Świadomy sen (Lucid dream) jako sposób zrozumienia nerwicy

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Świadomy sen (Lucid dream) jako sposób zrozumienia nerwicy

przez KasiaMi11 17 mar 2009, 09:45
Isj,LucidMan no co Wy a do moich wodno-kruczych snów to nikt nie zajrzał i nic mi nie napisał buuu :oops: Proszę mnie szybciutko uświadomić bo jeszcze wpadnę w nerwicę..hi,hi :D

Jakie serce taki lęk...

przez LucidMan 17 mar 2009, 11:56
KasiaMi11 napisał(a):Często mam sen o rzece,jest to chyba nasza poczciwa Wisła,taka siwa z wirami,a ja stoję na brzegu i patrzę jak ona płynie,czasem rzucam do wody kolorowy wianuszek taki sobótkowy i obserwuję jak odpływa.
Rzeka może symbolizować życie (wiry = problemy), na które patrzysz z góry jak przemija. Nie uczestniczysz w nim cała. Czegoś się boisz. Rzucasz wianek, który może symbolizować pragnienie "wypłynięcia" z Ciebie prawdziwych emocji, uczuć.
Inny motyw z moich snów to kruki,czarne wielkie okropne.Nienawidzę tych ptaków w rzeczywistości.Mialam sen,że moj kolega,który zmarł tragicznie siedział u mnie na balkonie,a ja szłam przestraszona przez duży pokój na ten balkon,żeby go wygonić.Kiedy dotarłam w końcu na ten balkon na barierce siedział okropny kruczysko,machnęłam ręką i powiedziałam-sio ciebie juz tu nie ma.Kruk odleciał,ale mi chodziło pewnie o tego kolegę.
Kruki z kolei (ciemny charakter) mogą oznaczać Twój cień, czyli nieuświadomione, wyparte, zanegowane, ukryte uczucia i emocje, które kiedyś (być może jako dziecko) uznałaś za złe i do tej pory unikasz (nerwica). W śnie wyganiasz, odpędzasz je od siebie, nie chcesz mieć z nimi nic do czynienia. Weź pod uwagę, że te uczucia są w Tobie i jeśli będziesz ich tak unikać, to będą Cię prześladowały w snach, a w życiu jako objawy. Lęk przed śmiercią (która jest także elementem cienia) też można by tutaj rozważać.
Czas odkryć swoje prawdziwe uczucia i oświetlić światłem świadomości (psychoterapia) ;)

Pozdrawiam 8)
Lucid life

przez Sorrow 17 mar 2009, 13:28
Kruki są piękne :D .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez laguna 17 mar 2009, 13:45
moje sny sa tak proste, ze nawet nie potrzebuje sennika zeby poznac ich znaczenie. :D

przez KasiaMi11 17 mar 2009, 16:43
Dzięki bardzo LucidManku!ty moj pierwszy psychologu w sieci :D Sorrow ja ci pożartuję z moich obrzydliwych kruków :twisted: !Pozdrawiam

Jakie serce taki lęk...

przez Sorrow 18 mar 2009, 06:13
Kruki są piękne :D . To najpiękniejsze ptaki jakie istnieją :smile: . Zaraz za nimi są gawrony, sroki i kawki :mrgreen: .

Ostatnio pierwszy raz w życiu widziałem wronę siwą :D . Strasznie dziwnie wyglądający ptak :D ...

przez KasiaMi11 18 mar 2009, 08:26
Sorrow a co na to lekarz?hi,hi :lol:

Jakie serce taki lęk...

przez KasiaMi11 18 mar 2009, 08:26
Sorrow a co na to lekarz?hi,hi :lol:

Jakie serce taki lęk...

przez laguna 18 mar 2009, 09:48
dzis snil mi sie aktor Edward Norton mmmmmmmmmm ciacho i nawet bylam swiadoma ze to sen wiec wymyslilam sobie rozne niesasamowite akcje hihihihi :D:D:D BOSKO !!!!

przez laguna 18 mar 2009, 11:10
znaczy to ze nie powinnas nigdy robic prawa jazdy ;p

przez LucidMan 18 mar 2009, 11:38
laguna napisał(a):wymyslilam sobie rozne niesasamowite akcje
Pewnie oglądaliście razem telenowele :P Poprosiłaś chociaż o autograf?

