Neuroleptyki/leki przeciwpsychotyczne.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Neuroleptyki/leki przeciwpsychotyczne.

przez mefiboszet 15 lis 2008, 14:55
Jaki neuroleptyk zażywaliście, który miałby dobry efekt uspokajający, ale zminimalizowany efekt senności? Mówię o dawkach na uspokojenie, a nie antypsychotycznych, jak przy schizofrenii.

Jeśli znacie, podrzućcie nazwy - chodzi o substytucję benzodiazepin.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

Re: neuroleptyk NIE powodujący senności

przez bee84 27 lis 2008, 22:29
Fluanxol - pozytywnie nakręca, mobilizuje i dodaje odwagi;) ... z reguły nie ma nic wspólnego z sennością

przez eligojot 27 lis 2008, 23:11
Ketrel? Ja biorę na spanie! Pół godziny i nie mogę szklanką trafić do ust.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 28 lis 2008, 01:23
Różne reakcje widać u różnych osób.

przez mefiboszet 28 lis 2008, 13:00
Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi :smile: na pewno skorzystam z tych informacji podczas następnej rozmowy z lekarką.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

Neuroleptyk na lęki?

przez Niecnota 27 kwi 2010, 18:57
Czy risperidon to skuteczny lek na lęki, że psychiatra podwyższył mi go z 2mg do 4mg? Objawów psychotycznych już nie mam, ale psychiatra pytał się mnie czy chcę coś zmienić a ja mu na to że nie chcę być nieśmiały i boję się wychodzić samemu z domu od 5 lat to mi dawkę zwiększył.

Ja nie boję się jakiegoś szatana, że na mnie czyha :lol: tylko mam jakiś nieuzasadniony lęk przed wyjściem z domu i ludźmi.

Nie chcę brać już tej trucizny chociaż bardzo dobrze go toleruję. Chciałbym jakiegoś SsRI przecież tym się leczy fobie społeczne itd.
Niecnota

Re: Neuroleptyk na lęki?

przez Golden_Queer 04 maja 2010, 14:59
Ja brałem różne leki i wydaje mi się, że żaden SSRI nie może się równać pod względem działania przeciwlękowego z neuroleptykami... a jeśli miałeś objawy psychotyczne to po odstawieniu neuroleptyku i włączeniu SSRI mogą one wrócić... tak więc nie robiłbym sobie nadziei, ze SSRI w cudowny sposób zmieni Twoje obawy przed wyjściem z domu czy do ludzi i że będzie na nim normalnie. Dziwne że rispolept nie pomaga... ale mi w sumie też nic nie pomagało na tego typu lęki, dopiero trilafon jakby zmienił "wszystko", ale też pomogła mi w swoim czasie joga - a może psychoterapia by pomogła?

przez tomek33 05 maja 2010, 10:39
Rispolept ma bardzo dobre działanie przeciwlekowe, ale nie stosuje sie go jako leku przeciwlekowego. W Twoim przypadku jego stosowanie jest uzasadnione z innych wzgledów. Jesli ten lek Ci słuzy ie eksperymenyuj i nie męcz lekarza odnośnie zmiany. Obserwuj jedynie czy wieksza dawka dała pozytywne rezultaty, czy tylko jestes bardzie uspokojony, przytłumiony. Jesli na dawce 2mg czułes sie dobrze, to zaproponuj lekarzowi powrót do tej dawki (jesli nie bedzie efektów po 4mg). I swietnie, że dobrze tolerujesz ten lek. Zastanów sie z czego wynikaja Twoje leki przed ludzmi, otoczeniem. Czy może nie masz przypadkiem obnizonego nastroju (lekka depresja) i zwyczajnie nie masz ochoty na spotkania, towarzystwo, wychodzenie na miasto?
Czyteż rzeczywiscie jest to lęk nieuzasadniony, trudny do okreslenia. Można do Rispoleptu dodawac male dawki SSRI stosowane w fobii społecznej (np. paroxetyna). Przeanalizuj sytuacje i porozmawiaj o tym z lekarzem.

przez Niecnota 05 maja 2010, 20:04
Odstawił mi risperidon bo dawka 4mg powodowała u mnie problemy z chodzeniem i chyba zaburzenia widzenia.
Dał mi prozac i fluanxol - neuroleptyk. lecz jego dawka to 1mg a przecież dopiero od 3mg działa jako przeciwpsychotyk.
Niecnota

przez 19_latek 10 maja 2010, 09:13
Ja na poczatku bralem Fluanxol - neuroleptyk na lęki i troche mi pomogl, teraz biore go z Paromerck i juz jest naprawde fajnie.
19_latek

Neuroleptyk zmienił mi osobowość?

przez Pyritie 15 maja 2010, 19:22
Po odstawieniu rysperidonu dostałem fluanxol na aktywizację. Zauważyłem zmianę swojej osobowości i przypomina ona schizotypową. Dziwnie się zachowuję - uśmiecham się do siebie, macham rękami, szczerzę zęby. Bardziej magicznie myślę, mam umysł zaśmiecony śmieciowymi ideami wielkościowymi.
Widziałem MB Częstochowską a dywanie, stałem się zaczepliwy.

Więc to przypływ dopaminy czy zmiana osobowości?
Pyritie

Re: Neuroleptyk zmienił mi osobowość?

przez pete_27 15 maja 2010, 21:40
Na co brałeś ten risperidon? Jeśli masz nerwicę to daj sobie spokój z neuroleptykami. Serio. Jak to mi powiedział (bardzo dobry) psychiatra neuroleptyki są lekami dla ludzi chorych na schizofrenię i niech tak zostanie. Generalnie prowadzą do późnych diskinez, skracają długość życia. Jeśli ich nie musisz brać to zainteresuj się innymi lekami. Medycyna ma tu naprawdę sporo do zaoferowania i wcale nie muszą to być np.SSRI.
pete_27

przez Pyritie 15 maja 2010, 21:55
Na psychozę.
Pyritie

przez pete_27 15 maja 2010, 21:58
To jeśli masz psychozę to zmienia to postać rzeczy. Lepiej porozmawiaj z psycholem, co o tym myśli.
pete_27

Sortuj wg