koszmar anhedonii

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

koszmar anhedonii

przez sebo001 30 sty 2016, 15:47
Kalebx3, myślałem bardziej o konkretnych oddziałach a nie ogólno psychiatrycznym, bo to nie ma sensu. W moim przypadku problem ma podłoże psychologiczne, więc terapia przede wszystkim.

koszmar anhedonii

przez Stracona100 30 sty 2016, 18:28
detektywmonk napisał(a):....Ja chyba nie mam tego.Mimo,że mam schizofrenię.
Czasem.gdy nachodzi mnie taki stan,że nie cieszy książka czy film.Tłumaczę to sobie,jako że w wieku 39 lat.Nie będę reagował jak 12 latek.Ale,gdy okazało się,że i ja to mam.To co robić ?

Jeśli Cię dopadnie, to z pewnością będziesz to wiedział :mrgreen:
Co wtedy, nie wiem, sama się miotam jak w konwulsjach - chyba tyko leki.

koszmar anhedonii

przez Stracona100 30 sty 2016, 18:33
Kalebx3 napisał(a): i bez okien zaznaczam ,,, okna bywają niebezpieczne ;)

No to się rozumie :mrgreen:
Poza tym okna mogą dostarczyć niewskazanej przyjemności :lol:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

koszmar anhedonii

przez Ricah 30 sty 2016, 18:37
Stracona100 napisał(a):Co to znaczy "abstynencja od wszelkich przyjemności" - nadal nie rozumiem :oops: Przecież trzeba by było całkowicie odciąć się od życia (dać zamknąć w pokoju bez klamek).

Tu raczej nie chodzi o zamykanie sie w pokoju bez klamek, tylko odmawianie sobie rzeczy, ktore teoretycznie sprawiaja przyjemnosc (moga nie sprawiac przyjemnosci, ale oddzialuja na nas tak czy siak). Nie sluchac muzyki, nie ogladac seriali, nie jadac slodyczy itd., a tym bardziej nie robic tych wszystkich rzeczy, o ktorych bączuś wspominal (narkotyki, onanizm itd.). Latwe to to na pewno nie jest i dosc szybko czlowiek dostaje pier*olca z nudow i ciaglego braku rozrywki.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

koszmar anhedonii

przez Stracona100 30 sty 2016, 18:51
Ricah napisał(a):...Łatwe to to na pewno nie jest i dosc szybko czlowiek dostaje pier*olca z nudow i ciaglego braku rozrywki.

W anhedonii nikt pierdolca z nudów nie dostaje, bo nie odczuwa nudy ani braku rozrywek.

koszmar anhedonii

przez zzYxx 30 sty 2016, 19:08
A no, anhedonia to koszmar. Nie czuję prawie nic od co najmniej 3 lat i końca nie widać. Byłem nawet konsultować się w sprawie elektro - odmówili wyganiając mnie na terapię, gdzie ja ledwo kontaktuje, mam pusto w głowie i praktycznie nie myślę już.
The Walking Dead.

koszmar anhedonii

przez bączuś 30 sty 2016, 20:00
Uzależnieni od masturbacji mają zwykle wysoki poziom dopaminy w płacie przedczołowym zaś niski w układzie mezolimbicznym i cierpią bardzo często na anhedonie,tak więc nie jest ważny poziom dopaminy jako taki tylko to w jakim obszarze mózgu jest on zaburzony.
bączuś

koszmar anhedonii

przez Kalebx3 30 sty 2016, 20:31
Uzależnieni od masturbacji mają zwykle wysoki poziom dopaminy w płacie przedczołowym zaś niski w układzie mezolimbicznym i cierpią bardzo często na anhedonie

eeeeeeeeeee tam , gadasz .
95 % chłopców powinno mieć według tej teorii andedonię jak z tąd do Uralu .
Za małolata trzepałem kapucyna i po kilka razy dziennie , a jak wszedłem do klopa to potrafiłem siedzieć i po pól godziny ( aż się starzy dziwili ,co ja tam robię , bo kupę robi się szybciej ;) ).
Żadnej anchedoni nie mialem , dopiero kilka gram trefnego MXE ukazało mi diabelskie rogi lucyfera , wcale nie tryskającę życiodajnym płynem ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

koszmar anhedonii

przez Ricah 30 sty 2016, 21:00
Kalebx3, jest tez roznica pomiedzy zwyklym trzaskaniem niemca po kasku, a robieniem tego w patologiczny sposob. Robienie tego ze stresu czy zeby odciac sie od emocji jest gorsze, anizeli zrobienie tego raz na jakis czas ot tak, bez wiekszego powodu.

No i jak gdzies przed chwila napisalem, kazdy czlowiek sie rozni. Wejdz sobie na forum poswiecone onanizmowi i zobacz jak czesto ludzie opisuja tam przygnebienie/wyprucie z emocji zaraz po takiej czynnosci (lub nawet w temat na tym forum).
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

koszmar anhedonii

przez wiejskifilozof 31 sty 2016, 10:07
Kalebx3 napisał(a):
Oj,mam schize.Ale umiarkowaną.

o kurcze , to Ty niebezpieczny jesteś . Człowiek tyle z drugim przebywa na Forum , a nie wie z kim ma ,,,, słyszysz głosy ?

Bez przesady,raczej nie.Jestem łagodny jak baranek.

koszmar anhedonii

przez wiejskifilozof 31 sty 2016, 10:09
Ja sobie swój stan tłumaczę braniem leku.Od 12 lat.Po za tym,nie każdego cieszy to co mnie.\
Jeżeli mnie cieszy czytanie horroru klasy B,innego nie.
Zresztą jak się nie zapomnę,to o anhedonii,pogadam z psycholożką i psychiatrą.

koszmar anhedonii

przez bączuś 31 sty 2016, 13:58
Ludzie z natury lubią łatwe i szybkie rozwiązania;w przypadku leczenia anhedonii nie ma łatwo i szybko-przeciwnie -jest potwornie ciężko .Doskonały sprawdzian ludzkiej siły woli.
bączuś

koszmar anhedonii

przez Ricah 31 sty 2016, 14:41
bączuś, warto chyba wspomniec, ze zawsze mozna troche przyspieszyc ten proces, np. poprzez upregulacje receptorow dopaminergicznych. Nie zmieni to jakos diametralnie czasu oczekiwania, ale zawsze to szybciej.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

koszmar anhedonii

przez hashim 31 sty 2016, 15:14
bączuś napisał(a):Uzależnieni od masturbacji mają zwykle wysoki poziom dopaminy w płacie przedczołowym zaś niski w układzie mezolimbicznym i cierpią bardzo często na anhedonie,tak więc nie jest ważny poziom dopaminy jako taki tylko to w jakim obszarze mózgu jest on zaburzony.

masz badania na to?

po niektórych lekach jak np donezepil w ogóle nie ciągnie do tego a zwiekszaja one dopamine w płatach czołowych,a płaty czołowe odpowiadaja za umiejetna samokontrole

smiem twierdzic, że jest dokładnie odwrotnie niz napisałeś

Sortuj wg