Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

fobia dziwna na maxa~!

przez Hetna 14 lut 2008, 00:46
Nie byłam pewna na którym forum o to zapytać ale mam wrażenie, że będzie ten temat tu pasować. Normalnie pisze na forum nerwicy lękowej ale wydaje mi się że to lepsze miejsce na moje pytanie. Mam fobie tzn. boję się łykać pigułek jakichkolwiek np. skrzypu polnego. Chemii na moją nerwice nie borę. Natomiast boję się łykać tabletek,bo uważam, że się nimi uduszę. I gryzę te tabletki ale nawet wtedy jak już pogryzę i tak ciągle mam fazę, że się uduszę. Jak jestem przeziębiona to normalnie jestem przegrana. Nie ważne jaki tabletka ma rozmiar może być maluśka ja i tak mam schize, że się nią uduszę. I tak właśnie zaraz muszę zjeść ten cholerny skrzyp polny. Znowu będę nad nią stała potem się oswajała ....nie właściwie to już dzisiaj go nie połknę! Nie chcę się stresować. Moje pytanie ! O co come on????
p.s
Uwierzcie mi, że czuję się z tym głupio!!!!
biegnę by uwolnić pajaca!

to juz za długo trwa mam dość

przez abc221 14 lut 2008, 11:30
nie wiem jak zaczac... tyle tego jest, nawet dobrze nie pamietam kiedy to sie zaczeło. ale bardzo dawno temu. moze ktos tez cos takiego przezywal i napisze mi jak sobie z ty radzic. mam cos takiego że, musze zrobic cos kilka razy bo jak tego nie zrobie to cos złego sie stanie, to mnie tak dreczy, ze jezeli cos sie stanie to bedzie moja wina bo np. nie poprawiłam ubrania 3 razy po 3 razy. ale tego jest wiecej prawie cały dzien mi tak mija boje sie ze dobro mojej rodziny i bliskich zalezy odemnie, ze musze robic te rzeczy kilka razy bo jak nie to cos zlego ich spotka. potrzebuje pomocy... ale raczej nie zdecyduje sie na wizyte u pychiatry czy psychologa. a moze macie jakis adres internetowy do tych lekarzy wole zostac anonimowa zeby ktos nie miał mnie za wariatke... czekam... bede sie odywac... :(
Nie chce tak życ... za długo to trwa

przez 1507 14 lut 2008, 12:40
idź do lekarza masz nn
1507

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez .Tomek 14 lut 2008, 18:31
Hetna podpiąłem temat. Do rzeczy, to wygląda jak natręctwo myślowe. Sam mam parę obsesyjnych i kompulsywnych i wiem jakie to denerwujące. No ale z tym to chyba nie da się walczyć inaczej niż po prostu oswajanie się z faktem, że to i tamto nie zrobi tego i tamtego o czy myślisz. Na zasadzie, że trzeba żreć te tabsy i się przekonać, że nic się nie stanie. No albo iść po pomoc do psychologa. Spróbuj i tego i tego może.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez Mrygacz 14 lut 2008, 21:53
Witam !!! Ja również mam problem z nerwicą natręctw od wielu wielu lat. Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy z tego, że to choroba, którą można jakoś leczyć aż do momentu gdy zacząłem szperać po internecie. Myślałem, że poprostu jestem jakiś inny i że to moja wina sam sobie to nakręcam. Moich natrętnych myśli jest bardzo wiele. Są to myśli pozbawione jakiego kolwiek sensu. Często mam tak, że jak sie pozbędę jakiejś myśli to pojawia sie inna myśl. Nie moge skupić uwagi na czymś innym bo cały czas siedzi mi w głowie jakaś myśl. W miare upływu czasu dochodzą nowe myśli i już tak zostają. Tak jakby móżg sobie je zapamietywał i miał późnie na podmiane za inną myśl. I tak z czasem zbiera ich sie coraz więcej. Są okresy, że o niektórych zapominam na dłuższy czas ale kiedyś tam wracają Mam tak, że jak mnie najdzie jakaś myśl to zazwyczaj trzyma mnie się koło tygodnia po czym odpuszcza i mam jakis tam okres spokoju zanim nastepna w kolejce mnie nie dopadnie. Innym razem może opowiem jak mniej wiecej te myśli wyglądają. No mam też cos takiego z chodzeniem jak kolega wyżej pisał. Mam też tak, że niektóre myśli częściej nachodzą niektóre żadziej. Chętnie posłucham jakiś opini, co o tym sądzicie i czy ma ktoś podobnie, no i ewentualnie jak z tym walczyć. Ja jakos nauczyłem sie z tym żyć ale życia wcale nie ułatwia.

