"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ewelka91 29 sty 2014, 15:54
barikello, ja mam 23 i brak pracy, co pisałam wyżej, wiem o czym mówisz

"chyba tylko ci cos osiagaja co kombinują i postepuja w egoistyczny sposob..Odczulem to nawet w rodzinie"

Masz rację, tu się zgadzam, rodzina mojego partnera sobie umie ułatwić życie - pracują u ciotek, wujków w sklepach, każdy im robotę pozałatwiał, a ja? Cóż, jestem nikim dla nich, po co mnie brać, lepiej wspierać rodzinę, nie dziw, że ludzie gadają, że się cwaniactwo szerzy - bezrobotnym nie da, a rodzince zawsze miejsce znajdzie.

przez SmutnaTęcza 29 sty 2014, 15:56
barikello napisał(a):Nie ma to jak miec 22 lata a mieć zycie smutniejsze niż samotny emeryt.

Skąd ja to znam... :( Okropne uczucie, jedno z najgorszych, jakiego można doświadczyć...

przez barikello 29 sty 2014, 16:00
ewelka91 zycie ... Moje nie ma sensu. Czasami sobie mysle jak by to dobrze bylo gdybym zachorowal na jakiegos raka albo coś. Mialbym przynajmniej pewnosc ze to sie wkrotce skonczy. Wiedzialbym ze nie musze juz sie wysilac...a na razie cos tam staram sie robic ze swoim zyciem ale tak jak mowie - ciezko jest do czegokolwiek dojsc, miec motywacje jesli dookola same przeciwnosci.
barikello

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewelka91 29 sty 2014, 16:10
barikello, spróbuj pomyśleć pozytywnie, chociaż takie słowa nie są pocieszające, ja wiem. Psycholodzy pier.dolą jak potłuczeni takie farmazony, ale coś w tym jest.Przez 21 lat uważałam, że moje życie nie ma sensu, więc wiem co czujesz - czasami nie byłam w stanie wyjść z łóżka, płakałam, leżałam, nie myłam się. Teraz jakoś idzie - chociaż nie mam celu, to jakoś żyję.

Też chciałam zachorować, ale odkąd dojrzałam pewnie nieścisłości w religii (nie będę się rozpisywać) to wiem, że wszystko zależy od nas, a nie od jakiejś siły wyższej. Dlatego nei zachorujesz, jeśli u ciebie w rodzinie nie chorowano...ew. możesz gen raka (ale chyba takiego nie ma?) sobie wszczepić na własną odpowiedzialność.

Ja czasem powoli szłam przez pasy, żeby auto mnie przejechało, wiele razy się zamyślałam,a ciągle żyję...

przez ( Dean )^2 29 sty 2014, 16:51
Cóż chyba jeden przedmiot już do powtarzania....może chciaż zrobią grupę pościgową...
Najgorszy jest wiatr.

przez barikello 29 sty 2014, 17:08
ewelka91, owszem słowa "będzie dobrze, weź się w garść' itp. są dla mnie banalne i nie wiem co mają na celu :roll: Żeby mieć optymistyczne nastawienie, potrzebny jest jakiś bodziec...a jak oprócz starych problemów, pojawiają się jedynie kolejne, to jak taki człowiek ma myśleć pozytywnie?

Dlatego ja nie używam takich słów. Nie staram się nikogo na siłę pocieszać bo to i tak bez sensu.

Matka chyba na coś chorowała, chociaż starała się przed nami to ukryć. Może i ja odziedziczyłem jakieś geny po niej, dzięki którym zachoruję. W takiej sytuacji nawet bym nie podejmował leczenia.
barikello

przez SmutnaTęcza 29 sty 2014, 17:24
Ech... Znowu wszyscy mnie olewają. :x Najlepiej będzie, jak zupełnie zamilknę, nie będę się odzywać i w ogóle, jeśli zniknę. I tak nikt nie zauważy. :(

przez barikello 29 sty 2014, 17:34
Aurora92, ja miałem się odnieść do Twojego poprzedniego wpisu, ale pisałem akurat odpowiedź z telefonu i Twoja wypowiedź wyświetliła się już 'po fakcie' :P Ja Cię rozumiem, bo też czuję się dziwnie jak ludzie nagle milkną po moich wpisach :?
barikello

przez comatom 29 sty 2014, 17:57
Aurora92, nie przesadzaj artemida :D :smile:
comatom

przez ewelka91 29 sty 2014, 18:08
barikello, czemu ludzie milkną po wpisach? bo każdy myśli o swojej dupie.
tak jest i takie życie...

nic nie poradzimy.

Aurora92 - jak Ci idą egzaminy?

przez barikello 29 sty 2014, 18:23
ewelka91, chyba to racja. Nawet na takich forach jak to.
Ludzi działających bezinteresowanie raczej nie ma. Przyjaźnie można włożyć między bajki. Liczy się tylko własny zysk... ja przynajmniej tak to widzę. Na szczęście ja się już pogodziłem z rzeczywistością, choć falami przychodzi uczucie przygnębienia i zadaję sobie pytanie 'dlaczego tak jest'. Ale taki jest świat, którym żądzi pieniądz, wygląd, i wiele innych bardzo przyziemnych wartości.
barikello

przez Indifference1 29 sty 2014, 18:40
barikello napisał(a):ewelka91, chyba to racja. Nawet na takich forach jak to.
Ludzi działających bezinteresowanie raczej nie ma. Przyjaźnie można włożyć między bajki. Liczy się tylko własny zysk... ja przynajmniej tak to widzę.

A ja tak nie widzę. Widocznie nie trafiłeś nigdy na kogoś takiego. Przyjaźń jak najbardziej istnieje. Napisałabym może coś lepszego ale jestem tak śpiąca :roll:
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez barikello 29 sty 2014, 18:47
Indifference1 napisał(a):
barikello napisał(a):ewelka91, chyba to racja. Nawet na takich forach jak to.
Ludzi działających bezinteresowanie raczej nie ma. Przyjaźnie można włożyć między bajki. Liczy się tylko własny zysk... ja przynajmniej tak to widzę.

A ja tak nie widzę. Widocznie nie trafiłeś nigdy na kogoś takiego. Przyjaźń jak najbardziej istnieje. Napisałabym może coś lepszego ale jestem tak śpiąca :roll:

Każdy 'przyjaciel' kiedyś cię zostawi. Tyle są warte 'przyjaźnie'.
barikello

przez Indifference1 29 sty 2014, 18:54
barikello, bardzo ciężko utrzymać przyjaźń na całe życie ale i takie pewnie istnieją. Ale ciężko nie dlatego, że ludzie są tacy źli i okrutni tylko po prostu drogi się rozchodzą :bezradny:
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg