Jestem zerem, nie potrafię nic.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Niktita 05 sie 2013, 00:35
Nic nie potrafię. Ojciec dobrze mi mówi, że jestem śmieciem. Próbowałem wszystkiego. Rysować, malować, tańczyć, śpiewać, grać na jakimś instrumencie nie było mi dane, ale i tak nie podołałbym. Nie mam talentu pisarskiego. Próbowałem pisać książkę, lecz jestem za głupi. Brak mi wyimaginowanego słownictwa. Nie potrafię opisywać przestrzeni tak, by zaciekawić innych. Jestem dnem. Mam 21 lat i nic nie osiągnąłem i nic nie osiągnę. Jestem samotny, wszyscy mnie nienawidzą i mają rację. Jak można lubić takie beztalencie, jak ja. Tak zazdroszczę innym, że urodzili się z tym czymś i pyk, że są inteligentni, sprawni i już. Ja robiłem test IQ i wyszedł mi 80/200, gdzie 100 to przeciętna, a poniżej 70 to imbecylizm. Nic nie potrafię, na niczym się nie znam. Jestem idiota, pustakiem. Nie mam sił do życia. Ja tylko pragnę jednego. Nieśmiertelności. By to osiągnąć muszę pozostawić coś po swoim życiu, lecz co ja pozostawię? NIC! Nie widzę już nadziei w niczym. Chciałem się wyżalić tutaj, bo nie mam komu i gdzie. Do wszystkich tych, którzy mają talenty: pielęgnujcie je, bo możecie stać się kimś wielkim.
"Ludzkość to zaraza ludzkości".
obserwowany

przez kafka 05 sie 2013, 00:36
napisałeś post= coś potrafisz
kafka

przez monk.2000 05 sie 2013, 00:43
Tylko ktoś mądry wie że nic nie wie. Dzisiaj myślałem o fazach poznaniach tego i mam krótki schemat:

Nie wiem
Myślę że wiem
Wiem że nic nie wiem
Jestem świadomy wiedzy, ale osiągnąłem zen i wiedza mnie nie ogranicza :pirate:

:)

To takie luźne skojarzenia.
Przeczytaj artykuł i ciesz się, że nie jesteś jednym z nich:
http://www.cdaction.pl/artykul-33975/ak ... perte.html

Też czuję się nikim.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Abbey 05 sie 2013, 02:45
kafka napisał(a):napisałeś post= coś potrafisz

myślę, że to autora nie pocieszy :pirate:

Niktita, rozumiem Cię. Też szukałam jakiegoś talentu spośród wymienionych przez Ciebie. I wielu innych. I też nic nie znalazłam.
to bezsensowne :roll:

Pozdrawiam, Vett.
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

przez depresyjny86 05 sie 2013, 03:15
Też jestem zerem.Też niczego nie potrafię,nie mam żadnego talentu,nie umiem niczego robić dobrze,ojciec mi zawsze powtarzał,że jestem debilem ,ludzie w szkole mi to mówili...heh i mieli rację.....Mam 23 lata i nie potrafię niczego,jestem nikim.Mój wynik IQ też nie jest zbyt wysoki pewnie...
Jestem idiota, pustakiem

O,to to mi zawsze powtarzał ojciec,że jestem idiotą i pustakiem.
:)

przez Merridell 11 sie 2013, 08:38
Mi też wszyscy dużo rzeczy powtarzali, a jak przyszło co do czego to się okazało, że osiągnąłem dużo więcej niż oni wszyscy razem wzięci. Z tym, że ja zawsze lubiłem działać przeciwko temu, gdy ktoś mi mówił, że czegoś nie potrafię/nie uda mi się. Teraz wiem, że dla mnie nie ma żadnych ograniczeń i z niecierpliwością czekam na kolejne sukcesy :)
Wszystko można zmienić.

przez Flea 11 sie 2013, 09:55
Narzekać potrafisz jak nikt :) to tak trochę żartem.

