Pieniądzę szczęścia nie dają..?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez ilyn90 17 cze 2013, 20:17
Witajcie! Jestem tu nowy, ale chyba zagoszczę na dłużej.. Mam 18 lat i nigdy wcześniej nie miałem z tym problemów, że nie jestem bogaty, żyję w normalnej rodzinie i nie mamy na wydatki, takie jak markowe ciuchy, czy jakieś wakacje za granicą.. Jednak przyszedł czas wakacji, każdy się cieszy, że rodzice biorą go gdzieś do Hiszpanii do luksusowych hoteli, mają na śmieszne wydatki, mogą spokojnie żyć i wydawać na gówienka, a ja tego nie mogę. Jestem przez to nieszczęśliwy i czuję się gorszy, przez to, że to stoi za tym, że nie mogę spełniać marzeń, a inni mają takie rzeczy co tydzień.. Mieliście tak?

przez linka 18 cze 2013, 16:04
Ja jak tak miałam to poszłam do pracy w wakacje 8)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Kalebx3 18 cze 2013, 16:14
Jednak przyszedł czas wakacji, każdy się cieszy, że rodzice biorą go gdzieś do Hiszpanii do luksusowych hoteli, mają na śmieszne wydatki, mogą spokojnie żyć i wydawać na gówienka, a ja tego nie mogę.

Zapewne każdy. Wszyscy Twoi kolesie , tylko nie Ty jeden. Bardzo Ci współczuję.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 18 cze 2013, 16:37
Kalebx3, :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Auman 18 cze 2013, 16:41
ilyn90 napisał(a):Witajcie! Jestem tu nowy, ale chyba zagoszczę na dłużej.. Mam 18 lat i nigdy wcześniej nie miałem z tym problemów, że nie jestem bogaty, żyję w normalnej rodzinie i nie mamy na wydatki, takie jak markowe ciuchy, czy jakieś wakacje za granicą.. Jednak przyszedł czas wakacji, każdy się cieszy, że rodzice biorą go gdzieś do Hiszpanii do luksusowych hoteli, mają na śmieszne wydatki, mogą spokojnie żyć i wydawać na gówienka, a ja tego nie mogę. Jestem przez to nieszczęśliwy i czuję się gorszy, przez to, że to stoi za tym, że nie mogę spełniać marzeń, a inni mają takie rzeczy co tydzień.. Mieliście tak?

Miałem i to wielokrotnie. Z tym że u mnie w domu nie brakuje pieniędzy, tylko moi rodzice są bardzo przeciwni jakimkolwiek wyjazdom. Myślałem że jak będę miał własne pieniądze to będę szczęśliwy, że rozwiążę wszystkie swoje problemy. Dostałem rentę, czego chcieć więcej? Przecież mam pieniądze. A tutaj lipa, ciągle brakuje mi czegoś czego nie mogę kupić
Auman

przez Ferdynand k 18 cze 2013, 16:45
Dziwie się wam ja nie mam złej sytuacji materialnej
ale niestety moi rodzice nie potrafią gospodarować moim zdaniem pieniędzmi
i wściekam się gdy matka na coś potrafi mi żałować gdy kupuje niepotrzebne bzdury które tylko bałagan robią
:evil:
pytanie czemu rodzice innych nie robią awantur z powodu małej rzeczy?
(bo nie są kretynami)
a jak ONI :evil: mi całe życie niszczą to na studiach pracować nie będę niech zapier... na mnie
aż im serducha padną od przepracowania :evil:
ilyn90 bez szczegółów nie mogę napisać nic niestety w twojej konkretnie sprawie :bezradny:
Naczelny Użyszkodnik

przez linka 18 cze 2013, 16:55
wykończony, a w temacie? :roll:

Wiesz, teoretycznie to są ich pieniądze i zapewniają ci byt, a że nie chcą dawać na zachcianki. Może zabierz się za własne utrzymanie bo jak dotąd to oni cię wykarmili i ubierali, na komputer i internet kto daje? Na telefon? Uważasz, że to rzeczy pierwszej potrzeby?

a jak ONI mi całe życie niszczą to na studiach pracować nie będę niech zapier... na mnie
aż im serducha padną od przepracowania

O tak, tupnij se nogą i nie pracuj .... pozwij ich o alimenty, zobaczymy, czy się z nich utrzymasz..... :lol:

Może o zabrzmi banalnie, ale jak pójdziecie "na swoje" poznacie wartość pieniądza .....
Przyjaciel forum

przez Ferdynand k 18 cze 2013, 17:03
W temacie to współczuję
i nie wiem czy autora nie uraziła sugestia o pracy (jakby był nierobem)
i moim zdaniem takie wypowiedzi są zbyt pochopne
brak pieniędzy może być czynnikiem negatywnie wpływającym na wyleczalność zaburzeń depresyjnych
jednakże człowiek jest szczęśliwy i zadowolony dopóki nie zauważy że ktoś ma więcej :bezradny:
Naczelny Użyszkodnik

przez linka 18 cze 2013, 17:07
wykończony napisał(a):i nie wiem czy autora nie uraziła sugestia o pracy (jakby był nierobem)
i moim zdaniem takie wypowiedzi są zbyt pochopne

To Ty zasugerowałeś, nie ja. Ciebie jak widać uraża sugestia pracy - w końcu należy ci się od rodziców..... mogą zdychać ale mają płacić, czy tak napisałeś?

Nie masz kasy = idź do pracy. Co w tym takiego ekstremalnego? To naturalna kolej rzeczy - od gadania i marudzenia kasy nie przybędzie.

A jeśli ktoś marudząc że nie ma pieniędzy obrazi się na radę - zarób je - to wybacz ale ja innego sposobu nie mam ;)
Przyjaciel forum

przez Ferdynand k 18 cze 2013, 17:34
linka napisał(a):wykończony, a w temacie? :roll:

Wiesz, teoretycznie to są ich pieniądze i zapewniają ci byt, a że nie chcą dawać na zachcianki. Może zabierz się za własne utrzymanie bo jak dotąd to oni cię wykarmili i ubierali, na komputer i internet kto daje? Na telefon? Uważasz, że to rzeczy pierwszej potrzeby?

a jak ONI mi całe życie niszczą to na studiach pracować nie będę niech zapier... na mnie
aż im serducha padną od przepracowania

O tak, tupnij se nogą i nie pracuj .... pozwij ich o alimenty, zobaczymy, czy się z nich utrzymasz..... :lol:

Może o zabrzmi banalnie, ale jak pójdziecie "na swoje" poznacie wartość pieniądza .....

zabrzmiało tak banalnie że aż puszczę to mimo uszu :blabla:
ten sarkazm o tupaniu nogą brzmi dla mnie delikatnie mówiąc obraźliwie najwidoczniej nie wiesz co mnie spotkało a już oceniasz ale o tym na pw dalej nie zaśmiecajmy wątku
Naczelny Użyszkodnik

przez linka 18 cze 2013, 17:42
Nie wiem, ale jeśli ci się wydaje, że postępując w ten sposób jaki opisujesz choć troszkę ci ulży to niestety się mylisz.....

Pieniądze są niewiele warte pod pewnymi względami, tu a nie gdzie indziej można się o tym przekonać.... drogie leki, terapia - i co? Nic.... człowiek choruje mimo tego, że ma kasę, podróże, dostatnie życie..... pieniądze mogą pomóc, ale życia nam nie ułożą ani nas nie wyleczą....
Przyjaciel forum

przez element 18 cze 2013, 17:56
Stary nie martw sie;) Ja jezdzilem tak jak Ci Twoi kumple po hotelach nie hotelach co roku wakacje i tez nie dawalo mi to szczescia;) Nieraz lepiej bylo posiedzic z kumplem "prawdziwym" na murku pod klatka pierdyknac piwo i wtedy bylo fajniej niz na tych wszystkich luksusowych wypadow. Dobierz sobie ludzi dla ktorych nie licza sie pieniadze i wyjazdy... A i nie ma co zazdroscic niektorzy majac kase maja gorzej niz Ty;) Leb do gory.
"Boże, daj Mi pokOrę, bym pogodził się z tym, czego nie mogę zmienić,
daj mi odwagę, by zmienić To, co powinno zosTać zmienione,
i daj mi mądrość, bym umiał odróżnić jedno od drugiegO."

przez mark123 18 cze 2013, 18:45
ilyn90 napisał(a):każdy się cieszy, że rodzice biorą go gdzieś do Hiszpanii do luksusowych hoteli, mają na śmieszne wydatki, mogą spokojnie żyć i wydawać na gówienka, a ja tego nie mogę. Jestem przez to nieszczęśliwy i czuję się gorszy, przez to, że to stoi za tym, że nie mogę spełniać marzeń, a inni mają takie rzeczy co tydzień.. Mieliście tak?

Jakoś nie zazdroszczę ludziom, którzy mają na takie rzeczy.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Candy14 18 cze 2013, 20:09
Jestem przez to nieszczęśliwy i czuję się gorszy, przez to, że to stoi za tym, że nie mogę spełniać marzeń, a inni mają takie rzeczy co tydzień.. Mieliście tak?

Nie... Ty chcialbys zeby rodzice spelniali Twoje marzenia a nie, ze nie mozesz spelniac swoich marzen. Mozesz...idz popracowac w wakacje a marzenia sie spelnia
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg