Magnez ...

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Magnez ...

przez gavril princip 23 sie 2008, 20:53
Napsialme ze "Znajoma z bpd byla na takim 'leczeniu' [nie wiem czy w krakowie ale watpie]". A ze nie lecza nie w sensie ze nie przyjmuja tylko ze nie potrafia wyleczyc.inna sprawa na sobieksiegow oddziale zamkniety slyszalem ze jest wlasnie tam twardo ,ze siedzi tam jakas despotka ,[to wobec ludzi z bpd]ale na optwartym f9 chyba jest spokojnie i przyjemnie.Dla mnie to wszystko zbyt zachowawcze.po prostu za duzo ludzi narzeka na to miejsce ,moze jak wychodza czuja sie dobrze ale pozniej kiszka.Ale to normalne ,pacjent wychodzi 'zdrow' ,personel obwieszcza zwyciezstwo i wpisuja ze kolejny wyleczony i procencik w statystykach do gory, pozniej mu sie pogarsza to mowi soboe 'pieprz etakie miejsca ' i idze gdzie indziej,tak trwa tulaczka zaburzonego po przychodniach forach terapiach... ja srogim okiem patrze a nie skreslam z gory.
Kiedy Filomatka pisz eo terapi behawioralnej ma na mysli TPB ,czystej behawioarlnej chyba jzu nawet nie ma.
gavril princip

przez ESTER 24 sie 2008, 01:42
Ale ja miałam na mysli oddziały otwarte a nie zamknięte.Oddział Nerwic całodobowy czy dzienny to oddziały otwarte jak najbardziej, nie strasz ludzi :lol: To nie są oddziały psychiatryczne :!:

"Dla mnie to wszystko zbyt zachowawcze.po prostu za duzo ludzi narzeka na to miejsce ,moze jak wychodza czuja sie dobrze ale pozniej kiszka."

Dużo ludzi narzeka na Oddziały Nerwic na Sobieskiego?To miałeś na myśli?Bo jeśli tak to też słyszałam takie pogłoski od pacjentów.
Jeśli chodzi o ludzi z zab. osobowości a szczególnie z BPD to tylko despoci sobie z nimi tak naprawde dają rade :lol: Z nimi to trzeba naprawdę ostro i bez skrupułów bo oni nie mają pokory do zycia, zero posłuszeństwa, karności,za nic mają innych. :x

"Ale to normalne ,pacjent wychodzi 'zdrow' ,personel obwieszcza zwyciezstwo i wpisuja ze kolejny wyleczony i procencik w statystykach do gory, pozniej mu sie pogarsza to mowi soboe 'pieprz etakie miejsca ' i idze gdzie indziej,tak trwa tulaczka zaburzonego po przychodniach forach terapiach... ja srogim okiem patrze a nie skreslam z gory."

Terapia ta intensywna na oddziale jest własnie dla takich ludzi u których objawy nawracają.Tylko taka daje naprawdę trwałe efekty. To właśnie tacy ludzie decydują się już iść na oddział. Rzadko kiedy zdarza się , że komuś po takiej terapii objawy pojawiły się po raz kolejny.No może po wielu, wielu latach.Nie zniechęcaj więc ludzi do tych oddziałow bo to wcale tak nie jest jak piszesz.Wiele też zależy nie od kadry , ale od ludzi czy chcą coś w sobie zmienić czy tak naprawde to nie, od motywacji do pracy nad sobą itd.Czasami pewne wzorce zachowań nie zostają dobrze utrwalone tylko z winy samych pacjentów a nie psychoterapeutów i potem jest taka gadka , że nie pomogli bo nie umieli czy coś w tym stylu i dlatego objawy wróciły.
Na co patrzysz "srogim okiem".Na te oddziały, psychoterapeutów czy tych ludzi zaburzonych?Kogo "nie skreślasz" bo nie bardzo rozumiem?
Nie Filomatka ma na myśli samą behawioralną.Poczytaj jej posty.Taka terapia jak najbardziej funkcjonuje. I ty tego nie wiesz? :lol:
ESTER

przez gavril princip 24 sie 2008, 02:13
2 akapiti ; tak ,ten mialem na mysli.Dalej ,pod tym akapitem; gowno! gowno!gowno! tak gadaja zacofancy,ludzie z ramienia behawiosrytycznego jakos dawali znimi rade ale biedni psychodupisic- czy jaka tam chmara siedzi- nie wiedziala jak takze uznali prostackie metody wiezienne co watpie by ktoremus z pacjentow wyszlo na zdrowie, wystarczy zunac z epsychanaliza przjeawia w tym przypadku zle cechy.Do kazdgeo prblemu trzeba podejsc inaczej.Dogmatysci tego nie rozumieja.
Nie zniechecam,a nawet zachecalem [ale to inna bajka,i nie tutaj].Z ta motywacja to sie zgadzam,bez wlasnych checi nic sie nie zmieni.
Srogim okiemmpatrz ena cale srodowisko leczynicze i nie skreslam zadnego kierunku psychoterapi.
to z eona napisala 'terapia behawiornalna' nie miala na mysli treapi behawioralnej tylko TPB·Ester ,/cenzura/ sie trzymasz, czytsa terapia behawiornalna nie zostala usunieta bo w niektrozych przypadkach sama ona skutkuje ale tak samo jak nie unicestwiono czystej terapi poznawczej.ale nie natkniesz sie teraz na zadna powazna lecznice ktora stosuje tylko behawioralizm.
gavril princip