A czy przypadkiem nie jest tak, że jak coś narysujesz to od razu musi być arcydzieło?, jak zatańczysz to tak żeby wszytkim kopary opodły, a jak grasz to wszyscy składają instrumenty bo nie mogą się z tobą równać.
Czy nie jest to przypadkiem dążenie do ideału?
Nie umiesz opisywać rzeczywistości? Bzdura!!! Swoją sytuację nakreśliłeś całkiem nieźle.
Daj sobie prawo do bycia niedoskonałym.

Z testami to się wstrzymaj, bo test na inteligencję powinien być robiony przez specjalistę i z dokładnym wywiadem.

Rozumiem doskonale co czujesz :)

przez ( Dean )^2 11 sie 2013, 11:56
Merridell napisał(a):Mi też wszyscy dużo rzeczy powtarzali, a jak przyszło co do czego to się okazało, że osiągnąłem dużo więcej niż oni wszyscy razem wzięci. Z tym, że ja zawsze lubiłem działać przeciwko temu, gdy ktoś mi mówił, że czegoś nie potrafię/nie uda mi się. Teraz wiem, że dla mnie nie ma żadnych ograniczeń i z niecierpliwością czekam na kolejne sukcesy :)

+ za tego posta.Czasem jest tak że samoocene głupich ludzi weryfikuje życie,mają się za nie wiadomo co a kończą na dnie.Na szczęście czasem jest odwrotnie i ludzie którzy z róznych powodów uważają się za śmieci,robią coś dużego.

Niktita sorry chłopie ale tak to nie można mysleć.90% ludzi nie ma talentu do śpiewu,tańca,rysunku ani tym bardziej nie pisze książek....a załóżmy na chwile że masz talenta do np.rysunku.To co by to zmieniło?Znam utalentowane osoby w tym kierunku,młodych architektów i grafików którzy pracy nie mogą znaleźć......podobnie jest z tańcem.Kasa i sława jest dla garstki tancerzy,pisarzy aktorów,reszta żyje często na bardzo niskim poziomie materialnym,za to mają mase rozczarowań i frustracji....

Trochę jak czytałem to co piszesz,to mialem poczucie że bardziej sie chwalisz niż żalisz:P Nie potępiam Cie,znam to uczucie.Czujesz sie wyjątkowy a nie możesz znaleźć potwierdzenia tej wyjątkowości w rzeczywistości.
Gdybyś był starszy poradziłbym Ci pokorną akceptacje swojego miejsca we wszechświecie.Ale jesteś jeszcze bardzo młody,możesz zmienić w swoim zyciu niemal wszystko.Jednak najlepiej zacznij od fundamentów a potem próbuj zrobić coś dużego.
Zauważyłem że sporo depresyjnych osób ma ukryte gdzieś w zanadrzu wielkie marzenia jak aktorstwo,kariera w polityce czy mediach...nie mówię że to nie możliwe ale zdaje mi sie ze raczej w ten sposób rekonpensują sobie braki w rzeczywsitości.Skrycie wierzą że "może teraz jestem mniej szczęśliwy niż inni,ale jak się wybije i przyjdzie czas to zajdę znacznie wyrzej niż Ci którzy cieszą się zwykłym szczęściem i będę o wiele szczęśliwszy...".Nie mówie nie.Warto mieć marzenia ale najpierw naucz sie chodzić a potem próbuj latać.
Spróbuj ułożyć swoje zycie na razie na normlnym poziomie.Znajdź przyjaciół,dziewczynę,WRÓĆ NA STUDIA,albo jeśli musisz idź do pracy.Zacznij pracę nad sobą.Idź do psychiatry i psychologa.Ułóż sobie normalne życie a w wolnych chwilach szlifuj swoje talenty i zobacz czy któryś z nich jest godny uwagi czy jak większosć ludzi nie masz żadnej wybitnej umiejętności.Zawsze możesz po prostu być szczęśliwym zwykłym człowiekiem z normalną pracą,przyjaciółmi rodziną i hobby.To wystarczy do szczęścia,własciwie to więcej niż ttrzeba,nie każdy to ma.
Najgorszy jest wiatr.