przez tekla67 20 lut 2008, 08:43
mam ogromny problem ....z nerwica natrectw ...wiem ze to glupie ale nie moge poradzic sobie z mysla ze umre ,wystarczy ze troche zaboli serce lub lprzychodzi sama mysl o smierci ja juz dostaje ataku paniki ,prosze pomozcie jak sobie z tym radzic .....niemoge juz tak dluzej.....tekla

przez jaaa 21 lut 2008, 17:13
znow powiedzialam cos tak durnego ze mam znow mysli natretne odnosnie tego co powiedzialam :(:(:( ten kos pewnie o tym nie mysli a ja caly zcas

porazka -sama sobie wymierzylam policzek
mysle co innego mowie co innego- nienormlana jestem

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:37 pm ]
mam do was pytanie czy mysl ktora pojawia sie po zdarzeniu ktore nas przerasta ,nie jest dla nas mile ,nasza wew.porazka ... pojawia sie mysl ze nie damy rady sobie z tym ze co bedzie jak popeenie samobojstwo albo kiedys czy to tez tylko mysli natretne? dodam ze nie chce tego zrobic ,ale to jest na zasadzie " ze cos sie stalo a nie chcialabym zeby to sie stalo" ( zdarzenie to ) jak ja sobie teraz z tym poradze ,co bedzie jak nie bede potrafila...

przez Pawel_90 13 mar 2008, 20:50
Witam tez cierpie na nerwice natrectw, mam natretne mysli na temat Boga, widze ze nie jestem sam niestety mam za soba epizody psychotyczne ale aktualnie jestem w remisji, natretne mysli drecza mnie szczegolnie w kosciele :( lęki tez mam lekarz stwierdzil ze mam wszystkiego po trochu, mecze sie po odstawieniu benzo juz 9 dni mija od ostatniego zazycia.

przez Mafju88 13 mar 2008, 21:29
jaaa napisał(a):mam do was pytanie czy mysl ktora pojawia sie po zdarzeniu ktore nas przerasta ,nie jest dla nas mile ,nasza wew.porazka ... pojawia sie mysl ze nie damy rady sobie z tym ze co bedzie jak popeenie samobojstwo albo kiedys czy to tez tylko mysli natretne? dodam ze nie chce tego zrobic ,ale to jest na zasadzie " ze cos sie stalo a nie chcialabym zeby to sie stalo" ( zdarzenie to ) jak ja sobie teraz z tym poradze ,co bedzie jak nie bede potrafila...

tak mysli natretne dzialaja jak denerwowanie samego siebie "chce to zrobic - nie chce tego zrobic i tak caly czas... 70 kombinacji co to moze byc itd... " wczoraj mi to psychiatra moj powiedzial i odstawil mi leki
I'll be where the eagles flying higher and higher

przez 1507 13 mar 2008, 22:06
a dlaczego odstawił? gorzej ci było?
1507

przez Mafju88 14 mar 2008, 00:12
na mnie leki nie dzialaja... probowalem kilka i albo bylo o wiele gorzej albo nic nie dawaly efektow.. zarowno SRII jaki i neuroleptyki. Zreszta psychiatra z psychoterapeutka ustalili ze moje klopoty nadaje sie typowo pod psychoterapie i beda miec kontakt z soba i mnie rozmowa leczyc... mysle ze to najlepsze co mogli dla mnie zrobic

przez 1507 14 mar 2008, 14:26
TZN JAK GORZEJ CO SIĘ DZIAŁO?
1507

przez Mafju88 14 mar 2008, 17:30
jak wiadome leki sa po to by zlagodzic objawy... u mnie obajwy sie nasilily (wiem ze to normalne na poczatku) ale do duzego stponia ze nie moglem poprostu ich dalej brac... (to po SRII ) a po Fluanxolu (uspokajajacy) nie bylo skutkow ubocznych i bralem 3 tyg. ale za to niezadzialal wogole...

przez 1507 14 mar 2008, 18:27
pytam bo ja biore srii i też powiem ci że na jedne rzeczy chyba pomagają a inne albo się nasilają albo nie ma zmian, choć ja biorę luxetę buy przyblokować jakieś tam myśli, ale zabardzo nie blokuje

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:27 pm ]
podaj mi twoje gg
1507

Sortuj wg