Jestem gruba, dlatego nikt na mnie nie zwraca uwagi ;(

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Zenonek 19 sie 2011, 16:48
A nie myslalas o dysmorfofobii ? Wiadomo ze sa rozne poziomy tej choroby od lekkich az do wyniszczajacych.

Jest to ciezka choroba i najczesciej leczy sie ja antydepresantami i terapia...

Moze sproboj profesjonalnego treningu , Wedlug mnie piersze trzeba naprawde schudnac.

Dlaczego ? Bo wtedy bedziemy wiedzieli z jakim schorzeniem mamy do czynienia.

MOze byc , tak, ze jak poprzez odpowiedni trecning i suplementacje osiagniesz wymarzona figure i jedrne cialo to staniesz sie a automatu pewa siebie i szczesliwa. To jest wariant uporoszczony i optymistyczny, ale mozliowy. Jesli sie nie uda od razu stac pewna siebie to i tak jest lepiej niz bylo, bo nie bedziesz miala juz nadwagi.

Czasami rozwiazanie problemu zadziala lepiej niz milion sesji terapeutycznych...

przez Noopii 19 sie 2011, 16:51
Zenonek przestań jej w głowie mieszać zrobi jak zechce...straszysz ja chorobą?jakims specjalista jesteś?
Noopii

przez Paranoja 19 sie 2011, 16:55
Zenonek, nie słyszałam o dysmorfofobii. Wydaje mi się jednak, że gdybym mogla zrzucić te nadprogramowe kg, które mi przybyły nie wiem skąd to byłabym szczęśliwa. Teraz ja unikam wyjść, wolę siedzieć w domu, niż wyjść i się spotkać z kimś. Nawet jak już jakis facet mnie zaczepi np na imprezie to ja wiem, że to tylko dlatego, że jest pijany więc leci na każdą, ale gdyby był trzeźwy to na pewno by na mnie nie spojrzał.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Noopii 19 sie 2011, 16:57
spojrzałby porozmawiaj o tym z terapeutą :D
Noopii

przez essprit 19 sie 2011, 17:08
Jeśli masz dietę dobrą ... to zacznij się ruszać więcej.

Nie raz na tydż.
Ale codziennie !
A żeby spalać tkankę tłuszczową - to minimum 40-45 minut treningu aerobowego.

A propos tematu ;) - gdybym była facetem i widziała dziewczynę, która "krzyczy": "jestem gruba, głupia i nieciekawa" to obojętnie jakbyś wyglądała, nie podeszłabym.
Głowę naprawić ;) a potem ciało !
A w międzyczasie ćwiczyć ;)

przez Paranoja 19 sie 2011, 17:41
essprit, masz rację, tylko ja nie krzyczę wokół że jestem gruba czy coś. Właśnie sprawiam wrażenie że mam to gdzieś.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Margolka 19 sie 2011, 17:45
Paranoja, ty straszne paranoje tutaj wypisujesz 73kg przy 170 wzrostu, no błagam... Dokopałam się do Twoich zdjęć w ludziach z forum i nawet jak przytyłaś od tamtego czasu to ktoś powinien Ci skórę przetrzepać i to porządnie, tak, żeby głupotę z głowy wybić. Kobieto przecież faceci uwielbiają zaokrąglone kobiety, ja przy tym samym wzroście ważę dużo, dużo więcej i nie mam z tym żadnego psychicznego problemu, raczej zdrowotny a z facetami tym bardziej, nawet po trzeźwemu mnie lubią :smile: Więc jak Ci przeszkadza "tusza" to spokojnie się odchudzaj nie żądając natychmiastowego efektu a w międzyczasie wychodź i używaj życia. Potańcz, pospaceruj, bo od siedzenia w domu tyłek Ci nie zmaleje, co najwyżej się rozpłaszczy.
Tak naprawdę wyglądasz super i nie masz naprawdę żadnego powodu by myśleć inaczej :great:
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?

przez Paranoja 19 sie 2011, 17:56
kiedy ja tak dobrze czuję się w domu, nie lubię wychodzic, czuję się taka ociężała.
ExModerator

przez Zenonek 19 sie 2011, 18:11
Twoje zachowania mozna spokojnie podpiac pod lagodna dysmorfofobie.

