Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez ajajaj89 02 kwi 2012, 16:36
Teoretyczny model miłości Johna Lee[edytuj]
John Lee wyodrębnił sześć typów miłości[30]. Jednostkę może charakteryzować bądź jeden z typów miłości, bądź też może reprezentować ich kombinację. Lee wyróżnił trzy typy podstawowe (pierwotne) i trzy pochodne (wtórne).
Do podstawowych zaliczamy:
storge
Miłość zrównoważona, czuła, przyjacielska w której partnerów silnie łączy intymność i założenie, że bez względu na wszystko zostaną przyjaciółmi. Intymność fizyczna pojawia się później i rzadko, jeśli wystąpi, staje się źródłem radości. Miłość tego typu porównać można do miłości między rodzeństwem. Najważniejsze jest by być z partnerem duchowo i jako jego najlepszy przyjaciel. Dla tego typu miłości drobne przeszkody są do pokonania. Nawet czasowe rozłąki nie stanowią dla niej problemu.
eros
Miłość eros jest odpowiednikiem miłości romantycznej. Charakterystyczne dla tego typu miłości jest zafascynowanie kochaną osobą. Osoby prezentujące ten typ wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia i jest to wręcz pożądane by w taki właśnie sposób zakochać się i stworzyć związek doskonały, w którym miłość będzie wieczna. Partnerzy pragną być do siebie podobni, jak najwięcej czynności wykonywać wspólnie. Charakterystyczny też jest silny pociąg fizyczny, dlatego też dość wcześnie uwzględniany jest element seksualności. Partnerom zależy na tym, by drugiej osobie dostarczać jak największej ilości przyjemności, w tym także w sferze seksu.
ludus
Ludus traktuje miłość jako zabawę. W grze tej polega głównie na tym by zwyciężyć, a więc wykazać się większymi zdolnościami, dowieść swej wyższości nad partnerem. Seks w takim związku, to forma zaspokojenia jedynie własnych przyjemności. Jeśli w sferze seksualnej wystąpią jakieś problemy, to zamiast starać się je rozwiązać, przedstawiciele tego typu miłości poszukają raczej nowego partnera. W wyrażaniu ludus nierzadko obserwuje się koncentrację na własnej osobie.
Typy te łączą się z sobą i tworzą:
manię (jako kombinację eros i ludus),
Miłość maniakalna jest intensywna i obsesyjna, często myśl o partnerze jest przyczyną ciągłego lęku przed jego utratą. Polega na stałej potrzebie podtrzymywania uczuć i uwagi przez partnerów, a także nieustannego rozpraszania wątpliwości co do wierności i zaangażowania.
pragmę (ludus i storge),
Pragma to miłość praktyczna. Przedstawiciele tego typu inwestują w miłość. Jest to dla nich kalkulacja zysków i strat jakie mogą osiągnąć angażując się w dany związek. Związek jest możliwy tylko z partnerem, który odpowiada tak kochającym osobom ze względu na pochodzenie i warunki życiowe.
agape (eros i storge).
Miłość agape jest miłością ofiarną, pełną poświęcenia i troski o drugą osobę. W miłości tej łatwo zapomina się o sobie myśląc o szczęściu partnera. Jest to moralny ideał miłości w etyce chrześcijańskiej jak i innych religii. Oznacza troskę o osobę kochaną bez oczekiwania czegokolwiek w zamian.
Badania Lee wykazały, że do miłości pragmatycznej i storgicznej bardziej skłonne są kobiety niż mężczyźni, którzy z kolei manifestują styl erotyczny i ludyczny.
Lee porównywał te sześć typów miłości z paletą barw: "Tak jak wszystkie kolory pochodzą od trzech podstawowych, tak wszystkie style miłości dadzą się wyprowadzić z trzech podstawowych stylów".
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez Vian 02 kwi 2012, 16:41
Ok...
Dobrze że Lee napisał, że to model teoretyczny ^^

-- 02 kwi 2012, 16:42 --

PS.
Nie rozumiem jak to się ma do wcześniejszej rozmowy.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez Zenonek 02 kwi 2012, 16:50
To też zależy od wieku...jest okres fascynacji ciałem, fizycznością i wtedy najbardziej pociągający są ludzie z wysportowanymi, jędrnymi ciałami...jezeli dojdzie do tego naturalna zgrabność to zaczyna się robić bardzo ciekawie :mrgreen: ...

