Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Kalebx3 26 paź 2013, 19:36
i jestem najlepsza matka jaka moge byc

i tak trzymaj ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Samotność

przez jedyna 26 paź 2013, 19:43
NO!
Być może Bóg chciał abyś poznał wielu złych ludzi zanim poznasz tę dobrą, abyś mógł ją rozpoznać kiedy ona się w końcu pojawi...

Samotność

przez Semir 26 paź 2013, 19:47
jedyna napisał(a):Kalebx3
komu zaufac to wiem;-)

a na dziecku mi zalezy i jestem najlepsza matka jaka moge byc

tego bede bronic!!!!!!!!!!!!!!!

jedyna to najlepsze podejście brawo:)
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Candy14 26 paź 2013, 19:49
a na dziecku mi zalezy

nie watpie, ze sie starasz. Tyle ze nie zdajesz sobie sprawy jak Twoje zaburzenia i hustawka emocjonalna wplywa na dziecko. Brak mu stabilizacji kiedy mama co chwile zmienia faceta. Przeciez on tez czuje, przywiazuje sie, ,,, ile razy mozna zawiesc jego zaufanie zanim spaczy mu sie psyche?

-- 26 paź 2013, 19:51 --

jedyna to najlepsze podejście brawo:)

za co brawo? Zawsze mozna byc jeszcze lepsza matka
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez Kokojoko 26 paź 2013, 19:53
jedyna napisał(a):a na dziecku mi zalezy i jestem najlepsza matka jaka moge byc

tego bede bronic!!!!!!!!!!!!!!!

Jedyna, nikt nie twierdzi, że jest inaczej. Chodzi raczej o to, że masz problemy a mama z problemami to dziecko z problemami.
Nie ma szans aby mając problemy, nie przenieść ich w jakiś sposób na dziecko. Dziecko wszystko wyczuje, wszystko wychwyci. Często wychodzi to po latach.

I właśnie dlatego mając zaburzenia czy problemy powinno się iść na terapię czy w inny sposób pracować nad sobą. Żeby być jeszcze lepszą mamą i człowiekiem bez problemów.

Jak wychowasz szczęśliwe dziecko, jeśli sama nie radzisz sobie ze swoimi problemami?
Kokojoko

Samotność

przez khaleesi 26 paź 2013, 19:56
Kalebx3, dla mnie troche przeginają.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Samotność

przez Kokojoko 26 paź 2013, 19:58
khaleesi, czemu tak sądzisz?
Kokojoko

Samotność

przez khaleesi 26 paź 2013, 19:58
Kokojoko, no a nie widzisz tego? :roll:
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Samotność

przez Candy14 26 paź 2013, 20:01
khaleesi, a masz dzieci i swiadomosc jak latwo je skrzywdzic nawet nieswiadomie?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Samotność

przez khaleesi 26 paź 2013, 20:02
Candy14, ale jak można komuś pisac podobne rzeczy? wiem, ze masz córkę postaw sie trochę w sytuacji jedynej. Pewnych rzeczy sie nie rusza :roll:
Mistrz Avatara

Samotność

przez Kokojoko 26 paź 2013, 20:03
Widzę, że kilka osób chce nakłonić Jedyną do terapii. Co w tym złego?

Moja mama miała depresję i nerwicę. Nadal nie jest do końca zdrowa.
Trochę za późno zdała sobie sprawę jak to na mnie wpłynęło. Wiesz jak wyglądało moje dzieciństwo? Leczę się teraz, więc chyba to mówi samo za siebie...
Nie powtórzę tego samego błędu.

Może gdyby ktoś z mojego otoczenia, kiedy byłam dzieckiem poruszył kilka kwestii, dziś nie miałabym zaburzeń. Ale każdy wolał udawać, że nie widzi problemu. "Co tam kilkuletni dzieciak może czuć i rozumieć"...
Kokojoko

Samotność

przez Candy14 26 paź 2013, 20:09
Candy14, ale jak można komuś pisac podobne rzeczy? wiem, ze masz córkę postaw sie trochę w sytuacji jedynej. Pewnych rzeczy sie nie rusza :roll:

co to znaczy, ze pewnych rzeczy sie nie rusza? Nie ma idealnych matek... sa takie ktore uwazaja sie za idealne i te najbardziej krzywdza swoje dzieci i takie ktore maja swiadomosc swoich niedoskonalosci i wciaz doskonala swoje rodzicielstwo majac swiadomosc jak bardzo mozna skrzywdzic dziecko. O wszystkim trzeba mowic bo jestesmy wzorem dla dziecka i ksztaltujemy jego obraz swiata. Tez mam dziecko i zaluje ze kiedys ktos mi nie wskazal drogi, nie powiedzial co zle robie, jak moje postepowanie moze wplynac na dziecko. Uczylam sie na bledach ...
Jedyna powinna sobie uswiadomic pewne rzeczy dla dobra swojego dziecka. Tu raczej bardziej pasuje "dziekuje, ze otworzyliscie mi oczy" niz "pewnych rzeczy sie nie rusza"

Samotność

przez khaleesi 26 paź 2013, 20:12
Candy14 napisał(a):

co to znaczy, ze pewnych rzeczy sie nie rusza? Nie ma idealnych matek... sa takie ktore uwazaja sie za idealne i te najbardziej krzywdza swoje dzieci i takie ktore maja swiadomosc swoich niedoskonalosci i wciaz doskonala swoje rodzicielstwo majac swiadomosc jak bardzo mozna skrzywdzic dziecko. O wszystkim trzeba mowic bo jestesmy wzorem dla dziecka i ksztaltujemy jego obraz swiata. Tez mam dziecko i zaluje ze kiedys ktos mi nie wskazal drogi, nie powiedzial co zle robie, jak moje postepowanie moze wplynac na dziecko. Uczylam sie na bledach ...
Jedyna powinna sobie uswiadomic pewne rzeczy dla dobra swojego dziecka. Tu raczej bardziej pasuje "dziekuje, ze otworzyliscie mi oczy" niz "pewnych rzeczy sie nie rusza"

Candy chyba sobie żartujesz? Każdej matce i każdemu ojcu coś można wytknąć Tobie również ale nikt tego nie robi. dla mnie to zwyczajnie zbyteczne pisanie postów jedynej. chce sobie ułożyc życie jak każdy z nas co w tym złego. Postaw sie trochę w jej sytuacji a nie przewiduj jak wróżka, ze zryje dziecku psychike. :(
Mistrz Avatara

Samotność

przez jedyna 26 paź 2013, 20:14
napisze kochani wam tak

jestem otwarta na wasze rady i nie obrazam sie tylko wyciagam wnoiski
ale uwierzcie mi ze moj syn ma nad soba parasol ochronny

gdy pojawil sie pan ktory mi sie oswaidczyl,,,synek mial prawie 2 lata

zawsze oszczedzalm jego czas na zapoznawanie sie z panami,,,moimi partnerami

gdy pojawil sie inny pan to poznalawal go wtedy kiedy maly spal
mieszkala wtedy z mama wiec wychodzilam wieczorami i dlllugo go nie zapoznawalam z nim

wiec tak naprawde to zpoznal jednego pana ktorego wsumie bylam pewna i zaczelismy udwac rodzinke...

a drugi facet w jego zyciu to ten obecny z ktorym zakonczylam zwiazek i widze ze syn ma 6 lat i juz zaczyna sie przywiazywac

dlatego stop

a nie bylo tak ze od razu sprowadzalam pana do domu
moj syn mial do czynienia w swoim zyciu z 2 partnerami

i wiecej nie pozwole bo jest starszy i wiecej rozumie
tego co mial 2 lata nawet nie zapamietal
nawet ojca nie pamieta

wiec wiem jakie sa konsekwencje
to nie tak ze mu zmieniam tatusiow co chwile

zanim zapoznalam syna z facetem musialo troche potrwac
zrobilam blad 2 razy i wiecej nie zrobie
Być może Bóg chciał abyś poznał wielu złych ludzi zanim poznasz tę dobrą, abyś mógł ją rozpoznać kiedy ona się w końcu pojawi...

Sortuj wg