przez agusiaww 15 sie 2013, 01:21
Niktita, naucz sie heblowac, popatrz na programy typu Idol, i co z tego ze umieli spiewac? Słuch po nich zaginal, a dobrych stolarzy szukaja caly czas...
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez anna.anakaia 15 sie 2013, 01:52
Niktita, tu nie chodzi o to, że do niczego się nie nadajesz. Jeszcze nie znalazłeś czegoś co pochłonęłoby Cię bez reszty.
Piszesz, że próbowałeś rysunku, śpiewu etc - jak długo trwały te próby? Niczego nie osiąga się od razu, na niektóre rzeczy potrzeba lat.
Zastanawiałeś się czy jest coś co naprawdę Cię interesuje? To nie musi być sztuka wyższa czy coś wymagającego wspaniałej koordynacji ruchowej czy umiejętności pisarskich.
Bo na razie ton twojego postu w moim odczuciu brzmi "chcę być artystą i już - nie udało się = jestem nikim".
anna.anakaia

przez villah 15 sie 2013, 08:42
Najważniejsze, że szukasz,a kto szuka ten znajdzie :). Tylko nie oglądaj się na ludzi, znajdz własnego konika, a reszta ułoży się sama.

przez EmInQu 15 sie 2013, 08:53
Niktita napisał(a):malować,
Mów, co chcesz, a ja nie uwierzę, że nie nabazgrałbyś czegoś podobnego. ;)

Obrazek
To coś warte jest ok. 150 mln dolarów.

Albo takiego.
Obrazek

tańczyć,
Uważasz, że np. w teledysku Gangnam style zaprezentowali taniec na najwyższym poziomie? ;)
Mam 21 lat
Nie ukończyłeś jeszcze nawet procesu dojrzewania, a już chciałbyś być potentatem naftowym?

Ile czasu poświęciłeś dziennie na naukę instrumentu i przez ile lat to trwało? Jeśli nie robiłeś tego min 4 godziny dziennie przez min. 3 lata, to nie mów, że byś się nie nauczył.
Co uczyniłeś w kierunku, by dysponować bogatym zasobem słów i ile czasu to trwało?
Co robisz na co dzień, by wiele doświadczać(ludzie w dużej mierze kształtują swoją inteligencję życiową właśnie poprzez doświadczenia i procesy poznawcze, w kierunku których niejednokrotnie sami wychodzą).?
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

przez Gabriela1 15 sie 2013, 17:42
Jesteś w moim wieku, możesz iść na studia, możesz znaleźć dziewczynę, kumpli... To mało? Ja też czuje się jak śmieć - cóż... studiuję, mam chłopaka, ale jemu przestało zależeć, przyjaciół nie mam, w domu mnie gnoją i powtarzają, że nie umiem nic, jestem totalną beznadzieją i dnem. Tak się czuję, choć w głębi myślę, że żaden człowiek nie urodził się kompletnym beztalenciem. Piszesz ogólnie o sztuce, a nie przeszło Ci przez myśl, że wszystko czego próbowałeś nie jest dla Ciebie? Może powinieneś się rozwijać w innym kierunku? Test IQ nie zawsze się sprawdza, a iloraz można podwyższyć ;)

przez rafallopes1 15 sie 2013, 17:47
depresyjny86 napisał(a):Też jestem zerem.Też niczego nie potrafię,nie mam żadnego talentu,nie umiem niczego robić dobrze,ojciec mi zawsze powtarzał,że jestem debilem ,ludzie w szkole mi to mówili...heh i mieli rację.....Mam 23 lata i nie potrafię niczego,jestem nikim.Mój wynik IQ też nie jest zbyt wysoki pewnie...
Jestem idiota, pustakiem

O,to to mi zawsze powtarzał ojciec,że jestem idiotą i pustakiem.

http://www.youtube.com/watch?v=ZtLlfdyDySY

Sortuj wg