KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez Raptor 23 cze 2009, 09:43
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak to jest z tym działaniem leku?
Np. Budze się rano i jestem jak nowo narodzony, czy jak ? :roll:
Od roku bez leków i bez wizyt u lekarza.
Wcześniej:
Setaloft 250mg/ Anafranil 75mg / Rispolept 3 mg / Depakine Ch. 600 mg

przez Anna R. 23 cze 2009, 19:25
Niezbyt rozumiem twoje pytanie, moglbys sformulowac je jasniej? I na co sie wlasciwie leczysz?
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez zuzik44 23 cze 2009, 22:46
na razie bez poprawy (przeszlo 4 tyg). jestem teraz na dawce 125mg. Jak myslicie jak dlugo powinno sie czekac aby miec pewnosc,ze dany lek na pewno juz nie zadziala?
150mg effexor + 10mg lexapro

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aneta22 23 cze 2009, 22:59
mam ten sam problem. dziś mineło 4 tyg odkad zazywam anafranil od 4 dni zazywam 150 mg, nie ma zadnej poprawy ...myśli natretne nasiliły sie i staja sie nie do wytrzymania, zaczynam myslec ,że naprawde nie wytrzymam i coś zrobie :/ mam niby wizyte dopiero pod koniec lipca i mam narazie brac 150 a jak nie pomoze to zwiekszyc do 225mg .. co robić??? poprzednio zazywałam cital przez 4 miesiace ..wyeliminował depresje ale nerwicy natręctw nie ... juz prawie 8 miesiecy bezskutecznie szukam leku i jest coraz gorzej...

przez Anna R. 23 cze 2009, 23:36
Jesli po 4 tyg zazywania Anafranilu w dawce minimum 150 mg nie ma poprawy, to albo trzeba dolozyc do niego drugi lek, np Seronil lub Lerivon albo zmienic antydepresant na inny. Naturalnie po konsultacji z lekarzem.
Dla mnie na natrectwa najlepsza byla fluoksetyna, a na depresje klomipramina w polaczeniu z mianseryna, ale kazdemu pomaga co innego. Pozostaje szukac nadal. Jest teraz taka mnogosc lekow, ze kazdy znajdzie cos dla siebie. Moim zdaniem najskuteczniej dzialaja leki kombinowane.
Herbert Grönemeyer

przez miko84 24 cze 2009, 10:15
Anno dziękuję, już to czytałem wcześniej :) Jak dla mnie leki trójpierścieniowe mają jedną zasadniczą rzecz: "...Klomipramina blokuje również receptory muskarynowe...".
miko84

przez Aneta22 24 cze 2009, 11:08
zazywałam lerivon przez dwa miesiace i poza tyciem i spaniem nic dobrego nie wniósł w moje leczenie ...
a co do fluoksetyny .. no niewiem podobno ona pobudza wiec moje mysli skoro teraz juz sa tak silne i wydaje mi sie ze za sekudne coś zrobie bo mam taki natłok to mogłabym raczje po niej eksplodować...

[Dodane po edycji:]

co ja mam robic? :(

[Dodane po edycji:]

:(((((

przez miko84 24 cze 2009, 13:14
Nie wszystkich pobudza. Najlepiej rób jak lekarz uważa.
miko84

przez Aneta22 24 cze 2009, 13:21
byłam u lekarza w zeszłym tyg i mam zwięszona dawke anafranilu narazie,zwiekszyłam 5 dni temu do 150 mg i dzisiaj juz jest nie do wytrzymania , z kadmym dniem te mysli sie nasilają..a wizyte mam 30 lipca bo lekarz poszedł na urlop, ja tego nie wytrzymam :/

przez zuzik44 24 cze 2009, 21:06
Aneta22 ja mam identycznie!! Nie mam juz sil, te mysli sa wykanczajace,nie wiem czego dotycza dokladnie twoje, ale ja najbardziej sie boje,ze zrobie krzywde mojemu malemu synkowi. Wszystko wyglada tak dziwnie, on wyglada dziwnie, wiem ze to moj syn,ale jakos inaczej wyglada. Ten stan jest tak straszny,ze wszystko wydaje mi sie mozliwe, nawet to,ze skrzywdze moje dzieciatko... :cry: :cry: :cry: :(((((.Tych mysli jest za duzo,moze zeswirowalam, Nikt mi nie moze pomoc i zostac z synkiem bo jestem za granica a lekarz tylko powtarza-cierpliwosci, trzeba czekac... zreszta dawkowanie lekow bardziej zalezy ode mnie niz od niego :(. pyta sie mnie czy zwiekszamy czy zmniejszamy itd :(.boje sie,ze zaraz sie obudze z tego strasznego snu i bede w wiezieniu bo w jakims strasznym momencie zrobie komus krzywde. Jezeli nawet z tego wyjde, to jak wytlumacze sobie takie mysli????? Ja biore anafranil 4 tygodnie i 5 dni, dzis jest straszny dzien dla mnie. zreszta na poczxatku bylo ok, dziwilam sie,ze tak szybko lek dziala, ale od dwoch tygodni jest coraz gorzej. :cry: :cry: :cry: . w poprzednich dwoch depresjach pomogla mi fluoksetyna, ale wtedy nie mialam takich natrectw, zaraz na poczatku tej depresji bralam fluo ponownie, ale po trzech tygodniach meczarni i zwiekszajacych sie natrectw lekarz mi go odstawil.moze zle zrobil, moze powinnam dociagnac do 6 tygodni chociaz....
150mg effexor + 10mg lexapro

przez Aneta22 24 cze 2009, 22:29
zuzik odezwij sie do mnie na gadu .. jest podany numer na forum

przez Anna R. 24 cze 2009, 22:37
Dziewczyny nie czekajcie dluzej, tylko szybciutko do lekarza. Moze byc inny, jesli wasz jest na urlopie. Niech wam cos do tego Anafranilu dolozy (kombinacje w takich przypadkach naprawde dzialaja lepiej) lub w ogole zmieni lek na inny. Nie ma sensu sie dluzej meczyc, zwlaszcza jesli trzeba opiekowac sie dzieckiem. Wiem cos o tym.
Herbert Grönemeyer

przez Aneta22 24 cze 2009, 22:49
ale ja nie moge zmieniac leku , za czestop to robiłam. od poczatku roku miałam juz fevarin i ketrel przez miesiac, lekarka odstawiła bo stwierdziła ,że powinny działać ,pozniej amitryptylina i sertagen tez przez miesiac, pozniej cital i lerivon 3 miesiace ponad, zmiana lekarza i zmiana na anafranil ...ja za 2 miesiace wychodze za maż, czuje sie zle, ale zmiany też nie wychodzą mi na dobre, nie moge zmieniać lek,ow co chwile bo to bez sensu ...

przez Anna R. 24 cze 2009, 23:16
Wobec tego zaproponuj lekarzowi dolozenie do klomipraminy innego leku.

Rozumiem twoje problemy i dylematy, ale masz jedynie trzy wyjscia:
- czekac na poprawe na samym Anafranilu (sama piszesz, ze nie dajesz rady)
- dolozyc do niego inny antydepresant
- zmienic lek na inny

Dalszych mozliwosci brak i musisz sama zdecydowac, ktora odpowiada ci najbardziej
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg