Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez Corpse 11 sie 2014, 01:23
Miałam skierowanie tam, poważnie się zastanawiałam, ale złamałam warunek abstynencji, poza tym pewnie i tak by mnie nie przyjęli

przez Yvonne 12 sie 2014, 23:06
No właśnie jak to jest z tą abstynencją? Ona dotyczy tylko osób, które miały/mają problem z alkoholem, czy każdego, czy po prostu każdy nie może napić się nawet łyka przez pół roku zanim zawita w te progi? :105:
"Rzeczywistość leży gdzieś pomiędzy obietnicami wiecznej szczęśliwości a założeniem, że życie będzie koszmarem"
----------------
Krzyk

przez getmeoutofhere 13 sie 2014, 09:22
tych, którzy mieli problem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nastia 13 sie 2014, 09:58
Yvonne napisał(a):No właśnie jak to jest z tą abstynencją? Ona dotyczy tylko osób, które miały/mają problem z alkoholem, czy każdego

Dotyczy osób, które są/były uzależnione od jakiejkolwiek substancji - alkoholu, benzodiazepin, narkotyków, leków nasennych itd.
Wyjątkiem jest kawa i nikotyna :D od których sporo osób się uzależnia bardziej podczas terapii na 7F ;)

przez Yvonne 13 sie 2014, 13:39
Nastia napisał(a):
Yvonne napisał(a):No właśnie jak to jest z tą abstynencją? Ona dotyczy tylko osób, które miały/mają problem z alkoholem, czy każdego

Dotyczy osób, które są/były uzależnione od jakiejkolwiek substancji - alkoholu, benzodiazepin, narkotyków, leków nasennych itd.
Wyjątkiem jest kawa i nikotyna :D od których sporo osób się uzależnia bardziej podczas terapii na 7F ;)

To uff... hehe. Co do kawy to nie wiem, czy można się jeszcze bardziej uzależnić ;) A do fajek pewnie wrócę... :/
|Dzięki za info| :mrgreen:
"Rzeczywistość leży gdzieś pomiędzy obietnicami wiecznej szczęśliwości a założeniem, że życie będzie koszmarem"
----------------
Krzyk

przez inoutcest 21 sie 2014, 17:04
Ja się właśnie zdziwiłam, że mnie pytano o tę abstynencję na życiorysowej konsultacji, jakby to było coś niezmiernie istotnego do przyjęcia, mimo że wyczytałam właśnie, że to dla uzależnionych...
Nigdy nie byłam ani uzależniona, ani nie nadużywałam zbyt długo tych substancji, jedynie dość impulsywnie w nie wchodziłam przy jakichś zbyt ciężkich emocjonalnie wydarzeniach. Więc nie wiem sama, jak to w końcu jest.

przez monik90 31 sie 2014, 15:37
hej, był ktoś na drugim pobycie? Dla zainteresowanych jest taka możliwość

przez lucy1979 31 sie 2014, 15:42
inoutcest napisał(a):Ja się właśnie zdziwiłam, że mnie pytano o tę abstynencję na życiorysowej konsultacji, jakby to było coś niezmiernie istotnego do przyjęcia, mimo że wyczytałam właśnie, że to dla uzależnionych...
Nigdy nie byłam ani uzależniona, ani nie nadużywałam zbyt długo tych substancji, jedynie dość impulsywnie w nie wchodziłam przy jakichś zbyt ciężkich emocjonalnie wydarzeniach. Więc nie wiem sama, jak to w końcu jest.

W każdym razie, jak nie było się uzależnionym to lepiej się nie przyznawać, że się coś brało kiedykolwiek, bo zaraz zaczną coś wmawiać.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez panty-line 06 wrz 2014, 09:22
skierowanie od psychiatry jest wskazane czy konieczne? u lekarzy zazwyczaj mam diagnozę z zaburzeniami lękowymi, ale po pół roku psychoanalizy (przerwałam) to raczej typowe bpd i wolałabym to załatwić przez moją terapeutkę, a nie szukać na siłę lekarza, który mi wystawi F60

przez getmeoutofhere 06 wrz 2014, 10:04
konieczne

przez kamastar1985 09 wrz 2014, 21:46
panty-line zgadzam się z getmeoutofhere - skierowanie od psychiatry jest konieczne a poza tym lepiej nie ściemniać. Na 7F personel jest naprawdę wykwalifikowany i odróżnią zaburzenia lękowe od zaburzeń osobowości - nawet jeśli nie od razu to po przyjęciu na oddział. Przecież pierwsze 2 tyg pobytu na oddziale to z jednej strony czas dla pacjenta na zaaklimatyzowanie się a z drugiej - dla nich, żeby się lepiej przyjrzeć Twojemu funkcjonowaniu. także... lepiej bez ściemy ;P
...bo, proszę pana, człowiek jest szczęśliwy dopiero wtedy, gdy zaczyna dostrzegać siebie. Dopiero wtedy widzi swego brata takim jakim jest a nie takim jakim wydaje mu się że jest. I jeszcze, proszę pana, nie można dostrzec siebie bez odbicia się w oczach swego brata niczym w lustrze.

przez panty-line 09 wrz 2014, 22:35
spokojnie, nie mam zamiaru ściemniać - do lekarzy chodzę doraźnie po jakieś zaświadczenie do szkoły itp. więc diagnozy są stawiane na podstawie 10 minutowej rozmowy + zazwyczaj nigdy więcej nie wracam, bo nie chce mi się tłumaczyć z tego, że nie biorę ssri i 3 rodzajów benzo, które mi przepisali. wolałam to załatwić przez moją terapeutkę (tym bardziej, że jest z 'ekipy' z 7f, więc mam nadzieję, że jej diagnoza nie jest całkiem zmyślona ;)), a teraz po prostu postaram się o jakąś opinię od niej i z tym pójdę po skierowanie :-)

przez niebieska777 11 wrz 2014, 03:14
za dwa dni OSTATECZNY WERDYKT... A WŁAŚCIWIE PATRZAC NA GODZINE- TO JUZ J U T R O :shock: :szukam:

-- 11 wrz 2014, 03:16 --

qazwsx, inoutcest, ---> JAK TAM U WAS?
F 43
F 60.4
F 32.3

Asertin 50

na nowej drodze

przez inoutcest 12 wrz 2014, 16:10
niebieska777 - cóż, u mnie jeszcze tydzień czekania na ostatnią, także na pewno dam znać jak się dowiem.

Koniecznie się odzywaj co i jak u Ciebie poszło :)

Sortuj wg