad 60 ms. Co ważne, odsetek osób z sercowymi działaniami niepożądanymi był dla escitalopramu taki sam jak dla placebo (ok. 2%). Wyniki meta-analizy obejmującej łączenie ponad 4200 pacjentów przyjmujących leki przeciwdepresyjne wskazują, że stosowanie leków z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny wiąże się z wydłużeniem QTc o około 6 ms i jest mniejsze niż w przypadku trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych (średnie wydłużenie 7 ms) (10). Największy wpływ na wartość QTc odnotowano dla citalopramu. W największej i stale aktualizowanej bazie leków wydłużających QTc (Arizona Center for Education and Research on Therapeutics, AzCERT; dostępna w Internecie pod adresem http://www.qtdrugs.org) spośród leków z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny jedynie citalopram (ale nie escitalopram) został zaliczony do klasy 1 (potwierdzone ryzyko TdP).

Dostępne wyniki badań wskazują, że u większości pacjentów stosowanie escitalopramu nie wiąże się z ryzykiem TdP. Przed włączeniem escitalopramu (szczególnie u osób starszych oraz z grupy zwiększonego ryzyka zaburzeń rytmu serca) warto dokonać oceny czynników ryzyka TdP.

Kolejnej osoby nie pozdrawia? Chamidło. Powinni zamknąć w klatce!

Precz pedziuchu! Pedałuj gdzie indziej.

 

-- 24 mar 2017, 21:00 --

 

Dodam jeszcze informację dot. wytycznych farmakologicznego leczenia zaburzeń lękowych w polsce:

 

http://www.psychiatraonline.com/wp-content/uploads/2014/12/PSYCHIATRA_DLARO_1_eBOOK_COVERED.pdf

ba9cf68707d3f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Grabarz za informacje ;)

Mozesz mi jeszcze tylko powiedziec, jakim lekiem zastapic paro, zeby symptomy odstawiennicze byly jak najmniejsze ?

Ktos tu kilka dni temu pisal cos o przejsciu z paro na wenle, przy pomocy Trittico. Nie moge tego postu znalezc. Chetnie dowiedzialbym sie jakis szczegolow.

 

Fakt, że ktoś ma z tym problem to już nie moja sprawa

Przeciez ja nie pisalem, ze mam z tym problem, moze jestes juz troche przeczulony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Grabarz za informacje ;)

Mozesz mi jeszcze tylko powiedziec, jakim lekiem zastapic paro, zeby symptomy odstawiennicze byly jak najmniejsze ?

Ktos tu kilka dni temu pisal cos o przejsciu z paro na wenle, przy pomocy Trittico. Nie moge tego postu znalezc. Chetnie dowiedzialbym sie jakis szczegolow.

Dziwię się, że anhedonia, kastracja i +30 kg już dawno nie zniechęciły Cię jeszcze do zaprzestania jej brania, dla mnie takie skutki uboczne byłyby całkowicie nie do zaakceptowania. Przerabiałem to na połączeniu escytalopram 20 mg + trazodon 150 mg, tyle, że bez +30 kg, dlatego od dawna z niego nie korzystam.

 

http://www.psychiatriapolska.pl/uploads/images/PP_5_2007/Heitzman%20s601_Psychiatria%20Polska%205_2007.pdf

Większość leków trójcyklicznych jest relatywnie silnymi antagonistami cholinergicznych receptorów muskarynowych [12, 13]. Zatem to czas potrzebny do zmian adaptacyjnych dotyczących receptorów muskarynowych i gwałtowne zmiany w poziomie acetylocholiny miałyby być odpowiedzialne za objawy odstawienne. Chodzi mianowicie o początkowy spadek jej poziomu, a następnie gwałtowny wzrost z odbicia (rebound effect) [2], oraz współistniejące zmiany w układach pozostałych neuromediatorów. W tym kontekście możliwe, że częściej odnotowywane występowanie objawów odstawiennych po paroksetynie, niż po innych SSRI, mogłoby być przypisane częściowo jej umiarkowanemu powinowactwu do receptorów muskarynowych [14].

Tak więc trazodon raczej niewiele pomoże, nie działa antycholinergicznie. Jeśli chcesz odstawiać na własną rękę, to przede wszystkim powinieneś zmniejszać dawkę, powiedzmy o 5 mg na tydzień. Ewentualnie zmienić na fluoksetynę, nawet w jednorazowej dawce, norfluoksetyna ma t1/2= 4–16 dni, więc inhibicja SERT będzie zmniejszać się bardzo wolno.

 

Przeciez ja nie pisalem, ze mam z tym problem, moze jestes juz troche przeczulony ;)

Nie miałem na myśli Ciebie.

