Co by było gdybym przestał/a ją/jego kochać....?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez zagubiona13 20 maja 2011, 11:53
wiecie coo może to głupie...ale mnie gdy dopada "trans myślowy" i wszystko wtedy jest na nie, staram się przełączyć...tzn. w tedy mówi sobie w duchu a co na to Twoje serduszko i jakoś m dzięki temu łatwiej. bo serduszko mam spokojne :)
Życie depcze wyobraźnie.Zrozum.Uwierz.

przez krzywy92 20 maja 2011, 16:20
Każdy ma chyba swoją metodę.. nie mniej ja wróciłem do tej co wyżej opisałem i od 2 dni coraz rzadziej pojawiają się myśli, opadł ten stan nerwicowy/depresyjny.. ;)
Jestem tu po to by wygrać z tą chorobą i pokazać Wam, że jest to możliwe.

przez mia666 20 maja 2011, 16:49
Ja odróżniacie,że to nie są wasze myśli?
I czy zawsze macie ochotę się spotykać z waszymi partnerami?i jak czesto sie widujecie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zagubiona13 20 maja 2011, 20:19
mia66

kiedy pojawiały się po raz pierwszy te myśli miałam 100%. przekonanie, że są irracjonalne i "nie moje" potem tak nimi przesiąkłam, że sama zgłupiałam. A to jak odróżniam, że myśli nie są moje? Są moje ale ja ich nie chce i to cały pic. :)

A co do Twojego pytania, myślę, że nie ma co porównywać, każdy związek jest inny i ludzie potrzebują różnych częstotliwości spotkań...wg mnie zależy od jakich związek wystartuje. Ja widywałam się co dzień i tak nam zostało do dzisiaj :)

a, czy nie mam ochoty się spotykać z mym Lubym?Nie chyba nie mam tak. bardziej to kwestia lęku niż niechęci :)
Życie depcze wyobraźnie.Zrozum.Uwierz.

przez sqnik 21 maja 2011, 07:46
Czasem nie potrafię odróżnic dobrych myśli od tych złych..dlatego w każdej dopatruje się jakiegoś podtekstu co do mojego partnera :/ . Niektóre z nich mnie przerażają, bo są takie dosyc racjonalne.Boję się ich..
No ja mieszkam z moim więc widujemy się na codzień. A powiedzcie mi, czy macie czasem taki myśli, zastanawiacie się czy za ileś tam lat będziecie razem, jak to wszystko będzie wygladało? W ogóle czy u Was wszystko jest takie spontanicznie, czy zanim coś powiecie , zrobicie to analizujecie , zastanawiacie się nad tym, czy aby w tym co zamierzacie zrobic nie oszukacie partnera? Bo mnie ostatnio strasznie męczą mnie myśli o tym ze kiedyś się znudzimy, zastanawianie się jak będzie wyglądał ten związek za pare lat czy dużo dużo później..Czy nie przygniotą nad kiedyś obowiązki, czy sprawdzę się w roli matki/żony..;/ .

przez *Monika* 21 maja 2011, 09:52
sqnik, Masz pobawy , każdy je ma. Tylko u niektórych urastają do dość wysokiej rangi, mogą być bezpodstawne, są to wtedy lęki.
Tak naprawdę to nie wiadomo, nikt tego nie wie co będzie w związku za parę ladnych lat. Po co się tym teraz przejmować?
Obrazek
Główny Moderator

przez sqnik 21 maja 2011, 09:55
wiem, wiem..tylko, że mnie to męczy, chodzi to za mną, poza tym nie chciałabym się nad tym zastanawiac na codzień tylko cieszyc sie tym wszystkim co mam tak jak kiedyś.. nie miałam żadnych obaw, a teraz te myśli czy tego chce czy nie mnie atakuja..;/

przez *Monika* 21 maja 2011, 09:58
sqnik, No to w takim razie proponowałabym udać się z tymi problemem do psychoterapeuty. Być może trzeba będzie poszukać przyczyny takich myśli. Zwłaszcza gdy są uciążliwe i jak pisałaś,że Cię atakują pomimo tego czy chcesz czy nie.
Obrazek
Główny Moderator

przez sqnik 21 maja 2011, 10:03
byłam u psychiatry, w lipcu mam kolejna wizyte, pewnie poprosze o skierowanie ;> dostałam leki na natręctwa ale jeszcze ich nie biorę..

przez *Monika* 21 maja 2011, 10:08
sqnik, To dobrze,że wybierasz się ponownie. Poproś o skierowanie na psychoterapię.
Trochę długo do tej wizyty. No, ale na NFZ...czasem tak jest.
Obrazek
Główny Moderator

przez sqnik 21 maja 2011, 10:11
no jakoś wytrzymam;) muszę !

przez *Monika* 21 maja 2011, 10:11
sqnik, No to w takim razie życzę tej wytrwałości i powodzenia! :D
Obrazek
Główny Moderator

przez sqnik 21 maja 2011, 10:13
przyda się, przyda, dziękuję !:D

przez krzywy92 24 maja 2011, 01:22
Pytanie.. kiedy potencjalnie zostało stwierdzone, co jest przyczyną NN.. co dalej ? Psychoterapeuta rzeczywiście odkrył źródło problemu, ale niezbyt wiem co dalej, prosiłem o jakieś rady, ale prawdę mówiąc dokopaliśmy się do korzeni, ale nie wiadomo jak je usunąć..
Jestem tu po to by wygrać z tą chorobą i pokazać Wam, że jest to możliwe.

Sortuj wg