Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Arasha 18 lis 2014, 20:49
pączekZmalinami napisał(a):AccidGirl21, jak długo trzeba brać Kalms, witaminy by sie wyciszyc ?

Na trwały efekt działania ziołowych leków uspokajających trzeba niestety trochę poczekać. Ale możesz je brać bez względu na inne leki, przepisane przez lekarza ( należy tylko uważać na preparaty z dziurawcem, ale z tego, co wiem, występuje tylko w Deprimie ). Przy mniejszym zdenerwowaniu możesz odczuć działanie od razu, ale przy skumulowanym stresie i nerwicy potrzeba na to więcej czasu.

pączekZmalinami napisał(a):Michaela, czemu nie wolno mieszac senapotex z benzo?

Nie mam pojęcia, czy zwykłą melatoninę można mieszać z psychotropami. Ja czytałam kiedyś o takim preparacie Circadin ( melatonina o przedłużonym okresie uwalniania ) i tam w ulotce było napisane, że do stosowania "w monoterapii", czyli chyba chodziło o to, żeby nie łączyć z innymi lekami.

pączekZmalinami napisał(a):Arasha - czyli nawet kiedy brała bym 3 tygodnie to czy po tym czasie pojawiły by się nieprzyjemne objawy ?

Mogłyby się pojawić, gdybyś odstawiła nagle, z dnia na dzień, bez zmniejszania dawki. Ale nie sugeruj się odczuciami osób, którzy tu piszą, bo większość z nas wpierdziela / -ła benzodiazepiny bardzo długo, niekiedy przez wiele lat :idea: To jest zasadnicza różnica !

pączekZmalinami napisał(a):w sensie tak jak czytałam wypowiedzi, lęk jest jedynie tłumiony a nie leczony, więc po 3 tygodniach leczenia była bym w tym samym stanie od którego zaczynałam ?

Dokładnie, byłabyś w takim samym stanie, tylko 3 tygodnie starsza i z pewną dawką benzo we krwi :bezradny:

pączekZmalinami napisał(a):I czy te nieprzyjemne objawy po 2 dniach brania i tak będą ?

Nie, już Ci pisałam - to zdecydowanie zbyt krótki czas, żeby doszło do uzależnienia.

pączekZmalinami napisał(a):Bo nerwice to mam dopiero 5 dzień..i juz mi benzo wypisała. A serce nerwicowe 5 lat.

Raczej mało prawdopodobne, żebyś nerwicę miała od 5 dni. To jest choroba / zaburzenie, jak zwał, tak zwał, jeden pies, które rozwija się latami i kiedy napięcie i stres u człowieka osiągnie pewien punkt krytyczny, wtedy pojawiają się objawy. Zresztą to co Ty nazywasz "sercem nerwicowym" jest właśnie jednym z objawów nerwicy.

pączekZmalinami napisał(a):Słuchajcie, bo zastanawiam się czy mogę brać benzo do końca tygodnia, bo udało mi sie na piątek umówić wizyte u innej psychiatry ? Wiecie, bo ja tak niesamowicie boje się kolejnej nieprzespanej nocy i silych napadów paniki. Biorę benzo od wczoraj wieczora a już mi się zrobił schiz że bez niego nie zasne..

Ja wiem, że jak się człowiek nakręci, to o spaniu nie ma mowy, a jak do tego dochodzi panika i lęki, to już w ogóle :bezradny: Weź sobie przez te parę dni spokojnie tabletkę Rudotelu na noc, jak nie zaśniesz na ziołowych, staraj się nie brać w ciągu dnia, jak dasz radę. Ale jak nie będziesz w stanie wytrzymać i weźmiesz przez parę dni, to nic się nie stanie. I koniecznie porozmawiaj w piątek z psychiatrą o konkretnym, długofalowym, ale bezpiecznym leczeniu dla Ciebie :smile:

-- 18 lis 2014, 19:54 --

hania33, ma rację. Jeżeli do tej pory nie brałaś żadnych leków psychotropowych ani uspokajających, to jest duża szansa, że hydroksyzyna Ci pomoże ( Atarax to jedna z nazw handlowych ). Jest to stary, ale bezpieczny lek, przepisywany nawet staruszkom. Łagodnie uspokaja, wykazuje działanie antyhistaminowe, także działanie nasenne, ale może ( nie musi ! ) także dawać uczucie otumanienia. To jest lek na receptę, więc popytaj o niego w piątek lekarza na wizycie. Powodzenia :great:
Ostatnio edytowano 18 lis 2014, 20:56 przez Arasha, łącznie edytowano 2 razy
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez hania33 18 lis 2014, 20:55
Arasha, Jak dlugo sie leczysz?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez AddictGirl21 18 lis 2014, 20:59
pączekZmalinami, Zalatw sobie Atarax bedziesz miec mnie lękow i bedziesz lepiej spac i nie uzaleznia..[/quote]

O właśnie, nie pomyślałam o tym Pączku. Atarax czyli Hydroxyzyna tak jak pisze Hania to chyba najlepsze wyjście, z tym, że jest na receptę.
...and I will pay for my sanity...<Efevelon 75mg, Perazin 200mg>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 18 lis 2014, 21:00
hania33, witaj Haniu :papa: A weź ! 10 lat, a problemy ze spaniem i nerwicą to mam właściwie od dziecka z przerwami. Hydro przerabiałam już w podstawówce :time:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez hania33 18 lis 2014, 21:04
Arasha, No to ka ok 20 lat , :roll: nerwica lękowa zyc nie daje...bierzesz tylko benzo czy cos jeszcze?

AddictGirl21, ;)

Obrazek

przez pączekZmalinami 18 lis 2014, 21:08
dziękuję Wam, rozwiałyście moje wątpliwości :)
mam w domu Atarax 10 mg. ile go wziąc na noc by usnąć ?
I czy mogę go dziś wziąć kiedy brałam benzo ?

przez hania33 18 lis 2014, 21:10
pączekZmalinami, Mozesz wziac, 10 mg moze pomoc, ja biore 25,,

Obrazek

przez AddictGirl21 18 lis 2014, 21:10
pączekZmalinami, Spokojnie możesz wziąść 10mg na noc. Nie obawiaj się, nic złego Ci się nie stanie tylko po prostu zaśniesz spokojnie ;)
...and I will pay for my sanity...<Efevelon 75mg, Perazin 200mg>

przez Arasha 18 lis 2014, 21:12
pączekZmalinami napisał(a):czyli z preparatów to
- sen apotex
- Kalms
- wit B
- preparaty z szyszkami chmielu, passiflorą, eszolcją ( makiem kalifornijskim )

Jakie z tych preparatów mają najsilniejsze działanie uspokajające ?
CZy mogły byście polecić mi jakieś jeszcze, konkretne nazwy ze sporą ilością porządnych ziołowych uspokajaczy ?

Ja z ziołowych brałam Valused ( dość dobry i tani ), Benospokój ( dobry na dzień, bo zawiera bardzo dużą dawkę melisy, ale nie na sen ), Benosen ( bardziej na sen, ale bez rewelacji ), Sedivitax ( włoski lek, dość dobry, ale droższy i nie wszędzie dostępny ).
Co do Kalmsa, to kup sobie na próbę jeden "listek", bo w opakowaniu jest aż 5 ( a lepiej wypróbować, czy w ogóle działa ), w większości aptek bez problemu tak sprzedają.

A z witamin to "B complex" ( najlepszy jest z Plivy, ale w sumie firma bez znaczenia ). Ewentualnie dodatkowo jakiś preparat z magnezem - ja stosuję ostatnio "Magnellę" - dosyć duża dawka magnezu o zmodyfikowanym uwalnianiu ( znaczy, że uwalnia się stopniowo w ciągu dnia, a nie naraz, z czego większość zostaje od razu wydalona )

-- 18 lis 2014, 20:17 --

pączekZmalinami napisał(a):dziękuję Wam, rozwiałyście moje wątpliwości :)
mam w domu Atarax 10 mg. ile go wziąc na noc by usnąć ?
I czy mogę go dziś wziąć kiedy brałam benzo ?

A o której brałaś dzisiaj Rudotel ?

Myślę, żeby zacząć od 10 mg, ale jak nie zaśniesz możesz wziąć drugie 10 mg ;)

Hanulka, ja biorę jeszcze Mirtagen od 7 lat ( obecnie w największej dawce ), żeby w ogóle zasnąć :?

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez hania33 18 lis 2014, 21:21
Arasha, Ja bralam Mitazepine 3 miesiace , ale zle sie czulam i mialam zle wyniki krwi.

Obrazek

przez pączekZmalinami 18 lis 2014, 21:27
hania33 AddictGirl21 Arasha ok, spróbuje wpierw z 10 mg ;)

Arasha dziękuję za propozycje ziół, poczytam sobie o nich i wybiorę się może jeszcze dziś na zakupy do jakiejś nocnej apteki.
brałam 1/2 z 10 mg rudotelu o 16.30

-- 18 lis 2014, 20:36 --

I mam jeszcze pytanie, czy normalne jest, że w pierwszym dniu brania jestem niesamowicie ospała, brak mi siły i mam problemy z pamięcią ? Czy w kolejnych dniach te efekty znikną ?

przez Michaela 18 lis 2014, 21:57
pączekZmalinami slonko zobacz czy te tabletki sa dostępne w Polsce Neuroxan .. one mi tez wiele pomogły sa wyciszające , i proszę kup sobie magnes , i jedz codziennie najlepiej przy obiedzie , jedząc witaminy i magnez , będziesz czuć się lepiej, naprawdę pomaga , a co chodzi o sen apotexs to raczej nie jest wskazane mieszać z innymi tabletkami, ...

-- 18 lis 2014, 22:02 --

Arasha wszystkie te tabletki co piszesz to sa tylko zioła i one nigdy nie pomogło od razu zasnąć, trzeba jeść około 2 tygodni i dopiero poczujesz minimalna poprawę , i ja już nie kupuje tych tabletek bo szkoda pieniędzy,
liffe is beautiful, just need to know how to live

przez pączekZmalinami 18 lis 2014, 22:11
Michaela właśnie sprawdziłam Neuroxan, w Polsce niestety nie jest dostępny, jednak mogę go zamówić na amazonie. Czy on pomaga zasnąć ?
Ja już jestem tak nakręcona wokól tej bezsenności, że brała bym wszytko na raz by tylko móc się wyspać.

-- 18 lis 2014, 21:16 --

i czy mogę dziś na noc dołożyć krople walerianowe ?

przez Michaela 18 lis 2014, 22:28
pączekZmalinami .. proponuje Tobie kupić ten ,,sen,, pól godziny przed snem, i spisz , rano wstajesz wypoczęta, a ten drugi tez na spanie ale raczej na nerwy łagodzi i wyluzuje, poczytaj sobie o tych tabletkach na stronach , są bezpieczne, ja ich biorę
liffe is beautiful, just need to know how to live

Sortuj wg