Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Mój dzisiejszy dzień

przez celinka18 05 sty 2011, 22:26
cześć wszystkim :) co u Was nowego? ;)
mój dzień minął w miarę lepiej niz poprzednie :) jakoś teraz wieczór czuję się bardzo dobrze :) szok ;)

[Dodane po edycji:]

coma napisał(a):Dziewczyny, ja nie mam na to wpływu, przychodzi histeria, czarna rozpacz i koniec... :?

masz na to wpływ, tylko musisz w to uwierzyć. Jeśli mówisz że nie masz wpływu to go nie będziesz miała, tak to działa. musisz uwierzyć w to, że Ty panujesz nad tym, jesteś tym o czym myślisz, jeśli będziesz powtarzała sobie, że nie będzie dzisiaj histerii i że dobrze się czujesz to tak będzie. :)
Widzę to w następujący sposób: "Jeśli chcesz zobaczyć tęczę, musisz pogodzić się z deszczem".

przez Agnieszka_1988 05 sty 2011, 22:29
marcja napisał(a):Aaaa... nie wiedzialam ! :) Jak slysze od innej osoby chorej na nerwice, ze ma agorafobie to mam automatycznie skojarzenie z nerwicowa agorafobia, a nie ta doslowna ;)

Moja dokładna diagnoza to "zaburzenia lękowe z agorafobią". Otwartych przestrzeni boję się od kiedy pamiętam, ale nie było to wcześniej aż tak uciążliwe. Nawet weszłam kiedyś na Giewont :mrgreen:
Agnieszka_1988

przez sunset 05 sty 2011, 22:29
Tornado, ja też miałam się uczyć a siedzę na forum :/ obawiam się, że niczego się nie nauczę i przyszły zjazd da mi popalić.
sunset

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Helvetti 05 sty 2011, 22:53
Jem z nudów :shock: i od tego potem tyje ;/
got a date with suicide.

przez sunset 05 sty 2011, 23:07
Helvetti, też chciałabym jeść z nudów i od tego tyć...
sunset

przez Helvetti 05 sty 2011, 23:27
sunset, masz ED?
got a date with suicide.

przez Tornado 06 sty 2011, 01:08
:shock: Przeczytałam właśnie analizę filmu "Dzień świra" pod kątem wyjaśnienia jednego z psychologów czym jest nerwica natręctw i na czym dokładnie polega. Z przerażeniem (a jednocześnie z ulgą,że to "tylko" nerwica, a nie charakter), że każdy mechanizm działający przy tej nerwicy opisany też przykładem z filmu, rodził mi listę objawów męża (oczywiście innych niż te na filmie, ale posiadające ten sam motor działania). Jak mógł doprowadzić do aż tak silnej nerwicy? Wiedział, że potrzebuje leczenia, że mogę m pomóc. Nie pasowało mu jednak to do jego idealnego świata, którego próbuje się trzymać, więc stwierdził, że jestem tą czarną stroną... Okropność!
Pewnie piszę dużymi skrótami myślowymi i ten, kto nie analizował tego, co przeczytałam pewnie może mnie nie zrozumieć, ale jestem na tyle w szoku, że ciężko mi nawet przytoczyć fragmenty by wyjaśnić o co mi chodzi.
Dla zainteresowanych:
http://chomikuj.pl/Iza.Psychologia/Nerw ... *98CTW.pdf
"Wolno dojrzewa człowiek. Wiele mu trzeba męstwa aby się nie dać wiatrowi i rosnąć w górę i w głąb, by triumfalną zielenią zaszumieć w końcu jak dąb zwycięstwa..."
[Konstanty Ildefons Gałczyński]

przez lukasz1 06 sty 2011, 02:05
Czuję, jak by zaraz miało mi żołądek rozsadzić. Boję się, że znów mi całe ciało zdrętwieje...I jak tu żyć normalnie? :(

przez fobia 06 sty 2011, 11:27
jakos gorzej się czuję ostatnio :? nawet na lekach miewałam dni lepsze i gorsze, ale ja już chcę do tych lepszych :roll:

przez Thazek 06 sty 2011, 11:35
lukasz1, ja tak mam często... to znaczy miałem bo teraz już nie mam prawie w ogóle...
tylko sporadycznie! jak już coś to drętwienie pojawia się na krótko! Drętwieje tylko lewa ręka trochę i połowa twarzy i żołądek ;)
musisz dać radę! 8)
Thazek

przez lukasz1 06 sty 2011, 13:02
Thazek
Ale jak sobie z tym poradzić? Bo ja innego sposobu jak pogotowie nie znam. Z tym żołądkiem jest właśnie najgorzej. Dwa lata już było dobrze i znów wróciło. Być może po zmianie leków?

przez Thazek 06 sty 2011, 13:11
lukasz1, wiesz ja mam tylko terapię...
nie biorę żadnych leków! Z tymi atakami żołądkiem i drętwieniami walczyłem ok 1.5 roku!
teraz jest w miarę dobrze! Ataki drętwienia pojawiają się ale sporadycznie... tylko w na prawdę sytuacjach stresujących...
Wcześniej piłem sobie taki magnez rozpuszczalny ze Zdrowitu i jakiś Calcium D na wzmocnienie apetytu!

JAk zacząłem chorować to rzuciłem palenie a teraz znów zacząłem...
jak to psycholog powiedziała: "Panie Łukaszu chyba Pan wraca do zdrowia..." 8)

a Ty od ilu lat chorujesz?? jakie masz objawy?? Chodzisz na terapię?? Czy tylko leki??
Thazek

przez lukasz1 06 sty 2011, 13:15
Choruję około dwa lata. Objawy to ciągłe lęki, "drętwienie" żołądka, niedobrze mi itd. Leki biorę cały czas. Do psychologa też chodzę, chociaż zastanawiam się nad terapią grupową (centrum zwalczania nerwic czy jakoś tak).

przez Thazek 06 sty 2011, 13:32
lukasz1, na grupową nie idź... to nie ma sensu!
lepiej indywidualnie...
a jak długo chodzisz na terapię?
Thazek

Sortuj wg