Łaknienie na cukier

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Re: Łaknienie na cukier

przez paradoksy 04 gru 2009, 13:54
to idź do rodzinnego i poproś o skierowanie na krew pod kątem hormonów, jak ktoś wyżej pisał.
paradoksy

przez Viridian 05 gru 2009, 14:28
Jeżeli już idziesz do rodzinnego - wyniki badań cukru sprzed kilku lat są już nieważne i też trzeba je powtórzyć.

przez Joaśka 07 gru 2009, 19:32
[quote="Viridian"]Hormony regulują poziom cukru we krwi (np. insulina to hormon), zresztą niekoniecznie musi to być problem z insuliną.quote]

Drożdżaki candida rozregulowują poziom hormonów (np. tarczycy, insulinę, itp.).
Zjadają cały cukier z organizmu, bo właśnie nim się żywią. Grzyby lubią cukier i w ogóle węglowodany - jeśli nie dostają ich dostatecznie dużo, dochodzi do niedocukrzenia organizmu, ponieważ grzyby zużywają wszystko na własne potrzeby, wtedy robi się nam słabo i mamy ataki „wilczego głodu”. Stąd objawy cukrzycowe pomimo, iż wyniki badań są dobre.
Polecam chrom (jest dobry nie tylko na odchudzanie - wspaniale reguluje poziom cukru we krwi!!!) oraz dużo błonnika (np. pieczywo razowe na zakwasie, pestki dyni, nasiona słonecznika, siemienia lnianego) --> pomagają ustabilizować poziom cukru i utrzymać go na dłużej.
Koniecznie odstawić produkty z białej mąki oraz słodycze, gdyż po nich cukier skacze niemiłosiernie. Itsari zakup sobie chrom, zobaczysz, że po kilku tygodniach Twoje łaknienie na cukier się zmniejszy.

[Dodane po edycji:]

Polecam stronkę www.candida.info.pl
Joaśka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mati22292 23 mar 2010, 12:20
hej ja mam to samo, najczesciej wieczorami:/
tylko nie wiem czy to nerwicowe czy prawdziwy spadek cukru, bo przy nerwicy takie objawy tez sa:/
najlepiej kupic sobie glukometr, wtedy zmierzyc , jak bedzie ponizej 50 czy w granicach to znaczy ze to hipo :?

robilem krzywa cukrzycowa, hm, mam niskie cukry (po jedzeniu nawet nie przekraczajace 60 ale babka twierdzi ze nie jest tak zle, za jakis czas bedziemy robic krzywa INSULINOWA, druga lekarka twierdzi ze cukier jest powaznie za niski, wiec pokrecone to wszystko ale jedno jest pewne..

wieoczorami czesto mam takie napady, zaczynam czuc niepokoj, czuje ze to nadchodzi, ,zaczynam sie trzasc, pocic i po chwili czuje duzy glod, czuje ze jak nie zjem to bedzie koniec, niestety nie mam glukometru i nie wiem czy to realne czy tylko moj wymysl,
candida tez powoduje spadki cukru , poniewaz wylapuje czastki cukru z ukladu pokarmowego co za tym idzie cukier nie d ostaje sie do krwi stad niskie poziomy, ale u mnie z ublaganiem na badanie tez jest ciezko.

Teraz przyjmuje antybiotyki na helicobacter pylori , sam musialem sobie zrobic badanie prywatnie bo lekarka powiedziala wczesniej ze nie potrzebne jest takie badanie ale wyszlo pozytywne, smiech na sali hehe

przez Lexie 03 kwi 2010, 02:50
Postanowiłam podłączyć się pod ten temat. Ja się dzisiaj solidnie wystraszyłam, bo zaliczyłam dwa spadki cukru - i to realne (posiadam w domu glukometr). I teraz moje pytanie: czy istnieje jakikolwiek związek nerwicy z takimi spadkami? Miałam badaną krew pod kontem cukru we krwi jakoś w grudniu i wszystko wyszło niby dobrze. Dzisiaj Wielki Piątek, więc się nieco przegłodziłam. Pierwszy raz spadek odczułam koło 19-20. Zjadłam wówczas coś słodkiego i przeszło. Ponowny atak miał miejsce około godziny 2.
Sama już nie wiem co myśleć, wystraszona jestem koszmarnie:/ Bardzo proszę o wskazówki, co mam robić, bo czuję się już z tym choróbskiem bezradna - nie wiem, co przypisywać nerwicy, a co nie:/

Łaknienie na cukier

przez Out of the blue 12 wrz 2011, 18:00
Nie wiem czy to pomoze, ale cukier uzaleznia tak samo jak narkotyki http://www.focus.pl/newsy/zobacz/publik ... uzaleznia/ Osobiscie jem malo slodyczy, unikam bialego cukru ale czasem sobie pofolguje i ochota na slodycze zamiast minac rosnie. Wtedy staram sie przetrzymac, biore magnez i jem wiecej owocow i warzyw.

-- 12 wrz 2011, 18:14 --

Wszyscy proponuja lekarza i badania. A czy byles moze u dietetyka? Probowales przez jakis czas notowac co jesz i skonsultowac to ze specjalista od odzywiania? Moze Twoja dieta jest zle zbilansowana? Chociaz 9 lat to szmat czasu.

