WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez dr. Psycho Trepens 27 lip 2015, 14:42
Psychopharm napisał(a):Powodzenia. Pisz jak działa :) Ja brałem ten lek, ale pisałem już jak na mnie działał. Jedno mnie zdziwiło - miałem dość mocne uboki, a lek miał być łagodny w tej kwestii. Na plus to nie zaburza libido jak SSRI.

owszem uboki przez pierwsze 2 tygodnie powalają, no ale ehhh, nie wiem może to wytrzymam,
skoro moja była która ma 23 lata przeżyła to.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Kalebx3 27 lip 2015, 15:26
dr. Psycho Trepens,
radzę Ci sie juz teraz zaopatrzyć w jakiś dobry i skutecznie odpowiedni beta bloker , albowiem jak napisano w ulotkowym piśmie " biorąc warioteksynę dbajcie o serca swoje " .
Naprawdę daje po serduchu ten lek . Jednak sprowadzanie tego leku do kolejnego SSRI to bardzo wielkie uproszczenie i chyba do końca nietrafione . Mi ten lek pomógł , ale nawet trudno powiedzieć _jak _ .Po prostu było żle , a po kuracji stało sie lepiej . Przede wszystkim wycelował skutecznie w lęki , ale dopiero dołożenie do wario spamilau dokonało we mnie cudu . Tak więc teraz witam ranki bez mega lęków . To zasługa Wario i Spamilanu .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Vengence 27 lip 2015, 15:55
Vengence napisał(a):No 160zl za pake, to jednak sporo, a jak, sie okaze, ze trzeba bedzie dawke zwiekszyc, szczerze mowiac, wolalbym juz chyba wellbutrin kupic za takie pieniadze i dolozyc jakas dawke ssri najmniej mulacego, podejrzewam, ze efekt byłby lepszy niz po tym cudzie. :pirate:

No wiesz, jak nie pomoże, to nic nie stracę poza czasem.
A jak coś się odmieni, zmieni, porawi w jakimś aspekcie to ścisnę dupę i wydam w internetowej aptece te 155zł na kolejne opakowanie,
to nie majątek, skoro wiele leków tylko kosztuje, do niedawna Wellbutrin, Metylofenidat, Duloksetyna, a Abilify 400zł o_O
Więc 150zł na miesiąc można jeszcze przezyć, pomimo, że z kasą ostatnio krucho, to odżałuje, zdrowie jest najważniejsze.
Btw. Wellbutrin mi zaszkodził, ma inny profil dzialania, to NDRI i działał na mnie paranojogennie, a Brintellix to SMS, czyli
stabilizator serotoniny, której momentami mam za dużo a momentami za mało, jest to spowodwane zbyt wieloma latami
sprzędzonymi na SSRI.

Jest cień szansy,

-- 27 lip 2015, 04:06 --

A dodam, że aktualnie na leki miesięcznie wydaje około 100-110zł, więc niewiele mniej - podobnie.
Trudno najwyżej moja przygoda skończy się po 1 opakowaniu, kiedy stwierdze, że ten lek jest nie dla mnie,
po 3 tygodniach moja byla dziewczyna była jak nowa więc i ja mam szanse.[/quote]

Nie no jasne, warto spróbowac /cenzura/ w to kase, pieniadze zawsze mozna zarobic, w ostatecznosci ukrasc, wszystko sie da. :mrgreen:
Moze lek ci pomoze, tego ci zycze, ja tego nie bralem, tak wiec nie wiem jak jest ze skutecznoscia, jesli chociaz troche mniej sie rózni od ssri i ma pewne ich zalety, to moze byc dobry lek. :great:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dr. Psycho Trepens 27 lip 2015, 19:55
Dzis psychiatra mi napisał, że jeszcze nie ma Brintellixu (a jutro wizyta), miał dostać od lekarza kolegi dziś.
Ale jutro mam napisać sms z rana czy już jest, ehh, zestresowałem się,
jak go nie zdobędę to się wkur*ię niemiłosiernie.

Trzymajcie kciuki za mnie a raczej za lekarza by skołował.
Bo jutro na 14:00 do niego ide.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Vengence 27 lip 2015, 20:20
dr. Psycho Trepens napisał(a):Dzis psychiatra mi napisał, że jeszcze nie ma Brintellixu (a jutro wizyta), miał dostać od lekarza kolegi dziś.
Ale jutro mam napisać sms z rana czy już jest, ehh, zestresowałem się,
jak go nie zdobędę to się wkur*ię niemiłosiernie.

Trzymajcie kciuki za mnie a raczej za lekarza by skołował.
Bo jutro na 14:00 do niego ide.
Oby lekarz ogarnal temat. :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez popiol 27 lip 2015, 20:35
Za tą kasę wolałbym duloksetyny sprobować. No ale jak za darmo, to wiadomo...
popiol

przez slow_down 28 lip 2015, 09:50
Też bym dulo spróbował, bo wenla na mnie działała nieźle
slow_down

przez Kalebx3 28 lip 2015, 10:31
Duloksetyna bardziej na napęd antydepresyjnie działa . To taka unowocześniona doskonaldsza forma Wenli . Oczywiście o wiele lepsza ,,, i droższa .
Wario trudnie określić , antydepresyjnie antylękowo .
Ta pierwsza daje w noradrenalinę ,co dla mnie jest niekorzystne .
Druga to niespecyficzny serotonik -resetonik . ;)

przez Vengence 28 lip 2015, 12:17
Wezcie kredyt na leki, polecam B.Komor...i :mrgreen:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez dr. Psycho Trepens 28 lip 2015, 15:07
ehh, dostałem SMS o 10 rano od swojego lekarza, że przedstawiciel/handlowiec (lundbecka) do niego dziś nie dotrze,
i będzie w piątek i na 80% mi obiecuje, że wtedy mogę przyjśc i odebrać Brintel., no ale wiadomo jak to jest obiecanki cacanki,
przedstawiciel może nie przyjedzie, może coś wypadnie, ehhh....

no ale muszę się uzbroić w cierpliwość.
mam dobry kontakt ze swoim lekarzem, dlatego do siebie SMS'ujemy i tak sie umawiamy na wizyty.
więc czekam do czwartku na potwierdzenie piątkowej wizyty.

może co się odwlecze to nie uciecze, bo on wie, że jeśli mi Brintellixu nie skołuje to będę na niego bardzo zły :evil:
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Siarlek 28 lip 2015, 15:17
Ostatnio byłem u jednej szamanki jednego czrnoksiężnika i w końcu trafiłem do psychiatry, która wydaje się być kompetentna. Przynajmniej na tle poprzednich sprawiała wrażenie bardzo kompetentnej. Dlatego przystałem na jej propozycje Brintellixu, pomimo, że opisujecie, że to równie dobrze drażetki można łykać. Wcześniej brałem paro(30 mg zadziałało przeciętnie ale efekty uboczne straszne), potem esci(brak efektów i skutków ubocznych), wenle(czułem się gorzej niż bez leków a brałem pół roku, bo szamanka mówiła, że na tym trzeba czuć się dobrze), neurotop, lamotrix(wysypka i klastrowy ból głowy, zrezygnowałem po tygodniu).

Dzisiaj zacząłem od 10 mg. Narazie nudności mocno. Nie wiem czy to efekt tego, że za szybko zszedłem z paro czy może, skutek uboczny Brintellixu. Cena zaporowa ale 150 zł jeszcze mogę wydać - takie maksimum. Będę co jakiś czas pisał czy to coś daje, czy tak jak mówicie o kant dupy obić :P

przez dr. Psycho Trepens 30 lip 2015, 02:11
Siarlek napisał(a):
Dzisiaj zacząłem od 10 mg. Narazie nudności mocno. Nie wiem czy to efekt tego, że za szybko zszedłem z paro czy może, skutek uboczny Brintellixu. Cena zaporowa ale 150 zł jeszcze mogę wydać - takie maksimum. Będę co jakiś czas pisał czy to coś daje, czy tak jak mówicie o kant dupy obić :P

To typowy objaw uboczny Brintellixu, przesrana sprawa, potrafi trzymać 10-14 dni a nawet słyszałem, że czasem dłużej.
Szkoda takiej męczarni. No ale będę i tak go próbować za tydzień.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez wisnia80 30 lip 2015, 05:36
Kalebx3 napisał(a):o zasługa Wario i Spamilanu .

Spamilan to się bierze doraźnie?

Mam duży problem z lękiem uogólnionym. Ostatnio pojawił się taki napadowy też, że udało mi się w lekką panikę wpaść z zupełnie błahego powodu.

Wario działa przeciwlękowo też? To chyba jeden z leków jakiego nie wypróbowałem jeszcze.

przez Kalebx3 30 lip 2015, 08:33
Siarlek napisał(a):

Dzisiaj zacząłem od 10 mg. Narazie nudności mocno. Nie wiem czy to efekt tego, że za szybko zszedłem z paro czy może, skutek uboczny Brintellixu. Cena zaporowa ale 150 zł jeszcze mogę wydać - takie maksimum. Będę co jakiś czas pisał czy to coś daje, czy tak jak mówicie o kant dupy obić

To typowy objaw uboczny Brintellixu, przesrana sprawa, potrafi trzymać 10-14 dni a nawet słyszałem, że czasem dłużej.
Szkoda takiej męczarni. No ale będę i tak go próbować za tydzień.

dr. Psycho Trepens,

- nie miałem takich sensacji jakie opisujecie po tym leku . Na początku lekkie oszołomienie ( 2-3 dni ) , napięcie cielesne , nasilenie natręctw .
Po tygodniu zero ubokoów , oprócz kłucia w sercu . Radze zaczynać przez pierwszy tydzień od dawki 2,5 mg , następny 5 mg i tak dalej w ten sposób . Uboki dzięki temu stopniowaniu nie powinny byc przykre . Po 3 tygodniach poczułem taki spokój bezlękowy po tym leku ,że szok . Z czasem efekt sie utrzymuwał , ale słabł( choć trwale - tak myślę -lek leczył pomimo odczuwalnych subiektywnych objawów )

Mam duży problem z lękiem uogólnionym. Ostatnio pojawił się taki napadowy też, że udało mi się w lekką panikę wpaść z zupełnie błahego powodu.

I będziesz miał coraz większy , jak zaczniesz brnąć znowu w alkohol , niestety nie ma na to bata . Pisałeś gdzieś tam ,że znowu alkohol .Przykre.

Sortuj wg