 

dotyczy tak samo esci,sam producent wydal oswiadczenie o wydluzeniu qt w ekg i zglaszaniu arytmii komorowych po zaczeciu stosowania leku

Owszem, nie mniej jednak:

... opisywany w tych samych zaleceniach citalopram powodował (w ekwiwalentnych dawkach) ok. 2-krotnie większe wydłużenie QTc.

 

Typowy świr, małpa z brzytwą, która biega po forum i każdego atakuje. Chory psychicznie człowiek.

Ty za to na pewno jesteś zdrowy i nieuzależniony od benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że wydłużenie QTc w trakcie leczenia dotyczy escitalopramu.

 

Nawet w większym stopniu niż citalopramu gdy mówimy o maksymalnych dawkach, czyli odpowiednio 40 i 20 mg.

 

http://www.bmj.com/content/bmj/346/bmj.f288/F1.large.jpg?width=800&height=600

 

Badania na dużej próbie - 40 tys osób.

 

http://www.bmj.com/content/346/bmj.f288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JNawet w większym stopniu niż citalopramu gdy mówimy o maksymalnych dawkach, czyli odpowiednio 40 i 20 mg.

 

http://www.bmj.com/content/bmj/346/bmj.f288/F1.large.jpg?width=800&height=600

 

Badania na dużej próbie - 40 tys osób.

Ale w mniejszym stopniu dla escytalopramu niż cytalopramu, a nawet niższym niż dla paroksetyny (jak również fluoksetyny, sertraliny i mirtazapiny), gdy mówimy o standardowych dawkach równoważnych, odpowiednio 10, 20 i 20 mg :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JNawet w większym stopniu niż citalopramu gdy mówimy o maksymalnych dawkach, czyli odpowiednio 40 i 20 mg.

 

http://www.bmj.com/content/bmj/346/bmj.f288/F1.large.jpg?width=800&height=600

 

Badania na dużej próbie - 40 tys osób.

Ale w mniejszym stopniu dla escytalopramu niż cytalopramu, a nawet niższym niż dla paroksetyny (jak również fluoksetyny, sertraliny i mirtazapiny), gdy mówimy o standardowych dawkach równoważnych, odpowiednio 10, 20 i 20 mg :twisted:

 

Z przedziałów ufności wynika jednak, że prawie połowa ładuje 20mg escitalopramu i prawie nikt 5mg. Wagowo więc te dwa leki - cita i esci wyglądają podobnie jeśli chodzi o ten konkretny efekt uboczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedział ufności – podstawowe narzędzie estymacji przedziałowej. Pojęcie to zostało wprowadzone do statystyki przez matematyka polskiego pochodzenia Jerzego Spławę-Neymana.

 

Niech cecha X ma rozkład w populacji z nieznanym parametrem θ. Z populacji wybieramy próbę losową (X1, X2, ..., Xn). Przedziałem ufności o współczynniku ufności 1 − α nazywamy taki przedział (θ1, θ2), który spełnia warunek:

 

{\displaystyle P(\theta _{1}<\theta <\theta _{2})=1-\alpha } {\displaystyle P(\theta _{1}<\theta <\theta _{2})=1-\alpha }

gdzie θ1 i θ2 są funkcjami wyznaczonymi na podstawie próby losowej.

 

Podobnie jak w przypadku estymatorów definicja pozwala na dowolność wyboru funkcji z próby, jednak tutaj kryterium wyboru najlepszych funkcji narzuca się automatycznie – zazwyczaj będziemy poszukiwać przedziałów najkrótszych.

 

Współczynnik ufności 1 − α jest wielkością, którą można interpretować w następujący sposób: jest to prawdopodobieństwo wyznaczenia takiego przedziału, że rzeczywista wartość parametru θ w populacji znajdzie się w tym przedziale. Im większa wartość tego współczynnika, tym szerszy przedział ufności, a więc mniejsza dokładność estymacji parametru. Im mniejsza wartość 1 − α, tym większa dokładność estymacji, ale jednocześnie tym większe prawdopodobieństwo popełnienia błędu. Wybór odpowiedniego współczynnika jest więc kompromisem pomiędzy dokładnością estymacji a ryzykiem błędu. W praktyce przyjmuje się zazwyczaj wartości: 0,99; 0,95 lub 0,90, zależnie od parametru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, bez urazy, ale jestem ciekawy czemu mają służyć te Twoje "elaboraty"? Jest to Twoja forma samorealizacji, uświadamiasz społeczeństwo dzięki temu? Nie neguję Twoich działań, ale z notki o przyjmowanych przez Ciebie leków, nie ma tam paroxetyny, dlaczego więc tak uparcie drążysz temat?

