"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez julusia 23 lis 2013, 00:26
ewelka91, a jest coś, co lubisz robić ? Albo co byś chciała robić ?
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez ewelka91 23 lis 2013, 12:51
julusia - w tym sęk, że nic...

Co lubię? Chyba tylko to, co jest normalne - tzn. coś, co każdy lubi - np. jedzenie, ubranie. Ja na prawdę nie wiem, co bym chciała robić. Szczerze? Wolałabym przespać życie, albo wygrać w totka i nie musieć myśleć, co dalej... Dobija mnie myślenie o przyszłości.
Ja się do niczego nie nadaję. Lubię czytać, lubię przeglądać fora, dbać o wygląd. Ale żebym miała jakieś umiejętności? Raczej nie.

przez SmutnaTęcza 23 lis 2013, 12:54
ewelka91 napisał(a):Ja się do niczego nie nadaję. Lubię czytać, lubię przeglądać fora, dbać o wygląd. Ale żebym miała jakieś umiejętności? Raczej nie.

Piszesz, że lubisz dbać o wygląd. Skoro to lubisz, to czemu tego nie wykorzystać i nie wykształcić się np. na kosmetyczkę czy manicurzystkę? ;) A jeśli lubisz czytać, to może praca w bibliotece?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewela_6 23 lis 2013, 14:45
Witam,
jestem tu "nowa". Po 7 latach powróciła depresja... Mniej więcej od ponad 3 miesięcy czuję się źle, a od 1,5 miesiąca się leczę-biorę Symfaxin 150 mg, nie ma żadnej zmiany:( Czuję się strasznie, jestem śpiąca, mam straszne wahania nastroju, jestem zołzą dla męża i córki... Nigdzie mi się nie chce wychodzić i nic robić, unikam znajomych. Jest mi cały czas smutno, mam głupie i straszne sny... ehhh, czasami zastanawiam się nad sensem życia, chociaż jak o tym myślę to zaraz do mnie dociera, że mam wspaniałego męża i córkę, ale jednak te myśli gdzieś się pojawiają, boję się:(
Po jakim czasie leczenia poczuliście się lepiej? Jestem załamana, że nie ma żadnej poprawy:(
Pozdrawiam

przez ewelka91 23 lis 2013, 15:01
Aurora92 napisał(a):
ewelka91 napisał(a):Ja się do niczego nie nadaję. Lubię czytać, lubię przeglądać fora, dbać o wygląd. Ale żebym miała jakieś umiejętności? Raczej nie.

Piszesz, że lubisz dbać o wygląd. Skoro to lubisz, to czemu tego nie wykorzystać i nie wykształcić się np. na kosmetyczkę czy manicurzystkę? ;) A jeśli lubisz czytać, to może praca w bibliotece?

Aurora - myślałam o bibliotece, ale do tego potrzebne są studia bibliotekoznawstwo (bez tego się nie obędzie), a ja tego nie mam. Co do paznokci, czy makijażu....ja po prostu nie lubię pracy z ludźmi :? Jestem introwertykiem, najlepiej czuję się sama ze sobą. Dlatego nie widzę sensu życia.

przez cichyczlowiek 23 lis 2013, 17:01
Myślałem że można polegać na bliskich osobach, nie myślę o rodzinie tylko o przyjaciołach. Dzwoniłem, napisałem nawet sms, żadnej odpowiedzi od tej osoby nie dostałem. Co za ludzie !

przez opasnm 23 lis 2013, 17:06
cichyczlowiek napisał(a):Myślałem że można polegać na bliskich osobach, nie myślę o rodzinie tylko o przyjaciołach. Dzwoniłem, napisałem nawet sms, żadnej odpowiedzi od tej osoby nie dostałem. Co za ludzie !

niestety też się ostatnio "przejechałam" na przyjacielu..pisałam,dzwoniłam...prosiłam o wsparcie, rozmowe...zero odzewu ;(
"Zacznij od nowa, zacznij jeszcze raz!"

przez Indifference1 23 lis 2013, 17:26
Mnie też ostatnio wszyscy olewają ;/ Dzisiaj leżę cały dzień i nie mam najmniejszej ochoty żeby kiedykolwiek wyjść z łóżka. Nie mogę przestać myśleć o tym że zupełnie nie mam po co żyć. Co ja mam ze sobą zrobić? Niech mi ktoś odpowie co ja mam ze sobą do cholery zrobić?!
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Kokojoko 23 lis 2013, 17:29
Fajnie wiedzieć, że w najcięższych chwilach nie mogę liczyć nawet na rodzinę. Kiedy tylko potrzebuję ich pomocy a nie mówię im tego często, słyszę: "musisz się ogarnąć", "inni też mają problemy", "myślisz, że tylko Z TOBĄ MAMY PROBLEM?". Uj z taką rodzinką.
Kokojoko

przez Pieprz 23 lis 2013, 17:30
boli mnie łopatka :(
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez magnolia84 23 lis 2013, 17:30
Kokojoko napisał(a):Fajnie wiedzieć, że w najcięższych chwilach nie mogę liczyć nawet na rodzinę. Kiedy tylko potrzebuję ich pomocy a nie mówię im tego często, słyszę: "musisz się ogarnąć", "inni też mają problemy", "myślisz, że tylko Z TOBĄ MAMY PROBLEM?". Uj z taką rodzinką.

u mnie to samo ...
magnolia84

przez Kokojoko 23 lis 2013, 17:32
A później będą odstawiać jakieś szopki na święta... Pozory, pozory, pozory. Pieprz... to.
Kokojoko

przez julusia 23 lis 2013, 17:32
Kokojoko, niestety mam podobne doświadczenia ze swoją tak zwaną rodziną :(
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez PJT 23 lis 2013, 17:34
julusia, tule gdynianke
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

Sortuj wg