ZOLPIDEM(Hypnogen,Nasen,Onirex,Polsen,Stilnox,Zolpic,Zoratio

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
54
76%

Nie
5
7%

Zaszkodził
12
17%

Liczba głosów : 71

przez Zibstar 30 maja 2013, 12:58
Pewnie coś ze mną jest nie tak, bo widzę ze moje reakcje na ten lek różnią od pozostałych tutaj. A więc po całkiem dobrze przespanej nocy na zolpidemie, w dzień po tym leku czuję się OKROPNIE (po jednej tabletce) przede wszystkim dziwna nerwowość, niepokój który stale siedzi w głowie i którego nie mozna niczym zlagodzić, i do tego drgawki (choć to moze dlatego że mam skłonność). Wziąłem chyba z 10 razy, ale po ostatnim powiedziałem nigdy więcej, i wszystko wyrzuciłem.... wolę być zwyczajnie po ludzku niewyspany, niż cały dzień w szoku.

przez Little Red Fox 30 maja 2013, 13:00
Zibstar, miałam podobnie, na dodatek potworne uczucie zmęczenia i dezorientacji :roll:
na szczęście sypiam już dobrze, a nawet lepiej bez jakichkolwiek leków ;)
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez czarnobiała mery 30 maja 2013, 13:13
niewidoczny napisał(a):nazywam się niewarto, tylko skąd tyle tego bierze? :)

Ja mam wrażenie, że on całymi dniami nic innego nie robi, tylko kombinuje, jak zdobyć leki. Mnie też prosił, żebym mu zdobyła recepty. On sam chodzi do kilku lekarzy po recepty, a poza tym prosi znajomych o recepty.
Oczywiście mu nie pomogłam w tej kwestii.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 30 maja 2013, 13:43
nazywam się niewarto napisał(a):elfrid, ja biorę zolpidem od kilku lat, ale z rozsądkiem i nie biorę codziennie, tylko wtedy kiedy naprawdę nie mogę zasnąć. Ale ciągle jestem na jednej tabletce, nigdy nie wzięłam więcej.
A ten kolega bierze zolpidem w dzień, bo mówi, że fajnie się po nim czuje i wcale nie działa nasennie, jeśli się nie położy, tylko euforyzuje. Ale ja nie mam pojęcia, jak można tak lekkomyślnie podchodzić do leków. Mi jedno opakowanie starcza na dwa miesiące, a on zjada paczkę dziennie, bo lubi.

I przez takich ludzi lekare nie chca przepisywa benzo i innych lekow, ktore doraznie, badz przez krotki czas w dawce podstawowej powoduja ze czlowiek utrzyma zycie zawodowe i prywatne.

Ja nje lubie zoliledemu, generalnie nie mam tez problemu ze snem. Bralem xanax najdluzej dwa miechy przy wprowadzaniu SSRI, teraz doraznie clonazepam bo nie ma takiego dzialania rekraacyjnego jak xanax.

-- 30 maja 2013, 13:46 --

Zibstar napisał(a):Pewnie coś ze mną jest nie tak, bo widzę ze moje reakcje na ten lek różnią od pozostałych tutaj. A więc po całkiem dobrze przespanej nocy na zolpidemie, w dzień po tym leku czuję się OKROPNIE (po jednej tabletce) przede wszystkim dziwna nerwowość, niepokój który stale siedzi w głowie i którego nie mozna niczym zlagodzić, i do tego drgawki (choć to moze dlatego że mam skłonność). Wziąłem chyba z 10 razy, ale po ostatnim powiedziałem nigdy więcej, i wszystko wyrzuciłem.... wolę być zwyczajnie po ludzku niewyspany, niż cały dzień w szoku.

Tez tak mam po zolpidemie i tym drugim. Czasem z koniecznosci biore w podrozy w nocy zeby zlapac troche snu. Moze warto jakies benzo nasenne w sylu Relanium
pregabalina, wenlafaksyna

przez halenore 30 maja 2013, 19:08
elfrid napisał(a):I przez takich ludzi lekare nie chca przepisywa benzo i innych lekow, ktore doraznie, badz przez krotki czas w dawce podstawowej powoduja ze czlowiek utrzyma zycie zawodowe i prywatne.

Ja nje lubie zoliledemu, generalnie nie mam tez problemu ze snem. Bralem xanax najdluzej dwa miechy przy wprowadzaniu SSRI, teraz doraznie clonazepam bo nie ma takiego dzialania rekraacyjnego jak xanax.

A ja nie lubię xanaxu i boję się clona, za to zolpidem żrę opakowanie dziennie. Jaki z tego wniosek? Żaden. Decydują cechy osobnicze, skłonność do nałogów itp.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez elfrid 30 maja 2013, 21:16
halenore napisał(a):
elfrid napisał(a):I przez takich ludzi lekare nie chca przepisywa benzo i innych lekow, ktore doraznie, badz przez krotki czas w dawce podstawowej powoduja ze czlowiek utrzyma zycie zawodowe i prywatne.

A ja nie lubię xanaxu i boję się clona, za to zolpidem żrę opakowanie dziennie. Jaki z tego wniosek? Żaden. Decydują cechy osobnicze, skłonność do nałogów itp.

No właśnie ty "żresz" opakowanie w celach rekraacyjnych, a ja biorę w dawkach zalecanych przez lekarze (jednego) przez ustalony czas. Po to żeby móc przetrwać dzień, a nie dla fazy. Wniosek chyba nasuwa się sam...

przez czarnobiała mery 30 maja 2013, 21:30
halenore, sama raczej z tego nie wyjdziesz, najważniejsze, że chcesz coś zmienić. Nie myślałaś o tym, żeby położyć się na oddział?

przez barsinister 31 maja 2013, 17:30
halenore napisał(a):Czy ktoś z was był na odwyku z powodu zolpa :?:

tu masz schemat odstawiania na diazepamie http://www.benzo.org.uk/polman/bzsched.htm#s12 - co prawda zopiklonu, ale to bliźniaczy lek
co do potencjału uzależniającego wierzę we wszystkie historie, odkąd się dowiedziałem, że w Dublinie dealerzy narkotykowi sprzedają opakowanie zolpidemu za 20 euro

u mnie po paru latach nadal 5mg - czy są gdzieś na pubmedzie (etc.) badania skutków ubocznych po długim okresie zażywania małych dawek zolpidemu?
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez kaja123 02 cze 2013, 19:11
halenore napisał(a):A ja nie lubię xanaxu i boję się clona, za to zolpidem żrę opakowanie dziennie. Jaki z tego wniosek? Żaden. Decydują cechy osobnicze, skłonność do nałogów itp.

No nasuwa się wniosek bo po co "żresz" opakowanie dziennie? Coś Ci to daje przecież, zmienia Ci świadomość, oddala od problemów? Ja zażywałam nasennie i miałam problem z odstawieniem ale dwie tabletki (rzadkość)to było max i odpływałam. Opakowanie dziennie to dla mnie science fiction. Zastanawiam się jak Ty potrafisz funkcjonować w ciągu dnia :shock:

przez elfrid 02 cze 2013, 21:23
kaja123 napisał(a):
halenore napisał(a):A ja nie lubię xanaxu i boję się clona, za to zolpidem żrę opakowanie dziennie. Jaki z tego wniosek? Żaden. Decydują cechy osobnicze, skłonność do nałogów itp.

No nasuwa się wniosek bo po co "żresz" opakowanie dziennie? Coś Ci to daje przecież, zmienia Ci świadomość, oddala od problemów? Ja zażywałam nasennie i miałam problem z odstawieniem ale dwie tabletki (rzadkość)to było max i odpływałam. Opakowanie dziennie to dla mnie science fiction. Zastanawiam się jak Ty potrafisz funkcjonować w ciągu dnia :shock:

Taka forma ligtowego przyćpania żeby uciec od rzeczywistości, złapać fazę. Nic więcej.
Szkoda, że tracą na tym inni, którzy stosują leki w zalecanych dawkach - bo przez takie żarcie i fazowanie benzo,zolpi itp u lekarzy pojawia się benzofobia.

przez Dacid_Haye 21 wrz 2013, 06:01
elfrid napisał(a):
halenore napisał(a):

No właśnie ty "żresz" opakowanie w celach rekraacyjnych, a ja biorę w dawkach zalecanych przez lekarze (jednego) przez ustalony czas. Po to żeby móc przetrwać dzień, a nie dla fazy. Wniosek chyba nasuwa się sam...

No akurat zolpidem świetnie się nadaje du użycia rekreacyjnego ;]

przez depas 21 wrz 2013, 06:21
Potwierdzam, ładnych kilka lat temu miałem przyjemność xperymentować z zolpidemem i było grubo, zakładając że nie weźmie się go jak należy, to znaczy już leżąc w wyrze i wypatrując snu. Działo się o działo, realne halucynacje, zwłaszcza w ciemności i robienie rzeczy dziwnych.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Josie_86 21 wrz 2013, 08:28
Cześć, tyle tu stron do przejścia i trudno było mi znaleźć - czy ktoś bierze zolpidem nasennie? Przed samym pójściem spać, już w łóżku? A nie na rozluźnienie wieczorem. Wieczorem jak dla mnie to bez sensu, bo z tego wynikają potem takie historie jak nogi z waty i podwójne widzenie, wiem, bo sama raz nieprawidłowo wzięłam przez pomyłkę. Bierze to ktoś codziennie na sen? Jaką dawkę? 1 tabletka 10mg czy inaczej?
Ściskam
jeśli chcesz mnie zatrzymać (spójrz odchodzę)
podaj mi rękę, jeszcze może zatrzymać mnie ciepło twojej dłoni

przez Psychotropka`89 21 wrz 2013, 09:25
Ja biorę nasennie. 1,5 tabletki. Jestem uzależniona. Biorę ponad 3 lata. Od dłuższego czasu biorę stałą dawkę 1,5 <nie więcej> i właśnie tuż przed spaniem. W innym wypadku pewnie urwał by mi się film i wpierdzieliłabym 3 albo i więcej, jak to było kiedyś. :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Sortuj wg