Drodzy Użytkownicy,

Zmieniamy się dla Was!

W związku z tym informujemy, że ze względu na prace techniczne forum będzie dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu w dniach 21-25 maja.
Serdecznie zapraszamy Was do korzystania z nowej wersji forum.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek treści i zdjęcia dodane i edytowane w dniach 21-25 maja nie będą dostępne po starcie nowej wersji forum.

Pozdrawiamy ciepło,
Zespół abcZdrowie

Zdrada i jej konsekwencje

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez brakodpowiedzi 06 lis 2012, 08:38
dziękuję za wszelkie odpowiedzi, czuję, wiem, że jest w nich sporo racji. Skoro jednak wciąż ją kochał, dlaczego inwestował w relację ze mną (bardzo się poświęcał i zabiegał o mnie). Widziałam jak dzięki temu uczuciu się zmienia - sam przyznał, że na lepsze, (np.rzucił nałóg). Mówił, że przy mnie dopiero poczuł coś, czego nie miał jeszcze nigdy, jedność uczucia i ciała, potrzebę przewartościowania swego życia, stworzenia harmonijnego związku. Mówił, że jestem jego największą miłością i zaklinał, że do starej nie ma już powrotu. Myślałam, że zrozumiał... :( Najgorsze jest to, że łudzę się, iż za mną zatęskni, że doceni te wartości, to co było między nami i może odważy się wrócić...? W jednej chwili życie straciło dla mnie sens - jestem sama, daleko od rodziny, wciąż nie mogę się zakorzenić, bo teraz on, a rok wcześniej inny mężczyzna, wyrzucili mnie ze swojego życia w podobny sposób. Ten kończący się związek był jednak znacznie bardziej ważny, choć krótszy...Nie wiem, co ze mną jest nie tak...Czy oni naprawdę nie oczekują od miłości wierności, poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji, czy nie cenią zaufania, rodzinnego ciepła i możliwości bezgranicznego polegania na drugim? Boże, jakie to jest trudne, nie mogę wytrzymać tej żałości...

-- 06 lis 2012, 07:43 --

Gdy zaczynaliśmy związek, zapewniał mnie, że jest do tego gotowy. Wiedział, jaką traumę przeszłam w poprzedniej relacji - gdzie facet z powodu nagłych wątpliwości (rzeczywiście innej kobiety )wyprosił mnie z domu po niemal 4 latach wspólnego bycia i wielu przejściach... Teraz czuję się jednak nieporównywalnie gorzej, znowu zostałam odtrącona,to bardzo boli, bo jestem osobą empatyczną i serdeczną, a w uczucia wkładam wszystko co mogę. Znowu nikt nie potrafi tego docenić...

-- 06 lis 2012, 07:46 --

dodatkowo mam poczucie, że tracę najbardziej wartościowego człowieka, jakiego poznałam, tego, o którym w pierwszym momencie spotkania mogłam powiedzieć i czułam, że będzie moim mężem, oparciem, ojcem dzieci. To przekonanie towarzyszyło mi przez cały związek i jest nadal...nie wiem czy to chorobliwa ułuda, czy pozostałość uczucia...ale skoro jest, to może warto jakoś zawalczyć? Tylko jak?:(

przez Saraid 06 lis 2012, 08:53
brakodpowiedzi, rozumiem że Ci ciężko ,ale ciągle podkreślasz mówił powiedzieć
można wszystko,ważne jest czy te słowa mają pokrycie.Nie jest wart Twojego bólu,mysli ,cierpienia zastroszcz się teraz o siebie wyciagnij tez z tego wnioski na przyszłość,że zaufanie to czym możemy kogoś obdarzyć po pewnym sprawdzonym czasie.Może masz skłonność do wchodzenia w toksyczne związki tak mi się wydaje może poradż się psychologa skoro nie wiesz dlaczego tak się dzieje zródło jest w Tobie gdzieś tam ukryte w przeszłości warto by do niego dotrzeć by znowu nie popełnić tego samego błedu.
Saraid

przez Bonus 06 lis 2012, 11:37
Zdrada może mieć bardzo poważne problemy. Ja nigdy nikogo nie zdradziłem, żadnej dziewczyny, gdyż nawet jej nie miałem i nigdy bym tak nie chciał zrobić.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 06 lis 2012, 12:19
Bonus, rany :evil: kogo obchodzi czy kogos zdradziles! Idz z tego tematu jak nie masz nic do powiedzenia :roll:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Bonus 06 lis 2012, 13:34
A Ty co się tu do mnie wtrącasz, co? A może mam coś do powiedzenia?

przez halenore 06 lis 2012, 13:45
Bonus, po pierwsze trudno, żeby "zdrada miała problemy". Raczej ludzie zdradzeni mają problemy.
Po drugie:
Bonus napisał(a):Ja nigdy nikogo nie zdradziłem, żadnej dziewczyny, gdyż nawet jej nie miałem

no wykładasz się na tarczy chłopie. :lol:
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez Bonus 06 lis 2012, 13:57
No to chyba oczywiste jest, że zdrada rodzi problemy? Tylko to też zależy od sytuacji, w jakiej nastąpiła zdrada. Niech koleżanka tutaj palnie się mocno w głowę i nie przeciąga struny!!

przez *Wiola* 06 lis 2012, 14:11
brakodpowiedzi, Czytając Ciebie mam wrażenie ,że jesteś kobietą kochającą za mocno. Angażujesz się na 1000 % , świata nie widzisz poza facetem. To raczej nigdy nie kończy się dobrze :roll:

Bonus, Tak, to tak oczywiste jak to ,że woda jest mokra i dlatego nikt nie wpadłby na to ,żeby o tym pisać :P
Przyjaciel forum

przez Bonus 06 lis 2012, 14:52
No jest to oczywiste. Tylko jeszcze raz to napiszę, że zdrada może mieć różny przebieg i jedni z tego powodu będą przeżywali, a inni mogą zabić. A co do wody, to raczej nie powiedziałbym, że ona jest mokra. Woda jest sucha i to zostało udowodnione przez naukowców. Mam Ci coś napisać prywatnie, MODERATORKO!! Wtedy już na pewno przestaniesz na mnie naskakiwać! Chcesz?!

-- 06 lis 2012, 13:54 --

Ty masz w ogóle rozum, dziewczyno, czy już go dawno nie masz?! O coś pytam??

przez Candy14 06 lis 2012, 14:55
Bonus, wez sie zamknij i wyjdz z powaznego tematu :roll:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez *Wiola* 06 lis 2012, 15:02
Bonus, Ty mnie straszysz? :shock:
Przyjaciel forum

przez Bonus 06 lis 2012, 15:03
Ale tekstów używasz, nie kulturalnie, jak na kobietę. Nie zwracam na to uwagi. I nie dryguj mną, bo nie masz takiego prawa!

-- 06 lis 2012, 14:05 --

Nawet Cię nie znam, dziewczyno. Skąd ja wiem, kim Ty jesteś, więc o jakim Ty straszeniu tu piszesz. Sama nakręcasz tą sytuację, jak też inni.

przez *Wiola* 06 lis 2012, 15:07
Bonus,
Mam Ci coś napisać prywatnie, MODERATORKO!! Wtedy już na pewno przestaniesz na mnie naskakiwać! Chcesz?!

To co to było?
Przyjaciel forum

przez Bonus 06 lis 2012, 15:55
To żadne straszenie, a raczej ostrzeżenie. Bo widzę, że chyba nie dociera to, co piszę?

Sortuj wg