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ESTER 24 sie 2008, 04:21
Gavril to moze mi napisz jak tu nie użyć "metod więziennych" wobec osoby z BPD która np. śpi na oddziale z żyletką pod poduszką a jak ma fazę to tnie sobie brzuch a w przypływie złości to potrafi przejechać nią śpiącej koleżance z pokoju po twarzy? I co zostawiłbyś to tak sobie? Bo jesteś pełen tolerancji wobec jej zachowania, bo ona jest zaburzona? Nie ukarałbyś jej za takie zachowanie? Czy Ty wogóle wiesz co się dzieje na takich oddziałach? To jest zupełnie inny świat, inne życie , tu panują inne już zasady.
ESTER

przez Filomatka 24 sie 2008, 11:45
Nie podoba mi się Ester, że atakujesz Gavrila moją osobą. Mnie to osobiście zamyka i już nie wiem co pisać. :?

przez ESTER 24 sie 2008, 12:25
Filomatko ja wcale nie atakuje Gavrila ani Ciebie.Myśle , że to Właśnie On odbiera moje wypowiedzi jako atak na siebie.
A zresztą to nie jest jakaś kłótnia, my poprostu polemizujemy ze sobą i to wszystko.

"Filomatko a nie chciałabys skorzystać z terapii poznawczo-behawioralnej?
Sama behawioralna to jest dobra dla rozwydrzonych dzieciaków z programu "Superniania". :lol:"

Ta moja wypowiedz była skierowana do Ciebie a nie do Gavrila a On się odrazu wtrącił , że Ty to pewnie miałaś na myśli terapie poznawczo -behawioralną a nie sama behawioralną bo takiej to już nie ma a przecież w jakims wątku pisałaś wyrażnie, że chodzi Ci właśnie o taką terapię.Przeczytaj jeszcze raz moje i jego posty bo pewnie nie dokładnie je przeczytałaś i stąd te nieporozumienia wynikły.
Ja naprawdę jestem do Ciebie pozytywnie nastawiona i dobrze Ci życzę :D
ESTER

przez gavril princip 24 sie 2008, 13:53
Ester,metody wiezeinnie w sensie metaforczyny ,ze na oddzialach zamnietych tak jets to wiem ,ale u terapeutow [analitykow] ktorych metody terpauetyczne nie daja efekltow budzi sie zwykle kapo i forma jaka jest utrzymanie porzadku staje sie z beslinosci sama trescia.Zamiast odrzegnywac zachwoaniu nibezepiezc elementy ,i pracowac na dtym to oni mysla z etak robia pilujac ich na 24 h.
Filomatka piszac TB miala na mysli TPB,wiem bo czytam w jej myslach
gavril princip

przez ESTER 24 sie 2008, 14:33
"Filomatka piszac TB miala na mysli TPB,wiem bo czytam w jej myslach"

Gavril zaczynam się o Ciebie niepokoić.Jak to? potrafisz czytać w cudzych myślach? Jesteś telepatą, jasnowidzem czy jak to tam się zwą.? Ja nie chce tu niczego sugerować, ale mnie to wygląda na objaw psychozy :!:

Jak narazie inne metody oprócz "więziennych" wobec ludzi z BPD się nie sprawdziły. I nie chodzi tu o ich same pilnowanie,to trochę takie zbyt przesadne określenie , bardziej pasuje tutaj rygor.Gdyby go nie było doszłoby zapewne do wielu nieszczęść na tych oddziałach.
ESTER

przez gavril princip 24 sie 2008, 14:47
Z tym czytaniem w myslach tylko zartowalem..Dobra pani Ester ,jka jestes taka madra to polec mi jakiegos dobrego psychologia terapeute w obrebie Wroclawia,kumpel ma problemyz laska.
gavril princip

przez ESTER 24 sie 2008, 15:49
Bardzo mi przykro , ale nie znam nikogo we Wrocławiu , nie mieszkam tam więc nie mogę pomóc Twojemu koledze."Problemy z laską" to znaczy?
ESTER

Re: MAGNEZ

przez supermoniczka 28 sie 2008, 22:26
Co do badań z włosów to nei wiem ale kiedyś słyszałam o tej metodzie. Ja osobiście wypróbwałam aspargin, wapń-magnez-cynk(wallmarku), ginkoprim, bilomax, i preparat zdrovitu na koncentracje, lecytyne. zaznaczam od razu że nie brałam wszystkiego jednocześnie ale musze przyznać że z każdego byłam zadowolona. Jedynie co pomieszałam kiedyś(przyznaje) bo osobno żaden nie dawał rezultatów to była lecytyna i aspargin- pomogło razem, ale stosowałam tę mieszankę krótko i w okresie wielkiego stresu
Supermoniczka

Ceń słowa. Każde może być Twoim ostatnim

Dowodem odwagi nie jest umrzeć, ale żyć.

przez dziambi 03 wrz 2008, 13:37
na podwalu, kolo akademii muzycznej jest calkiem niezla poradnia na fundusz, ale jak kolega ma problemy z laska to raczej do urologa bym sie udal :P

przez Misiek 03 wrz 2008, 13:43
Heh... Porblemy z laską... :lol:

przez ESTER 03 wrz 2008, 15:42
No tak, Wy faceci to tylko jedno w głowie macie ! :D
ESTER

Sortuj wg