[ŁÓDŹ]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

PRACA dla osób z zaburzeniami psychicznymi

przez lonialodz 14 wrz 2009, 13:11
do końca września br trwa rekrutacja do projektu pt.:"Wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi na rynku pracy", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Fundację Klub Lokalnej Integracji "Lonia"

Serdecznie zapraszamy do udziału w nim osoby z zaburzeniami psychicznymi, w wieku 18-60, w stanie remisji, nieaktywne zawodowo, z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności bądź równoważnym.

Oferujemy:
warsztaty pscyhologiczne i z doradztwa zawodowego,
konsultacje z doradcą zawodowym, prawnikiem i pracownikiem socjalnym;
szkolenia zawodowe
praktyki i staże;
dla najbardziej aktywnych pomoc w znalezieniu zatrudnienia

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Klubu Integracji Lokalnej "Lonia" w Łodzi na ul.Brzeźną 3 w godz. 9-15.
Wszelkich informacji udzielamy pod nr tel. 502 494 646 lub mailem: klub.lonia@gmail.com

Re: PRACA dla osób z zaburzeniami psychicznymi

przez linka 14 wrz 2009, 13:43
Wszystko fajnie i pięknie, takie warszataty to super sprawa.....tylko jest mały problem:
lonialodz napisał(a):z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności bądź równoważnym.

Obawiam się, że otrzymanie takiego orzeczenia z powodu nerwicy czy depresji jest w naszym kraju niemal niemożliwe.......także, odpadamy.... :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Ridllic 14 wrz 2009, 14:20
Absolutnie nie dostaniemy takiego orzeczenia bo Zus by nam musiał rentke przysyłać ;) tak że skierowane to do osób chorych na "choroby psychiczne" a nie " zaburzenia psychiczne" ale jak widać ludzie dalej uważają nas za "chorych psychicznie" fundację mylą już pojęcia niedobrze :?
Ridllic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lonialodz 14 wrz 2009, 14:49
depresja jest chorobą - konsultowałam to z psychologami.
Jeśli chodzi o orzeczeni, to niekoniecznei z ZUS-u. Są rzecznicy ds. orzekania o stopniu niepełnosprawności, w Łodzi na Leczniczej

przez linka 14 wrz 2009, 17:41
lonialodz, depresja to choroba - ale nie kwalifikuje się jako choroba psychiczna to tak jak nerwica jest zaburzeniem psychicznym.
Nie wiem z jakim psychologiem rozmawiałaś - ale chyba zaszło tu nieporozumienie.
Nikt nam żadnego zaświadczenia nie wystawi bo jak już napisał Rid wiązałoby się to z przyznaniem nam renty.....
Każdy orzecznik związany jest z ZUSem......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez sebcio 14 wrz 2009, 17:46
Znaczy moj brat ma rente, no ale on ma sytuacje oczywista
sebcio

przez Ridllic 14 wrz 2009, 18:14
Czarno gród :!: rada konsultuj to jeszcze raz "Depresja chorobą psychiczna"
Ridllic

przez vanderlei 14 wrz 2009, 18:27
warsztaty są pewnie ok ale dla ludzi z chorobami psychicznymi a to róznica,większośc tu ma prace i jakoś funkcjonują w społeczeństwie.,więc forum chyba nie te. i nikt żadnego oświadczenia nie dostanie tak jak wyżej było powiedziane,zaburzenia a choroba psychiczna stanowi WIELKĄ różnice. depresja jest sklasyfikowana jako zaburzenie jak i nerwica.

jak jest zaburzenie traktowane w urzędach? ostatnio słyszałem o próbie rozwodu z powodu nerwicy,prawnie wygląda to tak że jeśli cos ukrywa się przed partnerem przed slubem a pózniej wychodzi na jaw to jest powód.i owa nerwica była potraktowana na tym samym poziomie co zatajenie bankrutcwa,itp co nie stanowi podstawy(ale powód jest) w przeciwieństwie do chorób psychicznych naprzykład zatajenie dwubiegunowej -rozwód od ręki z winy wiadomo.
vanderlei

przez lonialodz 15 wrz 2009, 09:17
są różne rodzaje depresji i różne stopnie nasilenia. Wiele osób boryka się z depresją kilka lat i nie są w tym czasie w stanie pracować. Powrót jest dla nich trudny. Projekt jest kierowany do osób z chorobami i zaburzeniami psychicznymi różnego rodzaju bez ograniczeń. Warunkiem jest stan remisji. Co do orzeczeń to nie wiążą się koniecznie z rentą, jest niezależny rzecznik ds. orzekania o stopniu niepełnosprawności a ZUS ma komisje, które przyznają rentę. Wymagania co do posiadania takiego orezczenia są związane z tym, że jest to projekt współfinansowany przez PFRON :(
Zapraszam niezależnie od projektu do Klubu Lonia, gdzie można spotkać zarówno profesjonalistów, jak i osoby, które zmagają się lub zmagały z różnego rodzaju chorobami czy zaburzeniami psychicznymi i nie tylko. Można uczęszczać na różnego rodzaju zajęcia i do kółek zainteresowań
Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Re: Łódź

przez astalavista 18 wrz 2009, 21:54
a ja mam prośbę, jesli ktoś z Was, podaje tutaj jakieś nazwisko to proszę też o podanie adresu czy choćby numeru tel.
Bo co mi da jakieś nazwisko Stelmaszczyk jak nie wiem jak się z gościem skontaktować. Z góry dziękuje

przez 1507 22 wrz 2009, 23:05
ja polecam panią Soczyńską- Baranowską psychiatra z Łodzi przyjmuje w Bamedzie na brzózki, bardzo miła starsza pani, uczciwa, wizyta od 60-70 zł, umie słuchać, rozmawiać, zaleca spotkania z psychologiem, kapłanem jak widzi potrzebę, nie wypisuje tysiąca recept, wskazuje gdzie najtaniej można zakupić lek (i to się zawsze zgadza). Ja ja odbieram w samych superlatywach.
1507

przez Pasman 20 sty 2010, 18:39
Heja.
Szukam terapeuty dobrze obeznanego z nerwicami seksualnymi
Najlepiej z Łodzi lub okolic. Znacie kogoś takiego ?
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Witam, poszukuje pilnie dobrego psychiatry

przez monika2501 16 lut 2010, 16:39
Witam wszytskich poraz pierwszy.
Moi drodzy poszukuje bardzo pilnie dobrego psychologa i psychiatry (muszą to być kobiety) dla mojej mamy.
Ponad rok temu rozpoznano u niej bardzo poważna depresje, od tego czasu caly czas sie leczy, jednak jej stan znow sie pogarsza.
Psychologa dobrego nie mamy, od roku prowadzi ja ten sam psychiatra, ale powaznie mysle o zmianie, w sumie jest chyba dosc dobrym specjalista (wydaje mi sie, ze leki zostaly dobrze dobrane) jednak kazda wizyta nie trwa dluzej niz 5 minut.
Błagam pomozcie nim bedzie za późno!!! Kiedy rozpoczelysmy leczenie rok temu byl to w zasadzie ostatni moment, nie moge do tego dopuscic poraz drugi, a jest coraz gorzej!!!!

przez monika2501 16 lut 2010, 16:55
Witajcie, poszukuje pilnie dla mojej mamy dobrego psychiarty i psychologa specjalizujących się w deprescji. Koniecznie muszą to być kobiety.
Sprawa jest bardzo pilna!!! Pomozcie!

Sortuj wg