W wieku dojrzalszym +24 lata najwazniejsze zaczyna być co innego...mianowicie osobowość i charakter...bardzo łatwo zapałać miłością do kogoś kto jest fajnym człowiekiem, sympatycznym, dowcipnym...gdy jeszcze mamy zbieżność zainteresowan i np gustów filmowych, muzycznych itp itd to do zakochania jeden krok....

Co do "podrywania" facetów przez kobiet...cóż odbywa się to rzeczywiscie przeważnie w sposób subtelny (dawanie znaków)....ale z mojego doświadczenia jasno wynika, że praktycznie żadna kobieta sama z siebie nie zainteresuje się przeciętnym facetem (w przeciwieństwie do mężczyzn, którzy to siłą rzeczy i zgodnie z realiami muszą ubiegać się często o średnio czy nawet niezbyt atrakcyjne kobiety - fizycznie i osobowościowo) - przez przeciętnego faceta mam na myśli niezamożnego, normalnie wyglądającego , normalnie ubranego itp itd

Ja tam może piękny nie jestem, ale brzydotą też nie straszę i zdarzyło się kilka razy, że calkiem atrakcyjne panny interesowały się mną...podobnie mieli moi koledzy, ale tylko ci, którzy w miare rozsądnie wyglądali + byli dobrze ubrani + mieli auta (mogła to być 10 letnie Bemka z kręconym licznikiem przebiegu razy 3, byleby było to markowe auto - BMW, Mercedes, Audi )...

Ci którzy nie mieli samochodów, nie ubierali się w markowe i dobrze dobrane ciuchy, nie byli wysportowani oraz wyglądali najwyzej przeciętnie nigdy nie wzbudzali żadnego zainteresowania wśród dziewczyn...

Ciekawe co by było jakby sytuacja się odwróciła - i to faceci zaczęli starać się i podrywać tylko te żurnalowe piękności z ciałami jak z photoshopa :mrgreen: ;) :?:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pieprz 02 kwi 2012, 17:04
Co do "podrywania" facetów przez kobiet...cóż odbywa się to rzeczywiscie przeważnie w sposób subtelny (dawanie znaków)...
To prawda, szkoda tylko że większość panów tych znaków nie zauważa zazwyczaj :P

ale z mojego doświadczenia jasno wynika, że praktycznie żadna kobieta sama z siebie nie zainteresuje się przeciętnym facetem
Niby racja, z jednym ale. Każdy facet, nawet najbardziej przeciętny, z twarzy podobny zupełnie do nikogo, wyda się jakiejś kobiecie interesujący i tajemniczy. Każda potwora znajdzie swojego amatora, jak to mówią. Ale z drugiej strony, może minąć 500 lat zanim to się wydarzy.

Ci którzy nie mieli samochodów, nie ubierali się w markowe i dobrze dobrane ciuchy, nie byli wysportowani oraz wyglądali najwyzej przeciętnie nigdy nie wzbudzali żadnego zainteresowania wśród dziewczyn...
Fakt.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez Vian 02 kwi 2012, 17:23
Teraz zaczynacie lecieć stereotypami. :)

Istotna jest atrakcyjność, ale co stanowi o tej atrakcyjności, to już inna sprawa.

Znałam dziewczynę, dla której najatrakcyjniejsi byli faceci z wielkimi, krzywymi nosami - im większa i bardziej pokrzywiona kichawa tym bardziej zachwycona była. :mrgreen: Dobrze było też, jeśli był wysoki i bystry, natomiast ciuchy czy samochód nie miały dla niej akurat żadnego znaczenia. Dodam, że dziewczyna obiektywnie atrakcyjna i ciesząca się dużym powodzeniem, w facetach mogła przebierać jak w rękawiczkach.

