Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Harding napisał(a):

@mienta, a saga to opowieść o losach rodziny, w tym przypadku (Wojna i pokój) o losach rodziny carskiej?

Nie. To jest o arystokracji, ale nie o carze ani o jego rodzinie. Książka chwyta za serce, a czasami śmieszy. Pokazuje przemianę człowieka, masę pozytywnych wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kristin Hannah.

Tak jak jej "Słowik" wbił mnie w fotel i wywołał łzy tak "cudowna moc miłości" totalnie mnie zawiodło. No ale czego oczekiwałam o takim tytule? Nie no... już przeczytam, bo nie lubię tak zostawiać nieprzeczytanych książek. Mam jej jeszcze jedną książkę w domu, nie pamiętam tytułu już. Ale nie wiem, czy  prędko po nią sięgnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Harding napisał(a):

Wolicie czytać zwykłe książki czy e-booki? (np. w formacie pdf)

Zwykle. Lubię ich zapach. Mają to coś w sobie. Ja nawet zdjęcia drukuje bo lubię mieć takie które mogę trzymać w ręce. Co do książek czytam też na telefonie w pdf. Ale jednak taka normalna najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Harding napisał(a):

Wolicie czytać zwykłe książki czy e-booki? (np. w formacie pdf)

Zależy. W domu papier raczej, w podróży ebooki, a że dojeżdżam codziennie do pracy godzinę, to jednak ebooki królują u mnie 😅 no i wieczorami jak leżę już w łóżku też na czytniku czytam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie "Euforię. Powieść o Sylvii Plath" Elin Cullhed.
Wstrząsające ostatni rok życia Sylvii ukazany w powieści opartej na faktach. Autorka wczuła się w główną bohaterkę i odwzorowała (całkiem udana próba) styl pisania Sylvii. Osoby nieznające jej twórczości pewnie tego nie zauważą, ale ci, którzy znają jej twórczość mogą dojrzeć podobieństwo. Co prawda jestem dopiero na 70 stronie, ale już z całą pewnością mogę ją polecić. Bardzo dobra pozycja i gratka dla fanów samej Sylvii Plath!

 

1007233-352x500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuły książek przeczytanych przeze mnie lub ich autorzy:

:arrow: kryminały: Agata Christie, Harlan Coben, Ian Rankin 

:arrow: literatura grozy/horror: Stephen King, Graham Masterton 

:arrow: literatura rosyjska: Bracia Karamazow, Mistrz i Małgorzata, Wojna i pokój, Anna Karenina, Doktor Żywago etc.

:arrow: książki sensacyjne: Robert Ludlum (trylogia o Jasonie Bourne'ie), Eric van Lustbader (kontynuacja wcześniej wymienionej trylogii)

:arrow: książki przygodowe: Zbigniew Nienacki [seria Pan samochodzik i (...)], Alfred Szklarski (Tomek na tropach Yeti etc.)

 

Przepraszam za spam, ale przypomniały mi się jeszcze inne książki lub seria książek:

:arrow: Andrzej Pilipiuk - seria książek o Jakubie Wędrowyczu 

:arrow: Henryk Sienkiewicz - Ogniem i mieczem, Potop, Pan Wołodyjowski, Krzyżacy, Quo vadis, W pustyni i w puszczy

:arrow: Władysław Reymont - Chłopi

:arrow: Bolesław Prus - Lalka 

:arrow: Stefan Żeromski - Przedwiośnie 

:arrow: Albert Camus - Dżuma

:arrow: Joseph Conrad - Jądro ciemności

Edytowane przez Harding

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem czytnika e-booków Kindle Paperwhite 5. Na allegro taki sprzęt można kupić w granicach 600-700 złotych. Na razie zbieram hajs - mam odłożone 550 zł, czyli brakuje już niewiele. Polecacie czy odradzacie kupno tzw. Kundelka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Harding hej, wiesz, że ja od jakiegoś czasu też zbieram kasiorę? Mam 320 zł. Planuję wydać do 1500 zł, bo chcę z większym ekranem bo taki 6' to dla mnie za mały. Nie znam się na tym, więc nie doradzę, sama prędzej potrzebowałabym pomocy w wyborze. Jeśli ktoś się zna i ma, to prosimy o doradzenie. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Harding napisał(a):

Zastanawiam się nad zakupem czytnika e-booków Kindle Paperwhite 5. Na allegro taki sprzęt można kupić w granicach 600-700 złotych. Na razie zbieram hajs - mam odłożone 550 zł, czyli brakuje już niewiele. Polecacie czy odradzacie kupno tzw. Kundelka?

