"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez zielony95 08 gru 2015, 14:40
Hej, założyłem sobie tu konto bo muszę się gdzieś wygadać.
Nie daje już rady, nic mi się chce, wszystko jakby straciło swój sens. Beznadzieja. Nie wiem po co mam wstawać z łóżka. Nie widzę dla siebie przyszłości. Zawalam kolejne studia, a zresztą polazłem na nie aby tylko coś studiować, i nie siedzieć w domu. Miałem iść dzisiaj rano do przychodni zrobić badania krwi, ale nie wstałem.:( Wolałem pospać do 10.

przez Morphine90 08 gru 2015, 18:45
zielony95 napisał(a):Hej, założyłem sobie tu konto bo muszę się gdzieś wygadać.
Nie daje już rady, nic mi się chce, wszystko jakby straciło swój sens. Beznadzieja. Nie wiem po co mam wstawać z łóżka. Nie widzę dla siebie przyszłości. Zawalam kolejne studia, a zresztą polazłem na nie aby tylko coś studiować, i nie siedzieć w domu. Miałem iść dzisiaj rano do przychodni zrobić badania krwi, ale nie wstałem.:( Wolałem pospać do 10.

A co, jasnowidzem chcesz zostać, że się przejmujesz, że przyszłości nie widzisz? 8)

przez Just 08 gru 2015, 19:29
Dziś mam zły dzień. Patrzę tylko co jakiś czas na zegarek i z każdą przemijającą minutą narasta mój smutek i strach. Jeszcze nic dzisiaj nie zrobiłam. o 12 stej przyszłam z pracy i od tamtej pory nic tylko się nad sobą użalam ;/ Nawet mój mężczyzna mnie dziś skrytykował, za moje użalanie się nad sobą i robienie z siebie ofiary losu. Już wiem, że lepiej wiele spraw, moich wewnętrznych przeżyć przed nim przemilczeć, żeby chociaż nie stracić w jego oczach. Idę ryczeć w samotności.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zalezna 08 gru 2015, 20:02
Nie ukrywam, że chciałabym czasem potrafić być bardziej odważna, bezpośrednia i bezpardonowa. i nie musieć się zastanawiać 500 razy co mam zrobić w danej sytuacji, tylko po prostu to zrobić. i później tego nie rozpamiętywać czy dobrze zrobiłam.
zalezna

przez Steviear 08 gru 2015, 21:24
/cenzura/. Brak słów na to wszystko. ciągle jestem w rozpaczy, same lecą mi lzy choć biorę taka sama dawkę antydepresantów. Ciekawe co by było bez nich. Pewnie bym tylko w łóżku wegetowala. Teraz też wegetuje ale tylko płacze i się uznałam nad sobą.

przez Follow_ 08 gru 2015, 23:05
Niedługo koniec mojej terapii grupowej i zaczyna mi być z tym źle... :<
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

przez julusia 08 gru 2015, 23:32
zalezna napisał(a):Nie ukrywam, że chciałabym czasem potrafić być bardziej odważna, bezpośrednia i bezpardonowa
Ja również.
Wenlafaksyna 187,5 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Chlorprothixen 15 - 50 mg

przez zielony95 08 gru 2015, 23:42
Morphine90 napisał(a):
zielony95 napisał(a):Hej, założyłem sobie tu konto bo muszę się gdzieś wygadać.

A co, jasnowidzem chcesz zostać, że się przejmujesz, że przyszłości nie widzisz? 8)

Tak:)
Przejmuje się tym że jak dalej będę tak funkcjonował to skończe albo pod mostem albo w psychiatryku. Bez pracy, bez wykształcenia, bez rodziny i przyjaciół.

Jak ja zazdroszczę innym zaradności życiowej. Ludzie w moim wieku prowadzą normalne życie , pracują, studiują, mają pasje i przede wszystkim chęci do życia. A ja ostatnio wręcz wegetuje a nie żyje.

przez ( Dean )^2 09 gru 2015, 01:11
Nie rozumiem dlaczego ludzie mnie intuicyjnie odrzucają i nie lubią. :bezradny:
Najgorszy jest wiatr.

przez Bluepb 09 gru 2015, 12:04
ala1983 napisał(a):
,,, a jeszcze gorzej jak znajdzie sobie do pary drugiego takiego samego frustrata . Według mnie prosta droga do tragedii . ;)

Mylisz sie, byc samemu to najgorsza opcja.

Bycie samemu jest opcją najgorszą to nie podlega dyskusji.
Wypowiedź którą cytowałaś/eś odnosi się do ludzi którzy mają myśli samobójcze (opcja taka grozi szybszym zrealizowaniem "planu").

Edycja: Dopiszę co mi się przypomniało: Lepiej umrzeć z ukochaną osobą (nawet poprzez samobójstwo) niż w samotności pomimo dłuższego życia. Osoba w związku jest bardziej szczęśliwa (a kto wie może dzięki związkowi myśli samobójcze ustąpią). Różnie w życiu bywa każdy przypadek jest indywidualny więc może zbyt mocno uogólniałem ale cóż niech leci post w obieg. (najwyżej ktoś mnie poprawi) :)

przez ego 09 gru 2015, 12:29
Bluepb,
Bluepb napisał(a):Bycie samemu jest opcją najgorszą to nie podlega dyskusji.
Dla kogo najgorszą?

Lepiej umrzeć z ukochaną osobą (nawet poprzez samobójstwo) niż w samotności pomimo dłuższego życia. Osoba w związku jest bardziej szczęśliwa (a kto wie może dzięki związkowi myśli samobójcze ustąpią).
A to jest akurat szczyt egoizmu, a nie ukochania, samemu żyjąc w życiowym bagnie, ciągnąć jeszcze za sobą innych ludzi w ten syf.
ego

przez ala1983 09 gru 2015, 12:34
Kalebx3 napisał(a):

Od: 27 paź 2015, 12:28
Boże, no najgorzej jak człowiek nie ma co ze sobą zrobić i jeszcze z kim spędzać czasu..

,,, a jeszcze gorzej jak znajdzie sobie do pary drugiego takiego samego frustrata . Według mnie prosta droga do tragedii . ;)
W mordę jeża . Zycie to nie bajka .

Nic tu nie ma o samobojstwie. Wypowiedzi Kalebx-a sa czesto dla mnie niezrozumiale, taki natlok mysli.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez omakk 09 gru 2015, 12:39
( Dean )^2 napisał(a):Nie rozumiem dlaczego ludzie mnie intuicyjnie odrzucają i nie lubią. :bezradny:

Bo sam/a siebie nie lubisz?

Dzisiaj zaczął się 3 dzień jazdy po odstawieniu leku. Najbardziej przeszkadza mi ten ból psychiczny, tak to nazwę. Porównałbym to do stanu psychicznego na zjeździe po jakimś speedzie. Tu już nawet nie chodzi o to, że jest mi smutno czy o jakieś negatywne myśli, po prostu bardzo boli mnie ciągle psychika. Wyjadłem już wcześniej wszystkie benzo i nawet nie mam teraz czym doraźnie się zaleczać. Ciekawe jak długo to wszystko jeszcze potrwa... może nie zwariuje. A naczytałem się wcześniej, że przy odstawianiu neuroleptyków nie ma zazwyczaj objawów odstawiennych, taaaak.
omakk

przez ala1983 09 gru 2015, 12:41
Bluepb, Ty pisales o samotnym spedzaniu czasu, no ok.. powiazac to zaraz z tragedia tez mozna :roll:
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Sortuj wg