Kompleks niższości...

Inne zaburzenia.

Kompleks niższości...

przez TAO 08 kwi 2011, 16:59
paradoksy,

Wiesz to jeszcze pół biedy... ale oni też są czyimiś dziećmi... pokoleniowy łańcuszek szczęścia, pamietam jak kiedyś próbowałem zwrócić uwagę jednego z rodziców kolegi z klasy mojego syna, jeszcze w podstawówce, na sposób w jaki go traktował. Chmmm... efekta taki; że mój syn robi maturę, a ten nieszczęśnik właśnie wylądował w więzieniu... smutne... :(

A to co mnie wkur...rza to to ze jak się idzie do szkoły, to rozmawia się o dzieciach, które sprawiają tzw. kłopot wychowawczy... koorwa, kiedy zacznie się mówić o rodzicach, którzy są dla takiego dziecka problemem... a o nauczycielach...?
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

Kompleks niższości...

przez uht 08 kwi 2011, 19:13
Dokladnie. Dziecko do pewnego etapu, czasem nawet bardzo poznego, to tylko DZIECKO. Czesto to wina lezy po stronie rodzicow albo srodowiska. Ale wielu chce traktowac dzieciaki jak doroslych, tylko ze one wtedy zbieraja baty za nieswoje winy.
Ja na ten moment nie chcialbym miec dziecka, bo to ogromna odpowiedzialnosc, a nie zabawka. Sam bedac takim wrakiem nie mialbym prawa w ogole myslec o dziecku.
Ale przegiecie, shinobi, z tym Twoim ojcem. Co za chory czlowiek. Nie wyobrazam sobie czegos takiego szczerze mowiac. Ostatnio ojciec kolezanki mojej dziewczyny wlasnie robi takie odpaly, ze przecina im kabel od internetu, wyzywa ich. Jak tak w ogole mozna? Ja jestem totalnie wypalony, bez uczuc, ale nie moglbym czegos takiego zrobic, zwlaszcza swoim dzieciom.
Czas może się posuwać przybierając nieregularne kształty.
uht

Kompleks niższości...

przez TAO 09 kwi 2011, 16:53
shinobi,
A moze to wlaśnie powód, kiedy jesteś świadom tego jak mozna skrzywdzić dzieciaka to tak jakbys wiedział co robic żeby go nie skrzywdzić. Zatem może to szansa zeby na ta planetę ściagnąć duszę, która bedzie miała szansę na zdrowy i pełny rozwój?
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kompleks niższości...

przez anula12099 10 kwi 2011, 21:33
a ja Wam wszystkim na dobranoc powiem tyle: [size=200]JESTEŚMY WYJĄTKOWI!![/size]

:great: :great: :great: :great: :great: :great:

moje powitanie na telefonie: ,źródło wiary jest w Tobie.. '- pocieszne, czyż nie ? :105: :mrgreen: :D
nie chce mi sie...a zyje

Kompleks niższości...

przez amelia83 10 kwi 2011, 21:38
anula12099 napisał(a):a ja Wam wszystkim na dobranoc powiem tyle: [size=200]JESTEŚMY WYJĄTKOWI!![/size]

:great: :great: :great: :great: :great: :great:

moje powitanie na telefonie: ,źródło wiary jest w Tobie.. '- pocieszne, czyż nie ? :105: :mrgreen: :D

fajne powitanie,podoba mi się "żródło wiary jest w Tobie" :!: :smile:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Kompleks niższości...

przez bretta 10 kwi 2011, 22:30
gorzej jak źródło wyschnie i nie ma skąd czerpać bo studnia tak daleko a siły nie ma żeby iść...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

Kompleks niższości...

przez BlackOrchidea 11 kwi 2011, 11:28
Ja też przerywam swój łańcuszek. Pragnęliśmy z mężem mieć dziecko, ale w obecnej sytuacji jest to niemożliwe. Nie chce aby moje dziecko musiało jeść tynk ze ścian i aby żyło w tym otoczeniu, w którym ja żyję. Nie chcę aby męczyło się tak jak ja.

Moja matka kolejny raz uświadomiła mi, że ja się dla niej nie liczę. Znosi mnie, bo musi. Jeszcze jakiś czas temu miałam nadzieję, że zaszła w niej pewna zmiana, ale nie... Czuję się przy niej jak gówno. Boże nie wytrzymam... właśnie znowu coś gada... serce wali mi jak oszalałe... dlaczego ona mnie urodziła... żeby mieć się na kim wyżywać...
"Czekanie sprawia ból. Zapomnienie sprawia ból. Lecz nie móc podjąć żadnej decyzji jest najdotkliwszym cierpieniem."
— Paulo Coelho

Seronil 40mg Hydroksyzyna 25mg

Kompleks niższości...

przez anula12099 11 kwi 2011, 12:33
bretta napisał(a):gorzej jak źródło wyschnie i nie ma skąd czerpać bo studnia tak daleko a siły nie ma żeby iść...

jak człowiek walczy o byt to zawsze znajdzie siłę :lol:

a oto mój pocieszacz numer 2, podzielę się z Wami :):)

http://www.youtube.com/watch?v=eAfyFTzZDMM

-- 11 kwi 2011, 11:35 --

Każdy dzień jest taki wspaniały
I nagle, trudno mi było oddychać
Teraz i wtedy, poczułam niepewność
Z tego bólu, poczułam się bardzo zawstydzona

Jestem piękna nie zależnie od tego co mówią
Słowa nie potrafią mnie poniżyć
Jestem piękna, na swój sposób
Tak, słowa nie potrafią mnie poniżyć
Więc nie poniżaj mnie dzisiaj

Dla twoich wszystkich przyjaciół, jesteś zagubiony
Spełniło się twoje przeznaczenie
Męczący oddech wypełnił pustkę
Stracone kawałki, odłożyłeś niedokończone puzzle
Czy to jest ta droga?

Jesteś piękny nie zależnie od tego co mówią
Słowa nie potrafią ciebie poniżyć
Jesteś piękny, na swój sposób
Tak, słowa nie potrafią ciebie poniżyć

Więc nie poniżaj mnie dzisiaj...

Niezależnie od tego co zrobimy
(niezależnie od tego co zrobimy)
Niezależnie od tego co powiemy
(niezależnie od tego co powiemy)
Jesteśmy piosenką w melodii
Pełno pięknych błędów

I wszędzie gdzie pójdziemy
(i wszędzie gdzie pójdziemy)
Słońce ma zamiar zawsze wschodzić
(słońce ma zamiar zawsze wschodzić)
Ale następnego dnia będziemy silnie przebudzeni
Po innej stronie

Ponieważ jesteśmy piękni nie zależnie od tego co mówią
Tak, słowa nie potrafią nas poniżyć
Jesteśmy piękni, każdy na swój sposób
Tak, słowa nie potrafią nas poniżyć
Więc, nie poniżaj mnie dzisiaj.

Nie poniżaj mnie dzisiaj.
Nie poniżaj mnie dzisiaj.
nie chce mi sie...a zyje

Kompleks niższości...

przez amelia83 11 kwi 2011, 12:44
shinobi napisał(a):BlackOrchidea, doskonale to rozumiem. Nie chcę mieć dzieci, bo boję się, że na jakimś etapie wychowania mógłbym skrzywdzić je emocjonalnie, skopiować błędy rodziców itp. Dziecko to szalenie duża odpowiedzialność, nie czuję się na siłach, by podjąć wyzwanie.

..ja też z tego właśnie powodu boję się mieć swoje dzieci,ale mój M. powiedział mi w piątek,że zawsze mozna mieć dzieci przed 40... :?

-- 11 kwi 2011, 11:47 --

anulka piękne słowa :roll:

"jesteś piękny na swój sposób"
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Kompleks niższości...

przez Sorrow 11 kwi 2011, 16:26
shinobi napisał(a):BlackOrchidea, doskonale to rozumiem. Nie chcę mieć dzieci, bo boję się, że na jakimś etapie wychowania mógłbym skrzywdzić je emocjonalnie, skopiować błędy rodziców itp. Dziecko to szalenie duża odpowiedzialność, nie czuję się na siłach, by podjąć wyzwanie.

To samo. Zresztą po co sprowadzać kolejną świadomą istotę do tego bezsensownego mechanicznego świata? Ludzkość już dawno temu odrzuciła tworzenie etycznego świata, więc niech wymrze.

Kompleks niższości...

przez anula12099 11 kwi 2011, 21:00
moi drodzy chciałabym żeby do tego wątku wpadło troszkę optymizmu :yeah:
kilka dni temu miałam bardzo przykry dzień, cały calutki i na prawdę dość :silence: i po tamtym dniu który praktycznie cały przepłakałam coś do mnie dotarło..
musimy wszyscy nauczyć się wypierać te cholernie przykre słowa , nie wiem jeszcze do końca jak, ale dziś mi się to udało, zacisnęłam zęby, założyłam na uszy słuchawki i włączyłam właśnie tą piosenkę do której podałam Wam link. i wiecie co.. udało mi się, mimo tego ,że przecież słyszałam jaki to ze mnie śmieć :blabla: i ogólnie rzeczy których tutaj nie napiszę, :hide:
uśmiechnęłam się sama do siebie i to olałam.. :angel: chyba po raz pierwszy w życiu to po mnie spłynęło..
i jestem z siebie zajebiście dumna!!!! koniec kropka. :uklon: :uklon: :brawo: :brawo:
skąd wzięłam silę? nie wiem, ale chcę ją zatrzymać na zawsze ♥
nie chce mi sie...a zyje

Kompleks niższości...

przez bretta 11 kwi 2011, 21:28
anula12099, najpierw trzeba znaleźć odrobinkę sily, żeby rozpocząć walkę... no... ech... ale dziękuję i tak. i za pocieszacza też;).
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

Kompleks niższości...

przez anula12099 12 kwi 2011, 17:48
wiecie co tak mówimy rodzice to tamto.. ale pamiętajcie, oni dali nam życie!
nie wierzę, że jest tak źle żebym miała chęć je sobie odbierać, sądzę, że macie tak samo aczkolwiek do sztuki życia to nam daleko.. a polega ona podobno na cieszeniu się z najmniejszych rzeczy. A tu eh.. wieczne niezadowolenie ;/

W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi..
Pomyśl o tym przez minutę..

Jeśli jesteś nieszczęśliwy,
to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz,
zamiast koncentrować się na tym, co masz...

-- 12 kwi 2011, 16:50 --

bretta napisał(a):anula12099, najpierw trzeba znaleźć odrobinkę sily, żeby rozpocząć walkę... no... ech... ale dziękuję i tak. i za pocieszacza też;).

jestem przekonana , że tą siłę masz ;)

Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Pogódź się z życiem, takim jakie ono jest. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie.

— Phil Bosmans
nie chce mi sie...a zyje

Kompleks niższości...

przez wiejskifilozof 19 kwi 2011, 20:34
Ja też mam kompleks bycia gorszym, /

Sortuj wg