LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

Lamotrygina

przez Anna Maria 27 lut 2011, 11:12
Biorę od 2m-cy Lamotrix w dawce 200 mg.Działa bardzo dobrze,nastrój się ustabilizował,choć zdarzały się 2 tygodniowe przerwy.Skutkiem ubocznym są u mnie zachwiania równowagi,zwłaszcza gdy wstanę w nocy i przechodzę przez ciemny pokój.
Anna Maria

Lamotrygina

przez Anna R. 28 lut 2011, 09:56
Ja na razie wstrzymałam się z włączeniem lamo, bo od tygodnia nastrój jest stabilny, a im mniej leków tym lepiej.

-- 07 mar 2011, 09:33 --

Zdecydowałam się w końcu na branie lamotryginy. Przyjmuje lek od dwóch dni. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Po pierwsze zero skutków ubocznych. Po drugie na mnie lamo działa dobrze przeciwlękowo, uspakajająco i nasennie. Juz dawno tak dobrze nie spalam. Budzę się bez problemu o 7.00, nieprzymulona. Mianseryny więcej nie potrzebuje.
Do tego zauważyłam wyraźne rozjaśnienie nastroju. Nie jest to efekt placebo, bo nie spodziewałam się poprawy tak szybko. Jednym słowem na razie wszystko na plus.

-- 07 mar 2011, 09:47 --

Korba napisał(a):4 miesiące lamo - 62,5 mg. słabo stabilizuje. jest albo nijak, albo emocjonalny szał.

Korba, może to za mała dawka? Moj lekarz jest zdania, ze powinnam powoli wejść na setkę, wtedy działanie jest najlepsze.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Lamotrygina (Lamotrix,Lamitrin,Trigidon,Symla)

przez betii 17 maja 2011, 10:08
ja mam brac lamotrix 25 mg rano. nie wiem czy to wina leku, caly dzien ziewam jestem senna , zmeczona, oczy opuchniete... ogolnie nastroj kiepski. czy ktos z was bierze ten lek rano? albo czy zmiana pory mu pomogla? mial dzialac aktywizujaco,a jednak nie widze tego

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 19 maja 2011, 20:48
4 miesiące na fluanxolu. lekko stabilizuje nastrój.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez TheGrengolada 27 lip 2011, 21:25
Prawie dwa tygodnie i mam wrażenie, że działa na mnie pozytywnie (no może poza zawrotami głowy, gdy wstanę szybko z krzesła czy łóżka).

przez new_york 08 sie 2011, 10:01
Witam. Mam pytania do osob bioracych Lamitrin. Otoz z tego co czytam na forum jest to lek stosowany przy CHAD, tyle ze ja nie mam objawow dwubiegunowych, cierpie na "normalna" depresje ktora utrzymuje sie juz 3 lata bez dni lepszych. Czy to dobrze, ze lekarz przepisal mi ten srodek?

Druga sprawa. Biore juz to dwa tygodnie i poza skutkami ubocznymi nie widze zadnej poprawy. Malo tego, mam wrazenie ze czuje sie po tych tabletkach psychicznie jeszcze gorzej. Rozumiem ze mam to przetrwac i lykac je dalej, bo takie tabletki dzialaja po dluzszym czasie niz 2 tygodnie? Czy jest w ogole szansa ze zadzialaja skoro po 2-ch tygodniach zażywania czuje sie jeszcze gorzej?

Jak wspomnialem mam po nich pewne skutki uboczne o ktorych jednak nie bede sie tu rozpisywal (takie jak w ulotce) ale jeden mnie niepokoi. Otoz po tych tabletkach strasznie bije mi serce, do tego sotpnia ze az czuje bol w klatce piersiowej. Nastepuje to po okolo 20 minutach od zazycia i trwa jakies kolejne 20 minut. Cierpie tez na nerwice i ten stan wprowadza mnie w panike. Czy takie skutki uboczne moga tez ustapic po pewnym czasie? Moze moj organizm musi sie "przyzwyczaic" do Lamitrinu?

Nie wiem co robic. Brac dalej czy odstawiac? Z drugiej strony moze warto poczekac bo stan w ktorym obecnie sie znajduje nie pozwala mi juz w ogole funkcjonowac.

przez *Monika* 09 sie 2011, 11:07
new_york, Witaj!
No, z takimi pytaniami to raczej do psychiatry :roll:
Leki na każdego działają inaczej. Każdy ma inną tolerancję.
Z drugiej strony trochę dziwię się,że lekarz/psychiatra nie zaproponował Tobie psychoterapii, tym bardziej,że jak piszesz chorujesz juz 3 lata bez okresów tzw. lepszych dni. To jest na prawdę niepokojące.
Obrazek
Główny Moderator

przez Michuj 09 sie 2011, 11:09
To widocznie nie masz jakiejś strasznej depresji skoro tylko lamo dostałeś.
Michuj

przez new_york 09 sie 2011, 11:19
Po prostu dość późno zdecydowałem się na wizytę. Może lekarz nie chce mnie od razu faszerować czymś silniejszym. Wcześniej brałem olanzapine na lęki ale tak mnie usypiała, że musiałem odstawić.

Nie umiem wyjść z domu. Skoro Lamitrin na mnie nie działa i wg was jest to słaby lek to może iść znów do lekarza i poprosić o coś mocniejszego co postawi mnie na nogi?

przez Michuj 09 sie 2011, 11:21
Na działanie lamo dosyć długo się czeka... To zależy od Ciebie. Chociaż dziwne, że SSRI nie dostałeś.
Michuj

przez new_york 09 sie 2011, 12:09
Michuj napisał(a):Chociaż dziwne, że SSRI nie dostałeś.

No właśnie. Nie uważasz ze Lamitrin na depresję to nie jest dobry pomysł. Ja nie mam objawów dwubiegunowych.

przez TheGrengolada 09 sie 2011, 12:11
new_york napisał(a):Witam. Mam pytania do osob bioracych Lamitrin. Otoz z tego co czytam na forum jest to lek stosowany przy CHAD, tyle ze ja nie mam objawow dwubiegunowych, cierpie na "normalna" depresje ktora utrzymuje sie juz 3 lata bez dni lepszych. Czy to dobrze, ze lekarz przepisal mi ten srodek?

Też mam ,,normalną" depresję, a mimo to dostałam lamotryginę... muszę się popytać przy następnej wizycie, o co chodzi, bo kiedy dostawałam na to receptę byłam tak zaskoczona, że nie dało się logicznie pomyśleć. Chociaż gdzieś znalazłam informację, że stosuje się to też w ,,normalnych" epizodach depresji. I ja jadam oprócz tego SNRI, więc może brak tego u Ciebie spowalnia działanie (u mnie zadziałało dość szybko, dwa tygodnie i poprawa była widoczna).
Ja bym ufała lekarzowi na Twoim miejscu i grzecznie brała to, co kazał, chyba że zauważysz jakieś naprawdę niepokojące efekty uboczne - wtedy marsz na wizytę. Z tego, co wiem, olanzapina ma także działanie stabilizujące nastrój, ale chyba ma gorszą tolerancję (nie chcę się mądrzyć, nigdy tego nie brałam) - może po prostu Twoim problemem są silne wahania nastroju, a nie jakieś silne epizody depresyjne. Piszesz, że dało się wytrzymać 3 lata.

przez Michuj 10 sie 2011, 08:12
new_york, Ja raz dostałem na zaburzenia depresyjne karbamazepinę (też stabiliztor ale nie działa antydepresyjnie, no i też lek głównie na padaczję i CHAD), miała mnie ustabilizować, a miałem wrażenie jakby ustabilizowała moją depresję. Nie wiem co Ci doradzić. Jeśli stan w jakim jesteś jest dla Ciebie znośny i nie zagraża Twojemu życiu, to może pobierz to i poczekaj na efekt. Jak nie będzie w ciągu 2 miesięcy to do doktorka z pytaniem co dalej...
Michuj

przez new_york 16 sie 2011, 09:39
Biorę Lamitrin juz 3 tydzień, wskoczyłem właśnie na 100mg ale od pewnego czasu czuję się fatalnie, z dnia na dzień coraz gorzej. Sytuacja jest na tyle zła że aż się o siebie boję.

Radzicie brać i czekać na efekty czy odstawić bo ten lek albo na mnie nie działa albo wręcz pogarsza mój stan. W ogóle nie mogę zrozumieć jak można przepisać lek na padaczkę osobie z depresją. Nie mam CHAD, mam depresję i potrzebuję czegoś co postawi mnie na nogi a nie jakichś stabilizatorów, które i tak nie działają.

Sortuj wg