Skocz do zawartości
Nerwica.com

WORTIOKSETYNA (Brintellix)


zaqzax-0

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      30
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      19


Rekomendowane odpowiedzi

5-HT1b? Z tego co sprawdzałem arypiprazol nie jest mocnym antagonistą tego receptora - Ki = 832 nM

 

Może chodziło Ci o 5-HT1d? Ki = 65.5 nM

 

Jeśli chodzi o arypiprazol to wg. mnie jego główny mechanizm przeciwdepresyjny to pośredni agonizm 5-HT1a, antagonizm 5-HT2a, częściowy agonizm 5-HT2c, blokada 5-HT7, częściowy agonizm D2. Ciekawe bo sporo osób zauważa spore wzmocnienie przeciwdepresyjne gdy łączą ten lek z SSRI. Ale u nas nie ma dawek przeciwdepresyjnych 2,5-5 mg tylko 15 mg na schizofrenię. Czasami żałuję, że nie mieszkam w USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym pracował to bym spróbował, teraz mnie nie stać. Żeby przyjmować lek w terapeutycznej dawce, potrzeba min. 340 zł miesięcznie, już nie mówię o maksymalnych dawkach, które pewnie będą potrzebne w niektórych przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ci sie wypowie jak nikt tego jeszcze nie bierze, tylko sie czają. Chyba ja bede musial wkroczyc do akcji, jak zwykle;-)

 

Jak nie jak tak jeden kolo już ma foto z opakowania i ulotki na poprzednich stronach dzisiaj nawet pierwszy tabs miał wziąść.Więc nie będziesz prekursorem w tym leku no może jednym z pierwszych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jest pewien dreszczyk ekscytacji :pirate:

 

PS. Zjadłem jedną koło południa bo chciałem być pierwszy 8) A tak na serio byłem bardzo ciekawy, ale nic nie czuję. Szkoda było tabletki, wiadomo, że te leki wymagają czasu. Tak czy owak na razie nie będę go brał bo muszę dociągnąć na tym co jestem teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie biore fluwoksamine razem z aripiprazolem 7,5mg branym na noc.Wzmacnia działanie na 5HT -daje sie to wyraźnie odczuć podobnie jak na DA z tym ze w tym ostatnim przypadku skutkuje to akatyzją,może z czasem zacznie działać prodopaminergicznie .Fluwoksamina ma tą zalete ze słabo oddziałuje zpostsynaptycznymi receptorami serotoninowymi co daje b.słaby wpływ niekorzystny na libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo interesuje Brintellix, bo pomaga mi branie amisulprydu razem z SSRI, a amisulpryd też oddziałuje na 5-HT7, więc jest jakaś cecha wspólna.

Tak samo intryguje mnie co robi w praktyce antagonizm 5-HT3A, bo jest on bardzo silny jeśli chodzi o tą substancję (3,7nM w stosunku do SRI=1,6nM).

Cieszy mnie też antagonizm 5-HT1D którego wpływ na organizm znam, brałem ergotaminę na migreny, zwęża naczynia krwionośne, ale to tylko ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu 1977 ale czy to nie agonizm postynaptycznych receptorów serotoniny odpowiada za działanie przeciwdepresyjne? Skąd masz arypiprazol? Dzielisz na pół jedyną dostępną w Polsce dawkę 15 mg?

 

devnull antagonizm 5-HT7 i 5-HT3 wykazuje działanie przeciwdepresyjne i wzmacniające efekt SRI. Rozumiem, że agonizm 5-HT1d nie był u Ciebie zbyt korzystny? Chodzi Ci o działanie na naczynia? Ja wczoraj po zażyciu brintellixu zauważyłem fachowo to ujmując "vasodilation" naczyń np. dłoni, od razu zrobiły się ciepłe. Jeśli więc przez rozszerzenie naczyń w mózgu rozumiemy poprawę krążenia mózgowego to ten lek powinien być na to korzystny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko 84 za działanie SSRI odpowiada przede wszystkim downregulacja autoreceptorów 5HT dlatego buspiron jest tak zalecany jako dodatek do SSRI bo równiez jest agonista autoreceptorów 5HT co przyspiesza zadziałanie SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tak zle czuje wzrod ludzi bo pewnie mi sie wydaje ze oni sa do mnie wrogo nastawieni, ale najgorsze sa te odczucia somatyczne. Bol ktory nie jest duzy ale jes nie do obejscia. I dlatego wystepuje alienacja, klopoty z nawiazywaniem znajomosci, lagodnie powiedziawszy utrudnia zycie. Na jaka jednostke chorobowa by to wskazywalo? I tak zeby sie podpiac pod temat wortio zapytam czy moze mi w tym pomoc?czy to ze wujek byl schizofrenikiem. Nie nasowa spostrzezen.? Znieksztalcony obraz rzeczywistosci na pewno mam, tego nie da sie ukryc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu 1977 wg. mnie jest to agonizm postynaptycznych receptorów, a downregulacja autoreceptorów powoduje zwiększoną transmisję serotoniny. Ale jak jest, tego do końca nie wie chyba nikt.

 

depresyjny a co Ty bierzesz? Dalej klomi? Może za małą dawkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

devnull antagonizm 5-HT7 i 5-HT3 wykazuje działanie przeciwdepresyjne i wzmacniające efekt SRI. Rozumiem, że agonizm 5-HT1d nie był u Ciebie zbyt korzystny? Chodzi Ci o działanie na naczynia? Ja wczoraj po zażyciu brintellixu zauważyłem fachowo to ujmując "vasodilation" naczyń np. dłoni, od razu zrobiły się ciepłe. Jeśli więc przez rozszerzenie naczyń w mózgu rozumiemy poprawę krążenia mózgowego to ten lek powinien być na to korzystny.

 

no właśnie korzystny, nie musiałbym kupować dodatkowo drogich tryptamin na migrenę (sumatryptan, ergotamina itp), bo miałbym to w tym leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tak zle czuje wzrod ludzi bo pewnie mi sie wydaje ze oni sa do mnie wrogo nastawieni, ale najgorsze sa te odczucia somatyczne. Bol ktory nie jest duzy ale jes nie do obejscia. I dlatego wystepuje alienacja, klopoty z nawiazywaniem znajomosci, lagodnie powiedziawszy utrudnia zycie. Na jaka jednostke chorobowa by to wskazywalo? I tak zeby sie podpiac pod temat wortio zapytam czy moze mi w tym pomoc?czy to ze wujek byl schizofrenikiem. Nie nasowa spostrzezen.? Znieksztalcony obraz rzeczywistosci na pewno mam, tego nie da sie ukryc

 

Według mnie jak najszybciej do lekarza bo sam sb z tym nie poradzisz a hydro to wiesz dzieciom się w szpitalach daję na lekkie uspokojenie albo jak spać nie mogą.To może być schizofrenia lub depresja z lękiem.A z wariatoksyną to możesz wspomnieć lekarzowi jak będziesz miał konkretną diagnozę.W co i tak wątpie żeby jako pierwszy lek wypisywał ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada nie mam, wszyscy mowia ze nie da sie tego zdiagnozowac, jezeli byla by to depresja reagowal bym pozytywnie na leki przeciwdepresykne, a tak nie jest. Na neuroleptyki reaguje tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu o ile masz pieniądze i czas pójść do jakiegoś profesora który jak nie postawi diagnozy i leki nie zadziałają to cię weźmie do kliniki i tam się zajmują takimi przypadkami że dopóki nie będzie ci lepiej i cię nie podleczą to cię nie wypuszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devnull tryptany to agoniści 5-HT1d a wortioksetyna to antagonista 5-HT1d.

 

depresyjny jak tylko masz kasę to załatw ten Brintellix, nie masz nic do stracenia (poza kasą :pirate:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×