BUSPIRON (Buspirone,Buxal,Buspar,Bespar,Mabuson,Spamilan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
55%

Nie
10
32%

Zaszkodził
4
13%

Liczba głosów : 31

przez mio85 27 gru 2014, 22:11
Popiol ty na buspironie jestes jednak? Wydaje mi sie, ze pisales cos o bupropionie.

przez Popiol 28 gru 2014, 08:20
No na buspironie, który jest rok po terminie ważności :) ale nic mi nie jest to chyba dobry. Zwiększyłem do 20 mg na dobę. Mam tabletki 10 mg, jednak na początku po 10 mg byłem jakoś dziwnie pobudzony, miałem lekkie zawroty głowy i ślinotok, teraz jest ok na 2x 10mg, czuję subtelne uspokojenie i nic poza tym, jak na tą chwilę.

Bupropion mi nie pasuje.
Popiol

przez Dark Knight 28 gru 2014, 11:43
Tez mam trochce tego mysle czy nie dorzucic do wenli moze zwiekszy wychwyt da

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mio85 28 gru 2014, 21:46
[quote="Popiol"teraz jest ok na 2x 10mg, czuję subtelne uspokojenie i nic poza tym, jak na tą chwilę.[/quote]
Czyli ile juz bierzesz? Chyba tez dam szanse temu lekowi przez jakis miesiac, dwa jako dodatek do SSRI. Odczules cos w kwestii libido?

przez irek 77 31 sty 2015, 07:16
spamolan jest dobrym lekiem ale bardzo slabym aby zadzialal trzeba go duzo,ja przez 28l dralem clonozepam /odstawilem dzisiaj biore 5 tabletek spamilanu co 5 godzin jest ok jestem wiciszony od odstawienia clonozepamu po tylu atach minelo 5 miesiecy,A na marginesie ktora firma daje 60 tabletek w opakowaniu za 15 zl zadna to znaczy ze ma starczyc na 60dnito chwyt marketingowy .dobry lek ale zaby pomogl to trzeba brac 3xpo10 i wtedy 60 tableek starczy na 20 dni ,pozdrowka

przez dylesid 14 mar 2015, 01:38
Mam pytanie, może ktoś wie. Schodzę z Cloranxenu (Tranxena) i lekarz przepisał mi dodatkowo Spamilan, jako lek wspomagający. Problem w tym, że w ulotce jest napisane, że nie należy stosować równocześnie z diazepamem oraz innymi lekami przeciwdepresyjnymi czy przeciwlękowymi. A przecież Cloranxen to w zasadzie diazepam (organiczny związek chemiczny z grupy benzodiazepin, pochodnych 1,4-benzodiazepiny. W formie soli dwupotasowej stosowany jako psychotropowy lek benzodiazepinowy). Co myślicie?

przez benzowiec84 14 mar 2015, 08:03
dylesid napisał(a):Mam pytanie, może ktoś wie. Schodzę z Cloranxenu (Tranxena) i lekarz przepisał mi dodatkowo Spamilan, jako lek wspomagający. Problem w tym, że w ulotce jest napisane, że nie należy stosować równocześnie z diazepamem oraz innymi lekami przeciwdepresyjnymi czy przeciwlękowymi. A przecież Cloranxen to w zasadzie diazepam (organiczny związek chemiczny z grupy benzodiazepin, pochodnych 1,4-benzodiazepiny. W formie soli dwupotasowej stosowany jako psychotropowy lek benzodiazepinowy). Co myślicie?

że najwyżej będzie na lekarza :)
a tak serio to przy dużo lekach piszę o interakcjach a jednak jest to stosowane oficjalnie . spokojnie możesz brać.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez wisnia80 09 maja 2015, 08:47
Czy ten lek może powodować uzależnienie?

W ogóle tak sobie myślę, że moim głównym problemem są lęki, a nie depresja. A jeśli już depresja, to wywołana lękami.

przez Psychopharm 09 maja 2015, 10:46
Nie powoduje uzależnienia. Jeśli lęk jest Twoim głównym problemem to warto go spróbować, nie tracisz nic poza czasem i kasą (nie tak wielką).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Kalebx3 09 maja 2015, 11:06
warto go spróbować

też uważam ,że warto .
-u mnie jest ten problem z tym lekiem ,że zbyt duzo mam z nim uboków ( układ pokarmowy i zaleganie żarcia w żołądku ) , dlatego lek obecnie odpada .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez wisnia80 09 maja 2015, 11:43
Psychopharm napisał(a):Nie powoduje uzależnienia. Jeśli lęk jest Twoim głównym problemem to warto go spróbować, nie tracisz nic poza czasem i kasą (nie tak wielką).

No myślałem coś o wortioksetynie, ale ktoś doradził to cuś, ten buspiron.

przez Kalebx3 09 maja 2015, 12:04
ale ktoś doradził to cuś, ten buspiron.

na lęki do konkretnego SSRI spamilan sie sprawdza . Kiedys to żarłem 3X 10mg dziennie i nic nie było , a teraz wezmę poł tabletki i zgaga , wdęcia . No , al;e wtedy miałem 28 lat , a teraz 45 . Z czasem coraz gorzej reagujemy / reaguję na leki . Człowiek słabszy , wątroba lichsza , to i lek bardziej rozdupcza organizm .
Tak więć Dziatki leczcie( i wyleczcie się ) sie puki jesteście młodzi , bo na starość będzie kulawo . ;) - wcale nie do śmiechu .

przez Psychopharm 09 maja 2015, 12:54
Wyleczyć się nie da, z tym się pogodziłem, chodziło Ci chyba o zaleczenie, utrzymanie choroby pod kontrolą przez leki :)
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Kalebx3 09 maja 2015, 13:16
chodziło Ci chyba o zaleczenie, utrzymanie choroby pod kontrolą przez leki :)

byłoby lepiej wyleczyc sie na zicher i na cacy .
Ale nie zaprzeczysz w mordę jeża ,że bywaja trwałe REMISJE ?
ostanimi czasy muszę zreć prawie codziennie ( 2X wciągu dnia benzodiazepinę ) bo mnie lęk atakuje i tylko tak mogę kur-wę zwalić --->
>>> I wiesz Miko nie o takie trzymanie choroby pod kontrolą przez leki mi chodzi . :?

Sortuj wg