Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUSPIRON (Spamilan)


Tomasz81

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      5


Rekomendowane odpowiedzi

No na mnie spamilan zaczął działać tak po 3 tygodniach, ale co jakiś czas objawy wracały:( Biorę do tego również seroxat jedną tabletkę dziennie, i velaxin 37,5 mg -jedną tabletkę raz dziennie:) teraz, tak po ok. pół roku zażywania tych leków, jest w miarę stabilnie, lęk prawie się nie pojawia, czasem tylko coś tam się zaczyna dziać, ale dość szybko przechodzi:) Nie wiem, czy lęk wróci, ale mam nadzieję, że nie :smile::smile: Pozdrawiam i powodzenia życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was brał Buspiron na zaburzenia lękowe uogólnione?

 

Ja leczę się od kilku lat SSRI (właśnie jestem w trakcie zmiany z Paroksetyny na Sertralinę). Lekarz przepisał mi Afobam, żebym brał doraźnie w przypadku silnych działań ubocznych (przy odstawianiu jednego i rozpoczynaniu drugiego leku). Zauważyłem, że już 0,5mg działa na mnie zbawiennie likwidując nie tylko silne lęki, które pojawiły się właśnie dzisiaj (nie wiem czy dlatego, że zacząłem Setaloft, czy to jeszcze efekt odstawienia Seroxatu), ale również ten paraliżujący lęk uogólniony, który zatruwa całe moje życie.

W związku z tym wnioskuję, że moje problemy z zerową motywacją, ciągłym przemęczeniem i obniżonym nastrojem wynikają nie z depresji afektywnej tylko z lęku uogólnionego, który trapi mnie 24h. Wiem, że SSRI pomagają również przy lęku uogólnionym (Seroxat kiedyś na mnie działał), ale może warto by też spróbować czegoś bardziej skierowanego na usuwanie samego lęku?

Oczywiście benzodiazepiny silnie uzależniają przy długotrwałym stosowaniu więc się na to nie odważę, ale podobno Buspiron działa przeciwlękowo, a nie uzależnia. Czy ktoś z Was stosował może Buspiron razem z SSRI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę spamilan dwa razy dziennie po 5 mg od maja po to by zejść z afobamu , mam nerwicę lękowa i w maju miałam silny nawrót. biorę równiez bioxetin 20 mg rano. wszystko było juz w miarę ale w poniedziałek dostałam taki atak że wylądowałam na pogotowiu bo myslałam ze mam zawał. mam straszne objawy fizyczne nerwicy, bóle w klatce , duszności , ucisk, dretwienia, mrowienia, skacz ące serce. czy to jest normalne ze mogą pojawiac sie jeszcze takie napady nerwicowe w czasie leczenia? czy ktoś z was tak ma?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę Spamilan, bo podobno jest świetny jako lek wspomagający inne. też biorę Seroxat 20 mg dziennie i 5 mg Spamilanu. dla mnie to chyba dawka optymalna, bo czuję się dobrze. nie miałam żadnych objawów ubocznych po Spamilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech. no ja biorę 2 dzień, i chyba jest okej, zastanawiam sie tylko czy biorąc tego typu leki mogę przyjąć znieczulenie miejscowe (od dentystki)

:?:

początkowo miało być wspomaganie citabax + spamilan, ale tego pierwszego mój organizm nie zaakceptował informując mnie o tym dnia czwartego w sposób niezbyt miły ...

 

a dawka spamilanu to 15, nie wiem czy nie za dużo, o ile miałby sie "rozkrecic"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to dziwne alę rozdygotał mnie i rozdenerwował w przeciągu 1 dnia brania. Tak jakby pogorszył nerwowośc. LĘKI. przestraszyłem się i odstawiłem odrazu. nie wiem czy do niego wróce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Witam się od razu, bo to mój pierwszy post :-)

 

Chciałabym zapytać kobiet, które po Spamilanie miały jakieś zaburzenia miesiączkowania/cyklu, co konkretnie im się działo po tym leku, to znaczy czy miesiączka była wcześniej, czy później, czy były jakieś plamienia np. okołoowulacyjne? A może ból piersi, mlekotok etc? To zresztą jest wymienione w ulotce, ale chciałabym zapytać konkretnych osób, które miały takie skutki uboczne. Gdzieś czytałam, że ktoś miał właśnie na początku przyjmowania Spamilanu jakieś plamienia, ja mam to samo i oczywiście stresuję się, nie wiem, czy to częste... Czy mogłyby odezwać się osoby, które miały tego typu objawy?

 

pozdrawiam serdecznie,

S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Betii, ważne, żeby znać powód, że to nie dzieje się coś innego niedobrego, tylko to skutek uboczny leku :)

Czyli jest nas więcej, z takim skutkiem ubocznym. To przez prolaktynę są te plamienia.

 

A jak długo już bierzesz Spamilan i czy w każdym cyklu od tej pory były plamienia okołoowulacyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o której godzinie go przyjmować? mam zapisany w dawce 10 mg...ale cierpię na bessenność i nie chcę aby mi sie pogorszyło,wiem ,że raczej przed snem nie jest wskazany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam pytanie-czy ten lek pomoże mi odstawic seroxat ...złagodzi objawy lęku?

 

[Dodane po edycji:]

 

kurrr...a brać nie brać...?

 

[Dodane po edycji:]

 

mam ostatnie pytanko

lekarka zapisała mi spamilan powiedziała ,że mam brać rano i wieczorem ..a jak nie uda sie spać mam wziąźć nawet 2 razy 5 mg..ale w nocy nie umaiłam spać-nie wiem czy to kwestia znów moich myśli czy ta dawka 5 mg nie podziałała?...albo znów wkręcam sie ,że ten lek mnie pobudzi ;-(

i tak rozmyślałam ,że nie spałam...żygać mi sie chce juz moim życiem :why:

dlaczego muszę sie tak meczyc...i sie tak napędzać?

myślałam o tej dopaminie która chyba jest wydzielana jak sie spamilan zażywa ..i kurrr..nie umiałam zasnać..

napisz o co chodzi z tym spamilanem i dopamina?czy ona moze mi nie pozwalac spać czy powinnam spać po spamilanie?

CO SĄDZICIE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×