Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez Lusesita Dolores 20 wrz 2013, 11:33
Jest mi smutno. Nie przyjeli mnie. Według terapuetki mam schizofrenie albo jakiś zespół urojeniowy.
Powiedziała ze nie mam nerwicy ani zaburzeń osobowości. Że moje emocje są nieadekwatne do wypowiadanych tresci.
Że konsultacje wskazuja na toczący sie proces psychotyczny.
Możecie mnie teraz zabić. Nie wiem co mam teraz z sobą zrobić. Leki odstawiłam czuje sie nienajlepiej.
Zapisze się na oddział dzienny. :why:
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Ophelia 20 wrz 2013, 15:56
a powiedzialas na tej konsultacji, ze odpuscilas sobie leki?
Ophelia

przez Lusesita Dolores 20 wrz 2013, 16:39
Ophelia, powiedziałam. Oczywiście powiedziała że źle zrobiłam. Mam to gdzieś czy to dobrze czy źle. Chce schudnąc
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rainshadow 20 wrz 2013, 21:23
Ahma, kurczę, przykro mi, że takie wyniki z konsultacji. Ale być może warto jeszcze raz rozważyć decyzję o odstawieniu leków, czytałem Twoje posty, rozumiem, że chcesz schudnąć, ale jak się odpalisz pod wpływem naporu złych rzeczy, które Cię ogarniają, to już nie będzie komu chudnąć. Przemyśl to. A być może 7F to nie miejsce dla Ciebie, taka przerwa pomiędzy konsultacjami, to na pewno omawiali Twój przypadek na zebraniu i podjęli taką decyzję. Cieszę się, że jednak spróbowałaś... Nie daj się...
... dla niektórych karnawał, dla ciebie nawał kar...

przez Lusesita Dolores 20 wrz 2013, 21:39
rainshadow, jest mi przykro, liczyłam na ten oddział. żałuje że pokazałam im ten wypis z diagnoza schizofrenii

-- 21 wrz 2013, 15:32 --

ale nie poddam sie tak łatwo, bede próbowała sie dostać na oddział za rok
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez niunia83 23 wrz 2013, 23:37
Moja konsultacja zbliża się wielkimi krokami, jak mam udowodnić, że mam motywację(dodam że wcześniej usłyszałam,że brak mi motywacji). Proszę o jakieś wskazówki od tych którzy byli lub są na oddziale.

przez Lusesita Dolores 24 wrz 2013, 05:49
niunia83, już raz próbowałas sie dostac na 7F?
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez niunia83 24 wrz 2013, 16:29
Tak, próbowałam :(

przez Lusesita Dolores 24 wrz 2013, 16:32
niunia83, i jaki podali powód odmowy? kiedy masz teraz kwalifikacje?
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez agresth 28 wrz 2013, 21:25
Witajcie.

Mam za sobą pierwsze spotkanie kwalifikacyjne, niebawem kolejne.

Po przeczytaniu w tym wątku doświadczeń 'Szerokozamkniętej' (i kilku innych osób, które przeszły terapię na 7F) wygląda mi na to, że metody leczenia tam są bardzo podobne do Kopernika. Mogłabym się niemal pod tym podpisać, co pisała Szerokozamknięta, lecz właśnie odnośnie Kopernika.
(A porównanie mam, bo przeszłam kilka terapii w różnych miejscach).

Nie chciałabym trafić na kolejne takie dno.
Terapia na Kopernika nie tylko mi nie pomogła, ale wręcz pozostała mi po niej trauma.
Bardzo, ale to bardzo się boję, że na 7F trafię na to samo. Drżę na samą myśl.
Czuję, że bez problemu się zakwalifikuję, bo motywacji mi nie brakuje, tylko narzędzi,
a poczyniłam ogólnie ogromne postępy na przełomie lat.
Ale jeśli tak ma leczenie wyglądać, to z góry wolę się wycofać.

Pytanie do osób, które przeszły, skończyły - czy już na podstawie tych wizyt kwalifikacyjnych można się zorientować co do metod leczenia na 7F?