Mam w domu 3 czytniki ebooków, a łącznie z pierwszym jaki miałam ever wychodzi że 4. Ale ocenie ze swojej perspektywy tylko 3: mam 2 Pocketbooki: Touch Lux 3 który ma już prawie 7 lat i z niego jestem mega zadowolona, zero problemów z nim. Wiadomo, że już nie działa tak  jak na początku, ale jak na to co przeszedł to i tak jest super! Mam/miałam też PocketBooka Touch Lux 5 i tu to porażka. Znaczy się niby fajny, ale niestety firma w tym modelu coś zepsuła bo matryce padają jak głupie u masy ludzi (wystarczy wejść poczytać opinie w internecie), firma co jest standardem nie uznaje gwarancji, w 90% przypadków zwalają winę na klienta, gdzie np. w moim wypadku no sorry, ale nie było możliwości, żeby uszkodziła się z mojej winy, bo padła po tym jak czytnik leżał 2 dni na półce w etui i nie spadł ani nic, a ekran już nie działał jak próbowałam go włączyć (dla porównanie PB TL 3 spadł mi pierdyliard razy, był zalany, noszony bez etui i działa). Naprawa kosztuje prawie tyle co nowy czytnik także niech mnie cmokną w pompkę - czytnik od 1,5 roku leży zepsuty na półce i leży.

Teraz mam Inkbooka Calypso plus i tu mam swoje zastrzeżenia też, głównie co do długości pracy baterii. Chociaż jego ewidentnym plusem jest możliwość bezpośredniego przeglądania katalogu Legimi co w przypadku Pocketbooków jest niemożliwe i dla mnie ma lepiej umiejscowione od PB klawisze do przerzucania stron (ale to już mocno kwestia gustu, bo można też dotykowo, ale ja jakoś nie lubię).

 

Kindle dla mnie ma wadę tę, że ma mocno ograniczony dostęp do Legimi. Można to połączyć, ale jest limit książek z Legimi na Kindle ( 7 albo 10 miesięcznie), ilość dostępnych książek na Kindla z Legimi też jest mniejsza w porównaniu do normalnego abonamentu, żeby zrobić synchronizację z Legimi trzeba podpiąć Kundelka pod kompa, inaczej nie ma możliwości, co w przypadku PB czy Inkbooka mogę zrobić w dowolnym miejscu gdzie mam dostęp do internetu, komputer mi niepotrzebny. 

 

Podsumowując: jeśli nie zależy Ci na korzystaniu z Legimi czy EmpikGo - bierz Kindle. Jeśli chcesz abonamenty wcześniej wspomniane to polecałabym PocketBook Era, ale to już zupełnie inna półka cenowa, bo kosztuje ponad 1000zł. Ewentualnie Pocketbook Touch HD 3 lub 4, ale to też droższe od Kindle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2023 o 15:16, Szczebiotka napisał(a):

Zwykle. Lubię ich zapach. Mają to coś w sobie. (...) taka normalna [książka - przypis by Harding] najlepsza.

@Szczebiotka ja przemyślałem sprawę i też jednak pozostanę przy zwykłych książkach. Mam bardzo blisko do biblioteki - raptem 3km, ok. 15-20 minut jazdy rowerem. Mają tam masę książek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cynthia napisał(a):

Kupiłam sobie czytnik ebooków PocketBook Basic Lux 4 i jak go włączyłam to zauważyłam, że miga mi ekran na czarno. Chyba pójdzie na reklamacje...

Spróbuj w ustawieniach zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji. Chyba, że totalnie nic przez to nie możesz zrobić, to wtedy tylko reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styczeń pod względem ilości przeczytanych książek był zacny, dawno tyle nie przeczytałam w ciągu miesiąca:

  • Martwe jezioro - M.Mortka: fantasy, a raczej prequel do serii o Maadsie Vortenie
  • Niewolnicy dopaminy. Jak odnaleźć równowagę w epoce obfitości - A.Lembke: książka nt. uzależnień, dla mnie nic odkrywczego, większość rzeczy wiedziałam, ale jak ktoś chce się zapoznać bardziej z tematem uzależnień to mogę polecić  ;) 
  • Druga burza - M.Mortka: kontynuacja Martwego jeziora 
  • Błękitny zamek - L. M. Montgomery: z sentymentu do serii o Ani Shirley, chociaż książka nie o niej, krótka historia do połknięcia w jeden wieczór, ale jakże ciepła ❤️ 
  • Nibynoc - J.Kristoff: bo lubię inną jego książkę :D no i ten Nie-kot ❤️
  • Przebudzenie Lewiatana - J.S.A. Corey: gatunek totalnie nie mój, bo sci-fi i to w klimatach space-opery ale wciągnęłam się na maksa :D już na czytniku czeka kolejna część :D
  • Nawiedzona wagina - C. Mellick III: tego nie skomentuję 🤪 książka przeczytana w godzinę, tylko dlatego, że zostałam podpuszczona przez znajomych 🤣 
  • Czy chcesz o tym porozmawiać? - L. Gottlieb: książka o terapii oczami terapeutki i...jej terapeuty ;) 
  • Cienie tożsamości - B. Sanderson

Luty i marzec już na pewno będzie gorszy jeśli chodzi o przeczytane książki z powodu braku czasu🥲

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×