Zawiść wobec zadowolonych ludzi... też odczuwacie?

Inne zaburzenia.

przez Saraid 05 sie 2014, 19:54
Też nie czuje zawiści wobec ludzi zadowolonych lubie patrzeć na cudze szczeście wtedy w jakimś stopniu sama jestem jego częścią.
Saraid

przez tosia_j 06 sie 2014, 09:15
Nie zycze szczesliwym zle. Ale ich obecnosc bardziej mi uprzytamnia moje niepowodzenie :(
outsider

przez amelia83 06 sie 2014, 09:47
[...] ludzie tak naprawdę mogą mieszkać tylko w innych ludziach, depresja to nic innego, jak bezdomność, na depresję cierpią ludzie, którzy nie mają w kim mieszkać [...]

Wojciech Kuczok
co o tym myslicie?
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez acherontia-styx 06 sie 2014, 09:49
amelia83, ogólnie autora cytatu bardzo lubię, ale z cytatem się nie zgadzam.
Czy tylko samotni ludzie chorują na depresję? Nie. Osoby, które są w związkach, mają własne kochające rodziny również na nią zapadają.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez amelia83 06 sie 2014, 09:56
acherontia-styx, ja myle ze mimo tego ze przewaznie byli jacys ludzie wokół mnie, zawsze byłam taką bezdomną...
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Kontrast 06 sie 2014, 09:58
acherontia-styx, To przenośnia jest.
amelia83, Trafne, bo nawet będąc w otoczeniu ludzi możemy czuć się samotnie, z braku akceptacji, zrozumienia.
Tak naprawdę tylko garstka z nas jest stworzona/przystosowana do samotności i umiejętności odizolowania się w dziczy i przemywania w rzece, oczywiście dla każdego tak dzicz co innego oznacza i wykreowanie sobie takiej syntezy, która nie wadzi jest dość dziwne.
Inaczej ; tylko garstka może mieszkać we własnej głowie, inni do szczęścia muszą mieć świadomość mieszkania w czyjejś.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez amelia83 06 sie 2014, 10:12
Kontrast, wydaje mi sie, że u mnie jest o wiele wiecej tych momentow
kiedy chce mieszkac w kimś a nie u siebi :roll:
M. Luther King

przez Kontrast 06 sie 2014, 10:28
Może masz zagracone mieszkanie które trzeba posprzątać, bo tak to się nikt nie wprowadzi.
Łakniesz tego to zrozumiałe, jesteś kobieta to też inaczej działa. Kobiety muszą czuć, że są kochane, rozumiane, mają bezpieczeństwo, do tego nieustające tego dowody. Facetowi wystarczy to, jak mu powiesz trzy razy w życiu ,,kocham cie'' nie mam co częściej nachodzić.
Większość ludzi tak ma, że chce ,,mieszkać'' w kimś, to całkiem naturalne, też kiedyś byłem syntetycznym samotnikiem, ale u mnie to się wiąże z tym, że nie chce brać za kogokolwiek odpowiedzialności, nie lubię deklaracji zobowiązań, ale to się da zmienić.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez acherontia-styx 06 sie 2014, 10:42
Kontrast, przenośnia, nie przenośnia, mam prawo się nie zgadzać. amelia83, zapytała o opinie co sądzimy, wyraziłam swoją. Tyle. Nikt nie musi się ze mną zgadzać ;)
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez Candy14 06 sie 2014, 12:43
[...] ludzie tak naprawdę mogą mieszkać tylko w innych ludziach, depresja to nic innego, jak bezdomność, na depresję cierpią ludzie, którzy nie mają w kim mieszkać [...]

Wojciech Kuczok
co o tym myslicie?

Mysle ze uzaleznianie swojego szczescia od innej osoby jest bledem... lubie byc bezdomna a jezeli zdarzy sie ze ktos da mi dom tez dobrze
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez amelia83 06 sie 2014, 13:15
z tym zagraconym mieszkaniem to fakt mam zagracone, jest w nim za duzo niepotrzebnych rzeczy z ktorymi nie umiem sie rozstac :P :roll:

-- 06 sie 2014, 12:17 --

Candy14, od kiedy pamietam moje szczescie alezlo od innych, owsem były momenty gdy byłam całkowicie sobą" i dobrze sie czułam w 'swojej skórze'...
zdaje sobie sprawe ze to uzaleznienie nie jest dobre
M. Luther King

przez Sebmar 25 sie 2014, 20:44
Zazdrość niestety tak. Nie jestem im nieżyczliwy, ale mocno drażni mnie obecność ludzi którym bardziej się poszczęściło. Zdaje sobie sprawę że u mnie nic się nie zmieni i podejrzewam że to stąd ta zazdrość ( chodzi o czynniki na które nie mam wpływu). Gdybym miał szansę na zmianę to podejrzewam że bardziej bym się skupił na tym by się dowiedzieć co oni zrobili że im wyszło-nie ważne w jakiej dziedzinie- i starałbym się to jakoś skopiować żeby też się cieszyć. Przygniata mnie przebywanie w towarzystwie takich osób, czuję się przez nich bezwartościowy ( wiem że to nie ich wina ale wtedy albo sam staram się wyjść, albo siedzę-jak muszę-i szlag mnie trafia, potem przez pewien czas wracam do jako takiej równowagi ).
Sebmar

przez eura28 27 sie 2014, 06:46
Ja nie odczuwam zawiści, ale zazdrość (w pozytywnym znaczeniu).

przez Passe 27 sie 2014, 20:38
A jak jest u Was ze świadomością, że osoba po rozstaniu świetnie się bawi? Jak stłumić to uczucie bólu mając tego świadomość?

Sortuj wg