METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Zbychu 1977 16 cze 2014, 21:46
A były sobie swego czasu ciekawe substancje w obiegu selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu dopaminy-mam na myśli amineptynę i mesocarb-czyzby były zbyt skuteczne ze zostały wycofane pod podstawionym powodem?
Zbychu 1977

przez Vizir 16 cze 2014, 21:58
Obrazek
depresyjny napisał(a):No to jest uszkodzony a nie oslabiony.Co to za roznica jak to nazwał?

zimno , zimno, b.zimno, arktyka...

przez depresyjny 16 cze 2014, 22:12
Może kiedyś osiągnę twój poziom oświecenia :brawo:
depresyjny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vizir 16 cze 2014, 22:14
depresyjny napisał(a):Może kiedyś osiągnę twój poziom oświecenia :brawo:

Szczerze czy tak jak chcesz usłyszeć ?

przez depresyjny 16 cze 2014, 22:24
Trochę dziwi mnie, że na moje pytanie albo się śmiejesz, albo wklejasz coś z wikipedii, a na końcu pukasz się w głowę. Pytania na końcu też nie rozumiem, ale tak jak napisalem w ostatnim poscie :pirate:
depresyjny

przez ladywind 16 cze 2014, 23:56
depresyjny napisał(a):No to jest uszkodzony a nie oslabiony.Co to za roznica jak to nazwał?

taka że ten lekarz nie informuje Cie ze cierpisz na silny zespół natrectw i jak tak bedziesz dalej leczony to całe zycie bedziesz się tak czuł jak sie czujesz :?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez depresyjny 21 cze 2014, 13:57
Z ciekawosci zapytam czy jezeli bylby niedobor dopaminy w korze przedczolowej to wyszlo by to na EEG?
depresyjny

przez wisnia80 21 cze 2014, 14:22
depresyjny napisał(a):Z ciekawosci zapytam czy jezeli bylby niedobor dopaminy w korze przedczolowej to wyszlo by to na EEG?

chyba nie. Nie ma takich testów, ani na serotoninę (chyba).

Ale z takich ciekawostek opowiem o sobie. Byłem kiedyś na biofeedback. I tam, na początku badania kalibrują sprzęt. Tzn, pokazują Ci najpierw pusty monitor, a później jakiś obrazek, i sprawdzają co się w mózgu dzieję. U mnie było tak, że jak nastąpiła zmiana, tzn, pokazał się obrazek na monitorze, to mój mózg w ogóle nie zareagował, nie nastąpiła żadna zmiana we falach mózgowych, jakby na ekranie monitora nic nie było.

Tak więc nie dziwi mnie fakt, że spędzam kupe czasu na nauce a do głowy nic nie wchodzi.

Tylko co zrobić żeby tak nie było.

przez depresyjny 21 cze 2014, 14:47
Oj to i ja tak mam, jeszcze gorzej sie wogole zabrac do nauki. A jeszcze ja powiem ze jak pracowalem na zbiorach jablek to mialem problem ze zrywaniem tych najbardziej czerwonych,ba sliwek tych najbardziej fioletowych,a gruszek z wycinaniem tych najmniejszych.
depresyjny

przez devnull 21 cze 2014, 15:48
Jeśli chodzi o naukę to zawsze miałem z tym problem, ale wątpię by metylo w tym pomogło, bo to nerwicowy komponent,
a byłem wielokrotnie badany w różnych poradniach jako dziecko i ADHD nikt nie stwierdził.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez depresyjny 23 cze 2014, 15:47
Wziąłem sobie dzisiaj 5 mg metylofenidatu poczułem spokój, napięcie ustąpiło. Bo rano wziąłem 10 paroksetyny i byłem nakręcony dosyc. A piąteczka ładnie wyłagodziła. Jestem spokojny, mogę sobie wyjśc, czy siedziec w domu, co chce. Teraz piszę akurat pracę magisterską. Zobaczymy jak to będzie. Pewnie i tak w naszym chorym kraju nikt mi tego nie przepiszę:)
depresyjny

przez Zbychu 1977 23 cze 2014, 15:58
Ja równiez wziąłem sobie dzis 2x5 mg metylo,rano wziąłem neuroleptyk i strasznie mnie zakatyzował,metylo ten stan znacząco zniwelowało.
Zbychu 1977

przez depresyjny 23 cze 2014, 16:16
O widzisz to tak samo jak u mnie zbychu,a probowales brac sam metylo?
depresyjny

przez Zbychu 1977 23 cze 2014, 16:18
Pewnie ze brałem samo metylo,bywało ze jednorazowo wziąłem 100mg ,było bardzo dopaminowo :mrgreen:
Zbychu 1977

Sortuj wg