zmiana myslenia po psychotropkach

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Mooni 09 paź 2007, 10:35
grown-up19 napisał(a):Czuję się tak jakby wyzuty z emocji. Odczuwam również taki dziwny stan zobojętnienia

hej grown-up, dobrze, że o tym piszesz. Ja też dochodze do podobnych wniosków, ale jakoś jeszcze nie ubrałam ich w słowa. Ale coś w tym jest. Ja biore asentre od 3 miesięcy i od niedawna mam podobnie. Może nie do tego stopnia, u mnie to raczej incydentalne, ale byc może też do tego zmierzam. Ostatnio miałam stan euforii i wszystko było piękne i wszystko miałam gdzieś (sic!). Nie denerwowałam się, nic mnie nie ruszało. hmm
Jeżeli nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

przez edzia 31 paź 2007, 01:20
Przez pierwsze dwa miesiące leczenia fluoksetyną miałam takie jazdy,że odliczałam już minuty do zwariowania.Byłam wtedy nad morzem na wczasach i po powrocie znajomi pytali się jak się bawiłam :evil: odpowiadałam,że cudownie :oops:

przez jaaa 12 lis 2007, 20:16
czy lek silnie dzilajacy antydepresyjnie ktory biore od jakiegos czasu sprawi ze moje myslenie bedzie inne? chodzi o to zebym nie przejmowala sie tak czyms co sie wydarzylo i zebym olala to?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez .Tomek 12 lis 2007, 20:39
Antydepresanty zazwyczaj podnoszą humor, to i myślisz bardziej racjonalnie zazwyczaj. Ech... po prostu patrzysz na wszystko normalnie nie przez krzywe zwierciadło.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez mia25 12 lis 2007, 20:42
ja biorę już 6 tydzień i bardzo mi leki pomagają.efekty uboczne miałam przez kilka pierwszych dni i to nie bardzo uciążliwe po 2 tyg brania już czułam sie całkiem dobrze.całkiem inaczej myśle nie skupiam sie na sobie tak jak wcześniej.no już kilka razy mi sie zdarzyły takie chwile całkowitego zobjętnienia.wszystko mi zwisało.polubiłam to uczucie.
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...

przez .Tomek 12 lis 2007, 20:55
Fajnie, że u Ciebie się już wstrzeliły leki. Ja jeszcze poczekam z parę tygodni, bo zmieniałem niedawno :roll:
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez Gods Top 10 23 sty 2008, 12:29
Wiem, że to zabrzmi śmiesznie, ale zaryzykuję: :mrgreen:

Wczoraj zażyłem pierwszą tabletkę. Byłem przygotowany na conajmniej połowę z długiej listy skutków ubocznych :lol: Liczyłem się z tym, ze lek może zacząć działać po 2 tygodniach. A tu nie dość, że skutki uboczne niemal nie zauważalne, to jestem radosny, jak daaaaaaawno nie byłem :shock:
Czy to możliwe, że już pierwsza tabletka zaczyna działać ? :roll:
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez celineczka3 23 sty 2008, 12:56
Jest to możliwe, ale prawdziwe efekty dzialania pojawią sie dopiero po jakimś czasie, oczywiście jeśli sa to leki nieuzależniające:):):)
celineczka3

przez pyzia1 23 sty 2008, 12:59
Zależy od leku ale może to być po prostu efekt placebo: jest Ci lżej bo wiesz, że Cię coś wspiera i że teraz już będzie dobrze.
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu.Szczęśliwi,którzy obywają się bez niego.Samotny nie opłakuje nikogo,nikt też nie płacze nad nim.Niech ten,kto nie chce cierpieć,kto czuje trwogę przed zgryzotą,uwalnia się od ludzi.

przez jaaa 23 sty 2008, 14:01
a ja mam pytanie jesli mam slaba motywacje przez moje leki i wiekszosc rzeczy jest taka obojetna bez emocji mam gdzies prawie wszystko,to znaczy ze powinnam udac sie po zmiane leku na inny? przeszkadza mi to ze tylko bym spala nie chce mi sie nic robic :roll: czuje ze to nie JA dawna

nie liczac oczywiscie tego ze lek mi pomogl na NN...i deprsje nerwicowa

przez Pstryk 23 sty 2008, 20:15
Nie jestem przekonana, że Twoje samopoczucie jest spowodowane lekami, jednak jeśli uważasz, że tak, wówczas dobrze byłoby pomyśleć o ich odstawieniu. Oczywiście pod kontrolą specjalisty :!: :!: :!:
Pstryk

przez jaaa 23 sty 2008, 21:04
bethi byc moze to moja psychika tez ,ale to nie wiem jak to zmienic

kiedys wystarczylo mi raz przeczytac cos i znalam to na pamiec teraz czytam i mysle o czym innym nie mowiac juz o pamieci :roll:

przez del 21 lut 2008, 00:50
zastanwia mnie jak mozna zniesc te uczucie zobojetnienia
ja to kocham swoje emocje :) nawet negatywne
del

Sortuj wg