Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez mirunia 10 gru 2015, 20:28
kosmostrada, pyszny obiadek, narobiłaś mi apetytu na rosołek z pulpetami. :D Idę jutro do kauflandu po małe świąteczne zakupy, to zerknę na udziec indyka i coś se machnę na weekend.

Dopiero sobie usiadłam, porobiłam porządek w kilku szufladach kuchennych i dwóch półkach z kaszami, mąkami itp. Wiadro śmieci naprodukowałam, ale już jutro wyrzucę, nie mam siły lecieć na śmietnik po nocy.
A na obdarty nos i usta - maść witaminowa A, grubo nasmaruj na noc, a jutro od rana smaruj co raz. Ja jesienią i zimą smaruję usta nią, wolę niż te pomadki ochronne.

misty-eyed,, tak, Kosmo ma rację mówiąc o Twoim podejściu do nerwicy. Świetnie sobie radzisz Aniu, mimo upierdliwych objawów i tej bezsenności, która wyczerpuje organizm. Mnie ostatnio też znowu dopadają lęki, ale staram się podobnie radzić z nimi. Czasami udaje mi się ignorować objawy, biorę się za jakąś robotę. W domu jest łatwiej osiągnąć spokój i czymś się zająć w ruchu, gorzej w pracy, jak muszę siedzieć za biurkiem i skoncentrować się na tym co robię. :bezradny:

O! Cześć Dziewczynki! Zaraz Was poczytam platek rozy, cyklopka, Zosiu.
Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje...

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 10 gru 2015, 20:31
kosmostrada, witam Cię serdecznie :D Ja myślę, że nerwica jest wpisana w osobowość niektórych i pozbyć się zupełnie tego nie da. Można tylko nauczyć się z tym żyć.

Ja polecam, od dłuższego czasu stosuję super maść, Retimax 1500 https://www.doz.pl/apteka/p62627-Retima ... ina_A_30_g , chyba jedna z lepszych, a znam ich naprawdę wiele z powodu mojej łuszczycy. Polecam. Zresztą w ogóle produkty tej firmy są znakomite dla wrażliwej skóry, a ceny przystępne.

platek rozy, Kamilko :D witaj, tak, ja jestem pogodzona, a jeśli udaje mi się coś więcej niż zwykle, jestem przeszczęśliwa. Dolegliwości, poza lękami, mam mnóstwo i nie mam wyjścia, albo położyć się i czekać, nie wiem na co, albo zwiększać swoje osiągnięcia :lol:
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 10 gru 2015, 20:36
mirunia, witaj :D , tak, masz rację, że zajęcie odciąga uwagę od przykrych dolegliwości, chociaż wiemy dobrze, że gdy pojawiają się zawroty, jest trudno. Mam to szczęście /wątpliwe/, że jestem na rencie. Zajęć mi nie brakuje, bo nawet jeśli nie opiekuje się Wnuczkiem, piekę, gotuję, dokarmiam Synowe i Synów. Wymyślam ciągle coś. Teraz dodatkowo często przygotowuję różności dla chorego Brata...
Wczoraj pojawiły się lęki po konkretnym stresie, więc wiedziałam w czym rzecz...
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 10 gru 2015, 20:38
Dobry wieczorek wszystkim
Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych. [E. Cioran, Wyznania i anatemy, Kraków 2006]

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 10 gru 2015, 20:39
Ḍryāgan, dobry wieczór.

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 10 gru 2015, 20:41
Ḍryāgan, Purpurowy, :D
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 10 gru 2015, 20:45
Poczytałem sobie o tych próbach wątrobowych i teraz żałuję.

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 10 gru 2015, 20:46
Zosia_89, To poproszę przepis na te racuchy... :105:
To odetchnęłam Kochana, że coś tam do brzuszka wrzucasz.

platek rozy, :papa: Kolejny pracowity dzień, ale jutro Słońce odpoczywasz i koniecznie jakąś przyjemność drobną zaplanuj w nagrodę. Mnie długo telepało przy chodzeniu do pracy, ale przeszło.
Piękne menu, naprawdę pyszności!
Dziękuję, dziś nie jest gorzej, siły trochę więcej, więc mam nadzieję przez weekend dojdę do siebie.
Ale czy do tej Kliniki nie potrzeba skierowania? Wiem, że na oddział dzienny trzeba, przynajmniej u mnie.

cyklopka, Tulam Cię Kochana! Wiesz sama - to jest życie, czasami nie jest przyjemnie. :bezradny:

platek rozy, mirunia, misty-eyed, Dziewczynki dziękuję za maściowe rady. :uklon: Ale jutro pójdę do apteki, bo już dziś naprawdę nie mam siły.

mirunia, Wiesz, że od razu zaczynam się martwić o Twój kręgosłup, jak wpadasz w wir sprzątania...

misty-eyed, cudownie to napisałaś, tak, chyba cała filozofia polega na cieszeniu z najmniejszego sukcesu, a na ataku radości, gdy uda nam się jakąś barierę pokonać.

Purpurowy, Brawo! Jestem pod wrażeniem!
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 10 gru 2015, 20:47
Purpurowy, Znaczy jestem pod wrażeniem Twojego trzymania się, a nie czytania o próbach wątrobowych... :D
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 10 gru 2015, 20:49
kosmostrada napisał(a):Purpurowy, Znaczy jestem pod wrażeniem Twojego trzymania się, a nie czytania o próbach wątrobowych... :D

Tak, wiem.

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 10 gru 2015, 20:50
Purpurowy, nie zamartwiaj się, bo jesteś w takim wieku, że wątroba poradzi sobie, gdy o nią zadbasz :D
W razie czego doradzę Ci, jak naturalnie ją wesprzeć...
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez acherontia-styx 10 gru 2015, 20:52
kosmostrada, a tam skierowanie 8)
ja zdecydowałam się na klinike i idę jutro i oczywiście przy pomocy mojego szpitala i wałka stulecia 8)
wszyscy liczą po cichu, że się uda bo gwarancji nie ma niestety :P
ale moja szefowa się niestety zrobiła ciut zbyt kreatywna w tym temacie i dzisiaj stwierdziła 'jak się nie uda z kliniką to gdzieś w zachodniopomorskim są 2 dobre szpitale to tam ci załatwimy miejsce' :shock: - taaaa, w tamtym województwie mnie jeszcze nie było :roll: :P
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 100mg
Lamotryginum 200mg

Spamowa wyspa

przez platek rozy 10 gru 2015, 20:53
kosmostrada, tak potrzeba skierowanie , wiec musze sie zapytac czy wystarczy od ogolnej czy musi byc od psychiatry tak jak u acherontii .
Zobacze , gdy bylam na dziennym ponad dwa lata temu , byl taki gosc ktorego wlasnie tam nie przyjeli , dali odmowana odpowedz , tak samo jak mnie dali odmowana z centrum leczenia nerwic. Napisaliz ebym poszukala dobrej terapii indywidualnej .
Wiec tutaj moze byc podobnie.

Co bedziesz porabiala wieczorem?

cyklopka ja bym napisala eska , nie bawila sie w zadne sygnaly . Es z konkretna sprawa i juz :)

misty-eyed, nie potrafie sie w tym stanie cieszyc w zasadzie z niczego . Na sile musze rano dac sobie kopniaka i isc w swiat i do pracy gdzie mi sie wydaje ze bedzie coraz gorzej bo w ostatniej tak mi siadala psychika i siadala i wreszcie siadla na dobre. Uzmyslowilam sobie dzis to czego sie boje. I chocaz tutaj ejst zupelnie inaczej --- stare demony nie spia.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 10 gru 2015, 20:53
acherontia-styx, :D witaj! Brawo szefowa :!:
Dalajama XIV

Sortuj wg