Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez poem 24 sie 2013, 20:36
kupmitrumne napisał(a):Polecam przeczytać książki charles'a bukowskiego :mrgreen:

najlepsze jakie czytałam (jest ich bardzo dużooooo) od Żurawieckiego Bartosza po Grochole :)

Czytałam Bukowskiego Listonosza i Najpiękniejszą dziewczynę w mieście, tą drugą nie w całości, to nie na moją psychikę... ;)

przez marimorena 25 sie 2013, 01:05
a ja "Zapiski starego świntucha", wspaniałe [;

przez Ophelia 25 sie 2013, 01:20
bukowski jest wspaniały. lubie prostote w formie, ktora trafia w samo sedno, bez zbednego slodkiego pierdzenia.
nie wiem, czy te nazwiska juz padly, ale polecam powiesci ruchu beat generation, kerouaca, ginsberga,burroughsa.ogolnie mam slabosc do literatury amerykanskiej-kurt vonnegut 'syreny z tytana' <3. czesi tez maja dobrych pisarzy. moze to piwo i koty, nie wiem. 'czuly barbarzynca' hrabala jest godny polecenia. albo 'niebo pod berlinem' j. rudis'a/
recze tez za chucka palahniuka,jako jednego z aktywnie piszacych tworcow,ktorych jestem fanka.

a z zupelnie innej beczki, ostatnia ksiazka godna polecenia jaka przeczytalam to 'billy miligan' autor:daniel keyes. ksiazka oparta na faktach, opowiadajaca o mezczyznie cierpiacego na rozszczepienie osobowosci.

fajny watek.
po edycji dodam, ze juz znalazlam cos dla siebie.
Ophelia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiejskifilozof 25 sie 2013, 14:39
Zbiór polskich autorów,Mogliby w końcu kogoś zabić.

przez Elyse 26 sie 2013, 15:27
Hope Edelman - ''Córki, które zostały bez matki''.
Elyse

przez klaudek 26 sie 2013, 15:33
Jeżeli ktoś lubi temat podświadomości to polecam "W dżungli podświadomości tom I " lub " Kody podświadomości tom II" Beaty Pawlikowskiej.
Możemy być stale szczęśliwi, jeśli nauczymy się dostrzegać w naszej powszedniości chwile szczęścia.
Anna German

przez violett1233 26 sie 2013, 16:01
Mam zamiar poczytać te książki, Pawlikowska jest świetna i jej żółte karteczki na fb jak i zarówno w książkach. :D

A ja polecam Książkę "W mrok" oraz "Do światła" (to jest kolejna część) od Andrieja Diakowa. Świetne są, pochodzą z gatunku postapokaliptycznego, sama czytam jakieś dramaty albo biograficzne a tu proszę, takie książki mnie wciągnęły. Trzymają w napięciu i są warte uwagi ;)
violett1233

przez klaudek 26 sie 2013, 16:06
violett1233 Masz rację. Jej książki są niesamowite, a zarazem jest w nich tyle pozytywnych emocji.
Możemy być stale szczęśliwi, jeśli nauczymy się dostrzegać w naszej powszedniości chwile szczęścia.
Anna German

przez violett1233 26 sie 2013, 16:12
Myślę, że może również wnieść coś do życia każdego człowieka tymi książkami a nawet go zmienić. ;)
violett1233

przez klaudek 26 sie 2013, 16:15
Za pewnie tak. Dzięki tym książko wiele osób zmieni swoje życie. Jak parę osób zmieni swoje nastawienie to już będzie milej na świecie. ;)
Anna German

przez wiejskifilozof 26 sie 2013, 18:33
Ja polecam Robin Cook Interwencja.

przez Myffka 27 sie 2013, 21:07
Ja polecam cały cykl z Alexem Crossem autorstwa Jamesa Pattersona. W skład cyklu wchodzi 20 książek, z czego w Polsce wydano bodajże 17. Każda książka to naprawdę świetna pozycja dla fanów thrillerów.

przez wiejskifilozof 28 sie 2013, 10:51
Zbiór opowiadań Kańtoch,Komuda i inni Jeszcze Nie Zginęła.
Pattersona czytam :D

przez poem 11 wrz 2013, 13:10
Ophelia napisał(a):bukowski jest wspaniały. lubie prostote w formie, ktora trafia w samo sedno, bez zbednego slodkiego pierdzenia.
nie wiem, czy te nazwiska juz padly, ale polecam powiesci ruchu beat generation, kerouaca, ginsberga,burroughsa.ogolnie mam slabosc do literatury amerykanskiej-kurt vonnegut 'syreny z tytana' <3. czesi tez maja dobrych pisarzy. moze to piwo i koty, nie wiem. 'czuly barbarzynca' hrabala jest godny polecenia. albo 'niebo pod berlinem' j. rudis'a/
recze tez za chucka palahniuka,jako jednego z aktywnie piszacych tworcow,ktorych jestem fanka.

a z zupelnie innej beczki, ostatnia ksiazka godna polecenia jaka przeczytalam to 'billy miligan' autor:daniel keyes. ksiazka oparta na faktach, opowiadajaca o mezczyznie cierpiacego na rozszczepienie osobowosci.

fajny watek.
po edycji dodam, ze juz znalazlam cos dla siebie.

Przypadkiem wpadła mi w ręce jakiś czas temu książka pod tytułem "Nowojorska bohema". Nie wiem czemu mnie zainteresowała i póki co leży nieprzeczytana. Pada w niej nazwisko Kerouaca, Ginsberga, to może coś ich przeczytam z okazji tego "zbiegu okoliczności" :P

A Hrabala coś jeszcze byś poleciła, bo akurat tego tytułu nie ma? :) A wybór jest spory.

Sortuj wg