Ka_Po napisał(a):A mnie się często śni, że jeżdże samochodem, dzisiaj np. bardzo dużo jeździłam Jeepem po wertepach i było bardzo fajnie :mrgreen: ale czasami się z kimś ścigam a czasami jadę i widzę z naprzeciwka nadj\ezdżajacy samochód i się wybudzam bo boję się zderzenia :-| CZy pomożecie mi to zinterpretować :?:
Trochę mało szczegółów. Ogólnie można powiedzieć, że starasz się brać odpowiedzialność za swoje decyzje (jesteś kierowcą). Jazda po wertepach może oznaczać wyrwanie się z ustalonych reguł ruchu drogowego, czyli nie zgadzanie się z ustalonymi przez kogoś z zewnątrz zasadami. Nie wiem, może to być religia, polityka, szkolnictwo albo po prostu nie podoba Ci się, że płyty chodnikowe są składane w ten, a nie inny sposób :D ...
Ściganie = wyścig szczurów :P
Obawa przed zderzeniem = obawa przed konfrontacją z innym odpowiedzialnym człowiekiem.

Pozdrawiam 8)
Lucid life

przez laguna 18 mar 2009, 11:48
LucidMan, nie prosilam bo dostalam od niego hehehehe cos wiecej :D

przez LucidMan 18 mar 2009, 13:26
Wszystkich spragnionych interpretacji swoich snów odsyłam tu: http://www.forum.nerwica.com/co-mowi-moj-sen-t15710.html

Niech w tym temacie będą prowadzone dyskusje głównie na temat świadomych snów.

Proszę moderację o przeniesienie tego tematu do działu: kroki do wolności, jako że tam powinno być jego pierwotne miejsce ;)
Lucid life

przez Roman Tyczny 19 mar 2009, 19:52
Ja od dwuch dni mam bardzo dziwną akcje, nie szukam pomocy, raczej chcę się podzielić doświadczeniem.Przy zasypianiu mam tak ze obserwuje sobie hipnagogi, włancza mi sie zajebista wyobraźnia, widze wszystko jak bym tam był(i sam decyduje co chcę widzieć).Ale tylko zmysł wzroku tam jest, wszystko inne pozostaje tutaj w świecie fizycznym.Po chwili włancza mi się paraliż(senny), przestaje czuć całe ciało a świadomośc się przenosi w zupełnie inne miejsce.Jestem wszystkiego świadomy a zarazem czuje jak bym był gdzies zupełnie indziej, czuję wtedy że zaczyna się podróż w inny wymiar.I tu się pojawia problem, od dwuch dni udaje mi sie to osiągnąć za każym razem gdy zasypiam i zawsze gdy juz odlatuje to się pojawia:...LĘK!Tak znów lęk mnie cofa do ciała.Wiem że nic mi nie grozi że mogę tą bariere przekroczyć, a jednak zawsze się wystraszę.To zupełnie jak z atakiem paniki, wiesz że nic Ci nie będzie a i tak się go bojisz hehe No nic, mam nadzieje że z każdym razem będzie lepiej, i w końcu ten strach się przełamie.Nie zamierzam się poddawać, dzisiaj kolejna wyprawa.Pozdrawiam!
UWAGA ! ! ! Nadmierne życie w stresie może spowodować nieprzewidywalne w skutkach konsekwencje, w razie przedawkowania; niezwłocznie skonsultuj się z psychiatrą lub z najbliższym psychoterapętą!

Sortuj wg