Na podstawie pierwszej wizyty niewiele mogę powiedzieć, bo lekarz był milczący, góra lodowa. :D
Odebrałam zupełnie neutralnie.

przez rainshadow 29 wrz 2013, 00:59
agresth najlepiej w takim razie dla Ciebie, moim zdaniem, byłoby dostać się na pobyt diagnostyczny. Wówczas uczestniczysz przez 2 tygodnie w życiu oddziału i możesz poznać, oczywiście z grubsza, jak wygląda terapia. Nie ma się oczywiście sesji z terapeutą i rozmów z pielęgniarką i psychorysunku, ale jesteś na oddziale, rozmawiasz z ludźmi i przede wszystkim uczestniczysz w społecznościach. Może warto ich zapytać o to? Podczas pobytu będziesz miała resztę konsultacji i zarówno oni, jak i Ty, podejmiecie decyzję. Trudno jest wyrokować, czy terapia Ci pomoże czy zaszkodzi, masz motywację, to dobrze, ale cała reszta to skomplikowane zależności i proces...
... dla niektórych karnawał, dla ciebie nawał kar...

przez agresth 29 wrz 2013, 09:16
Rainshadow, dzięki za odpowiedź.
Raczej nie ma takiej możliwości, bym została przyjęta na pobyt diagnostyczny, ponieważ mieszkam w Krakowie.
No a poza tym osoby, które przeszły i pobyt diagnostyczny, i terapię, wypowiadały się, że ten pobyt diagn, to były wakacje. ;) A dopiero po rozpoczęciu terapii doznali szoku. Terapia, to ofc nie maja być wczasy, ale chyba jednak nie do końca można na tej podstawie się zorientować co do metod leczenia. Co w sumie jednocześnie daje odpowiedź na moje pytanie.

przez szerokozamknięta 29 wrz 2013, 11:39
agresth,
Spróbuj sobie odpowiedzieć z grubsza na pytanie czego oczekujesz od tej terapii?

1. Lepszego, efektywniejszego leczenia niż dotychczas?
2. Szybszych efektów?
3. Nauczenia się lepszego funkcjonowania z ludźmi dzięki społeczności terapeutycznej?
4. itp. itd.....?

Jeżeli oczekujesz tych rzeczy to raczej się zawiedziesz. Szybciej i lepiej nie będzie choćby tylko dlatego, że to terapia krótkoterminowa. Uczenie się zdrowych zachowań w społeczności złożonej z mniej lub bardziej zaburzonych jednostek? no cóż, każdy sam sobie odpowie....
Poza tym jest to terapia psychoanalityczna.
Na świecie terapeuci psychoanalityczni modyfikują dotychczasowe metody leczenia i dostosowują jej do potrzeb i możliwości pacjentów z zaburzeniami osobowości, a w Kobierzynie terapeuci chcą być bardziej papiescy niż sam papież.
Cóż, może i mają racje ;), może to i tak wszystko jedno jaka terapia bo jak pacjent ma wyzdrowieć to i tak wyzdrowieje a jak ma umrzeć to i tak umrze i nie ma się co tu naginać do potrzeb, możliwości i trudności pacjenta czyli zaspokajać jego narcystyczne potrzeby :mrgreen:

Jeśli masz możliwość idź na terapię indywidualną do jakiegoś mądrego terapeuty może coś to pomoże a może nie :smile:
Tyle ode mnie. To była moja całkowicie subiektywna opinia.
Kieruj się swoim sądem.
:papa:
szerokozamknięta

przez zima 29 wrz 2013, 12:11
Ahma, co to niby ma znaczyć, wytłumacz mi proszę, bo nie potrafie sobie tego wyobrazić:

Że moje emocje są nieadekwatne do wypowiadanych tresci

szkoda ze nie skonczylam medycyny. zostalabym oczywiście psychiatrą i własny oddział bym założyła. co to w ogóle za pomysły,ze nerwicę mozna wyleczyć? toż mozna jedynie zaleczyć lekami...

po pierwsze zamontowalabym kamery, ale byscie o tym nie wiedzieli, zeby Was obserwowac i stawiać trafne diagnozy oraz aranżowalibyśmy z personelem pewne sytuacje w których wyszłoby szydło z worka, ale o tym równiez nie wiedzielibyscie...
oprocz tego podstępna wiwisekcja Waszej psychiki.
A konsultacje psychiatryczne nazywałyby się "zapraszam na kawę" i popijając kawkę mówilibyście o swych bolaczkach.
oczywiście robiłabym nielegalne eksperymenty z przekazem podprogowym, ale sądzę że nie sypnęlibyście mnie bo tak bym Was programowała,że bylibyscie kimś, kim zawsze pragnęliście być, ale zaburzenie Wam to uniemozliwiało.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Sortuj wg