Zresztą takie rzeczy jak wygląd fizyczny czy image (markowe/seksowne ciuchy, makijaż, samochód) ma znaczenie tylko na samym początku. Zwrócimy uwagę na taką osobę bardziej niż na taką szarą, niezadbaną. No i co dalej? Dalej ta osoba musi nas zainteresować sobą, osobowością, bo jak nie zainteresuje, to nawet jeśli wyjdzie z tego jakaś relacja, to będzie krótka i powierzchowna.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez shinobi 02 kwi 2012, 17:32
Znałam dziewczynę, dla której najatrakcyjniejsi byli faceci z wielkimi, krzywymi nosami

Po wsiach gadają, że wielki nos = wielki pytong. Proste.

przez bittersweet 02 kwi 2012, 17:38
shinobi napisał(a):
Znałam dziewczynę, dla której najatrakcyjniejsi byli faceci z wielkimi, krzywymi nosami

Po wsiach gadają, że wielki nos = wielki pytong. Proste.

a zakrzywiony nos to zakrzywiony pytong ? :shock:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez shinobi 02 kwi 2012, 17:39
Tego nie wiem, ale są rzeczy, o których nie śniło się fizjologom.

przez carlosbueno 02 kwi 2012, 17:43
ja mam spory nos i jakoś kobiety się mną nie interesowały zbytnio :mrgreen:
No ale nie mam auta, markowych ciuchów i pracy i pewnie przez to.
Największy Forumowy Maruda

przez Vian 02 kwi 2012, 18:05
carlosbueno, a krzywy? Musi być krzywy, jak jest krzywy to zwyczajnie nie spotkałeś tej właściwej. :mrgreen:
Lisbeth Salander

przez Sorrow 02 kwi 2012, 18:22
Mnie raz na ruski rok ni stąd ni zowąd jakaś dziewczyna pyta się mnie o numer telefonu O_o .

Vian napisał(a):Zresztą takie rzeczy jak wygląd fizyczny czy image (markowe/seksowne ciuchy, makijaż, samochód) ma znaczenie tylko na samym początku. Zwrócimy uwagę na taką osobę bardziej niż na taką szarą, niezadbaną.

Mówienie o tym, że brak makijażu to zaniedbanie to nadużycie. Z tego co kiedyś czytałem, to około połowie mężczyzn makijaż się nie podoba.
Generalnie mi się nie podobają:
Farbowane włosy, makijaż, wszelkiego rodzaju kawałki metalu wbite w ciało, tatuaże i w ogóle biżuteria dotykająca skóry.

przez Vian 02 kwi 2012, 18:49
Sorrow, nadinterpretowałeś, nie napisałam nigdzie, że brak makijażu to zaniedbanie.

Widzisz, mnie się nie podobają plastikowe mięśniaki w typie Kena od Barbie.
Rzecz w tym, że więcej osób wybierze takie typy - umalowana, ufarbowana, z biżuterią, albo umięśniony wysportowany, z kaloryferem na brzuchu niż takie, które konkretnie NAM odpowiadają, bo taki typ urody jest obecnie na topie.
Lisbeth Salander

przez Pieprz 02 kwi 2012, 18:53
bo taki typ urody jest obecnie na topie.

Nie bez powodu. Taki wygląd jest dość mocnym dowodem chociażby na to że osoba nie jest leniwa i jest zdrowa (wysportowany) oraz że ma dobry gust i dba o siebie (umalowana, ufarbowana, z biżuterią).
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez Vian 02 kwi 2012, 18:57
Mushroom, bez urazy - bzdura. :)
To znaczy jedynie, że istotna jest dla niej powierzchowność. Być może wnętrze też, ale powierzchowność na pewno.

Z tego co wiem lenistwo to coś więcej niż tylko leżenie do góry brzuchem i wpieprzanie pizzy, można być wymuskanym lalusiem z kaloryferkiem albo odpicowaną dziunią z tip top figurą i nie przepracować w życiu jednego dnia.

Dobry gust to też... rzecz gustu :D
Lisbeth Salander

Sortuj wg