LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez barsinister 19 lip 2013, 20:49
elfrid napisał(a):Tańczący z lękami, No i miałeś rację z fluo. Mam zamiar spróbować z lamotryginą solo w dawce 200mg. Ewentualnie zobaczę czego będzie brakować i wtedy dolożę fluo albo inny lek. Moja psychiatra mówiła o fluanxolu.
Nie wiem które podejście jest lepsze czy trzy leki w małych dawkach czy jeden w słusznej dawce. Ale logiczne jest zacząć od jednego zobaczyć co i jak i wtedy cegiełki dokładać.

pytanie - na co? w sensie, co jest największym problemem? lamotrygina solo jest dobra, jak się ma eutymię w ChAD, poza tym nie bardzo widzę monoterapię
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez gh78 20 lip 2013, 11:09
proszę Was o poradę. od długiego już czasu biorę lamitrin. jest to jeden z 6 leków jakie biorę. wkładam leki do dozownika, pewnie wiecie o co chodzi. no i ostatnio - uzupełniając dozownik - nie wrzuciłam do niego lamitrinu. po dwóch dniach zaczęłam przeżywać katorgi - po czterech dniacj dopiero się zorientowałam.chciałabym jednak uzyskać od was odpowiedź czy mój stan na pewno wynikał z tego - w sumie krótkiego - nie brania? jestem przerażona, bo boję się, że to może jednak uderzenie choroby:(:(:( czekam na jakiekolwiek odpowiedzi
"i nie ma metafizyki w tę noc, jest tylko tępy ból istnienia..."

przez mifune85 20 lip 2013, 12:16
gh78 napisał(a):proszę Was o poradę. od długiego już czasu biorę lamitrin. jest to jeden z 6 leków jakie biorę. wkładam leki do dozownika, pewnie wiecie o co chodzi. no i ostatnio - uzupełniając dozownik - nie wrzuciłam do niego lamitrinu. po dwóch dniach zaczęłam przeżywać katorgi - po czterech dniacj dopiero się zorientowałam.chciałabym jednak uzyskać od was odpowiedź czy mój stan na pewno wynikał z tego - w sumie krótkiego - nie brania? jestem przerażona, bo boję się, że to może jednak uderzenie choroby:(:(:( czekam na jakiekolwiek odpowiedzi

Mój psychiatra mówił, że nawet kilkudniowa przerwa w braniu lamotryginy nie powoduje poważnych konsekwencji. A jak pewnie wiesz nawet branie leków nie chroni od załamań.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gh78 20 lip 2013, 13:41
czytałam na jakiejś stronce wykład psychiatry, który uważa, że już po 24 godzinach odczuwa się negatywne skutki
"i nie ma metafizyki w tę noc, jest tylko tępy ból istnienia..."

przez elfrid 20 lip 2013, 15:10
barsinister, na dzień dzisiejszy: wahania nastroju, brak równowagi i stabilizacji. Topamax pomagał, więc nie widzę powodu dla którego lamotrygina miałaby nie pomóc. Ale ok biorę ją dalej z fluoksetyną. Chyba jakoś już działa bo nie jestem tak sponiewierany jak na samej fluo, kiedy dosłownie nie mogłem zatrzymać się w miejscu.
pregabalina, wenlafaksyna

przez CórkaNocy 20 lip 2013, 20:26
czy lamo działa przeciwlękowo? czy złagodziłaby mi lęki po wellbutrinie? i zamula, powoduje senność w dzień?

-- 20 lip 2013, 19:27 --

i ta wysypka u wielu osób występuje i jest ona na całym ciele, czy tylko na twarzy?
CórkaNocy

przez Kalebx3 20 lip 2013, 20:42
czy lamo działa przeciwlękowo? czy złagodziłaby mi lęki po wellbutrinie? i zamula, powoduje senność w dzień?

Lamo nie działa przeciwlękowo, nie zamula i nie powoduje senności.Żadnej wysypki , przynajmniej ja.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Tańczący z lękami 21 lip 2013, 18:05
a ja uważam, że lamo ma pewien potencjał przeciwlękowy, jeśli lęki wynikają z impulsów w bańce, nadmiernego pobudzenia, etc. Mnie przynajmniej lamo pomaga na lęki, choć w teorii się nią ich nie leczy.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 21 lip 2013, 20:45
Może nie pomaga na lęki w sensie fobii itp ale pomaga w radzeniu ze stresem dystansuje i uspokaja
pregabalina, wenlafaksyna

przez Dżejmson 25 lip 2013, 12:21
Nie wiem, czy o to pytałem, bo wszystko już mi się miesza, ale który odpowiednik lamo wychodzi najtaniej w dawce dziennej 100mg? Bez refundacji, niestety, bo dopiero za miesiąc będę mieć ubezpieczenie.
Dżejmson

przez Ramanujan 25 lip 2013, 12:26
Brałem ten lek bardzo niedawno, ale zamiast mnie uspokoić, zwiększał agresję i szybko z niego wspólnie z lekarzem z niego zrezygnowaliśmy.
Ramanujan

przez Monajka 05 sie 2013, 04:19
DP Dżejm:Najtanie wychoidzi branie i kupowanie leku o nazwie :Lamotrix :roll: .Zapraszam na gg to powiem cos więcej. :uklon:

przez barsinister 05 sie 2013, 18:06
Monajka napisał(a):DP Dżejm:Najtanie wychoidzi branie i kupowanie leku o nazwie :Lamotrix :roll: .Zapraszam na gg to powiem cos więcej. :uklon:

po co ta tajemniczość? różnice cenowe są minimalne
lamotrix jest o tyle wygodny, że jest to jedyna postać lamo wymieniona wprost w tabelach refundacji na ChAD, więc np. lekarz rodzinny wypisze właśnie tę wersję
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Kalebx3 05 sie 2013, 18:11
Dobre lekarstwo ta lamotrygina , u mnie sie sprawdza , nie nosi mnie tak jak dawniej . Z Metylo i Paroksetyną tworzą udane Trio , a i jeszcze w roli spiewaka w zespole czarnoskóry wokalista James Baclofen . Mistrzostwo świata! Zyć i nie umierać ,,,nerwico ty moja dziwko sprzedajna, przyczepilas się i nie chcesz odejść.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg