uzależnienie od masturbacji

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez TEUFEL 27 lis 2013, 23:43
tosia2, akyszzzzzzzz :lol:
TEUFEL

przez tosia_j 27 lis 2013, 23:45
Boisz się mnie czy co? :bezradny:
outsider

przez hyperactive 02 gru 2013, 20:57
Aurora92,

nedved a co jest złego w masturbacji? Sorry, ale brzmisz trochę jak nawiedzony... :?

Ty chyba sobie żartujesz czy poważnie nie widzisz niczego złego ? Współczuję w takim razie :hide:
"Wytrwałość - nie siła, czy inteligencja - jest kluczem do wykorzystania pełni twego potencjału" - Winston Churchill

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Po prostu maciek 02 gru 2013, 21:17
Czytałem kiedyś, ze uzależnienie od masturbacji to bardzo poważny problem, który moze prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych.
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

przez comatom 02 gru 2013, 21:20
Nie widzę w tym nic złego chyba ze ktoś męczy kapucyna co 15minut
comatom

przez comatom 02 gru 2013, 21:20
Nie widzę w tym nic złego chyba ze ktoś męczy kapucyna co 15minut
comatom

przez Rashid 03 gru 2013, 13:37
Z tym poczuciem winy to często jest tak, że jest nieuzasadnione, po prostu od młodości ktoś kojarzył masturbacje z czymś złym (poniekąd dzięki nauce kościoła), a właśnie z racji, że był młody, dużo się nad przyczyną i mechanizmem tego poczucia winy nie zastanawiał i potem ciężko się tego pozbyć. To normalne, że zdrowy młody człowiek ma popęd seksualny i to, że jak się nie ma partnera trzeba to zrobić samemu.

Jak ktoś tego nie robi, bo tak sobie postanowił to ok, ale jak tego nie robi bo ma poczucie winy to jest problem.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez VerblichenenRosen 04 gru 2013, 20:57
Rashid napisał(a):To normalne, że zdrowy młody człowiek ma popęd seksualny i to, że jak się nie ma partnera trzeba to zrobić samemu.

mlody... :) a kiedy przestaje byc mlody? 35? 40? dalej? to jest moim zdaniem jedna z wielu przyczyn poczucia winy ktore uaktywniaja sie dopiero pozniej gdy pod jakims wzgledem czlowiek nie uznaje juz ze jest nadal mlody. Znam osobiscie taka osobe ktora jest przerazona gdy tematem jest masturbacja wiec najwyrazniej robi to ale uwaza ze ''juz nie powinien''.

Mnie jedynie przeraza ze osoby ktore postrzegaja to w swojej osobie za jakis rodzaj problemu tak malo o tym wiedza. O samym zrodle tej potrzeby i o seksualnosci czlowieka w ogole. Nie mozna byc tak pysznym zeby sadzic ze samemu zrozumie sie konkretny przypadek bez znajomosci teorii. Pierwszym czlowiekiem ktory o tym pisal jest Freud ale czy ktokolwiek o nim slyszal? ''Nie no nie mam laski ale nie wale konia, co Ty, gimbusy tak robia. Freud? On z Aggro Berlin nagrywal nie?'' klasyka...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
If your only goal is to become rich, you will never achieve it.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
John D. Rockefeller

przez Rashid 04 gru 2013, 21:36
Rzeczywiście błędnie to sformułowałem .

"Prawo" do masturbcji ma każdy nie zależnie od wieku :). Zgadzam się również z drugą częścią twojej wypowiedzi, teoria to podstawa.

Wielu ludzi mających problem z masturbacją szuka rozwiązania problemu u księdza w konfesjonale zamiast zrozumieć istoty seksualności.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez hfyga7 04 gru 2013, 21:42
Radzę pójść do psychologa,bo to jest już uzależnienie.
Żyjemy samotnie, umieramy samotnie.
Wszystko inne jest iluzją.

przez VerblichenenRosen 04 gru 2013, 22:04
Rashid napisał(a):Rzeczywiście błędnie to sformułowałem .

"Prawo" do masturbcji ma każdy nie zależnie od wieku :). Zgadzam się również z drugą częścią twojej wypowiedzi, teoria to podstawa.

Wielu ludzi mających problem z masturbacją szuka rozwiązania problemu u księdza w konfesjonale zamiast zrozumieć istoty seksualności.

moze to co napisalem brzmialo jak polemika ale nia nie bylo :) Jak najbardziej popieram Twoj tok myslenia ktory chcialem uzupelnic. Co do kosciola tu tez sie zgodze, ale nie zrozumie tego chyba nikt kto nie zechce dokopac sie do zrodel tego dla czego tak jest i dla czego doktryna kosciola w tej kwestii wyglada tak a nie inaczej. A to sie zaczelo duzo dalej niz 2000lat temu. Malo kto rozumie ze potepiana przez kosciol masturbacja byla kiedys na rowni traktowana z ''bzykaniem zwierzatek'' i uprawianiem seksu z rodzenstwem... Ideologia ktora nadal cierpi z powodu swiadomego braku rozroznienia nie ma racji bytu. Uogulnianie zgubi kazdego
John D. Rockefeller

przez TEUFEL 04 gru 2013, 22:06
nie walić konia :nono: kochać kobiety
TEUFEL

przez VerblichenenRosen 04 gru 2013, 22:07
hfyga7 napisał(a):Radzę pójść do psychologa,bo to jest już uzależnienie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Uzale%C5%B ... _seksualne

Jesli robisz komus taka diagnoze najpierw zakosztuj temat, potem uzasadnij...
John D. Rockefeller

Uzależnienie od masturbacji a kształtowanie się charakteru

przez hamster91 10 gru 2013, 15:03
Od 3 lat byłem uzależniony on masturbacji. Potrafiłem tryskać nawet 6-7 razy w ciągu dnia. Po pewnym nałóg ten pokazywał negatywne skutki:

- brak skupienia i koncentracji
- brak motywacji
- doły, wyrzuty sumienia
- nerwice, brak akceptacji
- unikanie kontaktów z ludzi
- brak poczucia męskości
- stany depresyjne

Czytałem o tym problemie i wywnioskowałem, że u mężczyzn(nałogowo się masturbujących) spowodowane jest to wysokim poziomem prolaktyny a niskim dopaminy. Od 7 dni nie walę gruchy. Wszystkie nerwice zanikają, rośnie motywacja i chęć działania. Ale jest jeden problem. Z wesołka i osoby, której obija(pozytyw) stałem się poważniejszy i konkretny. Myślicie, że to wina odstawienia i mastrubacji? Czy nałogowe walenie mogło kamuflować mój prawdziwy charakter- stąd u mnie była taka dziecinność.

Sortuj wg