Jednak (a Ty sama wiesz to najlepiej) jezeli jestes przekonana o tym, ze osiagajac powabne i jedrne cialo staniesz sie chocby o 30 % szczesliwsza to warto....warto rozpoczac regularny-systematyczny trening aerobowy trwajacy jednorazowo co najmniej 45 minut. Potem najlepiej 60 minut. Mozna stosowac interwaly. Oczywiscie taki trening musi byc powtarzany co najmniej 4-5 razy w tygodniu.

Poleca sie branie L-karnityny ok 30 minut przed treningiem. Ma przyspieszyc spalanie tluszczu. Dzialanie tegoz jest raczej znikome, ale zawsze cos tam pomoze.

No i dieta. To to juz sama wiesz. Jezeli wazysz 73kg przy 170 wzrostu to 10-13 kg jestes w stanie bezpecznie zrzucic w dwa miesiace. Uzywajac caly czas drogie kremy ujedrniajace na cialo (i inne zabiegi ujedrniajace). W ten sposob schudniesz, wyzgrabniejesz i dodatkowo ujedrnisz cialo. Jestem przekonany, ze da Ci to takiego pozytywnego kopa jak zaden antydepresant i setki spotkan terapeutycznych.

Ciala , masa to rzeczy na , ktore mamy niemal pelny wplyw.
Ostatnio edytowano 19 sie 2011, 18:21 przez Zenonek, łącznie edytowano 1 raz

przez Lolita 19 sie 2011, 18:12
paranoja nie napisałaś mi ile ważysz ?
Wyobraź mnie sobie; nie zaistnieję, jeśli mnie sobie nie wyobrazisz.

Lolita

przez essprit 19 sie 2011, 18:23
Lolita, napisała - 73kg/1,7m.

Zenonek, to nie jest dysmorfofobia.

Paranoja, świetnie to ujełaś "sprawiasz wrażenie".
A inni widzą prawdziwy obraz.

przez Zenonek 19 sie 2011, 18:35
Nie napisalem, ze to jest dysmorfofobia. A jedynie, ze takie zachowania i mysli wzgledem swojego ciala moga podchodzi pod dysmorfofobie (lęk przed byciem uznanym przez otoczenie z jakiegos wzgledu gorsi, brzydcy, najczeszsciej tyczy sie to cery, twarzy, sylwetki...oczywiscie dysmorfofobia jest to taka pochodna OCD, gdzie sygnal w mozgu zapetla sie i nie trafia do czesci mozgu odpowiedzialnej za zapominanie nieistotnych informacji). Dlatego jak ktos normalnie ma jakies problemy, czegos nie akceptuje , z czyms nie moze sie pogodzic (to moze przestac o tym myslec, moze zapomniec)....natomiast jak dodatkowo ktos ma OCD to sie robi klops...

Paranoja z tego co mowila nie ma OCD, wiec nie ma raczej szany zeby sie rozwinela u niej pelna dysmorfofobia.

przez Lolita 19 sie 2011, 18:37
Lolita, napisała - 73kg/1,7m.

Już się doczytałam :)

Ja sama próbuję się c jakiś czas odchudzać.
I nawet Cię rozumiem, ale np. dla mnie to nie jest priorytet i nie myślę o tym 24 godziny.

Myślisz że jak się odchudzisz to siebie zaakceptujesz ? Poczujesz się lepiej ?

-- 19 sie 2011, 18:39 --

Zenonek chyba 99% ludzi moim zdaniem ma problem z akceptacją siebie nawet Angelina Joli.

-- 19 sie 2011, 18:47 --

Paranoja pamiętaj że to tylko słowa twojej mamy. I wcale tak nie musi być.;)
Wyobraź mnie sobie; nie zaistnieję, jeśli mnie sobie nie wyobrazisz.

Lolita

przez Paranoja 19 sie 2011, 19:03
Niestety moja mama mnie zniszczyła psychocznie co wychodzi teraz na terapii. nie potrafie sama żyć, nie potrafie funkcjonować bez niej. Ona też wmówiła mi, ze jestem gruba i brzydka i że i tak nikt nie będzie mnie chciał. Pamiętam jej słowa, znam je na pamięć :(
ExModerator

Sortuj wg