1. fakt, że nie używam paroksetyny nie oznacza, że nie mogę na jej temat się wypowiadać

2. jeśli nie podobają ci się moje "elaboraty" to ich nie czytaj, jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia, oprócz osobistych wycieczek, to łaskawie nie zaśmiecaj wątków, od wylewania frustracji są inne tematy

3. od stawiania mi diagnoz jest mój lekarz, a nie jakiś internetowy znafca

4. czy naprawdę myślicie, że ktoś, kto szuka informacji o leku chce czytać wasze pseudoteorie o moim rzekomym niedowartościowaniu i samorealizacji, zamiast faktów o nich

5. powtarzam po raz kolejny, póki nie łamię regulaminu, mogę pisać o lekach co tylko mi się podoba, a z pisaniem faktów o nich nie mijam się

6. jeżeli macie braki w wiedzy i jest to dla was kompleks, to nie próbujcie obarczyć mnie tym samym, bo to tylko ujawniacie się z tym, że jest to dla was problem

7. czas poświęcony na pisanie postów z diagnozami mojej osoby, moglibyście poświęcić na pracę nad sobą, aby zrobić krok w przód w dochodzeniu do zdrowia psychicznego

 

Ma zdiagnozowane zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne F42 :smile:

Znów nie trafiłeś, ja natomiast (bezbłędnie) diagnozuje u ciebie pedalstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, bez urazy, ale jestem ciekawy czemu mają służyć te Twoje "elaboraty"? Jest to Twoja forma samorealizacji, uświadamiasz społeczeństwo dzięki temu? Nie neguję Twoich działań, ale z notki o przyjmowanych przez Ciebie leków, nie ma tam paroxetyny, dlaczego więc tak uparcie drążysz temat?

1. fakt, że nie używam paroksetyny nie oznacza, że nie mogę na jej temat się wypowiadać

 

Grabarz bo nie chce mi sie czytac 10 stron ostatnich wątku, co masz do paroksetyny tak w skrócie ? jesli komus pomaga to czemu jest zla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam, gdzie jest policja?

weż proszę nie mieszaj w to Policji , bo Policja jest od poważniejszych spraw , a nie od pierdut znerwicowanych lekomanów . No chyba ,że był to poważny żarcik .

Od dawna już brakuje TU( w dziale leków ) porządnego Moderatora , który by trochę przystopował emocjonalne zapędy co niektórych Użytkowników .

Bo zaczyna się tu robić wzajemne obrażanie . Może brakuje dobrej woli , może nie potrafimy inaczej , może tak mamy nasrane w emocjach ,,,

Od kiedy Lord kapucyn sie obsrał i depresyjnie dogorywa to nie komu tu porządku zrobić . Tak to widzę ,,, może sie mylę , jest to moje zdanie . Oczywiście sam nie jestem wzorem kultury i ogłady , ale staram się nikogo osobiście nie obrażać . I może tego się przynajmniej trzymajmy , nawet jako psychiczne zjebki . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam, gdzie jest policja?

weż proszę nie mieszaj w to Policji , bo Policja jest od poważniejszych spraw , a nie od pierdut znerwicowanych lekomanów . No chyba ,że był to poważny żarcik .

Od dawna już brakuje TU( w dziale leków ) porządnego Moderatora , który by trochę przystopował emocjonalne zapędy co niektórych Użytkowników .

Bo zaczyna się tu robić wzajemne obrażanie . Może brakuje dobrej woli , może nie potrafimy inaczej , może tak mamy nasrane w emocjach ,,,

Od kiedy Lord kapucyn sie obsrał i depresyjnie dogorywa to nie komu tu porządku zrobić . Tak to widzę ,,, może sie mylę , jest to moje zdanie . Oczywiście sam nie jestem wzorem kultury i ogłady , ale staram się nikogo osobiście nie obrażać . I może tego się przynajmniej trzymajmy , nawet jako psychiczne zjebki . ;)

 

a nie od pierdut znerwicowanych lekomanów

 

:great:

 

Lord Kapucyn ? przecież to taki grabarz v2. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achino2017 wychodzi na to że grabarz666 to homofob.

 

Myślisz? Moim zdaniem zwyczajny polski burak. Pewnie jakiś wąsaty, tłusty, łysy Janusz. A o zdiagnozowanych zaburzeniach obsesyjnych sam pisał na forum, tylko "nie zgadza się z tą diagnozą". Mamy więc (obok cebulactwa) brak krytycyzmu wobec własnych zaburzeń, co może wręcz sugerować psychozę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×