Powitanie i pierwsze pytanie

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez pattio122 11 lip 2015, 12:05
Cześć,

chciałem się po pierwsze przywitać, od dzisiaj będę nie tylko przeglądał to forum, ale również w nim uczestniczył ;). Na prawdę, jest bardzo pomocne i wielki szacunek dla użytkowników go tworzących.

Korzystając jednak z okazji, od razu zadam moje pierwsze pytanie, nurtuje mnie już od samego początku przyjmowania leku (bo tak przyjmuje Asertin 50mg od kilku miesięcy - mam zdiagnozowaną NN, a lek jest po prostu świetny). W jakim odstępie czasu można przyjmować ten lek? Przyjmuję go rano i zastanawiam się już od dłuższego czasu o ile godzin mogę opóźnić / przyspieszyć jego zażycie. Na przykład dzisiaj zaspałem, przyjąłem go dopiero po 11, a zawsze staram się w okolicach 9. Na ulotce jest napisane, że w przypadku zapomnienia dawki, nie należy jej zażywać - ale mi lekarz mówił o godzinach takich jak 15, gdy jest całkowicie inna pora dnia. Tak, więc w skrócie moje pytanie - na jaki przedział czasowy mogę sobie pozwolić przy przyjmowaniu tego leku?

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :D

przez Ricah 11 lip 2015, 12:22
Z tego co wyczytalem, okres poltrwania sertraliny (substancji czynnej w Twoim leku) to okolo 24-26h, co oznacza, ze lepiej nie kombinowac z czasem i zazywac o okreslonej godzinie.

Nic okropnego sie nie stanie jezeli bedzie to sporadycznie, ale stezenie leku w organizmie powinno byc w miare regularne - wtedy najlepsze efekty mozna osiagnac.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez pattio122 11 lip 2015, 12:30
Czyli w przypadku takim jak na przykład dzisiaj, gdy wziąłem dawkę leku o 2 godziny później niż zazwyczaj - lepiej po prostu pominąć zażycie, tak?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 11 lip 2015, 15:00
pattio122 napisał(a):Czyli w przypadku takim jak na przykład dzisiaj, gdy wziąłem dawkę leku o 2 godziny później niż zazwyczaj - lepiej po prostu pominąć zażycie, tak?

nic nie pomijasz, jak masz zapisany go raz dziennie, to bierzesz raz dziennie. Czy wezmiesz o 8 rano czy o 18 wieczorem to i tak zadziała.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez pattio122 11 lip 2015, 15:24
Okej, a jak z alkoholem? Lekarz mi powiedział, że gdy wypiję lampkę wina, lub piwo to nic złego mi się nie stanie, nie mogę się tylko upić. Czy to prawda?

przez Lord Kapucyn 11 lip 2015, 15:43
Przekopiuję mój post-
Generalnie SSRI(jak sertralina[Asertin]) są dość bezpieczne jeżeli chodzi o łączenie z alkoholem, nie wchodzą w interakcje z alkoholem per se. Natomiast na większości ulotek dołączanych do nich znajduje się ostrzeżenie, że nie zaleca się ich łączyć z alkoholem, ponieważ alkohol może nasilać ich działanie czy powodować upośledzenie zdolności oceny sytuacji, myślenia oraz zdolności psychomotorycznych-innymi słowy jesteś bardziej skłonny do podjęcia ryzykownych działań. Ta zasada tyczy się ogólnie wszystkich leków wpływających w jakiś sposób na ośrodkowy układ nerwowy. Rozmawiałem na ten temat z lekarzem- i z umiarem można się napić.

Dużo niebezpieczniejsze jest łączenie z alkoholem leków o działaniu sedatywnym/anksjolitycznym/wpływających depresyjnie(hamująco) na oun- czyli kłaniają się tu barbiturany, benzodiazepiny, opioidy, leki nasenne(jak zolpidem), wszelkiego rodzaju neuroleptyki o działaniu sedatywnym itp.

Mówię to zarówno z suchej teorii jak i z autopsji. Mi akurat zdarza się od czasu do czasu urżnąć na SSRI(teraz biorę 200mg sertraliny) i jak widać żyję, mam się dobrze, wyniki badań też mam dobre itp. Tylko bez moralizatorstwa proszę- moje życie, moja sprawa.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg