OLANZAPINA (Olasyn,Olanzin,Olzapin,Sanza,Zalasta,Zolafren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
34
54%

Nie
9
14%

Zaszkodziła
20
32%

Liczba głosów : 63

Re: Zolafren

przez eligojot 06 wrz 2008, 00:15
Skoro lekarz twierdzi, to trzeba go słuchać. Lepiej zaufać komuś anonimowemu na forum internetowym? Natomiast Olanzepinę odstawia się tak jak miałeś poradzone.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez Teratona. 26 wrz 2008, 19:58
Ja brałam przez miesiąc 5mg Zolafrenu, a później przez 2 miesiące 10mg. W szpitalu odstawili mi tak od razu, bez zmniejszania na 5. Tylko przez 3 noce dostawałam Atarax 'żeby sie lepiej spało'.

Ale wszystko zależy od człowieka, jak reaguje. Najlepiej słuchać sie lekarza.
Mam nadzieje, że w koncu sie Tobie udało. :)

Re: Zalasta

przez Kasia 22 sty 2009, 18:50
Brałam ten lek 1,5 roku faktycznie przytylam po nim 15 kg kolejnym skutkiem ubocznym tego leku jest to ze znieczula czlowieka calkiem , nie ma emocji nie przezywa radosci, nie przezywa smutku ma swoj swiat a otoczenie nie rozumie skutkow ubocznych glownie lekowych na poczatku tez okrutny slinotok i czesace rece..... jak ktos tego nie przezyl to nie wie co to znaczy ...i prosze tylko o jedno nie poddawajcie sie chorym psychoterapia ze skrzywionymi psychicznie psychologami -psychiatra ta taki sam lekarz jak ginekolog, kardiolog itd...tak naparwde zaczelam zyc jak PRZESTALAM BRAC TO CHOLERNE SWINSTO ...po odstawianiu nie mialam zadnych skutkow ubocznych ....przynajmniej wiem czym sa lzy a czym jest smiech .....nie wierzcie dokonca w diagnozy lekarzy .....bo w ich kompetencje bede juz dokonca zyca powatpiewac. Kazdy inny szpital polecam ale nie w Rzeszowie na Szopena to co tam sie dzieje to jeden Pan Bog wie......codziennie pasy ......nawet jak kubek wypadnie z dłoni bo sie trzesa po lekach ...zatrucia lekami duszenie , jedna przepustka do domu zeby wykapac sie w normalnych warunkach skonczyla sie policja ......nie wolno pacjentowi opuszczac szpitala(nawet z opiekunem do parku) tylko wariuja w tych scianach ......pani rzecznik praw pacjenta od dwoch lat probuje cos z tym faktem zrobic ale bez skutkow....pozdrawiam K.
Kasia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stokrotka15 04 kwi 2009, 18:21
Ja zolafren 5mg biorę razem ze spamilanem 5mg, na noc od 5 lat. Bardzo dobrze się po nim czuję, czasami tylko mam lęki. Ostrzegam jednak, że bardzo się przy zolafrenie tyje. Ja utyłam 40kg!!! I chcę to zmienić.

przez Robertinhio89 13 maja 2009, 12:51
Witajcie! Zolafrenem leczyłem się dwa razy ze względu na psychozę lękową. Rok temu w dawkach 7,5 i 5 a w tym 5, 7,5 oraz 10. Lek świetny, chyba najlepszy na rynku, bardzo dobrze układa w gonitwie i rozbieganiu myśli, a także uspokaja. Biorę 5 miesiąc (w tamtym roku 4). Minus - straszne tycie, w tamtym roku ok 15 kg, a w tym ponad 20. No i ta senność, zwłaszcza w pierwszych 2-2,5 miesiąca. Po 4 miesiącu przy dawce 5 mg definitywnie ustępuje. Ostro trzyma na 10 mg, średnio na 7,5. Pozdrawiam

przez kasia000 13 maja 2009, 18:30
a czemu sie tak tyje?przecież to nie sterydy...hmm?
kasia000

przez miko84 13 maja 2009, 18:56
Bo neuroleptyki wpływają jakoś na ośrodek głodu.
miko84

przez netmen05 17 lip 2009, 17:53
ja biorę Zalastę i czuje się świetnie. Studiuje i normalnie myślę. Tylko trochę przytyłem.

przez StahuPL 21 lip 2009, 13:11
Zalasta to chyba to samo co Olzapin. Przynajmniej tak mi lekarz mówił. Taka sama nazwa chemiczna
Obrazek
Obrazek

przez julijanka 29 sie 2009, 20:10
Jak był mi potrzebny to zażywałem.Zasypiałem przy "ryczącym" radiu i zapalonym świetle.
Nad ranem budziłem się i miałem w pierwszym momencie uczucie zaowocowanego plażowania.
Niestety w trakcie dnia występowała zła percepcja większej ilości ludzi i kompletne pogubienie.
Dokładałem uspokajające.
julijanka

przez quman 03 mar 2010, 19:25
Witam jestem nowy na forum przyjmuje Zalaste zyprexe czy tez zolafren ogólnie chodzi o olanzapine przeczytałem to forum i nie tylko i chciałbym się zapytać,skoro tylu ludzi pisze tutaj tylko że przyjmuje te leki i tylko to a ja się zastanawiam gdzie są ci co pochwalili się tym że odstawili ten lek i ja nie mówię tutaj że lek nie pomaga ale niech mi nikt nie mówi że lek o tak silnym działaniu nie uzależnia.Pozdrawiam i życzę powodzenia

przez Fable 26 mar 2010, 19:26
Zalasta działa. Ale niestety tyje się po niej. Podobnie jak po Olzapinie :( :( NIE POLECAM.

przez jacas 19 paź 2010, 12:35
bierze tkos z was aktualnie Zolafren Swift? jak na was dziala? jakie dawki?
jacas

przez Anna R. 03 gru 2010, 12:32
Mam wykupiony, ale się waham. Dostałam na sen i jako stabilizator nastroju, bo z nim w wyniku sytuacji rodzinnej jakoś dziwnie- góry i doliny. Nigdy w życiu nie miałam takich problemów, a tu proszę :?

Jak zacznę brać, to opiszę wrażenia.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg