LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez Dżejmson 28 sie 2013, 21:33
Mnie na wszelkie nerwicowe objawy somatyczne pomaga propranolol.
Dżejmson

przez one-half 02 wrz 2013, 15:06
Prawilnie przypominam, ze najtanszym generykiem jest Lamillept produkcji Teva Polska. Ostatnio sie po raz pierwszy zaopatrzylem - 3,20 na ryczalt, czyli polowa tego co rownowazna paka Lamitrinu.

przez Dżejmson 02 wrz 2013, 18:20
one-half, dokładnie, 3,20 niezależnie od dawki, a jeśli jest problem z otrzymaniem tego zamiennika, to polecam zamówić na stronie doz.pl, a oni wysyłają lek to wybranej przez nas apteki. To samo zalecam odnośnie Sertraliny - Sertralina Krka to najtańszy odpowiednik, kosztuje 6zł z groszami za 100mg. (z natury nie lubię dawać zarabiać koncernom farmaceutycznym, więc zawsze biorę najtańsze odpowiedniki :P )
Dżejmson

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 02 wrz 2013, 18:44
Dżejmson, z tym że najtańsze odpowiedniki mogą mieć najwięcej substancji toksycznych
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 02 wrz 2013, 23:25
ladywind, nie słyszałam o tym, podobno niczym się nie różnią, równie dobrze w droższym, może nie oryginale też by mogłyby być jakieś toksyny. jakieś źródło masz tego?
CórkaNocy

przez barsinister 02 wrz 2013, 23:37
niczym się nie różnią, brałem kilka generyków (lamictal, trogine itp.) i mają dokładnie ten sam skład
jedyny myk jest taki, że lekarz rodzinny raczej na pewno na wszelki wypadek przepisze lamotrix, w bo w tych ich tabelach tylko ten generyk jest wymieniony jako refundowany na ChAD (oczywiście refundacja dotyczy wszystkich marek, ale rodzinni pękają nad tym)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez zzYxx 07 wrz 2013, 13:07
Grr, to ja już nie wiem po co lekarz dał mi lamo. Żadnych wahań nastrojów chad-owskich nie mam. Fuck logic.
The Walking Dead.

przez mifune85 12 wrz 2013, 00:27
Czy zwiększanie dawki lamotryginy(biorę 100 mg razem z wenaflaksyną i tradozonem) ma w ogóle jakiś sens i może przynieść jakieś efekty?Na początku trochę ustabilizowała mi nastrój ale z powrotem wrócił chaos i silne wahania nastroju

przez Dżejmson 12 wrz 2013, 09:19
mifune85, zapytaj lekarza, czy lepiej podwoić dawkę czy zmienić stabilizator.
Dżejmson

przez ladywind 12 wrz 2013, 09:23
CórkaNocy napisał(a):ladywind, nie słyszałam o tym, podobno niczym się nie różnią, równie dobrze w droższym, może nie oryginale też by mogłyby być jakieś toksyny. jakieś źródło masz tego?

Poprzedni lekarz udzielił mi takiej informacji. Widocznie albo się mylił, albo zależało mu wypisaniu konkretnego leku, bo miał
z tego jakieś profity.

-- 12 wrz 2013, 08:25 --

mifune85 napisał(a):Czy zwiększanie dawki lamotryginy(biorę 100 mg razem z wenaflaksyną i tradozonem) ma w ogóle jakiś sens i może przynieść jakieś efekty?Na początku trochę ustabilizowała mi nastrój ale z powrotem wrócił chaos i silne wahania nastroju

Mnie lekarz zalecił docelowo 150mg lamotryginy do wenlafaksyny, którą obecnie biorę. Z tym, że ja nie mam wahań nastroju, a depresje.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez lulu.onthebridge 12 lis 2013, 20:07
Czy to możliwe, żeby lamitrin 25 mg po niespelna dwóch tyg przynosił poprawę? Bo odnoszę wrażenie że to jego zasługa, z drugiej strony to trochę dziwne, bo to krotko i mała dawka na razie, ale lekarz mi kazał zwiększyć dopiero za tydz. Pozdrawiam!
Ladywind- a to ciekawe, że ci dał lamitrin bez wachań nastroju. Może chodzi o impulsywność? Czy to też Ciebie nie dotyczy?

przez barsinister 13 lis 2013, 05:40
lamotrygina bywa stosowana jako dodatek do leków antydepresyjnych (nie jest to jakaś powszechna praktyka, ale zdarza się)

25mg lamotryginy w teorii jeszcze nie działa, leczenie zaczyna się od tej dawki, bo ze względu na ryzyko słynnej lamotryginowej wysypki trzeba ją zwiększać bardzo powoli - no ale jeśli nawet po tak małej porcji czujesz poprawę, to można się tylko ucieszyć
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez lulu.onthebridge 13 lis 2013, 15:31
Dzięki za odpowiedź. Cieszę się :D

przez Dżejmson 21 lis 2013, 23:40
Genialny lek. Zero wahań nastroju. Lamotrygina pomogła mi przetrwać tą jesień całkiem dobrze. Dawniej zwyżki nastroju kończyły się mocnym zjazdem. Teraz to wszystko jest wyrównane. A spodziewam się, że np. za 2 miesiące jeszcze bardziej ten lek rozwinie skrzydła. Biorę 200mg.
Dżejmson

Sortuj wg