CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez tahela 13 kwi 2012, 12:11
ech tylko,że ja dalej tesknie za kimś to jest uuu
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez girl anachronism 13 kwi 2012, 12:12
tahela napisał(a): jeśli idzie o stany dobrego nastroju to ja je lubie bardzo i one mi nie przeszkadzają

Tym się różni zwykły dobry nastrój od stanu chorobowego, że przy tym drugim bilans często jest ujemny, zostają zgliszcza i pogorzeliska ;)
wild hearts can't be broken.

F31

przez tahela 13 kwi 2012, 12:15
Snejana,
w sumie po tylu latach to mozna to troche kontrolować, uwazaj zebys nie wpadła w jakis taki ciag imprez nagle, ze tylko fajnie i ma sie wszystko gdzieś bo to przekichane, ja wtedy z ta szkoła to ostro przegięłam

-- 13 kwi 2012, 11:22 --

girl anachronism,
no czasem bywa ujemny i głupio cżłowiekowi jest później ,ale sam stan jest fajny, dopóki Ci policja nie przychodzi do domu bo cisza nocna a sąsiadka sprayem na drzwiach wypisuje cisza nocna po 22 , ale swoja droga ta baba ma zryty beret co mieszka nademna i to ostro ,
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Snejana 13 kwi 2012, 12:31
tahela, o to współczuję sąsiadki :shock: i tak biore się za szkołę od poniedziałku poważnie, przecież matura za 3 tygodnie! rozsądek podpowiada zeby się wziąć za siebie a reszta mówi, że tak czy siak będzie źle i nie warto się starać.
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez amelia83 13 kwi 2012, 17:37
girl anachronism napisał(a):Co prawda do psychiatry trafiłam w depresji, ale poza tym jestem zdecydowanie górkowa - hipomanie albo stany mieszane. W hipo jestem rozgadana, bryluję w towarzystwie, jestem mistrzem ciętej riposty, nie przestaję chodzić albo się wiercić, wyłącza mi się jakikolwiek krytycyzm, pewność siebie rośnie, mogę balować do rana i pić ilości alkoholu, które normalnie 3 razy zwaliłyby mnie z nóg, puszczają hamulce w wydawaniu pieniędzy, robię znajomym prezenty, mam genialne pomysły, z których spisywaniem nie nadążam, chcę być blisko ludzi, nie męczę się, nie potrzebuję jeść - tylko kawa i papierosy całymi dniami. Bardzo się niecierpliwię i łatwo wyprowadzić mnie z równowagi. To tak w skrócie.

dziś u nowej doktor własnie przypuszcza , że mam Chad, i opowiadałam jej o hipomanii, tzn. moje zachowania które podpięła pod , teraz od 3 tyg. depresja, wcześniej 2 miesiące hipomanii i w tym tydzień okropny w którym próbowałam sie otruć.Muszę do niej donieść papiery ze szpitali i od lekarzy.
Dokłądnie taka hipomania mnie bardzo buduje, wzmacnia , mam nieodparte wrażenie, że jestem świetna, jest cudownie i wszystko pieknie, mam tyle pomysłow i tyle mozliwości. Ciągle chcę być z ludżmi, bawię się, wydaje mnóstwo kasy, robię prezenty znajomym, rodzince, imprezy i alkohol. Sypiam po 3 godziny, bo szkoda snu, nie mogę usiedzieć w miejscu kawa i faje zgadza się u mnie, nie mam ochoty i czasu jeść. :roll:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez pannaAlicja 13 kwi 2012, 21:16
amelia83, dwa miesiące to już mania chyba, co?
Teoretycznie mania trwa dłużej niż tydzień, hipomanie są krótsze, ale intensywniejsze...

Ale u każdego może być bardziej lub mniej indywidualnie...

tahela, napisz sąsiadce adres forum sprejem na drzwiach ;)
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

przez kalina.kalina 14 kwi 2012, 15:56
Pytanie do CHADowców (zarówno tych ,,rasowych'', jak i cyklotymików oraz tych, u których zdiagnozowano spektrum chad) : czy w momencie,kiedy nie dostaje się żadnych stabilizatorów nastroju (wcześniej brałam tylko depakine,a zdiagnozowano u mnie chad z duuuuuuuuuużą przewagą depresji i występującymi rzadko hipomaniami), a bierze się tylko antydepresanty (np. SSRI) zawsze wystąpi hipomania/mania? Czy to jest regułą? Czy macie takie doświadczenie?
Ostatnio edytowano 14 kwi 2012, 15:58 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez ziomek118118 14 kwi 2012, 18:17
kalina.
Nie wiem czy zawsze wystąpi hipomania,ale ja po samych antydepresantach fruwałem w chmurach....mania występowała po kilku miesiącach
brania Seronilu bez żadnych stabilizatorów.

przez kalina.kalina 14 kwi 2012, 21:33
czyli jeśli komuś z podejrzeniem chad nie wystąpi hipomania/mania po dłuższym stosowaniu antydepresantów, oznacza to błędną diagnozę...?

przez girl anachronism 14 kwi 2012, 21:38
kalina.kalina, podejrzenie chyba musi się na czymś opierać?
wild hearts can't be broken.

F31

przez miś wesołek 15 kwi 2012, 07:01
A jeśli hipomania czy coś ala to jest dla mnie stanem pożądanym?
miś wesołek

przez intel 15 kwi 2012, 09:38
miś wesołek napisał(a):A jeśli hipomania czy coś ala to jest dla mnie stanem pożądanym?

Hehe-fajnie by było.....
Niestety taki stan nie ma w sobie żadnej stabilności.Szybko spada w depresję, lub przeistacza się w manie, a ta wbrew pozorom jest trudna do wytłumienia i wyniszczająca jak kilkutygodniowy ciąg amfetaminowy...
intel

przez kalina.kalina 15 kwi 2012, 09:45
diagnoza z chadem jest tak chwiejna (tzn. moja pani psychiatra jeszcze nie wie do końca xP ), stąd też myślę, ze zasugeruję jej antydepresanty-jeśli katastroficzny stan,w jakim jestem obecnie, minie-mamy chad, czy dobrze rozumiem...?

przez miś wesołek 15 kwi 2012, 09:49
Hm, to ja mam chyba inaczej
Trochę spadł mi nastrój wysoki, ale to dość naturalne w sumie, bo nie można tak wciąż się czuć fajnie. I dochodzi do głosu ... rozsądek?... inni, denni ludzie, którzy nie rozumieją. Chwila refleksji. W taką manię Manię nie wpadnę, bo wiem jaki jestem. Prędzej w kolejną dekompensację psychotyczną. ;)
miś wesołek

Sortuj wg