Łaknienie na cukier

przez _asia_ 12 wrz 2011, 18:45
w celu zmniejszenia łaknienia na cukier proponuję wprowadzić do jadłospisu co najmniej raz dziennie (a jeszcze lepiej dwa :smile: ) codziennie gotowane zboża (płatki owsiane bądź kasza jaglana) na wodzie ugotowane na bardzo gęsto, w wersji słodkiej (z orzechami, suszonymi owocami, nasionami, gotowanym jabłkiem, pestkami) bądź słonej (z warzywami, jajkiem).
apetyt na słodycze powinien dość szybko się zmniejszyć. w ogóle więcej gotowanych posiłków, wykluczyć słodycze i pszenicę oraz nabiał z diety i produkty "śmieci" (przekąski, po których szybko jesteśmy głodni).
bardzo polecam zapoznać się z książką "Odżywianie według pięciu przemian" Barbary Temelie, jest tam również coś właśnie o łaknieniu na cukier i sposobach na zmniejszenie go.
pójście do dietetyka to też dobry pomysł.

-- 12 wrz 2011, 17:48 --

aha, przy spadku cukru jedzenie słodyczy jest złym pomysłem (nawet lekarz mi to powiedział), bo cukier gwałownie wzrośnie a potem znów szybko spadnie - błędne koło. dobrze jest nato miast zjeść ciemne pełnoziarniste pieczywo, czyli jakąś kanapkę z nim bądź nawet same, a jeszcze lepiej zboże gotowane (kasza jaglanapłatki owsiane).
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Łaknienie na cukier

przez hanca84 03 paź 2011, 20:00
Trafiłam tutaj, bo szukałam czegoś związanego z moimi problemami.

Mam dokładnie takie same problemy jak Itsari. Muszę często jeść, nie jestem w stanie wytrwać bez jedzenia. Gdy nie zjem wpadam w stan "przedomdleniowy" (tak mam napisane na wypisie ze szpitala), jest mi potwornie słabo, szumi w uszach, trzesą się ręce.

Nie potrafiłam sobie z tym poradzić, trafiłam do szpitala, ale wyniki okazały się książkowe. Owszem, po podaniu glukozy i pomiarze po 2 h cukier spadł minimalnie, ale był "w normie". Przeszłam także próbę głodową - 72 godziny bez jedzenia i nic się nie działo. Ani razu nie zrobiło mi się słabo! Choć głodna byłam ciągle.

Na wypisie lekarka napisała, że to bulimia (!!) i kazała iść do psychiatry.

Po wyjściu starałam sie podejść do tego problemu racjonalnie i tłumaczyłam sobie, że to tylko psychika i że jestem w stanie to opanować.
Przez 2 tygodnie czułam się super, objawów nie było. Odżywiam sie prawidłowo, jem tylko ciemne pieczywo, płatki owsiane, drób, makarony, kasze, od szpitala unikam słodyczy i słodkich napojów.

W sobotę w nocy, w godzinę po zaśniecu obudziło mnie znów potworne samopoczucie, trzesły mi się ręce, było zimno, w uszach szumiało, czułam straszą słabość. Zjadłam i po chwili było lepiej.

Zastanawiam się czy to naprawdę z psychiki? Nie stresowałam sie niczym, nie myślałam o tym, że znów mi będzie słabo, przez ten czas niemal "wyleczyłam sie" z mojego problemu, wróciłam do aktywności fizycznej. Dlaczego więc mam takie objawy?? Czy to w końcu jest niedocukrzenie jeśli w szpitalu przez 72 h było ok?

Kiedyś leczyłam się na depresję, myślę nad pójściem do psychiatry, ale czy to na pewno problem z psychiką?
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

Łaknienie na cukier

przez Noopii 03 paź 2011, 20:29
Jak jestem w stresie często robi mi się słabo jem baton,czekolade,pije sok..cos słodkiego i jest lepiej.Wszystkie wyniki badań mam w normie.
Noopii

Łaknienie na cukier

przez Laima 03 paź 2011, 20:38
Mi spada cukier.Robię się agresywna,trzęsę się.Z reguły po długotrwałym wysiłku fizycznym. Jem piję wtedy tak słodzone rzeczy,że normalnie bym tego nie przełknęła ,a wtedy mi mało i mało.
Cierpiałam na bulimie,więc dałaś mi do myślenia.
Mój poziom cukry normalnie to ~~~72 czyli w normie
Laima

Łaknienie na cukier

przez hanca84 03 paź 2011, 20:42
Laima, nawet gdy masz te objawy? Mierzyłaś wtedy?

Ja w szpitalu miałam najniżej 63, ale potem znów odbijał bez posiłku do 72-75.
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

Łaknienie na cukier

przez Laima 03 paź 2011, 20:48
hanca84, nie mierzyłam jak miałam te objawy.Kiedyś na badaniu miałam 61 pamiętam,że byłam bardzo senna.Nie miałam nigdy tak dokładnych badań jak Ty,tylko miałam na trzustkę bo lekarka z związku z tym podejrzewała nowotwór.
Laima

Łaknienie na cukier

przez nieidealna 03 paź 2011, 21:07
Noopii, na spadki cukru polecam coś innego niż czekolada. tłuszcz nie służy szybkiemu wchłanianiu węglowodanów.
hanca84, dobrze by było, gdybyś mierzyła cukier. objawy które opisujesz wskazują na hipoglikemie.
Laima, 61 to cukier poniżej normy. taki poziom był na czczo czy po jakimś posiłku.?
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

Łaknienie na cukier

przez Laima 03 paź 2011, 21:21
nieidealna, nad czczo
Laima

Sortuj wg